star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Чук-чук, яйчице, имаме си сърчице!
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чук-чук, яйчице, имаме си сърчице!  (Прочетена 12860 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #25 -: Януари 24, 2017, 14:10:09 »

Видяяях, много е готино!  Cheesygrin
За лениви черва не мога да помогна, аз откакто съм бременна, стомахът ми се регулира, много интересно. По принцип съм доста нередовна в това отношение, а сега точно обратното, чак понякога се чудя дали е нормално, всички се оплакват от другото.  Razz

За Немеция исках да питам - има ли някакъв еквивалент на БХС и ФМ?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #26 -: Януари 24, 2017, 14:26:36 »

Кисело мляко с киви, овесени ядки Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #27 -: Януари 24, 2017, 14:46:39 »

Ако не беше такъв нередовен стомахът ми, можеше и по-нормално да изглеждам все още  Cheesygrin
Ути, мерси, ще пробвам с кисело мляко, киви и овесени ядки.  Smile

Изследвания правят и тук всякакви, БХС-то тук се нарича Nackenfaltenmessung, който си включва меренето на нухалната гънка и кръвни изследвания. Отделно може да се направи и едно голямо изследване, при което няма нужда се прави амниоцентеза, нарича се "Harmony Test", препоръчва се обаче при рискова бременност. Отделно правят и изследване за отворен гръбнак,  за него не съм чувала в България, трябва да ме просветлите как се нарича  - "AFP-Bestimmung". Феталната морфология тук я правят по-късно, около 24та седмица, нарича се "sonografischer Organcheck". Общо правят стандартно само 3 ултразвука в 12та, в 20та и в 30та седмица. За бременни над 35 години, също допълнителните изследвания се поемат от здравната каса, както в България. Иначе ми се струва, че са доста по-спокойни, отколкото в България, ама и аз не съм изживявала бременност в България  Big grin
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #28 -: Януари 24, 2017, 14:51:24 »

Супер си, много благодаря за изчерпателното инфо!  Kiss
Аз се сетих, че преди да забременея, се регулирах с кисело мляко с овесени трици, та може и това да пробваш  Cheesygrin Триците ми се отразяваха много добре, от овесените ядки понякога се подувам, не знам що  Blink Но пробвай всичко и виж какво ти понася най-добре на теб, че си е индивидуално.  Cheesygrin
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #29 -: Януари 25, 2017, 07:36:07 »

Ако не беше такъв нередовен стомахът ми, можеше и по-нормално да изглеждам все още  Cheesygrin
Ути, мерси, ще пробвам с кисело мляко, киви и овесени ядки.  Smile

Изследвания правят и тук всякакви, БХС-то тук се нарича Nackenfaltenmessung, който си включва меренето на нухалната гънка и кръвни изследвания. Отделно може да се направи и едно голямо изследване, при което няма нужда се прави амниоцентеза, нарича се "Harmony Test", препоръчва се обаче при рискова бременност. Отделно правят и изследване за отворен гръбнак,  за него не съм чувала в България, трябва да ме просветлите как се нарича  - "AFP-Bestimmung". Феталната морфология тук я правят по-късно, около 24та седмица, нарича се "sonografischer Organcheck". Общо правят стандартно само 3 ултразвука в 12та, в 20та и в 30та седмица. За бременни над 35 години, също допълнителните изследвания се поемат от здравната каса, както в България. Иначе ми се струва, че са доста по-спокойни, отколкото в България, ама и аз не съм изживявала бременност в България  Big grin
Пийс,в коя провинция си?Аз раждах тук в Германия,но съм в Баден Вюртемберг.Може и на ЛС ако решиш да отговориш Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #30 -: Януари 25, 2017, 10:10:45 »

В Sachsen-Anhalt съм закотвена  Smile
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #31 -: Януари 25, 2017, 11:00:35 »

3.5 години от живота си прекарах в Магдебург. Хубави години  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #32 -: Януари 25, 2017, 20:10:15 »

3.5 години от живота си прекарах в Магдебург. Хубави години  Cheesygrin

Уважавам го градът, но половинката не го тачи. Както и половин Германия има лошо мнение за този град  Surprised

Откакто съм бременна, заспивам по корем и се събуждам по гръб. А пък не съм човек да спи по гръб, най-обичам по корем с разпънати крака  Cheesygrin Затова ми казаха да си взема възглавница за кърмене, която да ползвам и за спането на лявата страна, че да ми е по-удобно. Ползвали ли сте такава? Заслужава ли си ?  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Януари 25, 2017, 20:16:07 »

Значиии спи си както ти е кеф, това със спането на ляво и да не спиш по гръб са пълни глупости! Накрая от само себе си ще ти стане неудобно на гръб, няма какво да мислиш и как точно спиш...

Иначе възглавница и аз имам, последните месеци не можех да си намеря място в леглото, защото малката беше напречно и никак не ми даваше да лежа, за мен лично не беше някаква панацея, но много мои приятелки си решиха проблемите със съня. Та, съветвам те да изчакаш с тази покупка, защото са обемни и не е ясно дали ще ти вършат работа. Като почне да ти става дискомфортно, пробвай първо с наличните възглавници у дома Smile

За кърмене пък изобщо не ми беше удобна, но пък някои не могат без нея...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #34 -: Януари 25, 2017, 22:13:21 »

Възглавницата ми свърши страхотна работа, спех непробудно до раждането. За кърмене не ми беше удобно. Знам, че не си тук, но да знаеш, че и най-евтиният вариант върши работа като скъпите. Моята беше 17 лв от Кауфланд. Не разбирам защо са толкова скъпи повечето. И Ути е права за спането, спи си както ти е удобно!
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #35 -: Януари 25, 2017, 22:29:08 »

Аз имах от етърва ми такава възглавница. Неудобна ми беше и само я захвърлях на пода в продължение на няколко вечери. Накрая се отказах. Пробвай ако имате някоя обикновена възглавница в повече или с навито одеяло. Пък тогава мисли дали да купиш. Smile
Иначе нещо, което сега се сетих покрай тези възглавници. След секциото можех да спя само по гръб, но пък ми опъваха много шевовете, имах проблеми с гърба и т.н. Кинезитерапевтът ми каза да си слагам една възглавница под коленете докато съм по гръб. Така хем не ми опъваха шевовете, хем не се напрягаха мускулите на гърба. Та... ако на някого му се наложи в бъдеще, споделям, дано да е полезно.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #36 -: Януари 26, 2017, 10:51:32 »

В Sachsen-Anhalt съм закотвена  Smile
Ооо,ти си нагоре.Но дано и при теб и на такова добро ниво ..
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #37 -: Януари 26, 2017, 14:05:35 »

Мерси за съветите за възглавницата, ще се oпитам да навия одеало, да видим как ще е.

Днес се събудих пак с бoлки в главата, парацетамол имам за краен случай, нo не искам да взимам, oсвен акo не стане страшно. Някакъв специален лек да имате? Слагам студена кърпа и пазя тишина и светлина, ама не минава и съм гладна, ама ми се гади oт мисълта за ядене.  Sad
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #38 -: Януари 26, 2017, 14:11:44 »

Всеки с параноите си ама кръвно мериш ли?
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #39 -: Януари 26, 2017, 14:31:56 »

Самo при докторката,нo е нормално всеки път 130/80. Иначе съм с мигрена, нo през миналите месеци самo веднъж ме държа някoлкo дни лека,тъпа болка в главата, ама сега е пo -силна.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #40 -: Януари 26, 2017, 14:37:02 »

Бахови есенции дали има откъде да си намериш?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #41 -: Януари 26, 2017, 14:48:37 »

Ох, съчувствам, и аз бях така, на мен само силни лекарства ми помагат и траех. Може да пробваш с куулпач, (не знам дали имат в Германия), той е ментова лепенка за бебешко чело, аз оня ден така спах, ама не е някаква панацея.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #42 -: Януари 26, 2017, 15:20:55 »

Мен кафе ме спасяваше
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #43 -: Януари 26, 2017, 15:23:34 »

Секс пробва ли? Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #44 -: Януари 26, 2017, 15:25:30 »

Съчувствам, аз така и не намерих решение на тоя проблем  Unsure Добре че рядко ми се случва. Може би наистина сексът е едно от малкото неща, дето ми помагат  Lol
И да допълня също за спането - за по гръб специално няма никакъв проблем, това там за вената дето се притискала е ала-бала, може да се получи евентуално в девети месец, ама на тоя етап абсурд. По корем също ако не ти е некомфортно, си спи.  Cheesygrin Според мойта лекарка природата е много умна и ако нещо не е ок, ще го усетиш, няма да ти е комфортно да го правиш просто.  Razz
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Януари 26, 2017, 15:32:30 »

Таткото ми донесе ядене, пoне вече не ми се гади. За куул пач съм чувала самo oт форума, вкъщи имаме самo затоплящи, нo аз и сега съм със ледена кърпа на челото. Сега пoне пoвече мoга да трая, защото с болките съм свикнала, ама с гаденето беше ад.

Кафе не пия вече, мoже чай да си направя пo-късно. Със секс ще мине за.. 10 минути  Cheesygrin ама пoсле почва oще пoвече да бoли.

Бери, за Бахови есенции не съм чувала, ти как и за каквo ги използваш? Прочетох че са капки за определено настроение?
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #46 -: Януари 26, 2017, 15:42:10 »

В момента ползвам релакс, а преди това за чувствителни хора... Мен ме успокояват и ми помагат вечер да заспя, често ми се случва след като съм ставала за някое от децата да не мога да се успокоя и заспя, тогава ги ползвам... Мисля си, че биха ти помогнали да се отпуснеш, или поне не биха навредили... Преди децата имах мигрена и ми помагаше да спя, затова и си мисля, че ще помогнат Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Февруари 01, 2017, 18:59:59 »

Преди децата имах мигрена и ми помагаше да спя, затова и си мисля, че ще помогнат Smile

Откакто роди ли нямаш вече мигрена? Това звучи добре, ако и моята напълно изчезне  Rolling Eyes

Искам да се оплача, че ми тече носът всяка сутрин,тоест по-скоро е запушен и като го почиствам, имам всяка сутрин по една капка кръв, ако не се лъжа, някой споделяше, че с момичетата тече нос  Smile
Понякога леко ме дрипърпва нещо като лежа на дясната страна, но като се размърдам и спира, надявам се е нормално да имам нови усещания в корема.
Гаденето почти вече нямам, но както вече споделих от различни миризми ми става лошо, днес за пореден път притичвах през един супермаркет, че минах покрай меките сирена и едвам се сдържах да не повърна  Sad
А пък таткото вече няколко пъти ме гали и целува по корема, много любовна картинка  Wub

Уикенда малко си поревах, заради мащехата му и жената на брат му - еми не ме харесват и това е, с мен се говори зорлем, не ме искат и това си е. С жената на брат му се помъчих да си поговорим, особено сега, като имаме вече една тема за разговор, защото и тя е бременна - каквото и да е кажа, тя за всичко е наопаки. С мъжа и смятат, че ще отделят бебето на няколко седмици в отделна стая и че ще спи спокойно накърмено по цяла нощ, само в стаята си.  Lol За имена си правят пас, да не вземем да им откраднем някой от фаворитите, пък тя ще ражда месец преди мен, не ги разбирам. Blink  Не може човек да си избира семейството, но не съм свикнала да си пускам всичко покрай ушите. Оплаках се, мина ми  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Февруари 01, 2017, 22:34:05 »

Пийс, на мен не ми е минала мигрената, уви. :(

За носа - и на мен ми течеше кръв всеки ден, заедно с венците, като родих спря като с магическа пръчка.

За мащехата и жената на брата - я не си го слагай, гушкай си коремчето и мъжа и им се радвай Smile

Честит 4ти месец Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #49 -: Февруари 01, 2017, 23:27:53 »

Пийс, остави ги тези змии да си злибеят. Сега си имаш други приоритети  Kiss Повярвай ми, много добре те разбирам, ама човек претръпва малко или повече. Важното е вие с мъжа ти и бебето да сте си добре, та са съвсем външен фактор. Да, хубаво е да се разбирате и да няма драми, ама никой не е застрахован.  Unsure А и те не са му кръвни роднини, което е по-благоприятната ситуация.  Cheesygrin
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: