star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Чук-чук, яйчице, имаме си сърчице!
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чук-чук, яйчице, имаме си сърчице!  (Прочетена 12862 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« -: Януари 16, 2017, 15:21:29 »

Драги ми смехурко, бързам да ти пиша, че ще ставам мама  Smile Имаме си чертички, точица, сърчице и вече прекрачихме заветните 12 седмици и ми е позволено да му се зарадвам  Big grin С таткото много се радваме, искано е детето и беше планирано да го започнем тая година, ама то си реши, че ще ни зарадва малко по-рано  Smile С Кат ни делят някакви си 10-тина дни, та малко след като тя пусна тема и аз разбрах, и от два месеца подскачам и нямам търпение да й кажа, че не е сама. Отивам да слагам тикер  Smile
« Последна редакция: Януари 16, 2017, 15:27:57 от peace&violence » Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #1 -: Януари 16, 2017, 15:22:58 »

Ооо, честито, Пийс! Много се радвам Smile Лека бременност и здраво и КРОТКО бебче Smile

Знаех си, че в тоя форум никой никога не бременее сам. Единици останаха тия без деца вече хахах

Разкажи повече, как се чувстваш, таткото глези ли те, как се решихте Smile
« Последна редакция: Януари 16, 2017, 15:33:41 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #2 -: Януари 16, 2017, 15:46:29 »

Ехааа, страхотно, много се радвам!  Kiss
Ти си по-търпелива от мен, виж колко много време си чакала, за да споделиш, аз всичко си изпях още като видях точката Razz
И аз искам повече подробности около цялата работа  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3 -: Януари 16, 2017, 15:58:24 »

Благодаря, благодаря  Cheesygrin

Чувствам се добре, вечерното прилошаване почти ми мина, като цяло други оплаквания нямам, освен че се муся на всякаква храна и няколко дни карах на кисели ябълки, кисело мляко и крекери. Таткото е много грижовен, веднъж забрави, че съм бременна и ми метна една тежка чанта с покупки,но иначе ми е забранил да карам колело, да дигам каквото и да било и си ме пази.

Решението дойде от самосебеси, обмисляхме да го правим за 2018, но в един момент спряхме да се пазим и дори не сме го правили осъзнато, просто след реалното зачеване, видяхме че предишния ден ми е била овулацията и той ми вика "И какво сега? Бременна ли си?"  Lol
Терминът според докторката е 01.08, нищо че аз го изчислявах 28.07 и си му знам датата на зачеването, не че съм за 4 дни  Razz

Кат,  Kiss
търпелива съм, защото имах едно леееко зацапване, което ме стресна, язък ми за десетте години в тоя форум, хем ми е ясно, че е нормално, хем ревах в болницата, една загубена докторица като изпищя "Имате кървене?! Много лошо!" Rolling Eyes
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #4 -: Януари 16, 2017, 16:07:38 »

Ей това е страхотно, че така спонтанно се е получило, хем планирано и желано, хем без излишните нерви (които аз похабих например  Razz) в засичане на овулации, тестове и рев като ти дойде  Lol  Аз не че съжалявам, хубав маратон си бяхме спретнали, ама като не става известно време си е гадно и изнервящо  Razz Затова при вас много добре се е получило наистина  Stuart Ами страхотно много се радвам. Реколта 2017 е сериозна. Само че аз първа трябва да раждам и ме е шубе вече  Lol Да не се появи някоя по-напреднала и потайна?  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #5 -: Януари 16, 2017, 16:34:00 »

Йей, новата вълна бременни се задава!
Честито, Пийс! Много се радвам и ти пожелавам без повече напрегнати моменти и всичко да мине гладко и безпроблемно.
Наистина, много, много ме зарадва  Kiss
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #6 -: Януари 16, 2017, 17:46:31 »

Ех, че хубава новина! Честито, Пийс, дано бременността ти мине безпроблемно и се радвате на красив резултат  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #7 -: Януари 16, 2017, 19:53:15 »

Честито, Пийс! Лека бременност Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #8 -: Януари 16, 2017, 19:59:23 »

Хайде заформи се традиционната групичка бременни  Cheesygrin честито сърчице! Да ти е много леко, вълшебно, безпроблемно и вълнуващо бременеенето!
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #9 -: Януари 16, 2017, 20:29:16 »

Пииииййссс Kiss Kiss Kiss
Супер! Много се радвам! Айде, лекичко бременеене и на теб.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #10 -: Януари 16, 2017, 20:50:39 »

Страхотно! Честито! Събрахте се! А сега бременейте и хубавейте на воля и бъдете здрави! Kiss
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #11 -: Януари 16, 2017, 21:06:58 »

Честито и нека само хубави вълнения и емоции съпровождат бремеността ти!
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #12 -: Януари 16, 2017, 23:21:25 »

Честито!!! Лека бременност и финал на края Smile Най-после се появи групичката за тази година!! Пу-Пу!
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #13 -: Януари 17, 2017, 07:27:45 »

Ехааа,хубаво е,че си имаме бременни и тази година  SmileЧестито и лека бременност!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #14 -: Януари 17, 2017, 09:11:07 »

Честито, Пийс! Ти отдавна питаш и разпитваш и мислите в тая посока, така че не ме изненадваш много (макар че очаквах първата тема да е от Паяка).

Много лека бременност желая засега!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #15 -: Януари 17, 2017, 10:06:54 »

Ама мнoгo сте мили , благодаря за хубавите пожелания!  Kiss
Забравих да спомена, че ние вчера бяхме на ултразвук и изживях същото като Кат - едни въртележки бяха в кoрема ми през целия преглед, чак изнервих докторката, защoтo се кикотех на монитора как се върти човечето и тя с един строг тон ми казва "А бе, стига си се хилила, нищo не виждам!"  Cheesygrin
След месец съм на кръвни и тонове, а едва след два - пак на ултразвук   Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #16 -: Януари 17, 2017, 10:14:26 »

Много готинко се разтягат и въртят  Cheesygrin На мен още ми е нереално като си представя какво става там вътре, пък аз нищичко да не усещам  Lol
И теб да те питам дежурния въпрос, предпочитания или предположения за пол имате ли?  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #17 -: Януари 17, 2017, 10:35:35 »

Кат, с абсолютно същата настройка съм катo теб - хем искам момче, хем мoмиче и каквoто и да излезе все ще се радвам! Усещането ми е за мoмче, ама пък таткото си е пожелал мoмиче, та и тази картинка ми е нереално щастлива, големият татко с малка девойка на ръце   Wub
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #18 -: Януари 18, 2017, 22:44:05 »

Йеей! Много те чаках теб, да знаеш! Kiss Хайде честито!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #19 -: Януари 20, 2017, 09:46:04 »

Прекрасна изненада!  Kiss Лека бременност с много хубави емоции и здраво бебче!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #20 -: Януари 24, 2017, 12:45:06 »

Хвалех се, че ми минава гаденето - да, ама не. Пак ми се гади, даже два пъти тръгнах да връщам, вчера от една забравена торбичка с ябълки, която открих и веднага се засилих към банята и върнах вода, друго не бях и приемала още. Като казвам вода - вече не мога и преди закуска да си пия редовната вода, защото ми призлява. Плодовете за закуска също вече не мога да ги приемам, иска си тесто първо, иначе ми става лошо.  От котешката тоалетна, от шахтата пред входа, от мека мандарина, от доста неща получавам позиви за повръщане.  Rolling Eyes
Миналия ден, в неделя, цял ден ме придърпва зъб, реших че сигурно пак някой зъб показва чувствителност. По някое време усещам, че и венецът ми е подут и започна да ме боли челюстта - честито,излиза ми мъдрец! Отидох по спешност до аптеката, жената каза "Ооо, бременна, не! Няма какво да ви дам!" Попитах я дали гелче за бебешки венце не би подействало, тя се позамисли и потвърди "Щом става за бебета и вие можете да се мажете!" Прибрах се, намазах се и заспах, буквално!  Lol Днес вече почти нищо не усещам, дано не се налага докторска намеса. Да живее Дентинокс за бебета!  Smile
А и вече малко ми личи, не мога вече да гълтам корема  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 24, 2017, 12:52:56 »

На мен бременна ми бяха изписали Елудрил, че много ми кървяха венците и ужасно ми изтръпваха. В последствие и за зъбоникнене и болно гърло съм го ползвала и е много ефикасно. Опитай и с него  Smile
Трябва сега доказателствен материал, щом се хвалиш, че ти личи  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #22 -: Януари 24, 2017, 13:12:30 »

Ооо, щом личи, искам и аз снимков материал  Cheesygrin Няма само аз да показвам корем, чувствам се изложена Lol
Тъпо за венеца, егати тайминга просто  Razz
Аз исках нещо да те питам - правилно ли съм запомнила, че си в Германия? Ако не ти се отговаря, може и на лично да ми пишеш. Исках да разпитам разни нещица за бременеенето там, за една приятелка.  Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #23 -: Януари 24, 2017, 13:59:03 »

Я, дай да видим този корем  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Януари 24, 2017, 14:04:19 »

Качих ви шкембе, тикерът е правилен, не съм в 5ти месец  Lol

Като снимаме кореми сега и се сетих да питам - кажете нещо против лениви черва, сега още повече се подувам, пък още пия магнезий, ама не дава ефект в тази насока.  Rolling Eyes

Кат, в Немция съм, тука го направихме, тука ще го раждам, тука ще го гледаме  Cheesygrin Баба ми е много щастлива, че таткото е ариец  хахахаха   Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #25 -: Януари 24, 2017, 14:10:09 »

Видяяях, много е готино!  Cheesygrin
За лениви черва не мога да помогна, аз откакто съм бременна, стомахът ми се регулира, много интересно. По принцип съм доста нередовна в това отношение, а сега точно обратното, чак понякога се чудя дали е нормално, всички се оплакват от другото.  Razz

За Немеция исках да питам - има ли някакъв еквивалент на БХС и ФМ?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #26 -: Януари 24, 2017, 14:26:36 »

Кисело мляко с киви, овесени ядки Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #27 -: Януари 24, 2017, 14:46:39 »

Ако не беше такъв нередовен стомахът ми, можеше и по-нормално да изглеждам все още  Cheesygrin
Ути, мерси, ще пробвам с кисело мляко, киви и овесени ядки.  Smile

Изследвания правят и тук всякакви, БХС-то тук се нарича Nackenfaltenmessung, който си включва меренето на нухалната гънка и кръвни изследвания. Отделно може да се направи и едно голямо изследване, при което няма нужда се прави амниоцентеза, нарича се "Harmony Test", препоръчва се обаче при рискова бременност. Отделно правят и изследване за отворен гръбнак,  за него не съм чувала в България, трябва да ме просветлите как се нарича  - "AFP-Bestimmung". Феталната морфология тук я правят по-късно, около 24та седмица, нарича се "sonografischer Organcheck". Общо правят стандартно само 3 ултразвука в 12та, в 20та и в 30та седмица. За бременни над 35 години, също допълнителните изследвания се поемат от здравната каса, както в България. Иначе ми се струва, че са доста по-спокойни, отколкото в България, ама и аз не съм изживявала бременност в България  Big grin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #28 -: Януари 24, 2017, 14:51:24 »

Супер си, много благодаря за изчерпателното инфо!  Kiss
Аз се сетих, че преди да забременея, се регулирах с кисело мляко с овесени трици, та може и това да пробваш  Cheesygrin Триците ми се отразяваха много добре, от овесените ядки понякога се подувам, не знам що  Blink Но пробвай всичко и виж какво ти понася най-добре на теб, че си е индивидуално.  Cheesygrin
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #29 -: Януари 25, 2017, 07:36:07 »

Ако не беше такъв нередовен стомахът ми, можеше и по-нормално да изглеждам все още  Cheesygrin
Ути, мерси, ще пробвам с кисело мляко, киви и овесени ядки.  Smile

Изследвания правят и тук всякакви, БХС-то тук се нарича Nackenfaltenmessung, който си включва меренето на нухалната гънка и кръвни изследвания. Отделно може да се направи и едно голямо изследване, при което няма нужда се прави амниоцентеза, нарича се "Harmony Test", препоръчва се обаче при рискова бременност. Отделно правят и изследване за отворен гръбнак,  за него не съм чувала в България, трябва да ме просветлите как се нарича  - "AFP-Bestimmung". Феталната морфология тук я правят по-късно, около 24та седмица, нарича се "sonografischer Organcheck". Общо правят стандартно само 3 ултразвука в 12та, в 20та и в 30та седмица. За бременни над 35 години, също допълнителните изследвания се поемат от здравната каса, както в България. Иначе ми се струва, че са доста по-спокойни, отколкото в България, ама и аз не съм изживявала бременност в България  Big grin
Пийс,в коя провинция си?Аз раждах тук в Германия,но съм в Баден Вюртемберг.Може и на ЛС ако решиш да отговориш Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #30 -: Януари 25, 2017, 10:10:45 »

В Sachsen-Anhalt съм закотвена  Smile
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #31 -: Януари 25, 2017, 11:00:35 »

3.5 години от живота си прекарах в Магдебург. Хубави години  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #32 -: Януари 25, 2017, 20:10:15 »

3.5 години от живота си прекарах в Магдебург. Хубави години  Cheesygrin

Уважавам го градът, но половинката не го тачи. Както и половин Германия има лошо мнение за този град  Surprised

Откакто съм бременна, заспивам по корем и се събуждам по гръб. А пък не съм човек да спи по гръб, най-обичам по корем с разпънати крака  Cheesygrin Затова ми казаха да си взема възглавница за кърмене, която да ползвам и за спането на лявата страна, че да ми е по-удобно. Ползвали ли сте такава? Заслужава ли си ?  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Януари 25, 2017, 20:16:07 »

Значиии спи си както ти е кеф, това със спането на ляво и да не спиш по гръб са пълни глупости! Накрая от само себе си ще ти стане неудобно на гръб, няма какво да мислиш и как точно спиш...

Иначе възглавница и аз имам, последните месеци не можех да си намеря място в леглото, защото малката беше напречно и никак не ми даваше да лежа, за мен лично не беше някаква панацея, но много мои приятелки си решиха проблемите със съня. Та, съветвам те да изчакаш с тази покупка, защото са обемни и не е ясно дали ще ти вършат работа. Като почне да ти става дискомфортно, пробвай първо с наличните възглавници у дома Smile

За кърмене пък изобщо не ми беше удобна, но пък някои не могат без нея...
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #34 -: Януари 25, 2017, 22:13:21 »

Възглавницата ми свърши страхотна работа, спех непробудно до раждането. За кърмене не ми беше удобно. Знам, че не си тук, но да знаеш, че и най-евтиният вариант върши работа като скъпите. Моята беше 17 лв от Кауфланд. Не разбирам защо са толкова скъпи повечето. И Ути е права за спането, спи си както ти е удобно!
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #35 -: Януари 25, 2017, 22:29:08 »

Аз имах от етърва ми такава възглавница. Неудобна ми беше и само я захвърлях на пода в продължение на няколко вечери. Накрая се отказах. Пробвай ако имате някоя обикновена възглавница в повече или с навито одеяло. Пък тогава мисли дали да купиш. Smile
Иначе нещо, което сега се сетих покрай тези възглавници. След секциото можех да спя само по гръб, но пък ми опъваха много шевовете, имах проблеми с гърба и т.н. Кинезитерапевтът ми каза да си слагам една възглавница под коленете докато съм по гръб. Така хем не ми опъваха шевовете, хем не се напрягаха мускулите на гърба. Та... ако на някого му се наложи в бъдеще, споделям, дано да е полезно.
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #36 -: Януари 26, 2017, 10:51:32 »

В Sachsen-Anhalt съм закотвена  Smile
Ооо,ти си нагоре.Но дано и при теб и на такова добро ниво ..
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #37 -: Януари 26, 2017, 14:05:35 »

Мерси за съветите за възглавницата, ще се oпитам да навия одеало, да видим как ще е.

Днес се събудих пак с бoлки в главата, парацетамол имам за краен случай, нo не искам да взимам, oсвен акo не стане страшно. Някакъв специален лек да имате? Слагам студена кърпа и пазя тишина и светлина, ама не минава и съм гладна, ама ми се гади oт мисълта за ядене.  Sad
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #38 -: Януари 26, 2017, 14:11:44 »

Всеки с параноите си ама кръвно мериш ли?
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #39 -: Януари 26, 2017, 14:31:56 »

Самo при докторката,нo е нормално всеки път 130/80. Иначе съм с мигрена, нo през миналите месеци самo веднъж ме държа някoлкo дни лека,тъпа болка в главата, ама сега е пo -силна.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #40 -: Януари 26, 2017, 14:37:02 »

Бахови есенции дали има откъде да си намериш?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #41 -: Януари 26, 2017, 14:48:37 »

Ох, съчувствам, и аз бях така, на мен само силни лекарства ми помагат и траех. Може да пробваш с куулпач, (не знам дали имат в Германия), той е ментова лепенка за бебешко чело, аз оня ден така спах, ама не е някаква панацея.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #42 -: Януари 26, 2017, 15:20:55 »

Мен кафе ме спасяваше
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #43 -: Януари 26, 2017, 15:23:34 »

Секс пробва ли? Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #44 -: Януари 26, 2017, 15:25:30 »

Съчувствам, аз така и не намерих решение на тоя проблем  Unsure Добре че рядко ми се случва. Може би наистина сексът е едно от малкото неща, дето ми помагат  Lol
И да допълня също за спането - за по гръб специално няма никакъв проблем, това там за вената дето се притискала е ала-бала, може да се получи евентуално в девети месец, ама на тоя етап абсурд. По корем също ако не ти е некомфортно, си спи.  Cheesygrin Според мойта лекарка природата е много умна и ако нещо не е ок, ще го усетиш, няма да ти е комфортно да го правиш просто.  Razz
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Януари 26, 2017, 15:32:30 »

Таткото ми донесе ядене, пoне вече не ми се гади. За куул пач съм чувала самo oт форума, вкъщи имаме самo затоплящи, нo аз и сега съм със ледена кърпа на челото. Сега пoне пoвече мoга да трая, защото с болките съм свикнала, ама с гаденето беше ад.

Кафе не пия вече, мoже чай да си направя пo-късно. Със секс ще мине за.. 10 минути  Cheesygrin ама пoсле почва oще пoвече да бoли.

Бери, за Бахови есенции не съм чувала, ти как и за каквo ги използваш? Прочетох че са капки за определено настроение?
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #46 -: Януари 26, 2017, 15:42:10 »

В момента ползвам релакс, а преди това за чувствителни хора... Мен ме успокояват и ми помагат вечер да заспя, често ми се случва след като съм ставала за някое от децата да не мога да се успокоя и заспя, тогава ги ползвам... Мисля си, че биха ти помогнали да се отпуснеш, или поне не биха навредили... Преди децата имах мигрена и ми помагаше да спя, затова и си мисля, че ще помогнат Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Февруари 01, 2017, 18:59:59 »

Преди децата имах мигрена и ми помагаше да спя, затова и си мисля, че ще помогнат Smile

Откакто роди ли нямаш вече мигрена? Това звучи добре, ако и моята напълно изчезне  Rolling Eyes

Искам да се оплача, че ми тече носът всяка сутрин,тоест по-скоро е запушен и като го почиствам, имам всяка сутрин по една капка кръв, ако не се лъжа, някой споделяше, че с момичетата тече нос  Smile
Понякога леко ме дрипърпва нещо като лежа на дясната страна, но като се размърдам и спира, надявам се е нормално да имам нови усещания в корема.
Гаденето почти вече нямам, но както вече споделих от различни миризми ми става лошо, днес за пореден път притичвах през един супермаркет, че минах покрай меките сирена и едвам се сдържах да не повърна  Sad
А пък таткото вече няколко пъти ме гали и целува по корема, много любовна картинка  Wub

Уикенда малко си поревах, заради мащехата му и жената на брат му - еми не ме харесват и това е, с мен се говори зорлем, не ме искат и това си е. С жената на брат му се помъчих да си поговорим, особено сега, като имаме вече една тема за разговор, защото и тя е бременна - каквото и да е кажа, тя за всичко е наопаки. С мъжа и смятат, че ще отделят бебето на няколко седмици в отделна стая и че ще спи спокойно накърмено по цяла нощ, само в стаята си.  Lol За имена си правят пас, да не вземем да им откраднем някой от фаворитите, пък тя ще ражда месец преди мен, не ги разбирам. Blink  Не може човек да си избира семейството, но не съм свикнала да си пускам всичко покрай ушите. Оплаках се, мина ми  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Февруари 01, 2017, 22:34:05 »

Пийс, на мен не ми е минала мигрената, уви. :(

За носа - и на мен ми течеше кръв всеки ден, заедно с венците, като родих спря като с магическа пръчка.

За мащехата и жената на брата - я не си го слагай, гушкай си коремчето и мъжа и им се радвай Smile

Честит 4ти месец Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #49 -: Февруари 01, 2017, 23:27:53 »

Пийс, остави ги тези змии да си злибеят. Сега си имаш други приоритети  Kiss Повярвай ми, много добре те разбирам, ама човек претръпва малко или повече. Важното е вие с мъжа ти и бебето да сте си добре, та са съвсем външен фактор. Да, хубаво е да се разбирате и да няма драми, ама никой не е застрахован.  Unsure А и те не са му кръвни роднини, което е по-благоприятната ситуация.  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #50 -: Февруари 02, 2017, 09:08:32 »

Ами, Пийс, за 15м между 2те раждания имах 2 кризи, сега за 11м само една преди около месец...
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #51 -: Февруари 02, 2017, 09:09:25 »

Пийс, ако не свикнеш да си го местиш от единия крачол в другия, мила, няма да ти стане по-леко. Колкото и да споделяш. И вярвай ми няма да се приключи с бременността. Даже подозирам, че злобеенето ще стане по-тежко след раждането. Вечно ще има "надпревара" коя как си гледа детето, каква майка е, ама на коя детето какво прави и как расте. Така че... дишай дълбоко и да не ти пука.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #52 -: Февруари 04, 2017, 09:26:28 »

Мнoгo, ама много сте прави, прoстo откакто ме представи пред семейството, все на някoго съм трън в oчите, пoне майка му и братята ме харесват, с кръвните роднини се разбираме  Cheesygrin  Знам че във всяко семейство си има пo някоя драма, Кат със сестрата на мъжа й беше споделяла подобно нещо.
Смайли, тoва същo си гo мислех, как ще има да се пъчи, че нейното е пропълзяло пo - ранo или подобни ситуации, нo и на нея не й е леснo , че й е отнело 7 гoдини да гo убеди да си направят бебе, пък на нас ни отне пo - малкo oт две гoдини, голяма драма  Rolling Eyes Пoне не живеем всички в един град, разпръснати са другите братя и не се виждаме тoлкoва редовно  Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #53 -: Февруари 16, 2017, 14:43:46 »

Ходих за изследвания днес, чухме и сърчицето, казаха ми "чудесно пораснала матка", това е то да си бременна Lol Редовните кръв и урина, запазихме часове за март и април да гледаме бебето с ултразвук,веднъж стандартно, веднъж за обстоен преглед на органите, защо не го правят наведнъж не ми е ясно.  Майка му е минус едно кило от миналия месец, но смятам, че идва от нередовния стомах, та всичко си е наред  Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #54 -: Февруари 16, 2017, 18:06:31 »

Като ми кажеше лекарят "много хубава матка имаш" и ми ставаше едно такова хубаво, все едно флиртуват с мен Lol
Браво ти на чудесно порасналата матка! Kiss
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #55 -: Февруари 16, 2017, 18:40:28 »

Браво за матката  Cheesygrin Все така добре да се развиват нещата.  Kiss
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #56 -: Март 07, 2017, 14:54:12 »

Минавам да се отчета, че да мога и да си го спомням този момент. Днес малкият човек се беше разбунтувал и раздаваше краци и дори бъдещият татко успя да го усети!   Love eyes
 През изминалите няколко дни нещо ми се надува шкембето, даже като седнем да се храним на холната маса и ми е неудобно свиването в корема, ама зорът на половинката е,че в трапезарията няма телевизор  Lol  Преди две седмици приключихме с гаденето, ама започна нова екстра, която се изразява в това да се будя посред нощ от газове  Blink
И след две седмици сме на преглед, хората се изтрепаха да ми развещават какво ще е: "Кожата ми е чиста" - момче, "Ядеш кисело" - момче, други са с усещания, че ще съм с момиче, а половинката само се смее и казва, че то от два избора не е голяма вероятността да сгрешиш, но той пък естествено е най-нетърпелив от всички да разбере да пола  Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #57 -: Март 07, 2017, 15:18:10 »

Браво, че вече няма гадене  Cheesygrin
Аз съм за момче и си мисля, че татито ще е най-нахилен каквото и да е Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #58 -: Март 20, 2017, 18:09:48 »

Ще си имаме любовна картинка - татко с дъщеричка на ръце  Wub Хoдихме днес на преглед, прегледахме и органите, дoбре е детето, развива се, разтяга се все oще пo дължина и помахваше с ръце и крачка. Има сладко носле и сладки малки пръстчета на крачетата  Cheesygrin Ще я гледаме пак чак в 30 седмица, не държа да гo гледам пo-често. Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #59 -: Март 20, 2017, 18:21:27 »

Бравооо, много се радвам  Kiss Сега остава да видим и Паячка към кой пол ще наклони везните  Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #60 -: Март 20, 2017, 19:02:51 »

Честита девойка!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #61 -: Март 20, 2017, 19:11:55 »

Йей, девойка!
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #62 -: Март 20, 2017, 19:24:28 »

Ооо, девойче Wub  
А аз откровено казано се чудя дали да разбираме пола Lol Мисля си, че за последно бременея, да имам и една изненада Lol Така или иначе не знаем още.. Идея е само, имам време да си помисля.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #63 -: Март 20, 2017, 20:18:24 »

И аз не исках да ни го казват, ама тoй каза, че иска да знае и ще си пита докторката oтделнo, акo трябва  Lol Ама каза, че си е работил за мoмиче и тo стана, пък пoсле ще гo карам да правим мoмче  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #64 -: Април 09, 2017, 00:50:43 »

Днес взехме първата покупка за бебе -  количка! Едни приятели се oказа, че имат тoчнo тази, кoятo аз си бях харесала и днес я купихме за някoлкo гроша  Smile abc design turbo 6s е моделът, oбаче не е за малки коли, голямо чудовище е в багажника, а пък ние имаме наистина огромен багажник!  Cheesygrin Сега ще си я изпера и изтъркам, ама мнoгo си ме радва, такава радост за една количка ми е малкo смешно, че изпитвам  Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #65 -: Април 09, 2017, 16:52:12 »

Супер! Със здраве да си я ползвате Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #66 -: Април 09, 2017, 18:50:24 »

Честита ви количка, гладко и с кеф да си я бутате  Cheesygrin Ние още сме без... ще видим какво ще измислим, че е сложнооо  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #67 -: Април 09, 2017, 20:04:15 »

Що пък да е смешно, аз още като поръчвам от Джордж бебешки дрешки умирам от кеф като ги разопаковам! Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #68 -: Април 09, 2017, 20:15:12 »

Абее количката си е голяма работа. Ще бъдете неразделни в следващата поне година. Така че е хубаво да си я обичаш Lol
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #69 -: Април 11, 2017, 11:43:41 »

Мерси, прави сте и вие, че трябва да си я харесва човек, че една гoдина няма да има мърдане без нея.  Smile Сега трябва Макси кози или подобно за колата  и легълце. Дрешките ще са от племеницата.

А пък уикенда малкo пoвече се разхождахме пеш и с колела и почна да ме придърпва в ляво в кoрема, обадих се на гинеколожката и ми казаха, че е oт разпъването на мускулите и връзките, да пия магнезий и да си почивам. Другата седмица съм на тонове, изследвания и тест за кръвна захар.

Нали за каране на колело няма ограничения, акo се чувстваш дoбре? Преди 30 гoдини са гo забранявали, за да не се увие пъпната връв oкoлo вратлето, ама в днешно време не съм чувала такoва нещо.  Blink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Април 11, 2017, 11:50:22 »

Ако ти е комфортно нямаш грижи, само внимавай да не паднеш.

Разочарована съм, че и там тъпчат с магнезий на общо основание :(
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #71 -: Април 11, 2017, 13:51:57 »

Без магнезий или с магнезий пак си ме придърпва, не усещам разлика и не виждам смисъл да гo пия, нo явнo си е практика автоматично да ти шибат магнезий. Тoва придърпване ме дразни, не се чувствам катo пълноценен човек пък.  Rolling Eyes Нали ще спре пo някое време? Казаха и да не се притеснявам, че мoже и подготвителните кoнтракции да почнат, пък аз знам самo на теория, че става твърд коремът и се присвива матката, ама сигурно и тогава пак ще звъня да ги питам тoва нормално ли е.  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #72 -: Април 11, 2017, 15:16:30 »

Пийс, нормално е, аз съм имала стягания често и по много и докторът не ми даваше да пия но шпа дори. Имала съм по 8-10 за час и пак...това след установяване, че всичко е наред де, но тези контракции не само не вредни, а са полезни и за матката, и за бебето. Обаче си е шашкащо.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #73 -: Април 11, 2017, 15:19:45 »

А защо сте толкова против магнезия? Така или иначе е много трудно да се усвоява нормална дневна доза само от храната, особено пък при бременните е почти сигурно, че имат магнезиев дефицит. Аз и сега си го пия от време на време - вкарва ми мигрените в релси и въобще за много неща помага.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #74 -: Април 11, 2017, 15:53:35 »

Защото докторът ми е казвал за изследвания, според които е вреден за бебето (ако няма доказан дефицит)
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #75 -: Април 11, 2017, 16:23:44 »

Хах, добре, че не съм го знаела това, че и двете бременности друсах сериозно какво ли не...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #76 -: Април 11, 2017, 16:37:21 »

Ще друсам каквoто ми кажат, акo има причина. Oбаче докторите мнoгo oбичат да си предписват медикаменти без изследвания, oсoбенo пък през бременността нямам нищo против да ме боцкат, акo искат всеки ден, ама да ми следят състоянието.

Моята пoлoвинка ми се подиграва, че очаквам за всяко стягане да ме привикват на преглед. Вика ми "Акo те срита нещо в дясно, не звъни на докторката, нормално е, oт бременността е!"  Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #77 -: Април 11, 2017, 17:12:23 »

Мнения всякакви... аз пък разбрах, че за бебето е добре даже магнезият, таааа... всеки да си слуша лекарите и това е  Smile И аз ще го почвам вече, ма не ми е драма.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #78 -: Април 11, 2017, 23:28:19 »

Кат, какви са положителните ефекти , които споделя твоят лекар върху бебето?
Активен

Моето име е Любов.
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #79 -: Април 11, 2017, 23:46:09 »

Не съм питала, Хепи. Каза ми, че е добре, и ще си го пия. Иначе четох в гугъл разни положителни ефекти, но то гугъл не ми е образец за нищо, та не го взимам под внимание.Просто си слушам лекаря и не поставям под въпрос какво ми казва, не знам по принцип дали това е много добре  Lol
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #80 -: Април 12, 2017, 06:15:26 »

А изследваха ли ти серумния магнезий като ти го назначават?
Активен

Моето име е Любов.
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #81 -: Април 12, 2017, 08:26:20 »

Не  Rolling Eyes Знаеш, че почти никой не го прави, просто се назначава по симптоми. На някои и без симптоми, но при мен конкретно имаше причина. Не ми се влиза в обяснения, особено в темата на Пийс, аз си имам доверие на лекаря и няма да го подлагам на съмнение точно сега.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #82 -: Април 12, 2017, 08:49:35 »

Честита госпожица!
За колелото не знам колко е ОК, защото всичко, което е свързано с някакво друсане не е много добре. Вероятно при вас има гладки алеи, и едва ли нещо сериозно ще стане, ако като цяло се чувстваш добре, но е факт, че на мен шофиране по павета и дупки ми докарваше адски болки и контракции. Имай едно на ум за тези неща.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #83 -: Април 12, 2017, 13:19:12 »

Мерси! Сияна, караш ме да се замисля дали не съм ги предизвикала аз тея придърпвания, от прекалено каране на колело, че единия ден ударих 20км тур, с доста ходене и тикане на колело тук-там.  Rolling Eyes

Между другото и аз си слушам докторката, но вчера даже не беше тя на телефона,а медицинската сестра ми каза да пия магнезий. Моята докторка е много специална, непрекъснато отхвърлят нови пациентки, защото е препълнено, даже не знам и аз как се вредих да ми следи бременността  Lol

Забравих да разкажа забавна случка от миналия ден. Бяхме на една детска площадка в един парк, препичаме се на слънце и гледаме децата с приятеля ми и една моя приятелка. До нас седна младо семейство, с малко разговорливо момченце, което веднага заговори половинката ми и събираше капачки и клонки и му ги подаряваше. Неговите родители му показаха корема ми и го питата какво има лелята, той отговори, че има бебе в корема и това се получава като лежат мъж и жена голички в леглото и се гушкат.  Smile Малкият ни гледа, гледа, посочи мен и моята приятелка и ни пита "Вие двете ли сте лежали голички в леглото?"  Lol Сладур!!  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #84 -: Април 22, 2017, 15:22:40 »

Бях на преглед тази седмица, някак бях успяла да си пусна миналия път покрай ушите, че ще ме гледат вагинално и ме изненадаха  Cheesygrin  Всичко е наред, ама не знам какво ме разчовърка отвътре докторката, че след това ме присвиваше като ме риташе бебето, но сега вече пак си е нормално. Иначе естествено ми е паднало желязото, витамин Д и магнезий, та в крайна сметка получих няколко рецепти за хапченца.
Ама ще се оплача пък! За един месец ми излезна, че съм качила три кила! Три!! Шок!  Shocked Успокоението им беше, че досега съм качила 7-8кг, което си е в нормата. Дано да е било пак от нередовния стомах. Надявам се да не качвам по толкова всеки от следващите три месеца. Иначе бебка си се движи, рита все още лекичко, ама не шава толкова динамично като други бебета, поне все още не ме е ритала в ребрата, само леко вляво и дясно на корема, нали е дама.  Smile

Кажете къде държахте бебетата като малки в хола? Мисля да взимам сгъваема кошарка за пътуване с две нива, да я сложим в хола или пък обикновената кошарка да бъде на колелца и да я побутвам по цял ден от спалнята до хола и обратно. Да се има предвид, че холът ни е малък, затова си мисля, че ще е удобно обикновената кошара да е на колелца. Или има вече нещо по-хитро измислено?  Cheesygrin
Харесах си няколко модела кошчета за новородено с изофикс - Britax, Maxi Cosi и Cybex Aton, ще видим коя ще вземе в крайна сметка.
Искам и шал да си взема, но четох че myosol уж било по-удобно. Някой да има опит и с двете?
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #85 -: Април 22, 2017, 15:45:07 »

На мен спряха да ми правят вагинален още първите месеци. Rolling Eyes
Иначе... вариант ви е шезлонг за хола, но е до момента, в който започне да се обръща. Поне мен би ме било страх. Идеалният вариант е на пода. Постилаш някакво одеяло, аз имам от Икеа едно, даже и Фей има такова. Хем като почне да си се върти ще има пространство, няма да те е страх, че ще тупне от диван/легло. Но ако ще си взимате така или иначе сгъваема кошара, може и в нея.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #86 -: Април 22, 2017, 15:56:47 »

Прегледа се състоя в проверка на шийката на матката, наличие на инфекции и доколкото видях (мисля) яйчниците разгледа.

А доколкото за пода е ясно, но въпросът ми е какво го правиш до тогава?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #87 -: Април 22, 2017, 16:04:15 »

Мен втората бременност всеки път ми гледаха шийката превантивно, но докторът си знаеше работата и абсолютно нищо не съм усещала. Първата бременност имах един некадърен преглед който ми докара брутални контракции и един ден не мръднах от леглото, а след това още 2 дни ме боля... Много зависи как се прави прегледа, като цяло май е по-добре да не се пипа много там.

Не знам какви  хормни ме бяха обзели да пазарувам през втората бременност, но много от нещата са използваеми само по няколко месеца и след това заемат много място, така че ако имаш вариант да вземеш от някого неща от тип шезлонг, гимнастика и подобни е най-добре. Аз ги оставях на дивана до мен в повечето време.
За кошара на знам какво да посъветвам. И за двете деца бях приготвила, но до 7-8 месечни си спяха при нас, така че и това не беше нужно съвсем в началото. Ако имам някога 3-то дете нищо от тези неща няма да купя, почти всичко може да бъде заместено с подръчни средства. Включително играчките. Приемр: 2 капачки от буркан са по-интересни от специално избирано дайре... Имах случай на скарване за пластмасово шише пълно с копчета, никой не искаше да играе с купената дрънкалка... Само въображение трябва Smile
« Последна редакция: Април 22, 2017, 16:07:12 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #88 -: Април 22, 2017, 16:19:54 »

В хола седеше на разпънатия диван първия месец. После в сгъваема кошара, шезлонг и пода. Кошарата доста време остана. "Арестувах" я там, когато имах да върша нещо извън хола.
Никога не са ме гледали на вагинален, и с двете бременности, дори и в болница като лежах. Та дори и небременна.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #89 -: Април 22, 2017, 16:28:13 »

Аз шезлонг така и не ползвах. По принцип имаше период, в който нямахме мебели в хола и заспиваше само в количката, та седеше в количката Lol Но на пода го метнах като беше на 5м мисля.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #90 -: Април 22, 2017, 16:36:00 »

Аз в началото хранех в шезлонга. После се научи сама да се люлее на него и си беше екстра забавление в тегавата зима. На пода и аз съм 4-5 месеца, че иначе ми се виждаше студено.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #91 -: Април 22, 2017, 18:21:40 »

Пийс, в началото си стоеше в зиминя кош на количката и на пода. После почна на активната гимнастика към третия месец и си остана да си живее на пода (рядко на шезлонг, вързана с колани). Чак скоро ми влезе в употреба кошарата, защото плъзва навсякъде и я слагам там да свърша нещо, да се изкъпя. Според мен е рано за такава кошара в хола, много място заема, а то не се върти, може и на дивана да го държиш.

Вагинален преглед не са ми правили никога освен на първия преглед.

Какво е шал и myosol? Ако имаш предвид слинг, много са судобни, но нищо не може да се сравни с удобството на ергономичната раница! Абсолютно задължителна покупка, още си я ползвам. Страхотно спасение е!
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #92 -: Април 22, 2017, 18:55:08 »

Нашата сгъваема кошара си беше от едната страна с колела, та ако се наложеше я местех.. иначе на дивана или шезлонга.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #93 -: Април 22, 2017, 19:41:04 »

Да, аз също щях да питам какво имаш предвид с "шал". Ако е слинг, казвай да те добавяме в бебеносещите групи да трупаш инфо.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #94 -: Април 22, 2017, 19:49:52 »

Все си мислех, че такъв шезлонг не се ползва толкова много.  Smile Значи въобще мога засега да не го мисля особено, щом може и в зимния кош да си спи вкъщи, пък аз друго не съм и планувала, освен да я метна на пода и да се въргаля с котките.  Big grin

Какво е шал и myosol? Ако имаш предвид слинг, много са судобни, но нищо не може да се сравни с удобството на ергономичната раница! Абсолютно задължителна покупка, още си я ползвам. Страхотно спасение е!

Да, слингове имам предвид. Задължително ще си взема, дано да седи спокойно в него. Смайли, добавяй ме в групите.  Smile
 Това е mysol, доста популярен в Германия. Ти коя раница ползваш сега?

За кошара на знам какво да посъветвам. И за двете деца бях приготвила, но до 7-8 месечни си спяха при нас, така че и това не беше нужно съвсем в началото. Ако имам някога 3-то дете нищо от тези неща няма да купя, почти всичко може да бъде заместено с подръчни средства. Включително играчките. Приемр: 2 капачки от буркан са по-интересни от специално избирано дайре... Имах случай на скарване за пластмасово шише пълно с копчета, никой не искаше да играе с купената дрънкалка... Само въображение трябва Smile
Аз съм на същото мнение, определено. Една вечер седях и се чудех дали ще съм лоша майка, като отсега не умирам да му купувам дрънкалки, дрешки и играчки.  Lol  А за легълце не се и замислям, защото ме е страх от половинката - ето снощи пак ми изпраска един лакът в главата, при все че леглото е 180х200см, въобще губи всяко усещане за външния свят, когато заспи, затова най-малкото ще трябва една кошарка да имаме.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #95 -: Април 22, 2017, 20:32:25 »

Аз ползвам Боба и съм супер доволна. Те девойките са по-фини, че на младежите им умаляват по някое време. Иначе има много други марки.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #96 -: Април 22, 2017, 22:34:01 »

На мен ергономична раничка ми се струва по-удобно от тези mysol, ако не бъркам е нещо като май-тай слинг, имах един такъв и иобщо не беше удобен, ако все пак решиш да взимаш мисля, че е важно презрамките да са дълги и широки, със обикновен слинг-шал така и не се научих да се връзвам, а цели 3 ми минаха през ръцете - еластичен и два тъкани, ениния още стои в гардероба  Unsure Аз съм с раничка тула и съм доволна, новите модели започнаха да ги правят регулируеми и ще имат още по- дълъг период на използване. Отивай в групите да четеш, има много полезно инфо.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #97 -: Април 22, 2017, 22:34:23 »

Аз бях с Кая - български. Но точно днес я продадох. Поръчала съм си Тула. Това са раници. Иначе Тулата е много по-добра от Каята.
Иначе съм пробвала и тъкан слинг за малко. Адски удобно. Но честно казано слинг бих взела вече с второто и то докато е малко. За новородено не е удачна раница според мен, колкото и да ги дават, че стават.
Тук в бг има т.нар. Библиотеки, от които можеш да наемаш различни носилки и да ги пробваш. Аз сега съм наела точно Тула. Сигурно и е де-то има. Трябва да потърсиш. Иначе там мисля са много популярни Мандука като раници. Но ако решиш да взимаш втора ръка, гледай да ти удостоверят, че е оригинал, защото има много реплики доколкото знам.
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #98 -: Април 23, 2017, 17:50:13 »

Пийс, за мен слинговете и раниците на Мандука са най-добрите! Сигурно си ги срещала, в Германия да доста популярни.
В началото си бях взела тъкан слинг по съвет на хебамето. Беше ми много неудобен, не можех да го връзвам както трябва, идваше ми и дълъг, а уж бях взела правилната дължина - бързо се разделих с него. Взех си после от еластичните на Мандука, ето този https://manduca.de/de/babytragetuch/manduca-sling/sling?slate и се родих. Моето бебе беше малко като се роди, използвах го докато стана 7-8 килограма. Връзвах го без бебето да е в него, беше ми много удобен, особено като трябваше например да ходя някъде с колата - връзвах си го наспокойствие в къщи и само слагах и вадех бебето според ситуацията. Като натежа бебун си взех от раниците на Мандука, голяма помощ ми беше като беше по-малък и ревеше за щяло и нещяло - хем друсах в раницата, хем си вършех работата. Ето тази е моята https://manduca.de/de/babytragen/manduca-blackline/blackline?screaming-green Все още я използвам (втора година), използвам я разбира се доста по-рядко и нося само на гръб, че много тежи, много е издръжлива и не е мръднала. И слинга и раницата са ми купувани втора употреба от ebay-kleinanzeigen, взимала съм ги за по-малко от половината цена. Big grin
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #99 -: Април 23, 2017, 18:15:12 »

За малко бебе е хубаво еластичен слинг, не тъкан. Ама много досадно се връзва, с раницата за секунди бебето е заспало вътре, а със слинга истерясваше, докато се омотая Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #100 -: Април 24, 2017, 17:20:56 »

Намерих в интернет страница, където се взимат под наем слингове и ранички,бая пара искат за 10 дена, но ще потърся и при нас дали не се предлага нещо такова.
Благодаря ви много за информацията! Kiss Бела, засега се спрях на Хопедиз и Мандука, намерих ги и в mamikreisel на половин цена, та се чудя дали да ги поръчвам или да се почудя още.

След малко отивам на курс за бъдещи родители и се записах и на йога за бременни.  Cheesygrin Стискайте палци да намеря дружки, че нали знаете, че съм тежък случай на "И сам войнът е войн!"  Razz
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #101 -: Април 24, 2017, 19:19:22 »

Какви са условията за наем там, я кажи. Аз дадох 30лв за две седмици плюс 100лв депозит, който ми възстановяват като я върна. За седмица е 20лв
Ако искаш питай в групите за бебеносене, ако някой случайно е в ДЕ и е запознат, може да те насочат някъде за наем.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #102 -: Април 25, 2017, 19:45:58 »

Цените за наем са невероятни - за 10 дни се плащат 15€ + депозит, който е в размера оригиналната цена на слинга, от порядъка на 70 до 150€. Затова си мисля, че ще ми излезне по-евтино да си взема втора ръка слинг и раничка и ако не ни харесат, ще си ги продам пак. Иначе искам да влезна и в немска група за слингове, но не ме добавят все още, сигурно не съм им достатъчно немска  Cheesygrin.

Курсът вчера беше приятен, говорихме за бюрокрация, добре че има някой да ти обясни кое, къде, как и кога се подава. Особено разни подробности с документ за бащинство и делене на родителски права при неомъжена двойка, въобще не ми бяха ясни. Следващите курсове ще са с много по-интересни теми относно грижа за бебе, раждане, кърмене и ще има и разходка из родилното отделение. Лошото е, че са преместили родилното отделение, скътали са стаите и са ги направили от двойни стаи на четворни, което звучи като приятно натъпкана стая с четири ревящи бебета. Естествено има и две единични стаи и една фемили, които естествено се заплащат, но шансът да успееш да се вредиш е минимален. Но уж гледам позитивно и си мисля как това ще са някакви си три дни и ще минат неусетно.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #103 -: Май 18, 2017, 15:38:00 »

Ходихме на трети и последен ултразвук, отсега нататък ще ходим през 2-3 седмици на тонове и изследвания. Бебка е вече 1400грама и за другите размери не съм питала, ама докторката ни показа ходилце, което вече е 5см.  Shocked  Два пъти подпитвах "Ама само ходилото е 5см, така ли, не заедно с крака?", стори ми се огромно!  Иначе не я видяхме много хубаво, че се беше завъртяла пак доста странно, един крак беше под брадичката и беше забила муцуната в плацентата и джвакаше с уста, ам-ам! Lol Позициониорала се е иначе с главицата надолу, тоновете са чудесни, детето е добре.  Smile
Вече доста напреднахме с покупките - имаме си количка,кошче за кола, шезлонг, еластичен слинг, един тъкан слинг също е поръчан, пелени, легло, но матрак не сме измислили още. Остават разни малки нещица като помпичка за нос, козметично комплектче, ежедневни пелени за повиване и забърсване и няколко неща за болницата. И мисля след месец вече да е стегната чантата за болницата.
Аз се предадох и си взех панталони за бременни  Cheesygrin  За последния месец имам +2кг качени, засега общо 9-10кг. Хубавото е, че вече има хубави месести домати и тея дни карам на  домати със сирене. Въртя по 4-5км на ден пеша, за да не се застоявам вкъщи и да се подготвям за разходки с количка.  Smile
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #104 -: Юли 14, 2017, 09:31:13 »

Пийс, как е положението?
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #105 -: Юли 15, 2017, 18:01:04 »

О, Бела, благодаря, добре сме.  Smile От колко време вече се каня да актуализирам, ама нищо особено не се случва, освен че чакаме бебче да се появи. Изследванията са ни добре, тази седмица ме гледаха на ултразук и казаха 3,200кг -+500гр. ще гони татко си по размери.  Cheesygrin Крайниците ми се подуват, ходя на акупунктура, уж помагало, ама и да си убивам времето и да се срещам с други дебели като мен.  Lol Усещам вече от около две седмици подготвителни контракции, бебка доста бута надолу и май ми е "паднал" коремът.
Ходихме на среща с началник на АГ отделението, тук има такава практика да те запишат предварително и да поговориш с израждащ доктор. На приказки ми беше симпатична жената, отговори ми спокойно на всички въпроси, болницата си е ок, видяхме родилното, видяхме родилна зала, всичко си изглежда наред.
Иначе аз се чувствам добре, също като Кат, не мога да се оплача от бременността, беше хубаво време, хем почна да ми тежи много коремът от две-три седмици, хем не ми се и иска да свършва, хем нямам търпение да се срещна с малката мишка, хем искам да се роди август месец. Женска му работа, няма угодия.  Razz
Активен

Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: