star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Вредни ли са ваксините?
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вредни ли са ваксините?  (Прочетена 5886 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #25 -: Декември 09, 2016, 15:53:44 »

Корни...Има държави с 2 месеца майчинство, с 3 и 4 също. Сега се фрапирай на воля.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #26 -: Декември 09, 2016, 16:06:38 »

Фей, съвсем друго е да го правиш по собствен избор все пак 😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #27 -: Декември 09, 2016, 16:09:42 »

Фей, съвсем друго е да го правиш по собствен избор все пак 😃

Защо? Къде е разликата? И къде е проблемът?

Предчувствам отваряне на още една тема, ама нека се казва За и против ранното връщане на работа, карайте се на воля Lol Lol Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #28 -: Декември 09, 2016, 16:11:49 »

Фей, фрапирам се за другите държави. Не мога да разбера как спокойно го прие приятелка в Америка, че се върна на работа на шестата седмица. А е българка, не е като да е свикнала. За мен е брутално 6 седмици майчинство, пък после да ми обясняват каква велика държава са...

Аз преди да имам дете бях на друго мнение, държа да подчертая. Но сега ми се виждат много мънички и имащи нужда от мама, цял ден без нея на такава възраст ми е в повече. И ясла под 1.5-2г не ми е ок, а преди мислех да се връщам на 1 година на работа. Затова съм отворена за други гледни точки, казвам си своята. Нека си дискутираме.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #29 -: Декември 09, 2016, 16:22:29 »

Защо? Къде е разликата? И къде е проблемът?

Е как къде е разликата, аз не съм чула от приятелки и познати в чужбина с радост да се връщат на втория месец, то не бяха схеми, напускания, други договори сред моите познати...там е разликата. Учудвам се, че е доброволно.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Декември 09, 2016, 16:37:39 »

Аз не казвам, че е лесно да се върнеш на работа или да работиш, когато имаш дете, а още повече деца.
Питам какво ще му стане според вас на детето, ако някой път баба му го погледа един работен ден? Тя не е казала, че се е върнала да работи всеки ден по 8 часа?
А и да беше - какво непоправимо ще се случи с детето?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Декември 09, 2016, 16:39:36 »

Естествено, че нищо няма да му стане на детето, просто е странно, ся що се правиш, че не разбираш. Поне за мен е странно.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #32 -: Декември 09, 2016, 16:46:51 »

Щото не разбирам.
Аз с Цвета полудях за една година вкъщи. Споделяла съм го.
Сега, ако станат едни неща, може да ми и по-кратно майчинството, а ако не станат може да ми е и по-дълго.
И просто ми е интересно, ако се върна по-рано на работа - лоша майка ли ще съм, детето ми ощетено ли ще е? Как и с какво?
Аз имам отговори за себе си, но ми стана интересно, понеже се подхвана темата, да чуя и други гледни точки.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Декември 09, 2016, 16:58:03 »

Излизайки от случая на Алексия, ще ти кажа моето мнение. Според мен е странно от еволюционна гледна точка ако щеш, майка да си остави новороденото дете на отглеждане при някой друг доброволно, когато то им най-силна нужда от гърдата, от мама, от гушкане. И под "на отглеждане" имам предвид да се върне на работа или да го шитне на някоя баба за по цял ден за дълъг период от време, не инцидентно, нали.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Декември 09, 2016, 17:12:54 »

Ако правилно разбирам ти заклеймяваш и в това се заключава мнението ти? Как смее долнячката да работи като трябва да кърми, да гушка и да оригва по цял ден, защото иначе от това бебе човек няма да излезе Lol Шегувам се и не искам война!! Обаче, от еволюционна гледна точка, излиза човек и от това Cheesygrin Иначе приемам позицията ти в някаква степен, тъй като преди няколко вечери излязохме на театър, а Теодор остана с майка ми, беше нахранен, преобут и гушнат от нея и пак беше ревал истерично някакво време...Накрая го приспала, ама като си дойдохме веднага пак се събуди и писна и заспа почти за секунди на гърда, не от глад, а просто си искаше мам и гуш. Две наистина свещени неща Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Декември 09, 2016, 17:28:20 »

Не бе, не заклеймявам, просто като знам какви хормони са и как не искам на никого да я оставям да не би случайно да се разстрои, ми е странно как други го правят без угризения.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #36 -: Декември 09, 2016, 23:03:42 »

Не само че нямам угризения, а го правя на драго сърце. Бабите са чудо. И гушка повече, и му се лигави повече, изобщо вниманието е на макс,  да не говорим, че баба нерви няма, а аз съм нервна. Не ми е мъчно и не страдам, защото съм убедена колко му е добре. Само да спра с кърменето, остава с бабка за уикенд. Майка ми е оставила брат ми на два месеца,  за да учи. Видяла го е след три. Явно ни е семейна черта  Big grin
На друг работа не бих се върнала, но аз обожавам снимането,  аз съм си шеф, аз си определям донякъде заетостта, а и Коледа е почти "ден година храни".
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Декември 10, 2016, 17:38:15 »

Моето лично мнение, от скромния ми родителски опит до тук, е че детето има много по-голяма нужда от комуникация и интеракция с родителя си малко по-напред в годините - най-вече между 2 и 5. Разбира се с това не искам да кажа, че бебе на 2 м няма нужда от майка си и от родители като цяло. Мисълта ми е, че него все пак по би могла да го огледа и една баба, защото нуждите му още се свеждат до смяна на пелени и хранене, докато като стане към 2 започва да разбира, да попива, да го учиш, да се вълнува от конкретни нагласи. И лично аз много си обичам нашите баби, но пази Боже те да определят основно светогледа на децата ми и аз да загубя връзката си с тях... Razz
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #38 -: Декември 10, 2016, 20:01:03 »

Щом сега е моментът да изкараш повече доходи и може да си позволиш да оставяш детето. Аз си психопатствах и не можех да се разделя, все го мислех какво му е и то все си врещеше. Щом има и баба,която се съгласява да гледа толкова малко бебе. Подозирам,че отново бих психопатската и няма да има друг на света по добре от мен да знае как да гледа бебе.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #39 -: Декември 10, 2016, 20:35:39 »

Имам голямо доверие на бабите. Иначе да, сега има нужда някой да го гуши. После възпитанието е много по-важно. Няма да ви казвам колко деца на гурбетчии родители израстват само с баби тук в малкия град и колко пагубно е това.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Декември 10, 2016, 20:47:48 »

Ди, екзактли Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #41 -: Декември 10, 2016, 21:26:38 »

Аз съм на обратното мнение,според мен детето като малко (до 1-2г) има нужда основно от мама и тати, така изгражда връзката си с родителите. Освен това възпитанието не започва след 2, те попиват всичко още преди годинка, начин на общуване, усмивки, дори начина на изразяване пасивно.  И тъкмо в по-късна възраст има нужда от общуване с повече хора, вкл, баби и дядовци, дават по-различен мироглед, учат на различни неща и обогатяват детето. А и то вече е по-самостоятелно и самО си иска. Родителите остават най-важните хора, разбира се. Аз също имам голямо доверие на бабите и е оставал от двумесечен при свеки, но съвсем за кратко- по 2 часа 1 път седмично. Като започнах да го оставям за повече ми беше мъчно, че съм изпуснала нещо, защото след 6-ти  месец всеки ден учат нови неща.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Декември 10, 2016, 22:42:15 »

Абсолютно мисля, че бебето още в първите месеци изгражда връзка с родителите си, а с майка си дори още вътреутробно. Та то зависи на 100% от прегръдката и млякото на мама, как да няма значение кого го гледа...
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #43 -: Декември 10, 2016, 23:14:12 »

Вие сериозно ли? Искате да кажете, че всички деца, които се гледат от гледачки, ясли и т.н. нямат добре изградена връзка с родителите си? Тоест, вторите имат по-добра връзка с мама и тати. Има значение кой го гледа, затова го гледа баба му, а не някой чужд човек и за мен в това няма нищо по-естествено. Далече съм от идеята, че аз го гледам най-добре. Баба му никога няма да го разтресе, ама никога. А на мен ми се е случвало неведнъж. Но това съм аз!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #44 -: Декември 10, 2016, 23:15:29 »

Аз съм някъде посредата. Не мога да си представя да се върна толкова рано на работа. Хич не го намирам физически приложимо с бебе като моето - неспящо по цяла нощ и аз после да бачкам часове наред. Да не говорим, че работата е изнервяща понякога, да се прибера такава при тяколко месечно бебе няма да е приятно изживяване.
От друга страна не съм от залепналите и недаващите си децата родители. Да ги взимат бабите, щом искат. Макар и моят максимум да е бил за по седмица, а и в началото бабите се плашеха да са насаме с двете наведнъж  Lol
Смятам, че първите месеци са много важни за изграждането на връзката мама-бебе, и няма пари, които да ме накарат да се хвана да бачкам, вместо да се нарадвам на първи усмивки, агу, бррр и всякакви миловидни и свидни първи бебешки моменти. А те дори вече ми липсват и си мечтая тайничко да си ги изживея отново, какво остава да се бях лишила от тях...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Декември 10, 2016, 23:38:28 »

Смятам, че първите месеци са много важни за изграждането на връзката мама-бебе, и няма пари, които да ме накарат да се хвана да бачкам, вместо да се нарадвам на първи усмивки, агу, бррр и всякакви миловидни и свидни първи бебешки моменти. А те дори вече ми липсват и си мечтая тайничко да си ги изживея отново, какво остава да се бях лишила от тях...

Точно.
Виж, съгласна съм с Алексия за нервите и примера с разтърсването, но не мисля, че това да го дадеш на друг е решение, то тепърва ще има да изпитва нервите ти  Lol Аз бях същата, държах се ужасно неведнъж с малко бебе, страдах си от това, и все пак не мисля, че епизодичните ни изнервяния са фатални и щеше да му е по-добре при друг. Има си миризма на  мама, глас на мама, сърцето, гърдите, а и все пак не е като по цял ден да го друсаме и да викаме, 80% от времето съм му се радвала.

За гледачките и яслите от новородени- не мисля, че е най-доброто,а явно и ти не мислиш, щом правиш разлика с баба  Wink По същата логика моите степени са мама-тати-баба-ясла/гледачка е дълга тема, заедно ги слагам.
Така или иначе според мен е временно при вас и като порасне малко, ще си го искаш за по-дълго  Wink
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #46 -: Декември 11, 2016, 00:25:48 »

Не казвам,че е решение, дадох само един пример за нещо, което мразя у себе си, а баба му никога не би му причинила. И не съм го зарязала в дом, а остава през деня при баба си. На мен ми е и изключително важно да има силна връзка с тях, защото моето хубаво детство, тоесто моите спомени от това време са свързани само с бабите и дядовците. Искам той да знае какво е да имаш велики баба и дядо, за тях пък е божествено да му се радват. Как да не го давам като утре може да ги няма. Между другото аз почти нямам спомен майка ми да си е играла с мен например. Има редица такива неща и моменти, които като дете съм получавала повече от баба.
Ако ходех на някаква нормална работа, сигурно и аз нямаше да бързам за нея, но моето е хоби, което ми носи  доходи. Не ме изморява и изнервя, напротив- зарежда ме. Гошака не е по никакъв начин ощетен от работата, защото дори когато не съм в студиото, той прекарва часове при баба си, докато аз оставам насаме със себе си или домакинствам. Ако пък тя не беше под ръка, със сигурност щях да търся почасово човек. Нямам особена подкрепа от половинката, работи много и отсъства често, а аз имам нужда и да изляза (било то за ежедневните покупки), и да отида да си оскубя краката, и да отида на лекар, ако се налага, и каквото и да е...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #47 -: Декември 11, 2016, 01:10:50 »

Не съм казала, че нямат добре изградена връзка, казвам, че за мен тази връзка е важна още от самото начало.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #48 -: Декември 11, 2016, 01:41:36 »

Изобщо не ги слушай Razz С твоята професия напълно те разбирам. Нищо няма да му стане за половин месец да побачкаш за Коледа.
Ако на всеки опит някой да покаже колко по-мил и обичен родител е от мен се бях вързала, щях да се чувствам зле бая Lol
Плюс това, вместо да се върнеш изнервена, по-скоро в края на периода ще си супер хармонична и готова за коледни бебешки мигове.
Ама го ваксинирай де! Тук не съм склонна да те галя с перце! Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #49 -: Декември 11, 2016, 06:59:19 »

Много странни доводи, то и за мен няма гаранция, че утре ще ме има.
Моите баби не са ме гледали като бебе, но пак си имах мега яките лета при тях и връзката ни е хармонична и силна Smile Според мен се опитваш да убедиш и себе си, че си ок с обстоятелствата. Ама в крайна сметка ти си му родител и ти взимаш решенията за детето си, а тук никой не те съди. Пък и не всеки е създаден да гледа бебе 24/24, което не те прави лош родител.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: