star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Буболече номер 2
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Буболече номер 2  (Прочетена 37694 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #100 -: Юни 01, 2017, 23:39:32 »

Оф. Татко ли чух...Баш от теб не го очаквах
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17634

A believer

« Отговор #101 -: Юни 01, 2017, 23:43:47 »

Що, какво странно има в това?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2741

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #102 -: Юни 02, 2017, 00:02:55 »

Защо? Ха, ти сега ме уби Cheesygrin
Ми що да страдам сама там, кажете ми. Освен това обмислям и епидурална, та съвсем ще ми е скучно сама Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #103 -: Юни 02, 2017, 06:14:58 »

Чак скучно...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #104 -: Юни 02, 2017, 09:33:36 »

Паяк, ако се решиш, аз не съм мн доволна от Надежда, но една приятелка ражда съвсем наскоро там и беше много доволна, много готин екип ѝ се беше паднал. Иначе нека мъжът прави компания и страда заедно с жената, за какво са ни иначе Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #105 -: Юни 02, 2017, 11:45:45 »

Паяк, отпусна му края - упойки , мъже на раждането...Моя близка е доволна от Токуда, таткото е бил с тях. То е трудно да се каже кой от какво е доволен,защото всеки си го мери според собствената ситуация.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #106 -: Юни 02, 2017, 12:09:20 »

Уте, ти защо не си доволна? Извинявай ако си разказвала, но не помня.
Проучвам варианти само, накрая може и да си ида пак в МД или да тествам Шейново този път, нищо не съм решила.
При нас самият татко иска да присъства, не съм го карала и убеждавала.  А упойката е нещо, което мисля този път да ползвам, видях какво е unmedicated natural birth, този път може и да се поглезя. Обаче ако пак си изкарам в нас до половината разкритие и не е страшно като с Ади, нищо чудно и да си родя пак натурално.
Това със скучното беше шега, но е факт че ако не ми беше телефона с мен на първото раждане, щях да полудея 4-5 часа докато станат нещата.
п. п. Вече съм качила сто милиона кила, нз до септември ко ще става. Ще ги сваля после, колкото и да станат, ама еегати и лиглата дето съм и толкова  е мога да се въздържам. В последно време тъпча плодове и салати между храненията, че поне да не е вафли и угажданки Cheesygrin
« Последна редакция: Юни 02, 2017, 12:12:14 от paiachka » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #107 -: Юни 02, 2017, 12:56:34 »

Паяк, приеха ме с 5см разкритие и контракции на 10мин, направиха запис и зачакахме. След час и половина разкритието беше 1см повече (което си е стандартно, мисля), записът беше ок, но контракциите не се сгъстяваха, и почнаха да дават зор за пукане на мехура, за окситоцин, за ускоряване на процеса. Така и не разбрах защо. Аз исках да ме оставят на мира, освен ако, разбира се, няма наистина НУЖДА от намеса, пъки и всичко си вървеше ок. На въпроси: "трябва ли ми окситоцин, за какво ми е", казваха: "еми то ще ускори нещата". Ок, защо да ускоряваме нещата, има ли проблем? - "Еми вие си решете". Ми аз за какво плащам 2 бона, за да не ми обясняват нищо и в крайна сметка аз да решавам кое е по-добро за детето ми ли?

В крайна сметка решихме уж да изчакаме до 13.30 с това решение, но в 11.30 ми направиха толкова брутален и според мен изобщо не случаен преглед за разкритие и контракциите се сляха една с друга и получих 10см за има няма и час и малко.

Също аз в началото заявих, че не искам епизиотомия, но не съм била като фанатичките, да отричам на всяка цена и отчитам като минус, че в процеса на самото раждане не ми обясниха, че виждат, че би било по-добре. Щях да се съглася.
Иначе аз лично като цяло съм доволна, но това чудене какво решение да вземем и кое е по-добре за детето няма да им го простя, тотално не е редно да се стресира една родилка с такива решения в такъв момент. Ти, разбираш ли, че аз питах в бгмама какво решение да взема! Ад.

Но пък моята приятелка отиде с 3см разкритие и без никой да ѝ дудне за нищо, са я оставили да си роди спокойно, без да я юркат за нищо. Явно е въпрос на екип.

За епидуралната съм със смесени чувства, приятелки са ми казвали, че е спирала при тях родовия процес и е направила раждането в пъти по-трудно. Те вярно слагат и окситоцин по тая причина, но явно организмът реагира различно. Просто да го имаш предвид.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #108 -: Юни 06, 2017, 20:38:21 »

Ути, не знаех с подробности как са минали нещата при теб, звучи ми като неадекватно отношение за място с толкова добра репутация и при положение, че плащаш тази цена. Не знаех за този кофти преглед, който са ти направили. Имам позната с предизвикано раждане 2 седмици преди термин по време на преглед за разкритие.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #109 -: Юни 06, 2017, 23:28:55 »

Ами, аз няма как да съм 100% сигурна, но след тоя много болезнен преглед нещата се ускориха главоломно и не можех въздух да си поема, та според мен са понаправили нещо нарочно. Не знам каква им е целта, мързи ли ги, нали и без това са на смяна, егати.

Но най-вече сме разочаровани от това, че ни оставиха сами да преценим. И двамата с мъжа ми бяхме в някакъв шок какво решение да вземем като ни казваха: "еми то сами си решете". Явно ги е шубе да не ги обвини някой, че са го форсирали и не са му дали избор, ама поне факти трябва да се представят, за да вземе човек информирано решение, а не просто ей така да те оставят да питаш в бгмама (да, честно) как да родиш.

Но пък моята приятелка, която роди наскоро, каза, че нищо такова нямало при нея и било супер приятно и позитивно цялото преживяване, та явно си е въпрос на късмет.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #110 -: Юли 11, 2017, 09:30:08 »

Да отчета младежа. Гледахме го на ехограф и след много въртене, побутвания и размествания успяхме да видим тестиси, уж Lol Та, мъж е явно, няма измъкване. Ама беше стиснал крачета с пъпна връв между тях и се въртях като мечок 10мин. докато се размести.
Според докторицата върви малко по-напред, но е напълно съразмерен като измери бедро и глава.
Вече е станал около 1800гр, което е mind blowing, не ми се мисли как ще се раждаме с него Lol Аз се надявах за по-бързп раждане като за второ и прочие, ама то е ако е едричко язък и за по-бързото Lol
Мислим, че измислихме име, дори Ади го харесва много и май няма връщане. Та, Павел е засега, без препратки към "светци", апостоли и прочие добитък! Просто хубаво име, което звучи в унисон с останалите имена.
Лека полека се отказвам от разни фенси болници по милиарди левове услугата и клоня отново към МД, Тина или Шейново. Нищо не съм купувала и списък нямам, изобщо, много лежерно си я караме, събираме парички и даже не планираме, а трябва вече. Защото ни чака освежаващ латекс и да сложим една лампа в спалнята, че кабеляци стърчат на едно място; още малко ремонтни дейности с една мивка; сушилня да си изберем; бебешки неща (някой иска ли да ми прати списък за бебе, който най-вероятно ще изпълня наполовина, защото честно, на етап съм, в който имам чувството, че нищо не ми трябва, за разлика от първото когато изкупих света...); не съм гледала колички, креватчета, столчета за кола.. Пълен непукизъм Lol
И така, а Ади започна работа с логопед, интересно ми е там какво ще постигне.

п. п. Както като бях бременна с Ади, отново много МНОГО харесвам силни химически миризми, сигурно е индикатор за нещо, но не съм питала. Пия си желязото и магнезия като се сетя и си нюхтя като ми замирише на гума/пластмаса/мастило/лепилото, с което се правят пъзели/асфалт.. луда работа..
« Последна редакция: Юли 11, 2017, 09:34:17 от paiachka » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9264

« Отговор #111 -: Юли 11, 2017, 09:50:10 »

Ути,сега видях това за решението с окситоцина. Според мен са имали предвид, че всяка родилка иска различно. Една иска напълно естествено био мио да ражда, ако ще и 36 часа, друга предпочита да идва и да заминава, дори с цената на система. Аз съм от втория тип и за мен беше по-добре като вървят бавно нещата, да не вися там с дни да губя времето на всички и да умра от глад и жажда. Съответно явно са те видяли, че си с мнение (казала си за епизиотомия и т.н.) и са те оставили ти да кажеш, напълно естесвено ли искаш, или с ускоряване. Не мисля, че много са сгрешили точно там.
Виж, за прегледа е друго, и на мен ми направиха един адски болезнен, повече боля от контракции и всичко, според мен е до лекар- този приличаше на културист и беше груб просто. Добре, че раждането се води от акушерка и не се налагаше да го търпя много.

хаха, паяк, това с миризмите беше много яко  Lol За покупките и спокойствието съвсем разбираемо, аз сега си се чудя на акъла за половината покупки, много излишни ми идват.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #112 -: Юли 11, 2017, 10:07:06 »

Не знам какво са имали предвид, Корни, но аз бях там и у мен оставиха паниката, че трябва да реша кое е по-добро за мен и детето, при положение, че сто пъти питах как ще ме посъветват и какво да правим. При положение, че се колебаеш и питаш, не мисля, че е редно да те оставят да си блъскаш главата, това не е къде да седнеш в киното, а как да родиш. Важно е. Направо се чудя защо трябва да ти го обяснявам.

За прегледа - ами отвратителни са! Ташков ме беше оставил на една много мила уж стажантка, еми тва беше егати садистът!

Паяк, аз честно казано не мисля, че теглото има чак такова отношение към раждането. То главата да мине, пък другото лесно Cheesygrin
« Последна редакция: Юли 11, 2017, 10:26:13 от utopia » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #113 -: Юли 11, 2017, 13:19:41 »

Паяк, аз честно казано не мисля, че теглото има чак такова отношение към раждането. То главата да мине, пък другото лесно Cheesygrin

Щото Ади колко се родииии Lol
Има, има и още как Wink
Не че искам да всявам паника, ама не си е ей така без значение.

Паяк, то списък по-скоро така за подсещане. Иначе наистина малко неща ти трябват...
« Последна редакция: Юли 11, 2017, 13:22:01 от Fei4ka » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #114 -: Юли 11, 2017, 13:25:55 »

И, точно щото се роди малка и пак ме разпори от-до, смятам, че си е до жена, не толкова дали е 3 или 4кг.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1761

« Отговор #115 -: Юли 11, 2017, 13:29:22 »

Не е точно така, Ут. Моя приятелка роди първото 4,5. След това роди близнаци пак естествено от по 2,9. След първото кюфте, каза, че близнаците почти не ги е усетила  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #116 -: Юли 11, 2017, 16:13:16 »

Не, не знам, това си е моя теория. Сега от 2.9 до 4.5 има голяма разлика, ама 1кг не знам дали се усеща. Плюс то като те разпорят веднъж, според мен е все тая колко кила е следващото Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #117 -: Юли 11, 2017, 22:39:40 »

според мен е все тая колко кила е следващото Cheesygrin

Вервай си Lol Lol Lol

И едно кило си е едно кило. Тръст ми.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #118 -: Юли 11, 2017, 23:23:08 »

А, възможно е, това си е моя теория, аз не мисля, че бих могла да се разкъсам повече от "от горе до долу", та ми е все тая.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #119 -: Юли 15, 2017, 13:09:08 »

Днес пазарувахме за малчо в ИКЕА и съм страшно удовлетворена Cheesygrin Естествено за момента всичко е на тавана и си чака ред, но важното е, че го има и няма да го мисля.
Та взехме си кошарка и повивалник като мебели (някаква намалена серия, защото прецених, че няма да векува в тая кошара и не ми е нужно да е огромна мебел, а повивалникът също няма да се ползва прекалено много време, съдейки от опита си). Отделно по кошарата - матраче; протектори; няколко чаршафа; обиколник (принципно са пълна глупост ако леглото е стабилна мебел, но на кошара изградена отвсякъде от пръчки си трябва, защото не искам стърчащи и заклещени крайници); едни пластмасови неща, които се закачат за повивалника/леглото за удобство да си слагам в тях мокри кърпи, кремове и прочие; няколко кутии за под повивалника, където също да си държа памперси и  прочие необходимости. Освен това купих първото мини сладурско одеалце и две мекички дрънкалки КОТЕНЦА Lol
Нямам търпение да си сглобяваме вече, да си пера и нареждам нещата, но е адски рано. А ходихме отсега да купуваме, защото имаха акция, а и няма да ми се ходи като син кит да обикалям ИКЕА ми се струва...
От големите неща ни останаха количка, кошница за кола и вана. За ваната още се чудя, защото няма да ми е удобна в банята, а и имам един огромен леген, в който само една поставка за бебе и върху тоалетната и си действам с къпането. Аз и не съм по ежедневното къпане, а мия на мивката нон-стоп, така че не ми е драма.
Количката този път хич няма да се изхвърлям с нея, ама въобще не ми се дават много пари, адски безумно е от позицията на опита, така че и там ще гледам бюджетен вариант.
Ако някой има съвети за кошницата за кола да казва. Имам още тази от Ади, но не ми се ще да я ползвам пак нея, не че нещо ѝ има... Не знам.
И дрехи. Имам точно няколко нещица, но общо взето почти нищо, така че в някакъв момент ще ходя да пазарувам и това.
Но, искам да отбележа, че обичам ИКЕА и не трябва да ме пускат там с много пари, щото става страшно Lol
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1901

« Отговор #120 -: Юли 15, 2017, 20:19:11 »

Като се замислиш, Паяк, не е толкова рано. Сега имаш още 8 седмици, мечокът може и две-три седмици по-рано да се роди. А вие всъщност нямахте ли от Ади мебели или сте се отървали от тях? Пък и щом имаш кошница, недей да взимаш нова, няма смисъл. За количка според мен също е излишно да се дават излишно много пари, по-добре някоя втора ръка и един слинг.
Иначе за бебето ти трябват: 8 бодита,  6 блузки, 6 ританки, 5-6 клинчета, 2 якенца, 2-4 чувалчета за спане, 2-3 шапчици,
2 чифта ръкавички да не се драска,6 чифта чорапчета,  2 чифта обувчици/ терлички, 5-10 памучни пелени. 
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #121 -: Юли 15, 2017, 21:59:33 »

Паяк, столчетата имат серийни номера и обикновено в сайта на производителя можело да се провери дали са още годни. Не съм тествала, признавам си.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #122 -: Юли 15, 2017, 22:03:57 »

От Ади нямам почти нищо, т.е. пълна съм например с розови и лилави дрехи Lol, но старото ѝ огромно легло остана при баща ѝ като се разделихме, количката се счупи фатално в един момент и не мога да я ползвам, а за кошницата имам спомен, че е наред, но ще трябва да помоля баща ѝ на Ади да ми я даде да я видя преди да преценя. Та се налага едва ли не от нулата да пазарувам, но за разлика от първия път сега имам ясна представа точно колко 3 неща ми трябват и нямам никакво намерение да се изхвърлям. За слингове нз, аз не съм по бебеносенето, нали съм ледената кралица Lol Баща му на Павелчо изразява огромно желание да бебеноси, та ще видим какво ще измислим Cheesygrin
Дрешки лека полека купувам, ето и сега бяхме в мола на кино и минахме през H&M където намаза няколко бодита.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #123 -: Юли 15, 2017, 22:39:21 »

За мен лично терлици, обувки, шачки за тоя сезон са излишни. Аз бих взела 6-8 бодита с къс ръкав, два-три клина/ританки, 2-3 бодита с дълъг ръкав, две памучни жилетки, 2-3 цели гащеризона и два чифта чорапи. Айде и едно якенце.

Аз бтв си ползвам и леглото, и повивалника, обиколника, всичко. Само за ваната съжалявам, че взехме голяма.
« Последна редакция: Юли 15, 2017, 23:07:33 от utopia » Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #124 -: Юли 15, 2017, 23:36:36 »

С Ади имах страааашно много дрехи - пазарувани, подаръци, от пораснали девойки. Сега лека полека взимам такива, които ми харесат и гледам най-малкото да е 56см, а също и да не прекалявам, защото може като Ади да остане чируз месец и половина, ама може и да наддава добре и ще ги надрасва за дни... Обувки абсурд преди да се купят обувки за прохождане, когато реално има нужда от тях. Тия миниатюрните са много сладки, обаче са тотално безсмислени и се губят повече и от чорапите Cheesygrin
Раждала съм по това време на годината вече, топличко си е поне два месеца. Чудя се дали да заложа на ританки или този път да тествам клинчета с чорапки и повечко цели гащеризончета с боди отдолу. С ританките имам спомен, че от ритане Ади си набутваше и двете крачета в единия крачол Lol и ги сваляше за секунди. А чорапките имам малко време преди да си открие краката и да започне да ги сваля умишлено.
За бодита, имам две в 56 размер през главата, само защото са части от комплектчета с клин и шапка (та и шапки няма да купувам), всичко останало мисля да е с прихлупване отпред, само умувам колко с къс и дълъг ръкав да са, бели кахъри Cheesygrin

п.п. Одеве имах флашбек как Ади е съвсем мъничка и съм я намазала с крем и я обличам, а тя ме гледа и се плюнчи и мирише на бебе Wub Ох, нямам търпение!

По-важното, трябва да се огледам за педиатър. Много съм доволна от професионалните умения на педиатърката на Ади, но е адски далеч и има ужасно много пациенти от всякакви възрасти. Предпочитам да е наблизо и ще проверя в поликлиниката как стоят нещата, Фей някакви препоръки в квартала?
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: