star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Чук-чук, яйчице, имаме си сърчице!
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чук-чук, яйчице, имаме си сърчице!  (Прочетена 12864 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #100 -: Април 24, 2017, 17:20:56 »

Намерих в интернет страница, където се взимат под наем слингове и ранички,бая пара искат за 10 дена, но ще потърся и при нас дали не се предлага нещо такова.
Благодаря ви много за информацията! Kiss Бела, засега се спрях на Хопедиз и Мандука, намерих ги и в mamikreisel на половин цена, та се чудя дали да ги поръчвам или да се почудя още.

След малко отивам на курс за бъдещи родители и се записах и на йога за бременни.  Cheesygrin Стискайте палци да намеря дружки, че нали знаете, че съм тежък случай на "И сам войнът е войн!"  Razz
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #101 -: Април 24, 2017, 19:19:22 »

Какви са условията за наем там, я кажи. Аз дадох 30лв за две седмици плюс 100лв депозит, който ми възстановяват като я върна. За седмица е 20лв
Ако искаш питай в групите за бебеносене, ако някой случайно е в ДЕ и е запознат, може да те насочат някъде за наем.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #102 -: Април 25, 2017, 19:45:58 »

Цените за наем са невероятни - за 10 дни се плащат 15€ + депозит, който е в размера оригиналната цена на слинга, от порядъка на 70 до 150€. Затова си мисля, че ще ми излезне по-евтино да си взема втора ръка слинг и раничка и ако не ни харесат, ще си ги продам пак. Иначе искам да влезна и в немска група за слингове, но не ме добавят все още, сигурно не съм им достатъчно немска  Cheesygrin.

Курсът вчера беше приятен, говорихме за бюрокрация, добре че има някой да ти обясни кое, къде, как и кога се подава. Особено разни подробности с документ за бащинство и делене на родителски права при неомъжена двойка, въобще не ми бяха ясни. Следващите курсове ще са с много по-интересни теми относно грижа за бебе, раждане, кърмене и ще има и разходка из родилното отделение. Лошото е, че са преместили родилното отделение, скътали са стаите и са ги направили от двойни стаи на четворни, което звучи като приятно натъпкана стая с четири ревящи бебета. Естествено има и две единични стаи и една фемили, които естествено се заплащат, но шансът да успееш да се вредиш е минимален. Но уж гледам позитивно и си мисля как това ще са някакви си три дни и ще минат неусетно.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #103 -: Май 18, 2017, 15:38:00 »

Ходихме на трети и последен ултразвук, отсега нататък ще ходим през 2-3 седмици на тонове и изследвания. Бебка е вече 1400грама и за другите размери не съм питала, ама докторката ни показа ходилце, което вече е 5см.  Shocked  Два пъти подпитвах "Ама само ходилото е 5см, така ли, не заедно с крака?", стори ми се огромно!  Иначе не я видяхме много хубаво, че се беше завъртяла пак доста странно, един крак беше под брадичката и беше забила муцуната в плацентата и джвакаше с уста, ам-ам! Lol Позициониорала се е иначе с главицата надолу, тоновете са чудесни, детето е добре.  Smile
Вече доста напреднахме с покупките - имаме си количка,кошче за кола, шезлонг, еластичен слинг, един тъкан слинг също е поръчан, пелени, легло, но матрак не сме измислили още. Остават разни малки нещица като помпичка за нос, козметично комплектче, ежедневни пелени за повиване и забърсване и няколко неща за болницата. И мисля след месец вече да е стегната чантата за болницата.
Аз се предадох и си взех панталони за бременни  Cheesygrin  За последния месец имам +2кг качени, засега общо 9-10кг. Хубавото е, че вече има хубави месести домати и тея дни карам на  домати със сирене. Въртя по 4-5км на ден пеша, за да не се застоявам вкъщи и да се подготвям за разходки с количка.  Smile
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #104 -: Юли 14, 2017, 09:31:13 »

Пийс, как е положението?
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #105 -: Юли 15, 2017, 18:01:04 »

О, Бела, благодаря, добре сме.  Smile От колко време вече се каня да актуализирам, ама нищо особено не се случва, освен че чакаме бебче да се появи. Изследванията са ни добре, тази седмица ме гледаха на ултразук и казаха 3,200кг -+500гр. ще гони татко си по размери.  Cheesygrin Крайниците ми се подуват, ходя на акупунктура, уж помагало, ама и да си убивам времето и да се срещам с други дебели като мен.  Lol Усещам вече от около две седмици подготвителни контракции, бебка доста бута надолу и май ми е "паднал" коремът.
Ходихме на среща с началник на АГ отделението, тук има такава практика да те запишат предварително и да поговориш с израждащ доктор. На приказки ми беше симпатична жената, отговори ми спокойно на всички въпроси, болницата си е ок, видяхме родилното, видяхме родилна зала, всичко си изглежда наред.
Иначе аз се чувствам добре, също като Кат, не мога да се оплача от бременността, беше хубаво време, хем почна да ми тежи много коремът от две-три седмици, хем не ми се и иска да свършва, хем нямам търпение да се срещна с малката мишка, хем искам да се роди август месец. Женска му работа, няма угодия.  Razz
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: