star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Вредни ли са ваксините?
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вредни ли са ваксините?  (Прочетена 5922 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« -: Декември 09, 2016, 06:36:28 »

Фей, не знам и аз защо не съм се отчела. Нали постнах във фейса снимки от месечинката, а тук съм позабравила. Гошака беше наддал повече от кило за месец, което за мен болезнено доказва, че ам е бъкано с лайна. Кърмя два три пъти на ден, не се събира за повече. Колики няма или поне не постоянни. Някои дни  го боли коремче, превива се, давам еднократно еспумизан и с това май минават страданията му. Гука и се смее, но умерено. Събужда се един път през нощта, което е голям благодат. Дори и да не откаже скоро нощното, така ме устройва напълно.
Аз съм по-добре. Работя и това май беше всичко, от което имах нужда. Направо летя, дори когато съм физически преуморена след дълъг ден в студиото. Свеки ми го гледа, голяма отмяна ми е. Има дни, в които е по 8-10 часа при нея. Както казах, гадно ми е за ам, но пък съм и много доволна, че донякъде си върнах свободата. Майчинството не е моята професия, да знаете. Не че го правя с нежелание, но не, не е моето нещо.
Засега не ваксинирам. Аз не спах два дни за ам, не знам с тези ваксини как бих се чувствала. Особено от тези пет-шест-десетвалентните ми се изправя косата. Решението ми не е окончателно. Чета, сондирам мнения всякакви, и на доктори, и на приятели в чужбина. Засега везните клонят към анти ваксини. Детенце от града пострада много от ваксина преди няма и два месеца. Ще са при мен във вторник, от първо лице ще получа детайлна информация.

Едит: Благодарско за биокулт-а. С поръчка се сдобих с него в малкия град. Давам го. Забелязала ли си обаче, че на опаковката за 0-6 мес пише 1/4 саше, а на бг превода пише 1/2. Как го даваш? Аз давам половинка, то как да разделя това малкото пакетче на 4 егати?

А ще получиш ли информация от първа ръка от родители, слагащи ваксини? Не го очаквах и съм леко смутена, че така си се повлияла от няколко разказа. И за АМ и лайната не те разбирам също.
Живи и здрави бъдете!
« Последна редакция: Декември 09, 2016, 14:03:48 от peace&violence » Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #1 -: Декември 09, 2016, 07:08:20 »

Пупи, получавам я, не съм кон с капаци. Всеки нормален човек желае най-доброто за себе си, да бъдем здрави също.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #2 -: Декември 09, 2016, 08:57:02 »

Звучиш ми доста по-балансирана, като изключим, че още продължаваш май да си вменяваш вина за АМ. Нищо му няма на АМ и не са "лайна". Да, не е кърма, но е храна, така че ще видиш - от перспективата на времето ще оцениш и това, според мен сега недооценяваш, че имаш тази опция, едно време не я е имало Wink
Радвам се, че си намерила баланс в работата, това е добре, продължавай така. И на мен майчинството не ми е любимата дейност, но да ти кажа сега вторият път е по-различно...много искам да си стоя само с децата, поне за сега.
Що се отнася за ваксините аз по-скоро ти се изненадвам на смелостта...Сега с тия бежанци, които носят толкова нехарактерни за нас болести, отделно те не се ваксинират и носят и болести, които ги няма от години...А и като знам как изпадам в ужас от всяка температура...представям си, ако в главата ми има и подозрението, че е от някое сериозно заболяване срещу което не съм ваксинирала. Това решение е толкова голяма отговорност, каквато аз лично не бих могла да поема Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #3 -: Декември 09, 2016, 09:43:26 »

И аз съм смутена за ваксините. Особено сега, когато се връщат какви ли не болести, които уж не е имало от години.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #4 -: Декември 09, 2016, 10:04:19 »

Алексио, моля те, не ни смущавай така с тия ваксини.
Случаите на пострадали деца са изключение! Да, не сме химици биолози и не знаем какво има в тях. Но вместо да "проучваш", каквото и да значи това и да сондираш супер малка, пренебрежимо малка извадка мнения, седни прочети за епидемиите от болести смъртността и продължителността на живота преди ваксините. Тогава е било страшно, а сега случаите на реакции и проблеми след ваксина наистина са пренебрежимо малко на фона на тогава... Наистина, не се заяждам, помисли си.. Болести, които са изчезнали заради ваксините, опасни, отвратителни болести, от които стадния имунитет ни пази!
Наистина хората са склонни да забравят.
АМ е хранително, не се кахъри.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
alexia
Newbie
*

« Отговор #5 -: Декември 09, 2016, 10:33:17 »

Знам,че смущавам. Примерите на пострадалите около мен не са показателни, но са плашещо много в краткия ми и спокоен дотук живот.  Чета много. Чета ви и вас. Решението не е лесно, да не кажа може би най-трудното в отглеждането му. Затова казвам, че не съм крайна и не е окончателно.
За ам го казвам, защото все пак е изкуствено и назобва яко. Оценявам го и още как. Откъм свобода и планиране си е истински благодат. Не се чувствам виновна,  че не се справих с кърменето, другия път ще се постарая повече.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #6 -: Декември 09, 2016, 10:43:51 »

Аз бих ти казала тогава, да се настройваш за много критични и разтърсващи моменти от тук нататък. Самото родителство си е такова. И ако сега твърдиш, че това е трудно решение, стой и гледай какво предстои в живота ви напред във времето.
Тъпо ми стана, защото по думите ти човек би заключил, че чакаш да дойде еди-кой-си, на който явно много разчиташ и да ти каже "Не, не ваксинирай, защото аз така мисля". А истината е, че статистиката друго казва. Да, има пострадали, да, редно е да сме информирани и да има някаква форма на съгласие, но не сме я докарали до там, че да не сме застрашени от това, от което ни предпазват ваксините и е факт, че без тях сме уязвими. Особено с бежанците, особено пък Хепатита, особено туберколозата и да не продължавам. Фей добре го каза, после ще си вкарваш филма тая кашлица грип ли е или нещо друго. Съжалявам, ако съм крайна, но много се дразня на подобни крайни решения, за мен са си животозастрашаващи.  Rolling Eyes
Намери си кадърен лекар, на който да се довериш. Позволи му с медицинските си възгледи да ти разясни ползи и вреди. Но не тегли чертата с лека ръка.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #7 -: Декември 09, 2016, 10:50:07 »

Не смущаваш с ваксините, аз те разбирам, страх ме е всеки път, даже и тук се жалвах наскоро.
Само като прочета какво съдржат - всякакви животински гадости, които директно инжектираме, но иначе се стараем всичко да е едва ли не стерилно около бебето  Blink
Имай пред вид, че ако оставиш детето неваксинирано ще имаш куп административни спънки, покрай детски, прием в държавна ясла и подобни. Системата е направена така, че да изнудва и принуждава родителите. Аз писах вече, че заради само една ваксина ми направиха проблем от няколко места. Никой не го е грижа за твоя конкретен случай, важно е всичко да е изрядно на хартия, за отношението на някои лекари пък изобщо не ми се говори.
« Последна редакция: Декември 09, 2016, 10:55:30 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #8 -: Декември 09, 2016, 10:53:15 »

Кой се старае да е стерилно около бебето? Далеч съм от мисълта, че живеем в стерилен свят, бебето си вирее на земята, лапа си боклуци от улицата, играе и чопли в калта. Именно защото няма как да го направим, а и аз лично не държа, ми звучи безумно да не ваксинираш и да се хващаш в това какво съдържала ваксината и какви гадости имало  Rolling Eyes Ужасно несериозно звучи, бе хора.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9 -: Декември 09, 2016, 10:56:10 »

А в храната и във въздуха и водата няма гадости, нали? Имам далечен роднина преживял детски паралич и да ви кажа, не е много красива гледката...

Сияна, всички ни е страх всеки път, то няма как...

Пупи, каква стерилност, Ади вчера облиза краката на масата и пода Lol Lol Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #10 -: Декември 09, 2016, 10:59:51 »

ми звучи безумно да не ваксинираш и да се хващаш в това какво съдържала ваксината и какви гадости имало  Rolling Eyes Ужасно несериозно звучи, бе хора.
Аз винаги чета кое какво съдржа, кое му е несериозното.

Дразня се от това, че съм изпълнила 90% от имунизационния календар и търпя същите санкции каквито и хората изпълнили 0% от календара. 
Това ако не е политика за изнудване. Всичко опира до финанси, за средностатистическите родители в Блгария приемът на детето в државно заведение е от решаващо занчение.
« Последна редакция: Декември 09, 2016, 11:18:58 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #11 -: Декември 09, 2016, 11:02:53 »

Кажи ми съдържанието на водата, която пият децата и на въздуха също. Ако е възможно и на играчката, която вчера са облизали. И на био-зарзавата, който даваш. Нищо сигурно няма в тоя свят, ти самата каза, че всичко е изпипано на документи. Схващаш ли?
Айде, че ме избива на заяждане и нацвъкахме темата достатъчно!
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #12 -: Декември 09, 2016, 11:26:55 »

Абе една ваксина може да е фатална, липса на такава също. Не е баш като избор на храна, училище или каквото и да било. И това с водата и храната не е сравнимо. Там нямаш избор. Навсякъде лош въздух и кемтрейлс или вода със съмнителни качества, но от всичко лошо гледаш на най-доброто да залагаш. С ваксините обаче имаш избор, или биеш или не.
Имигрантите не са ми фактор. Циганите също не се ваксинират. Дали детето ми ще расте в такава среда и ще бъде изложено на риск също е под въпрос.
По отношение на административните спънки,  да, тъпа работа.  И това е част от схемата. Защо ще се притесняваш в дг от неваксинирано дете,  когато другите уж са защитени? Няма ли всяко детр право на образование? Хиляди въпроси.  И детските не им искам. Знам само, че не бих излъгала, защото вече познавам хора, заплатили си за фалшив паспорт с имунизации. 500 лв струва това удоволствие.
Нямам добър педиатър под ръка, факт. В търсене съм.
Не искам да се заяждаме, искам всички мнения. Чета всичко.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #13 -: Декември 09, 2016, 11:29:30 »

Абе аз за фатална ваксина не съм чула. А и сравнението на цигани с емигранти е абсолютно неправилно. Циганите си живеят тук, където няма откъде да прихванат болести, отдавна изчезнали от нашите ширини, но емигрантите не и те пренасят наистина уж рядко срещани вече зарази.

То всеки си решава, де, просто едно, че е незаконно и второ, че стана вече много модерно и нюейдж да си антиваксър.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #14 -: Декември 09, 2016, 11:33:22 »

Дали детето ми ще расте в такава среда и ще бъде изложено на риск също е под въпрос.

Моля ти се. Светът и до сега си беше едно глобално село, сама ти си човек, който пътува много, детето затворено вкъщи ли ще го държиш?!
Освен това говорим за силно заразни болести.
А и Ути е права - циганите все пак са тук и боледуват от тукашните неща. А аз съм ходила като дете в Карачи, Пакистан, и знам там какво е и колко болести има дето умът ти не може да побере. Така че...
Аз при тоя свят, дето огромни човешки маси се пренасят постоянно насам-натам, не бих рискувала никога. Защото това е като по време на война, когато се разразяват най-големите епидемии точно поради струпването на хора и занижената хигиена.
Не искам да чертая апокалиптични картини, не обичам такива неща...Но съм много сериозна в мнението си. И също съм говорила с няколко лекари. Не само сега, още за Цвета.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #15 -: Декември 09, 2016, 11:46:32 »

Да кажа и аз хубаво да помислиш за ваксините. И да, емигрантите нямат нищо общо с нашите си цигани. Първата епидемия в Харманли вече е факт. Ти да имаш познати или познати на познати болни от краста? Не, нали? За съжаление, най-вероятно ще продължим с по-екзотични и по-опасни болести.
От друга страна, ваксината сама по себе си не причинява увреждания, а по-скоро отключва генетично заложени такива, така че си провери хубаво родословното сърво и ако всичко е ок, рисковете намаляват още повече. Да, сигурно има случаи, в които ваксините докарват ужасни последици ама shit happens. За мен това е по-оправданият риск.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #16 -: Декември 09, 2016, 11:59:30 »

Ути, нали не мислиш, че искам да съм "модерна".
Под фатална имам предвид тежки усложнения.  Не е ли фатално да имаш завинаги увредено дете, което си родил напълно здраво?
Аз не вярвам толкова,  че ваксините вкарват болести, колкото че скапват имунната система. Вие с какво си обяснявате честите алергии последните години, ушните инфекции при всяко второ дете и честите вируси. Питам сериозно.
Аз за първи път боледувах сериозно след 20 год. Защо сега влизаме с децата си в болница още като бебета? Някой от вас правил ли е сметка колко лекарства е погълнало детето му? Няма да изпадам в крайности,  смятайки това в парични единици и задълбавайки с конспирации за демоничните бизнес планове на фармацевтичната индустрия.  Но не е като да няма никаква логика.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #17 -: Декември 09, 2016, 12:07:05 »

Ма чакай сега, на нас също са ни слагали ваксини, пък нашето поколение не е хич болнаво и алергично, а сме яли и кисело мляко, и попара, и сокчета на 2 месеца. Никак не ми се струва да е от ваксините, още повече тогава дали са били по-пречистени и тествани от сега?

А иначе не го казах, защото ти конкретно смяташ, че е модерно, а защото е модерна цялата пропаганда на антиваксърите и те залива отвсякъде.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #18 -: Декември 09, 2016, 12:30:38 »

Можем ли да бъдем сигурни, че са по-пречистени? Кой го казва,  как се доказва? Имало ли е не знам си колко валентни? Сигурна съм, че всеки от вас си е задавал тези въпроси.  Сигурна съм в едно,  винаги мога да ги поставя на по-късен етап. На тримесечното си бебе невър.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #19 -: Декември 09, 2016, 13:09:06 »

Оф, навън съм и не мога да пиша много. Но да вметна за болниците и бебетата. Аз на 3м съм била в болница на системи и са щели да ме изтърват дет се вика. Не ми е аргумент това с преди и сега кой колко боледувал. Аз си имам обяснения, но ще пиша от вкъщи
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #20 -: Декември 09, 2016, 13:18:00 »

Ние имаме близко детенце с аутизъм, според родителите детето си е било съвсем контактно и здраво до поставянето на една от ваксините и са сигурни, че ваксините са причнината за аутизма му. Имат и второ дете, него не го ваксинираха, ама си ходи на детска...
И въпреки, че ми е пред очите този пример, никога не съм се и замисляла да не ги ваксинираме. Аз нямам такава смелост,а и бих живяла в кошмар заради постоянни съмнения, аз и без това само се вкарвам във филми за всякакви глупости свързани с децата.
« Последна редакция: Декември 09, 2016, 13:20:18 от Liliq » Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #21 -: Декември 09, 2016, 14:06:36 »

Разделих темата за ваксините от темата за бебе Гошо на Алексия.

А хората, които децата си не ваксинират, ваксинират ли себе си? Преди няколко месеца се порязах доста дълбоко с един нож и веднага ме ваксинираха, въобще и не съм се замислила по темата.  Rolling Eyes
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

paiachka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Декември 09, 2016, 14:13:52 »

Ок, не познаваме биолозите, химиците, които правят ваксините и имали животински "гадости" вътре. Моя лична приятелка, живее и учи в Канада от години и пише в този блог. Учи биология и химия и има поглед над нещата. Написала е тази статия, щом вярваме на "познати", а не на научната общоност, ето моя близка го е писала:

https://easy-biology-blog.com//?s=vaccines&search=Go

Абсолютно несериозно е на база "сакън" да не се слагат ваксини. Ама абсолютно. И подлагаш не само детето си, ами и "стадото" на риск. Едно изречение от статията:
"Loss of public confidence in vaccines can have devastating consequences both for the individual who refuses vaccinations and for the populations as a whole."

Честно казано ме хваща страх вече за собственото ми и това на детето ми здраве само като видя колко supposedly образовани и умни хора се влияят от подобни масови истерии.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Декември 09, 2016, 14:16:19 »

Ама то и ваксините не са гаранция за 100%-ов имунитет и така всъщност и тези, които ги имат, също са подложени на риск. Това е и идеята на стадния имунитет. Да не говорим как туберкулозата се върна последните години в Европа, а сега кой знае и какви други зарази.

Сега, факт е, че има пострадали деца. Според мен лично не пряко от ваксините, а понеже те имат пряко отношение към имунитета, явно катализират нещо генетично заложено, нооо според мен са необходимото зло.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #24 -: Декември 09, 2016, 15:36:11 »

Аз не схванах за връзката между ваксини и лекарства. Моето дете си е ваксинарно за всичко задължително, но за 2.5 години не е пил никакви лекарства,освен хомеопатия (което според някои лекари дори не е лекарство) и витамин Ц. Не виждам дотук да са му повлияли ваксините. Даже един доста реномиран лекар (шеф на голяма детска болница) ми препоръча да сложим допълнителни ваксини срещу други видове менингит и хепатит, които не били в задължителните (засега отказах).

Иначе е факт, че прекалено много лекарства и АБ изнежват.Но за мен между антибиотик и ваксина например има огромна разлика. Против АБ и "за" задължителните ваксини съм.

Ама всеки си решава, не бих нападала някого за избора му. Това за 8-10 часа работа при двумесечно бебе ме фрапира повече от това за ваксините в поста на Алексия  Cheesygrin

Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #25 -: Декември 09, 2016, 15:53:44 »

Корни...Има държави с 2 месеца майчинство, с 3 и 4 също. Сега се фрапирай на воля.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #26 -: Декември 09, 2016, 16:06:38 »

Фей, съвсем друго е да го правиш по собствен избор все пак 😃
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #27 -: Декември 09, 2016, 16:09:42 »

Фей, съвсем друго е да го правиш по собствен избор все пак 😃

Защо? Къде е разликата? И къде е проблемът?

Предчувствам отваряне на още една тема, ама нека се казва За и против ранното връщане на работа, карайте се на воля Lol Lol Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Декември 09, 2016, 16:11:49 »

Фей, фрапирам се за другите държави. Не мога да разбера как спокойно го прие приятелка в Америка, че се върна на работа на шестата седмица. А е българка, не е като да е свикнала. За мен е брутално 6 седмици майчинство, пък после да ми обясняват каква велика държава са...

Аз преди да имам дете бях на друго мнение, държа да подчертая. Но сега ми се виждат много мънички и имащи нужда от мама, цял ден без нея на такава възраст ми е в повече. И ясла под 1.5-2г не ми е ок, а преди мислех да се връщам на 1 година на работа. Затова съм отворена за други гледни точки, казвам си своята. Нека си дискутираме.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #29 -: Декември 09, 2016, 16:22:29 »

Защо? Къде е разликата? И къде е проблемът?

Е как къде е разликата, аз не съм чула от приятелки и познати в чужбина с радост да се връщат на втория месец, то не бяха схеми, напускания, други договори сред моите познати...там е разликата. Учудвам се, че е доброволно.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Декември 09, 2016, 16:37:39 »

Аз не казвам, че е лесно да се върнеш на работа или да работиш, когато имаш дете, а още повече деца.
Питам какво ще му стане според вас на детето, ако някой път баба му го погледа един работен ден? Тя не е казала, че се е върнала да работи всеки ден по 8 часа?
А и да беше - какво непоправимо ще се случи с детето?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Декември 09, 2016, 16:39:36 »

Естествено, че нищо няма да му стане на детето, просто е странно, ся що се правиш, че не разбираш. Поне за мен е странно.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #32 -: Декември 09, 2016, 16:46:51 »

Щото не разбирам.
Аз с Цвета полудях за една година вкъщи. Споделяла съм го.
Сега, ако станат едни неща, може да ми и по-кратно майчинството, а ако не станат може да ми е и по-дълго.
И просто ми е интересно, ако се върна по-рано на работа - лоша майка ли ще съм, детето ми ощетено ли ще е? Как и с какво?
Аз имам отговори за себе си, но ми стана интересно, понеже се подхвана темата, да чуя и други гледни точки.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Декември 09, 2016, 16:58:03 »

Излизайки от случая на Алексия, ще ти кажа моето мнение. Според мен е странно от еволюционна гледна точка ако щеш, майка да си остави новороденото дете на отглеждане при някой друг доброволно, когато то им най-силна нужда от гърдата, от мама, от гушкане. И под "на отглеждане" имам предвид да се върне на работа или да го шитне на някоя баба за по цял ден за дълъг период от време, не инцидентно, нали.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Декември 09, 2016, 17:12:54 »

Ако правилно разбирам ти заклеймяваш и в това се заключава мнението ти? Как смее долнячката да работи като трябва да кърми, да гушка и да оригва по цял ден, защото иначе от това бебе човек няма да излезе Lol Шегувам се и не искам война!! Обаче, от еволюционна гледна точка, излиза човек и от това Cheesygrin Иначе приемам позицията ти в някаква степен, тъй като преди няколко вечери излязохме на театър, а Теодор остана с майка ми, беше нахранен, преобут и гушнат от нея и пак беше ревал истерично някакво време...Накрая го приспала, ама като си дойдохме веднага пак се събуди и писна и заспа почти за секунди на гърда, не от глад, а просто си искаше мам и гуш. Две наистина свещени неща Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Декември 09, 2016, 17:28:20 »

Не бе, не заклеймявам, просто като знам какви хормони са и как не искам на никого да я оставям да не би случайно да се разстрои, ми е странно как други го правят без угризения.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #36 -: Декември 09, 2016, 23:03:42 »

Не само че нямам угризения, а го правя на драго сърце. Бабите са чудо. И гушка повече, и му се лигави повече, изобщо вниманието е на макс,  да не говорим, че баба нерви няма, а аз съм нервна. Не ми е мъчно и не страдам, защото съм убедена колко му е добре. Само да спра с кърменето, остава с бабка за уикенд. Майка ми е оставила брат ми на два месеца,  за да учи. Видяла го е след три. Явно ни е семейна черта  Big grin
На друг работа не бих се върнала, но аз обожавам снимането,  аз съм си шеф, аз си определям донякъде заетостта, а и Коледа е почти "ден година храни".
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Декември 10, 2016, 17:38:15 »

Моето лично мнение, от скромния ми родителски опит до тук, е че детето има много по-голяма нужда от комуникация и интеракция с родителя си малко по-напред в годините - най-вече между 2 и 5. Разбира се с това не искам да кажа, че бебе на 2 м няма нужда от майка си и от родители като цяло. Мисълта ми е, че него все пак по би могла да го огледа и една баба, защото нуждите му още се свеждат до смяна на пелени и хранене, докато като стане към 2 започва да разбира, да попива, да го учиш, да се вълнува от конкретни нагласи. И лично аз много си обичам нашите баби, но пази Боже те да определят основно светогледа на децата ми и аз да загубя връзката си с тях... Razz
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #38 -: Декември 10, 2016, 20:01:03 »

Щом сега е моментът да изкараш повече доходи и може да си позволиш да оставяш детето. Аз си психопатствах и не можех да се разделя, все го мислех какво му е и то все си врещеше. Щом има и баба,която се съгласява да гледа толкова малко бебе. Подозирам,че отново бих психопатската и няма да има друг на света по добре от мен да знае как да гледа бебе.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #39 -: Декември 10, 2016, 20:35:39 »

Имам голямо доверие на бабите. Иначе да, сега има нужда някой да го гуши. После възпитанието е много по-важно. Няма да ви казвам колко деца на гурбетчии родители израстват само с баби тук в малкия град и колко пагубно е това.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Декември 10, 2016, 20:47:48 »

Ди, екзактли Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #41 -: Декември 10, 2016, 21:26:38 »

Аз съм на обратното мнение,според мен детето като малко (до 1-2г) има нужда основно от мама и тати, така изгражда връзката си с родителите. Освен това възпитанието не започва след 2, те попиват всичко още преди годинка, начин на общуване, усмивки, дори начина на изразяване пасивно.  И тъкмо в по-късна възраст има нужда от общуване с повече хора, вкл, баби и дядовци, дават по-различен мироглед, учат на различни неща и обогатяват детето. А и то вече е по-самостоятелно и самО си иска. Родителите остават най-важните хора, разбира се. Аз също имам голямо доверие на бабите и е оставал от двумесечен при свеки, но съвсем за кратко- по 2 часа 1 път седмично. Като започнах да го оставям за повече ми беше мъчно, че съм изпуснала нещо, защото след 6-ти  месец всеки ден учат нови неща.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Декември 10, 2016, 22:42:15 »

Абсолютно мисля, че бебето още в първите месеци изгражда връзка с родителите си, а с майка си дори още вътреутробно. Та то зависи на 100% от прегръдката и млякото на мама, как да няма значение кого го гледа...
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #43 -: Декември 10, 2016, 23:14:12 »

Вие сериозно ли? Искате да кажете, че всички деца, които се гледат от гледачки, ясли и т.н. нямат добре изградена връзка с родителите си? Тоест, вторите имат по-добра връзка с мама и тати. Има значение кой го гледа, затова го гледа баба му, а не някой чужд човек и за мен в това няма нищо по-естествено. Далече съм от идеята, че аз го гледам най-добре. Баба му никога няма да го разтресе, ама никога. А на мен ми се е случвало неведнъж. Но това съм аз!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #44 -: Декември 10, 2016, 23:15:29 »

Аз съм някъде посредата. Не мога да си представя да се върна толкова рано на работа. Хич не го намирам физически приложимо с бебе като моето - неспящо по цяла нощ и аз после да бачкам часове наред. Да не говорим, че работата е изнервяща понякога, да се прибера такава при тяколко месечно бебе няма да е приятно изживяване.
От друга страна не съм от залепналите и недаващите си децата родители. Да ги взимат бабите, щом искат. Макар и моят максимум да е бил за по седмица, а и в началото бабите се плашеха да са насаме с двете наведнъж  Lol
Смятам, че първите месеци са много важни за изграждането на връзката мама-бебе, и няма пари, които да ме накарат да се хвана да бачкам, вместо да се нарадвам на първи усмивки, агу, бррр и всякакви миловидни и свидни първи бебешки моменти. А те дори вече ми липсват и си мечтая тайничко да си ги изживея отново, какво остава да се бях лишила от тях...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Декември 10, 2016, 23:38:28 »

Смятам, че първите месеци са много важни за изграждането на връзката мама-бебе, и няма пари, които да ме накарат да се хвана да бачкам, вместо да се нарадвам на първи усмивки, агу, бррр и всякакви миловидни и свидни първи бебешки моменти. А те дори вече ми липсват и си мечтая тайничко да си ги изживея отново, какво остава да се бях лишила от тях...

Точно.
Виж, съгласна съм с Алексия за нервите и примера с разтърсването, но не мисля, че това да го дадеш на друг е решение, то тепърва ще има да изпитва нервите ти  Lol Аз бях същата, държах се ужасно неведнъж с малко бебе, страдах си от това, и все пак не мисля, че епизодичните ни изнервяния са фатални и щеше да му е по-добре при друг. Има си миризма на  мама, глас на мама, сърцето, гърдите, а и все пак не е като по цял ден да го друсаме и да викаме, 80% от времето съм му се радвала.

За гледачките и яслите от новородени- не мисля, че е най-доброто,а явно и ти не мислиш, щом правиш разлика с баба  Wink По същата логика моите степени са мама-тати-баба-ясла/гледачка е дълга тема, заедно ги слагам.
Така или иначе според мен е временно при вас и като порасне малко, ще си го искаш за по-дълго  Wink
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #46 -: Декември 11, 2016, 00:25:48 »

Не казвам,че е решение, дадох само един пример за нещо, което мразя у себе си, а баба му никога не би му причинила. И не съм го зарязала в дом, а остава през деня при баба си. На мен ми е и изключително важно да има силна връзка с тях, защото моето хубаво детство, тоесто моите спомени от това време са свързани само с бабите и дядовците. Искам той да знае какво е да имаш велики баба и дядо, за тях пък е божествено да му се радват. Как да не го давам като утре може да ги няма. Между другото аз почти нямам спомен майка ми да си е играла с мен например. Има редица такива неща и моменти, които като дете съм получавала повече от баба.
Ако ходех на някаква нормална работа, сигурно и аз нямаше да бързам за нея, но моето е хоби, което ми носи  доходи. Не ме изморява и изнервя, напротив- зарежда ме. Гошака не е по никакъв начин ощетен от работата, защото дори когато не съм в студиото, той прекарва часове при баба си, докато аз оставам насаме със себе си или домакинствам. Ако пък тя не беше под ръка, със сигурност щях да търся почасово човек. Нямам особена подкрепа от половинката, работи много и отсъства често, а аз имам нужда и да изляза (било то за ежедневните покупки), и да отида да си оскубя краката, и да отида на лекар, ако се налага, и каквото и да е...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #47 -: Декември 11, 2016, 01:10:50 »

Не съм казала, че нямат добре изградена връзка, казвам, че за мен тази връзка е важна още от самото начало.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #48 -: Декември 11, 2016, 01:41:36 »

Изобщо не ги слушай Razz С твоята професия напълно те разбирам. Нищо няма да му стане за половин месец да побачкаш за Коледа.
Ако на всеки опит някой да покаже колко по-мил и обичен родител е от мен се бях вързала, щях да се чувствам зле бая Lol
Плюс това, вместо да се върнеш изнервена, по-скоро в края на периода ще си супер хармонична и готова за коледни бебешки мигове.
Ама го ваксинирай де! Тук не съм склонна да те галя с перце! Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #49 -: Декември 11, 2016, 06:59:19 »

Много странни доводи, то и за мен няма гаранция, че утре ще ме има.
Моите баби не са ме гледали като бебе, но пак си имах мега яките лета при тях и връзката ни е хармонична и силна Smile Според мен се опитваш да убедиш и себе си, че си ок с обстоятелствата. Ама в крайна сметка ти си му родител и ти взимаш решенията за детето си, а тук никой не те съди. Пък и не всеки е създаден да гледа бебе 24/24, което не те прави лош родител.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #50 -: Декември 11, 2016, 12:24:01 »

На мен ми е много интересно как добре приемаш раздялата с бебето. Аз съм била явно в яка депресия,защото не съм оставяла бебето никога и на никого. Кръжала съм като луд орел денонощно. Лошото е,че дори сега с опит,ако ми падне бебе пак ще си го стискам под крилото. Как го кърмиш с това отсъствие. При мен това беше главната причина да не го давам.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #51 -: Декември 11, 2016, 12:34:22 »

Ди, и аз тва се питам, аз рева само при мисълта да я гледа друг, не от лиготия де, ами яко хормони. Затова се чудя другите хора как си оставят децата и не им пука. То еволюционно си ни е заложено да не искаме да ги оставяме 😃
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #52 -: Декември 11, 2016, 14:28:55 »

Това за връзката родители-дете ми е дежавю, водили ли сме този спор?
Водили сме го. Даже тогава ми се е набило, че Тати Теди каза, че родителите им не спирали да работят и все ги нямало, а имат много силна връзка...
И, да, съгласна съм с вас, че всеки етап в отглеждането е различен и важен, но факт и че не може децата да са с нас цял живот, в общия случай. Тоест дали след 2-3 годишна възраст, когато обичайно се тръгва на градина, изведнъж детето спира да има нон-стоп нужда от мама и еволюцията започва да ни крещи да тръгваме на работа? Razz
Просто животът е шарен, има ситуации и аз не бих бързала да съдя избора на друг родител. И още нещо ми хрумва да ви питам - на каква възраст приемате нормално да се "отделите" малко от детето си и защо? Какви са доводите?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #53 -: Декември 11, 2016, 15:56:03 »

Не бих го дала преди годинка на друг,не съм го давала. Не знам защо,защото съм ненормален женски хипопотам и това си е моето бебе. Аз даже не давах много да го пипат, просто като майка куче- хапя. Но аз не чувствам потребност да се отделя от мен детето ми,не ми пречи,живеем си много добре семейно и не си деля вниманието за мъжа. Не сме имали никога драми да ни пречи детето ни на разговори,ни на секс. От отвратителната си грешка да го дам на ясла ми пати главата още. Но след годинка ми се вижда нормално да го гледа и друг,баба,дядо или гледачка. Вече е голям и го гледат със седмици в друг град, и като го няма ми липсва и не правя някакви хиперневероятни неща,които съм изпуснала, докато е с мен. За мен е голямо удоволствие да излизаме и да го гледам как си играе,а аз да блея. Но като лежеше по земята на две години, не беше баш така.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #54 -: Декември 11, 2016, 16:20:35 »

Е, явно ние сме някакви лоши майки с Алексия, защото а не съм разтърсвала бебето, но е имало с Цвета моменти да я гледам и да си мисля как ни беше по-добре без нея (това като бебе). Но сега с второто е по-различно, по-осъзнато и не са ми минавали такива мисли.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #55 -: Декември 11, 2016, 16:33:27 »

Е карала съм се на двумесечно,защото плаче. Което е малумни от моя страна. От това,което знам като опит на два месеца още в теб има чувство,че си искаш живота обратно, търсиш независимост,търсиш себе си, не се примирява лесно със затвора да си родител и пробваш да бягаш. Пробваш да се лакираш,да си миеш зъбите и да тъгуваш по някакво тихи дни,после се предаваш. Но си е борба,колкото и да мислиш,че си готов да си родител.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #56 -: Декември 11, 2016, 17:51:20 »

Ох, Ди, искрено ме разсмя Lol Kiss
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #57 -: Декември 11, 2016, 21:12:07 »

Не се опитвам да се убедя колко е добре при бабата. Казвам, че винаги съм знаела, че при желание от тяхна страна,  ще гледат децата ми. Сега като бебе или на по късен етап няма значение.  Познавам страшно много родители, които не искат и да чуят за баби, това при мен е невъзможно.  Разбира се благодарение и на факта, че бабите са пичове. Да и мен може да ме няма утре, но ако бабите не гледат сега, няма да го гледат на 20. Тези моменти са кратки, не мога да не ги споделя с тях. Чак пък да се филмирам,че ще пропусна някое агу или някой велик момент...просто не е моето.
Странно ми е, че не си давате децата дори и да ги пипат, но нито това прави вас лоши майки, нито мен фактът, че го гледат бабите.
Кърмя във време, в което той си е при мен. Това не е проблем.  А и баба му е на три минути от нас.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #58 -: Декември 11, 2016, 22:23:45 »

Аз съм нещо по средата като мнение. В началото се побърквах като ми го пипат. Малко по-толерантна бях към майка ми. Въпреки това още от първия месец ми се е случвало да го оставям и на двете баби за по два часа между кърменията. Лятото вече бях попретръпнала и като ходехме на вилата на свекърите като го нахранех сутрин директно го свалях на двора да го возят и си се прибирах да си поспя докато не дойде време за следващото хранене. До момента ми се е случвало да го оставям на два пъти някоя баба да го приспи понеже ние сме някъде и един ден почти цял, че трябваше да отида на работа. Вярвам, че все още той има нужда предимно от мен. Вярвам, че има нужда да контактува и с други хора, но на ниво контакт и глезене. За момента не считам, че бабите могат или трябва да отглеждат, въпреки че аз самата съм много гледана от баба и дядо. За напред със сигурност ще им го оставям в някакви моменти, но по-скоро по изключение.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Декември 11, 2016, 22:28:29 »

Аз давам да я пипат само хора, които са ми симпатични, които са малко хора като цяло, ахаха, а и те са достатъчно умни да не искат да я мачкат като плюшена играчка.

Нямам нищо против примерно нашите да я гушкат или нещо такова, но в момента не бих им я оставила, те минаха вече на толкова рядко виждане, че тя вече плаче от тях, защото не ги познава. Което съвсем ме ограничава, ама аз казвах, казвах, идвайте, виждайте я, то като нямат желание какво да ги направя. Ходим на две седмици веднъж на обяд, ама то така връзка не се изгражда с внуче.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #60 -: Декември 11, 2016, 23:43:15 »

Сега се сетих как ме изкушиха да го оставя за първи път. Малкия да е бил на две седмици и мъжът ми и свекървата решиха, че съм достатъчно възстановена от операцията, че да ме изведат да ми купуват подаръци за раждането  Lol беше нещо такова: кърмя, оставям го на майка ми и излизам с мъжа и свеки тя да ми купи подарък, прибрахме се, кърмих, излязох с мъжа ми той да ми купи подарък  Lol общо взето, добре ме стимулираха  Lol
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #61 -: Декември 11, 2016, 23:46:40 »

Е да, нещата са двустранни. Без желание,  какви връзки, какви пет лева. Аз се разтапям като гледам респектиращия ми баща как му се лигавчи, за да му гукне един път.  Сладко ми е.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #62 -: Декември 12, 2016, 09:19:21 »

Аз само на баща ѝ я оставям. Вчера три часа се гледаха 😃
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #63 -: Декември 12, 2016, 09:33:29 »

Аз се разтапям като гледам респектиращия ми баща как му се лигавчи, за да му гукне един път.  Сладко ми е.
И моят баща така - голяма  нежност е с внучките  Smile
За 2-3 часа съм оставяла още от ражденето без никакви угризения и двете деца и на бабата и на таткото. За повече рвеме не, заради кърменето.

Ходим на две седмици веднъж на обяд, ама то така връзка не се изгражда с внуче.
Ние нямаме баби и дядовци в същия град. Понякога само веднъж в месеца ги виждаме. 6-месечно бебе няма как да запомни, освен това някъде преди годинката има период, в който се страхуват от непознати. Обаче времето минава и около 2 годинки (може би и преди това) много добре ще знае кои са и вероятно много ще се радва да ги вижда.

Връщането на работа ми е драма,  понеже сега съм обещала да е след първата година. На моменти се побърквам по цял ден с децата и само си казвам, че искам на работа, 3 години майчинство не са малко. В следващия момент се разтапям за нещо и само искам да гушкам и да съм с тях.  Хормони ли са, женска неориентираност ли е,  побъркана работа  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #64 -: Декември 12, 2016, 09:58:50 »

Ути, не е гаранция, въобще не се изгражда сега тая връзка. Аз пак казвам, моите баби и дядовци не са ме поглеждали като бебе, основно мама си ме гледаше сама. Обаче от 4-5 годишна възраст си карах при тях летата и съм изживявала най-яките изживявания.
Роси например ужасно ревеше от майка ми, нищо, че беше доста ангажирана с отглеждането й докато учех. После и от свекърите така реагираше, просто са някакви дръпнати периоди, които минават с времето. Даже периода, за който говори Сияна, при нея продължи и след втората година. После рязко се очовечи и не й пречи при кого е и дали я оставяме.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #65 -: Декември 12, 2016, 10:22:01 »

Не, аз не казвам, че е завинаги загубена връзката с баба и дядо ако не се започне от сега, но е факт, че на приятелки децата, които бабите им ги виждат 2-3 седмично, не реват от тях и ги разпознават. А и според мен лично е срамота да живееш в същия град и да свършваш работа в 17.30 и да не дойдеш да си видиш внучката веднъж седмично, ама...тая си негативите в мен и се самоизяждам от яд.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #66 -: Декември 12, 2016, 12:08:45 »

Ути, според мен при вас с вашите е по-скоро комуникационен проблем, те чакат ти да им кажеш конкретно "елате в 2ч в неделя за 3 часа", а ти чакаш те да проявяват инициатива и всички са недоволни  Lol Но съм ти го казвала това вече. А като ходите при тях защо не им оставите бебето и да излезете за 2 часа?

Аз съм много "за" връзка с баба и дядо, преди време бях отговорила на Алексия по темата и сме на едно мнение. Но разликата между 2 месеца и 2 години за мен е космическа. Може би ако не кърмех, щях да го оставям за по-дълго от по-рано, не знам. Като цяло винаги ми се е виждало, че е твърде тежко и за бабите да го гледат дълго време, все пак беше ревливо бебе, а те не са длъжни да си спрат живота, детето не е тяхно. И максимума беше 2-3 часа до след 6-ти месец някъде.

Лятото (на 2) за първи път остана за повече дни без нас, другото лято ми се иска също да е извън София максимално, с нас или без.
В момента вижда баба си и дядо си 1 път седмично, понякога 2 пъти, а понякога през седмица, ако пътуваме. А при другата баба на всеки 2-3 седмици остава при  нея за 2-3 дни. Т.е. с едните е по-регулярно, а с другата за повече време и според мен има добра връзка и с тримата.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #67 -: Декември 12, 2016, 12:13:43 »

Уф, Ути, много тъпо, съчувствам.
Ди, защо отчиташ грешка пускането на ясла?
Аз се върнах на работа когато децата навършиха 1г. Бабите ги гледаха / редуваха се на две седмици/, прекрасни, прекрасни са, толкова добре се грижиха за тях, и ги изкарваха всеки ден, дори и зимата, и от съвсем малки ги пускаха да си щъкат в парка, което си е изпитание за сам човек. На мен ми се струваше много рано да ги оставям, борих се със себе си, но нямаше как, достатъчно щети нанесе отсъствието ми първата година и беше необходимо да се върна и да вкарам нещата в ред. От сегашна гледна точка, смятам, че взех правилно решение и не съжалявам.
Обаче до първата година хич не исках никой да ги гледа и пипа, сега си спомням как леля им веднъж седмично предлагаше да ги изкара на разходка с количката за няколко часа, а аз да си почина, а аз все и отказвах...луда работа, направо си се чудя на акъла. А тя е чудесна, много я обичам, не съм се притеснявала, че нещо ще им направи, просто изпитвах ревност ли, какво ли...

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Декември 12, 2016, 12:23:19 »

Ами Корни, първо, някак се усеща, че нямат интерес, второ как да я оставя като те един памперс не могат да сменят, а и тя реве от тях? Оставих я да ходя да гласувам за 45мин, връщам се, детето оставено да реве в столчето за кола, щото я били вдигнали, но тя плакала и я зарязали там и ѝ правят физиономии, докато тя е вързана в стола!!! ЕЙ КАК ИЗБЕСНЯХ ТОГАВА!!!

И трето, казвала съм многократно, работите до 17.30, идвайте да я видите, хем вие да я видите, хем аз да свърша нещо им къщи, но се почват едни оправдания, днес това, утре друго, уморени били, други планове имали и то малоумен да си, ще се усетиш, че не им се занимава просто. Два пъти са идвали откакто се е родила след работа...какво да ти кажа? Насила ли да ги вържа? А и то ми е обидно безкрайно.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #69 -: Декември 14, 2016, 11:55:37 »

Ути,насила хубост не става.Моите свекъри не си бяха виждали внучките 3 години.Вярно,че сме в различни градове,ама чак пък толкова...Моите дъщери не ги разпознават като баба и дядо.Майка ми дето е с триста проблема и противопоказания,почти 20год по голяма от тях сега се наема да предприеме 2 полета плюс път с кола,за да е с внучките си....
Винаги съм казвала,че ако искаш намираш начин,ако ли не намираш причини!
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #70 -: Декември 15, 2016, 13:43:41 »

Мислех, че само аз съм в случая детето да има жива баба, а да не я разпознава като такава. Той не познава майката на мъжа ми, виждал я е няколко пъти,но не я разпознава като баба си. Ути, моите родители като бебе не помагаха, но сега от както стана на три го гледат със седмици при тях. Просто не знаеха какво да правят с малко бебе, все пак тяхното са го отгледали родителите им.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #71 -: Октомври 27, 2017, 21:53:11 »

Някой да има опит с подута ръка след ваксина ? Сложиха и я снощи, сега видях, че цялата горна част на ръката е подута и значително по-топла. Температура имаше 37,5 преди два часа, сега няма ... Казва, че я боли, но иначе е бодра и весела ... Чудя се дали да направя някакъв компрес (утре, сега нямам готовност), или да и дам нещо ? Знам, че е нормална реакция, но до сега никога не е имала реакция на ваксина и не знам за какво да внимавам ...
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #72 -: Октомври 27, 2017, 22:11:50 »

Моят сравнително редовно подува от ваксини и вдига температура. Компрес с риванол на мястото препоръчва моят педиатър. Аз слагам кул пач до или върху самото обождане. Над 38 и нещо давам Панадол. Имай предвид, че на подутото му трябват няколко дни да изчезне съвсем.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #73 -: Октомври 28, 2017, 06:40:24 »

Много се подуват и двете. Слагам им памук с риванол и лепенка отгоре. За ден поспада, след още ден-два нама и следа.
Не бих мокрила мястото, дразни и е чувствително. За повишената Т Джулс ти е казала основното. Ако все пак окапе и не се чувства добре, можеш и преди 38 да дадеш Нурофен или Панадол. Но щом се чувства добре, само я наблюдавай.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #74 -: Октомври 28, 2017, 09:22:46 »

Не съм давала нищо, няма темп и спа спокойно .... Подуто е доста, зачервени са поне 10 см в диаметър и е много топло мястото ... За сега нищо не правим, тя казва, че я боли по-малко от вчера ... Дано спадне за ден, два..
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #75 -: Октомври 28, 2017, 11:12:22 »

Ангелче, в групата бях писала за същото. И на Диляна лятото като я ваксинираха стана оток 10 см. Цяла нощ спа с компрес риванол, през деня - с куул пач. Мина за два-три дни.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #76 -: Октомври 28, 2017, 11:20:32 »

Аз помня като дете, че много ме е боляла ръката и е била подута с дни. Гадно, ама минава.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #77 -: Октомври 28, 2017, 11:52:12 »

Ок, благодаря ви ;)
Активен

Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: