star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Буболече номер 2
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Буболече номер 2  (Прочетена 16746 пъти)
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« -: Януари 16, 2017, 20:45:03 »

И така. Не мога да чакам, не съм суеверна, пък и вече си казах. Ако стане нещо, получа спонтанен аборт или каквото и да е, поне има къде и на кого да рева после! Пускам си и аз тема!

Днес бях на лекар, видяхме с таткото точката, повъздишахме. Лекарката каза, че изглежда идеално, няма отлепване, шийката е затворена и няма риск от спонтанен аборт, има си жълто тяло, хорион отвсякъде, т.е. плацентата още не се е образувала, та не зная рано ли ще усетя като с Ади пърхането или ще е предна и забрави Lol

Според личните ми изчисления терминът е 13ти септември. Ще ходя пак след 2 седмици и ще се ориентирам за женска консултация вече, за да не изпусна момента с биохимичния скрининг.

Note to self - не ходи на ехограф неакала, предимно раздути черва се отразяваха MrGreen
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #1 -: Януари 16, 2017, 20:51:24 »

Ми...официално честито и бъдете здрави Cheesygrin
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #2 -: Януари 16, 2017, 21:08:06 »

Честито и от мен, много положителни емоции!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3 -: Януари 16, 2017, 23:05:35 »

Айде бебевалеж 2017 се задава! Леко да ти е, Паяк. И да те застигнат най-позитивните и пърхащи хормони, пу-пу  Lol
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #4 -: Януари 16, 2017, 23:21:59 »

Честито още веднъж!! Smile
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #5 -: Януари 17, 2017, 07:26:31 »

Официално честито паяче SmileТерминът на буболече 2 е рождения ден на Ема SmileДевите сме хубави хора поне за околните,не за себе си Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #6 -: Януари 17, 2017, 09:12:54 »

Еха, второ септемврийче май се задава Smile) Аз май честитих, ама хайде и тук. Дано това дете те смекчи вече окончателно и да виждаме повече положителни неща у фейсО ти  Lol

Ще разказваш каката как реагира, осъзнава ли, на теб какви са ти разликите с предната бременност и т.н.Smile
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #7 -: Януари 17, 2017, 09:59:51 »

Сус бре, какво да ме смекчава, чудна съм си Razz Lol
Девите ги знам аз, нали Ади е дева. Уж на ръба с везните, но си е чиста дева за мен Cheesygrin
Благодаря ви, ще се отчитам от време на време.

Кога започваше сериозното гадене? Ей нищо не помня, какво съпоставяне Lol
Засега разлика е, че с гърдите нямам драма, само зърната са по-чувствителни, докато първия път не можех да ги докосна. И не ми се гади ужасно много, поносимо е (засега). И не ме дразнят толкова много миризми колкото преди. Но и е рано сякаш? Едва на месец е точката...
А таткото е много мил, току се присети, погледне ме с присвити джуджки и казва - тоооочкаааа и започва да ме обича интензивно Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #8 -: Януари 17, 2017, 10:09:53 »

Честита точка, Паяк!  Kiss Гаденето го очаквай дo две седмици да започне с пълна сила  Razz
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #9 -: Януари 17, 2017, 10:12:45 »

Хайде честито и тук, лека и безаварийна до края!  Kiss
Между другото, и аз такива доводи имах за ранното казване, че даже и да стане нещо, ще имам на кого да рева.  Lol Ама нищо няма да стане, всичко ще си е чудно.
А моето гадене интензивно започна в 6-7 седмица и още не е спряло съвсем  Razz
Кажи сега имате ли предпочитания за пол с таткото?  Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #10 -: Януари 17, 2017, 10:39:23 »

Ех, разбихте ми всякакви илюзии, че ще ме подмине този път гаденето. Помня, че месец и половина не бях човек, но наистина нямам спомен кога започна. Cheesygrin

Аз искам пак девойка, а таткото сякаш иска момче. Имам някакво смътно усещане, че той ще е прав, но ще видим. Замислям се, честно казано, дали искам да знам пола. Това, надявам се, ми е последното раждане, така че няма да имам друг шанс да се изненадам и много се изкушавам да не разбирам пола тоя път.

Фей, може ли тук или на лични, или във фб, да ми напишеш как стои въпроса с болничните до 45 дневния, плийс. Много се изкушавам да изляза болничен от март-април до края. Никак не съм работохолик, а ме тормозят малко в последно време, та.. замислям се. Корни да си трае, че ми е колежка, а още никой не знае Cheesygrin Cheesygrin Razz
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #11 -: Януари 17, 2017, 11:37:26 »

Офециално честито вече! Безпроблемно и щастливо бременеене!
Не съм Фей, но да кажа за болничните - можеш да вземеш от лл кратък или от този, който ти води женската консултация по-дълъг. Ако искаш за целия период, се издава с комисия ама в повечето случаи е чиста проформа и водещият женската консултация върши цялата работа.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #12 -: Януари 17, 2017, 14:32:27 »

Да добавя - Ади леко я подготвям, задавайки ѝ въпроси, без нищо да ѝ казвам, естествено. А тя е голяма гяволица, все едно знае ей, поглежда ме под мустак ( Cheesygrin) и казва
- Мамо, аз искам да си имам братче...
- Но, Ади, те момченцата играят с камиони и коли, защо искаш братче?
- Ами, аз искам с камиони и коли!!!
- Ами ти ще го гледаш ли?
- ДА! И ще му сменям памперса!
- Даже като ака ли???
- ДА! Дори като ака.. Нищо че е гнусно. Ей така, избърс, избърс, залеп, залеп и готово Lol Lol Lol
- А, нали няма да му бъркаш в очите и ще го оставяш да спинка? (повлияно от разкази на Феята Lol)
- О нее, то трябва да спи и няма да го то^мозя!!! Shocked

Много е сладка, нямам търпение да минат два месеца и да ѝ кажа, за никой друг не ми дреме кога и как ще разбира, колкото за нея Wub Имащите вече 2, кога казахте на големите, как реагираха?
Аз засега само я карам да не ми се мята, не я нося и я карам повече да се грижи сама за себе си, да си подрежда и да се облича. Да не ми се подпира на корема с лакет, което ѝ е любимо от край време Lol Карам ѝ се като кашля без да слага ръка. Ето, сега е болна и е командирована при баща си за първите два дни от лечението, после обаче от сряда вечерта си е при мен и сигурно ще нося маска. Стоях с маска в чакалнята на поликлиниката и за нея бе забавно - Мамо, ти си като нинджа!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #13 -: Януари 17, 2017, 14:43:47 »

Мими беше почти на същата възраст -няколко месеца. Ние обаче й казахме още веднага след като видяхме тупкащата точица. Дори в деня, в който видяхме двете чертички, с мъжа ми ревяхме от кеф и щастие, тя подскачаше около нас и дърпаше теста от ръката ми, защото си мислеше, че е играчка. Тогава замаскирахме нещо, но по-малко от месец по-късно вече знаеше и се хвалеше на всички. дори по телефона точно тя съобщи на баба си Smile
Тя беше убедена, че ще има сестричка  Cheesygrin Същата работа стана и с името. След кратко обсъждане и намеса от нейна страна (приноса й беше с "ана" в името на Роси), успя още на следващия ден да се похвали на баби, в градината, на приятели. Никаква тайна нямаше с тази ми бременност. Всичко се сервираше първо на госпожите - как мама повръщала отстрани до градината, как се подувала и имала газове и киселини, как не яде и слабее, вместо да дебелее. И последваше лекция на следващия ден от страна на госпожата, станала обект на информационния поток от Мими  Lol
Много яко. Завиждам ти мъничко. Много ми беше мил този период. Голямото е прилично голямо, разбира и влиза в положение, твърде добре осъзнава, че трябва да внимава, че няма място за хленчене и оплакване, че е важно това, което се случва. Ще видиш, че като й кажеш, че чакате бебе, защото тя също ще го чака нетърпеливо, ще стане по-внимателна и съобразителна. Гарантирам  Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #14 -: Януари 17, 2017, 14:53:10 »

Хахаха, мама повръща до детската градина Lol
Wub Wub Но ме е страх. Не искам да я разочаровам. Ако случайно го изгубя, тя ще страда най-много ако вече знае, а иначе аз ще си знам, ВИЕ ЩЕ ЗНАЕТЕ Lol Имала съм спонтанен аборт, но пък тогава забременях около 6м след като родих и някак, нормално да не се получи, той организмът ми още не се бе отърсил от предната бременност. Сега си мисля, че всичко ще е наред и пак не смея да ѝ кажа. Просто за да не ми се наложи да обяснявам после, не че някога е сигурно, човек преди да роди може да изгуби бебето, сигурно няма.. Голям реалист съм, знам Cheesygrin

Казах само на баба ми досега, на нея първата реплика ѝ беше - много бързаш Lol Хахаха, пак е добре, след година заедно, не на 3тия месец Razz Пък и аз не желая да се занимавам с малки деца след 10години. Искам да ги изгледам сега, докато още имам енергия и макар и минимално желание да се занимавам с невръстеничета Lol Знам, ужасна съм, но това малки деца е отврат. Дето вика Алексия, не ми е призвание да съм майка, сори! Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #15 -: Януари 17, 2017, 15:02:18 »

Кефи ме бабата  Lol
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #16 -: Януари 17, 2017, 15:06:16 »

Щях да я утрепам и като ме знаете каква съм сговорчива, връцнах се и викам - Е ти тва ше ми кажеш! Аз за хубаво ти го казвам, ти какви неща ми говориш...  Lol После се върнах и си говорихме и ѝ казвам - Нито ми се гледат малки деца на 35, нито смятам да се пазя специално за незнайно какво в бъдещето, когато явно е ок да имам още едно бебе. Аз едвам за това се навих и то само защото баща му напълно заслужава да предаде гениалните си гени на поколенията Lol А след това, или вазектомия, или някакви драконовски мерки, защото нямам абсолютно никакво намерение повече да раждам!
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #17 -: Януари 18, 2017, 11:57:08 »

Oх, чета си старата тема и се хиля Lol

"Много сте мили да ми пожелавате да нямам запек Kiss Lol "  Lol Lol Lol

Липсват ми много съфорумци също така Cry КЪДЕ СТЕ ХОРААААА? Едната прави торти и къщи се забрави, други по 2-3 деца и пишат рядко, трети спряха тотално да пишат. Много тъжно. И аз не съм писала с месеци, но чета ВСИЧКО всеки ден, щото съм воайор!!!

ХА! Още нещо забавно от старата тема:
"а личния ми каза, че ще имам момиче Cheesygrin Не знам врачува ли какво, но мама каза, че няма грешка досега, та му се надявам да е прав!"
Ся явно ще имам момче, какво да се прави. Той си е доказан врач Lol
« Последна редакция: Януари 18, 2017, 12:02:28 от paiachka » Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #18 -: Януари 18, 2017, 12:38:10 »

Специално на тази с тортите бих й простила всичко, егати геният, естетиката, творчеството, вдъхновението!!!

Ще ти е много яко с момченце, ще видиш. Сигурна съм, че и каката ще се кефи.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #19 -: Януари 18, 2017, 14:51:24 »

Oх, чета си старата тема и се хиля Lol

"Много сте мили да ми пожелавате да нямам запек Kiss

ХА! Още нещо забавно от старата тема:
"а личния ми каза, че ще имам момиче Cheesygrin Не знам врачува ли какво, но мама каза, че няма грешка досега, та му се надявам да е прав!"
Ся явно ще имам момче, какво да се прави. Той си е доказан врач Lol
Преговаряш ли 😄, и аз четох старата, даже просто я обнових.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #20 -: Януари 18, 2017, 21:52:30 »

дева Smile
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 19, 2017, 20:13:09 »

Оооох, колко ми е лошооооо Crazy Crazy Crazy БЛЯЯЯЯЯ
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #22 -: Януари 19, 2017, 20:19:48 »

Почна ли се?  Cheesygrin Стискай зъби, ще стане по-добре, ако имаш късмет преди 12-13 седмица (мен тогава почна да ме отпуска, ама пак си ми прилошава чат-пат  Razz).
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #23 -: Януари 20, 2017, 09:47:13 »

Честито! Лека бременност!
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #24 -: Януари 21, 2017, 17:16:11 »

Значи, животът сам по себе си е смрадливо занимание Unsure Остана ми обонянието на хрътка и след бременността с Ади, но в момента.. мога да усетя как улична котка ака на 2км едва ли не Lol Мъжо днес беше командирован да измие всички чинии и мивка, както и банята, особено след като отказах да излизам в коридора и заплаших да пишкам в буркан Lol Много ми е гнусно всичко. Снощи пи бира преди лягане и цяла нощ мрънках колко отвратително смърди, а накрая се преместих в хола да си доспя, защото не издържах.
Освен това ей досега спах близо 2ч, а се чувствам все едно в живота си не съм дремнала даже. Едва гледам и ръфам сухари, за да мога да се надигна и да сготвя. Не мога да си представя от понеделник на работа как ще е, не се виждам.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: