star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Артистичното бебе на форума идва
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Артистичното бебе на форума идва  (Прочетена 22488 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #375 -: Юни 09, 2017, 15:23:41 »

Ох после ще пускаш сълзички и от много положителни фактори, не само заради тревоги. Пък съветите на разни дружки най ги обичам. Обичам и да им пожелавам прав им път към на майната им. Особено преди секциото що нещо ми се беше наговорило. Не позволявай да ти развалят душевния комфорт. И не забравяй, че си на финала, трябва да си събереш препълнената с хормони глава и да се вземеш в ръце.
И слушай лекарите си, не интернет, не баби и лели раждали преди 100 години и не приятелки, дето вадят само черната статистика  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #376 -: Юни 09, 2017, 21:27:46 »

Според мен първите няколко дни у дома са най-стресови - "аууу, що ми го дадоха тва бебе, не виждат ли, че не знам какво да го правя, как да го храня, мия, оригвам, къпя..." ама минава за миг. А и ще помагаме Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #377 -: Юни 10, 2017, 18:18:51 »

Кат, само да ти пожелая по-малко такива тревоги до края на бременността, иначе то е ясно, че цял живот ще ги има, няма как.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #378 -: Юни 21, 2017, 10:51:50 »

Уххх, Кат, изпуснала съм терзанията ти, а съм имала много сходни с твоите...Макар и със закъснение, ще си кажа:

За здравословната особеност- наистина си слушай лекарите. На Бо така му откриха двойна дренажна система към единия бъбрек, още на ФМ, а после и на ехограф след раждането. Всички казват, че е особеност, която не пречи и се живее нормално с нея. Не съм го мислила, ще го водя на прегледи от време на време профилактично и толкова. Не му е създавало проблеми, дано и не създава, наистина не се мислят неща, които не зависят от нас. Имаш едно наум и толкоз.

За името- оххх, много познато, само дето аз го изживях още в 4-ти месец на бременността.  И аз бях споделяла тук какъв емоционален натиск имах от баща ми. Не в смисъл на- аз ще се разсърдя, но така натъртено колко е важно за него да остави нещо след себе си, колко ще е подходящо това име по тази и тази причина, така го беше представил, че си изревах очите колко съм зла, че ще го разочаровам. Не че сме се карали, просто какъо казваш ти- гузно ми беше, че няма да го зарадвам за нещо толкова важно за него. А си бяхме решили и ние, избрали име, и двамата не харесваме традицията с кръщаването, още повече имаме в рода случаи на големи драми по този въпрос (защо кръстено на единия, а не на другия), затова тввърдо бяхме решили да е с негово си име. Но въпреки всичко го изживях и още ми е криво понякога, чак се чудя за второто, ако е момче,  дали да не се навия...

Ама да ти кажа, и това минава и заминава, дядото си обича внука с неговото си име и така. Просто исках да ти кажа колко те разбирам и колко сходно съм го изживяла, знам, че при бремнните хормони понякога дори едното разбиране е важно, нищо, че реално с нищо не ти помогнах Smile))

И днес изтръпнах като видях, че си в 9-тия, времето наистина лети все повече с годините и минава по странен начин...Емоционално ми е напоследък, но много ти се радвам и стискам всички палци за лесно раждане и спокойни първи дни  Kiss
Може да не следя така редовно форума  вече, но си ви имам няколко човека (знаете си кои сте) като стари приятели, които и да не чуваш дълго време, пак си е същото  Wink
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #379 -: Юни 23, 2017, 23:52:01 »

Благодаря на всички за милите думи  Kiss Корни, просълзяваш ме  Wub Определено на финалната права имам нужда от много положителна енергия.  Wub Ако мога да си позволя да тегля някакъв вид черта, бременността ми дотук беше прекрасна и лека, изпълнена с толкова много положителни емоции, наслаждавах се на всеки миг в пълно съзнание и се чувствах чудесно. И физически, и емоционално - всякак. Но няма как да си изкривя душата - промяната е голяма, емоциите са много силни и направо изтощаващи и на моменти вече ми се случва да си поплача, къде защото се чувствам затрупана от цялата новост, която предстои, къде от емоционалното изтощение, защото тревогите за детенце са си сериозна работа.  Razz Старая се да бъда спокойна, но по природа съм си хахо и голяма паника, та беше ясно, че няма как вечно да продължи хормоналната идилия  Lol Но все пак се радвам, че така балансирано преминах през бременността.  Cheesygrin
Вече почва да ми става нетърпеливо да си видя човечето, та даже и секциото вече не ми се струва чак толкова страшно. Днес бях на преглед и човекът е пораснал с още половин кило, измери го 2800 гр. Запазва се прогнозата, че ще се роди около 3300. Тоновете му са перфектни, расте си чудесно и е най-милото мишленце.  Wub Все още ми позволява да спя и се будим сутрин заедно. Галя му крачетата през корема и той вече е свикнал, в началото се дърпаше, но вече май взе да му харесва  Cheesygrin Вече и тестисите са си по местата, последно нали беше само единият... но ги видяхме ясно, големи и топчести  Lol Аз си имам вече цялата документация за болницата, остава само да чакаме. Плацентата била "свежа", нямам никакви индикации, че ще тръгне по-рано, така че по всяка вероятност ще си изчака девети. Вчера си стегнах багажа за болницата за всеки случай, седи в гардероба заедно с контейнера за стволови клетки (решихме се все пак  Razz).
Вкъщи пада голямо чистене, подреждане и разместване, мама много ми помага, както и мъжът ми, ако не са те, не знам какво бих правила. Боядисваме коридора, утре ще го довършим, после трябва да го изчистим хубаво, ще свалим и изперем щорите, прозорците вече светят (пак, благодарение на маминка  Cheesygrin), креватчето още чака да бъде сглобено, надявам се да стане тоя уикенд най-после... Трябва да позапера количката, макар че казаха, че е прана... поръчахме столче за кола Maxi Cosi, чакаме го да пристигне и него да го изпера  Cheesygrin Дрешките са вече изпрани и подредени, сглобих си няколко варианта комплекти за изписване, че не ми се купуваше готов. Затрупват ме с подаръци  Stuart Тука трябва мноого да благодаря на Ути за всички неща, които ми даде  Kiss И на Алексия  Cheesygrin Зълва ми също ни изсипа рога на изобилието, накупувала ни е десетки дреболийки, които ще ми трябват, което, трябва да призная, е мило и съм благодарна. В неделя има бейби шауър, и там ще има още подаръци  Cheesygrin Очаквам с нетърпение да си събера дружките. Ииии май-май това са основните неща, които се случват при мен. Сглобяваме картинката малко по малко. Остава главното действащо лице да се появи на сцената и да почва купонът Cheesygrin
« Последна редакция: Юни 24, 2017, 00:12:55 от Catherine » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #380 -: Юни 24, 2017, 00:23:26 »

Е, как няма да ти дам, бе, той е специално бебе от светата троица Kiss Wub
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #381 -: Юни 28, 2017, 16:24:57 »

Хехе, специално бебе  Wub

Моят бейби шауър мина, сигурно сте видели във фейсбук  Cheesygrin Много хубаво си изкарах, само дето ни спряха водата и беше екстремно  Lol Ама не ми развали настроението пък  Razz Много хубави подаръци получих, даже дружката ми от чужбина, дето ме беше разстроила, ми беше пратила подарък-изненада и много ме трогна  Stuart
А пък днес бях в Тина Киркова на ден на отворените врати и честно казано съм впечатлена  Cheesygrin След като бях психически.подготвена за някаква дива мизерия, всъщност бях приятно изненадана, че условията са повече от прекрасни.като за болница, че и държавна. Не знам по частните какво е, вероятно като на хотел, но там в никакъв случай не е гадно, дори и обикновените стаи са си съвсем ок, а ВИП, особено единичните със собствена баня, са си направо супер. Разходиха ни по всички зали, видях операционната, реанимацията, детското отделение, което е наскоро ремонтирано по последни стандарти и е много яко. Вече ми е по-спокойно и няма да се чувствам все едно отивам на заколение в някаква дупка.  Cheesygrin Явно просто съм с ниски стандарти, защото за мен това определено не е мизерия по никакъв начин, освен ако не си английската кралица.
И тъй.... а, и имам коластра  Cheesygrin Системата работи  Lol Вчера се стиснах малко и текнаха капчиците, а сутринта имах петна по нощницата. Иде млякото, идеее Cheesygrin Много се вълнувам  Wub Другата седмица ще раждам, хорааа  Sad eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #382 -: Юни 28, 2017, 19:26:14 »

Кат, ти секцио ли беше?

Иначе звучиш супер и браво!

Лесното свърши, жено Lol
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #383 -: Юни 28, 2017, 19:32:01 »

Да, със секцио ще бъда  Smile И мерси, държа се още въпреки емоционалната въртележка  Red face
Иначе да, свърши лесното, почва... интересното  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #384 -: Юни 28, 2017, 19:45:50 »

Кат, датата споделяла ли си? Знаем ли я гласно?
Като гледам тия 21 дни на тикера, ама то не останало. За секциото спокойно, всичко ще е наред. И дано от томболата ти се падне еднорог.  Kiss
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #385 -: Юни 28, 2017, 20:16:46 »

Мерси, Пупи, дано  Kiss Само да ми е здравичък, с другото всичко ще се оправя все някак. Но разбира се, яко би било да е еднорог  Cheesygrin
Датата май съм я споменавала, не помня - 09.07, другата неделя  Olele
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #386 -: Юни 29, 2017, 00:20:19 »

Готина дата. Това е Лъв, нали? Готина зодия, особено за мъж, тя си е мъжка! Абе супер ти е всичко...еднорог ще е Smile)))
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #387 -: Юни 29, 2017, 00:56:42 »

Рак
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #388 -: Юни 29, 2017, 06:47:32 »

А...вярно, че е рано. И Рак е гот. Общителни и отворени
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #389 -: Юни 29, 2017, 08:47:49 »

Да, раче ще бъде. Аз преди много исках лъвче, но то друго си избра. И сега някой като разбере зодията и реагира с „ееее, няма ли как да изчака и да се роди лъв?”, го приемам много лично  Lol Аз нямам много опит с раците, но чета това-онова и ми звучи добре - чувствителни, артистични, отнесени, колебливи, звучи си като наше дете  Big grin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #390 -: Юни 29, 2017, 09:17:44 »

Олеле, ама то съвсем дошло! Приятни последни дни ти пожелавам! Мъж рак е най-чувствителното, отнесено, привързано нещо, което може да ти се падне  Lol аз съм рак и брат ми е рак. Нищо чудно да ви наследи в актьорството.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #391 -: Юни 29, 2017, 10:13:15 »

И моите впечатления от единствения мъж рак, когото познавам, са доста подобни  Cheesygrin Общо-взето зодията си е супер, просто аз нямам опит с тях, но ми звучат като мои хора, та ще се разберем с дребосъчко  Cheesygrin Искам вече да го видяяя. Снощи сънувах, че днес раждам, дано не е пророчески сън  Lol
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #392 -: Юни 29, 2017, 11:41:37 »

Кат, то не останало Blink После пийс и е го моя ред почти дошъл Lol

Като започнете за тия зодии и се втрещявам, честно, но да не разваляме и тая тема Rolling Eyes Razz
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #393 -: Юни 29, 2017, 12:14:50 »

Хаха, нищо де, остави ни да си почешем езиците и за зодии, всеки с разбиранията си. Cheesygrin Аз съм някъде по средата в убежденията си, не вярвам безрезервно в такива неща, но пък виждам за себе си разни работи, които ми се връзват.   Stuart Както и да е, и друго да споделя - снощи се събудих, мъжът ми ме беше гушнал през корема и усещах малкото как помръдва вътре, и си помислих - това е, не може да стане по-хубаво, достигнах нирвана  Wub На сутринта го питах дали е усетил как шава и той каза, че е усетил.  Sad eyes Вчера в болницата като минавахме през детското отделение, видяхме бебоците и бяха едни мънички мяукащи вързопчета, направо се разтопих като си помислих, че и от мен ще излезе едно такова и ще му целувам малките лапички.и ще го обличам в сладките дрешки, които съм му накупувала... абсолютен розов облак съм в момента. Ясно ми е, че сега виждам само.идиличната страна и в действителност ще бъде доста по-трудно, но хормоните са ме превзели окончателно. И коластрата продължава да тече с пълна сила  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #394 -: Юни 29, 2017, 12:17:20 »

Ох, ще ревна като те чета. Факт е, че има и много такива моменти, а и вие сте толкова спокойни, хармонични и уравновесени, че съм 100% сигурна, че ще ви се падне бебе еднорог и само ще се гушкате и обичате.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #395 -: Юни 29, 2017, 12:33:09 »

Сега аз ще ревна  Sad eyes Wub Kiss Дано всичко да е наред и да се справим с родителството.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #396 -: Юни 29, 2017, 16:05:09 »

Е то щом ние нерваците се оправяме някак и детето ни изглежда лудо и щастливо, няма как вие да не се :*
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #397 -: Юни 30, 2017, 09:46:00 »

Съвсем наближило!  Clover Clover Clover Да мине леко и безпроблемно!
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #398 -: Юни 30, 2017, 10:04:30 »

То наистина не останало, Катрин!  Clover Clover Clover
Ще мине и ще замине секциото, това е най-прекрасната среща за една жена!  Kiss Wub
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #399 -: Юли 07, 2017, 16:28:52 »

Благодаря ви!  Wub Ето ме може би с последно включване в тази тема  Cheesygrin Вдугиден раждам! Мога и във фейсбук да ви информирам, но по стара форумна традиция си имам вестоносец и очаквайте направо тема  Stuart
Днес бях на последен преглед преди раждането. Направиха ми изследването за алергии и май ще се окаже, че нямам никакви към момента, което е голямо облекчение. Бебокът по мерки е 3345 гр. Плацентата вече застарява и водите ми са намалени. Дребчо е готов за излизане, но поради луксацията и операцията тазът ми е крив и горканчо не може да заеме позиция, камо ли да мине, та секциото в моя случай очевидно е единствен вариант за раждане. Razz 
Ама пък едни устни изписани е извадил  Wub явно като баща си, моите са тънички. Пак раздаваше целувки и цупеше устнички. Тоновете са му перфектни, аз кьорава контракция нямам и равносметката с килограмите е 12,5-13 качени общо. Много, много съм доволна. Онзи ден се пребих на терасата и се почувствах като същински кит, ако бях качила повече, сигурно шях да си счупя китката  Unsure Отървах се само с натъртване и разкървавени и ожулени колене. Ама съм толкова желязна, че дори и след това здраво раздрусване не получих контракции.  Cheesygrin
Иначе с покупките сме напълно готови, креватчето е сглобено, столчето за кола пристигна, всичко е готово. Вдругиден по това време ще съм мама, животът ще се промени завинаги.  Wub Много ми е развълнувано, изпращам една епоха, започва нова. Само се моля всичко с детенце да е наред и на второ място операцията да мине леко и без усложнения. Направо ще се пръсна от вълнение  Love eyes
Активен

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: