star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Артистичното бебе на форума идва
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Артистичното бебе на форума идва  (Прочетена 22617 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #25 -: Ноември 20, 2016, 10:43:46 »

Много ви благодаря!  Wub Чакам си го с нетърпение малкия музикант. Тъкмо тръгна да се оплаквам от неразположенията (които в последните дни са доста силно изразени  Razz) и си спомням колко го чаках и колко го исках, и млъквам.  Red face
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #26 -: Ноември 20, 2016, 12:57:09 »

Едит: Искам да повръщам и да плача едновременно, това нормално ли е?  Lol
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #27 -: Ноември 20, 2016, 13:21:02 »

Няма нищо по -нормално от това през бременността,  въпреки че аз не ги правех тези работи  Lol
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #28 -: Ноември 20, 2016, 13:49:01 »

Честито, много се радвам! Прекрасни емоции ти предстоят, много е хубав този период, въпреки всички неразположения.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #29 -: Ноември 20, 2016, 18:51:26 »

Най-нормалното Lol
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #30 -: Ноември 20, 2016, 23:32:27 »

Честито, Кат! Лека бременност Kiss
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #31 -: Ноември 22, 2016, 09:18:38 »

Безмалко да изтърва хубавото покрай прозаично-ежедневни ситуации!
Кат, да ви е честит Сакчо, да става на Туп-тупчо и все така смело да удивлява нищо-не-подозиращите родители  Big grin
Като че ли онзи ден беше, когато страдаше, че не сте на една вълна по този въпрос... Сега ти предстои да установиш как в 24 спокойно можеш да побереш дейности като за 48  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #32 -: Ноември 22, 2016, 11:10:50 »

Благодаря!  Wub Много ми е вълнуващо и гледам да се наслаждавам на целия процес, доколкото ми е възможно  Cheesygrin След като разбрах, че съм бременна, веднага започнах да си водя дневник, който живот и здраве някой ден да дам на порасналия дребосък  Cheesygrin Нещо като дневник за обстоятелствата около зачеването и износването му и капсула на времето. Записвам си какво правя, как се чувствам, Младши вече се е качвал на сцената, гласувал е на избори, вчера участва в спасителна операция на блъсната котка, наскоро го водихме и на първото му кино - "Доктор Стрейндж"  Cheesygrin Всичко записвам, сигурно след 20 години ще се смее какъв допотопен филм сме гледали, а сега е последният писък на ефектите  Lol Много ми е позитивно и спокойно като цяло, само продължавам да не мога да разбера дали ми се повръща или плаче, едно гъделичкащо чувство, дето започва от гърлото и се надига нагоре, ама не знам накъде ще ме подкара  Lol
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #33 -: Ноември 22, 2016, 13:38:58 »

Браво, Кат! Казвала съм го много пъти - на мен и двете бременности ми бяха много вълшебни.
И двата пъти се засилах да правя дневници, и все се оказва, че не съм достатчно сериозна да отбелязвам моментите... Успех в начинанието, сигурна съм че няма по-хубах подарък от всички тези моменти запазени.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #34 -: Ноември 22, 2016, 15:19:45 »

Супер идея за дневника, Кат. За кино, аз си ходих до 9ти месец, даже на хоръри- ходете максимално, че после става сложно.
Аз си имам бебешки албум със снимки от всеки месец и първи постижения и мисля за всеки РД да му пиша картичка и да му ги дам, като стане на 15 примерно. За втория още имам да я пиша де   Cheesygrin

Иска ми се и да го запиша как говори, че скоро ще започне правилно, а сега е много сладурско. Но нямаме камера и се чудя как да стане с клипчета, все не се сещам в точния момент...А съм решила да направя компилация от всички клипчета 0+, имам примерно 10-20 по 1 минута и ще стане като филм.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #35 -: Ноември 22, 2016, 15:23:37 »

Корни, как си ходила на кино в 9ти месец, егати послушното бебе. Ние бяхме за последно в 6ти, защото ме изкърти дребното и повече не посмях. Имах контракции после цяла вечер.

А за клипчетата - за какво ти е камера, нали имаш телефон? Аз имам десетки снимки и клипчета с него, супер удобство Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #36 -: Ноември 22, 2016, 15:24:59 »

Киното на мен не ми влияеше добре. Като цяло силен звук с басове - цък. Чувствах се адски неприятно, а не ми се мислеше на детето в околоплодните води какво му е с тези басове и вибрации. Таа.. находи се сега. Че на мен в момента много ми се ходи на кино, ама малкото хайванче няма да издържи да ме чака 3 часа.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Ноември 22, 2016, 15:47:35 »

Ути, никакви проблеми нямах с киното, моята бременност беше доста спокойна, с нищо не ме подготви какво следва  Lol Мърдаше си и това е, не му влияеше киното особено, само беше неудобно с корема в една поза 2 часа. И нощем спях почти всяка нощ. Ееех, времена...

И аз имам клипчета с телефон и фотоапарат, но на голям екран качеството не е особено добро, особено indoor. Всъщност имаме някаква стара камера някъде, но не ми се занимава, ще правя компилация с наличното. Тъпото е, че ми се развали телефонът и сега мъжът ще се бори да извади информацията, от месеци  не бях сваляла снимките :( Добре, че имам и на фотоапарата и там редовно си ги свалям.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Ноември 22, 2016, 15:50:57 »

Ох, аз откакто снимам малката само с телефона редовно свалям снимките, че иначе буквално нито една нейна няма да имам. Ужас. Иначе, да, качеството не е невероятно, ама като за спомен, е супер.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #39 -: Ноември 22, 2016, 15:52:36 »

И аз ходех на кино по време на първата бременност, обаче не издържах без тоалетна целия филм  Razz

Снимки само с фтоапарат правя, с телефонът изключително рядко, а клипчета никакви нямам.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #40 -: Ноември 22, 2016, 16:31:05 »

Аз и с двете бременности до термин бях в киното! Stuart
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #41 -: Ноември 22, 2016, 16:40:21 »

Аз и с двете бременности до термин бях в киното! Stuart

И после само се оплакваш от Цвета, че е хиперактивна и с характер. Виж какво кротко бебенце Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #42 -: Ноември 23, 2016, 10:58:06 »

Ще видим как ще сме с киното. Аз по принцип рядко ходя, ама сега ще гледам да се понатрупа. Ще ми се и на някой и друг концерт да отида, докато още мога, че после сложно  Razz Мъж ми има погрешната представа, че като се роди бебето и вече можем да го оставяме на други хора и да си цъкаме насам-натам, понеже сестра му така прави, но тя не кърми  Razz Пък на мен ми се ще да кърмя, ако мога, та се опитвам да го накарам да намали малко дългосрочните планове и да не си мисли, че както е при нея, така ще е и при мен  Lol
Абе каква е тая умора, направо не мога името да си кажа. Не смея да изляза от нас, защото след максимум час вече искам да  се телепортирам вкъщи в леглото  Razz Правя си някакви мнооого плахи планове за излизания, защото не знам колко ще ми се спи и колко ще ми се гади. Днес съм на маникюр и трябва да отида до НАП и вече съм в потрес как ще оцелея далеч от дивана. Свалям шапка на всички, които в това състояние са ходели и на работа. Супержени  Lol Аз работя на бавни обороти и пак едвам оцелявам. Току-що станах и пак искам да си легна, очите ми се затварят.  Lol
На бгмамите вече им личало и се оплакват, че ги разконспирирали, че са бременни. Аз се чудя как става тая работа  Lol На вас кога започна да ви личи? Аз коремче си имам по принцип, та и сега си е същото. Дънките на бедрата и д-то са ми широки, което е странно. Но като се гледам в огледалото, ми се струва, че тялото ми е станало по, как да кажа, заоблено и женствено, въпреки че реално не съм качила и грам, даже малко съм свалила. Сигурно е самовнушение  Stuart
Абе, нали няма какво да ми стане от боядисване на косата и акрил на ноктите? Здравият ми разум твърди, че е абсурдно и не мога да не се поддържам, че тва са глупости, ама нали не ща и аз да съм лоша майка, дето вреди на бебето, за да и е гот на нея  Lol Попаднах на една статия, дето анатемосваше абсолютно всички козметични процедури от боядисване, през маникюр, до кола маска и сух дезодорант  Lol И там се твърдеше - какво по-хубаво време да се върнете към естествения си външен вид и да се радвате на красотата, която ви придава бременността? Да бе, и един мармот...  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #43 -: Ноември 23, 2016, 11:03:57 »

Попаднах на една статия, дето анатемосваше абсолютно всички козметични процедури от боядисване, през маникюр, до кола маска и сух дезодорант  Lol И там се твърдеше - какво по-хубаво време да се върнете към естествения си външен вид и да се радвате на красотата, която ви придава бременността? Да бе, и един мармот...  Lol
Извинявай, ама много се смях...просто си представих гледката  Lol
Умората е гадна, особено ако е придружена с НЕ сутрешното гадене и повръщане. После ще видиш как ще ти се чисти, ще гнездиш и ще си лъскаш къщичката до протриване на гъбите  Lol Щом имаш възможност, поспивай повече, но гледай да имаш и движение, за да не ревеш после, че си качила n на брой кила Smile Пък и е полезно движението.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #44 -: Ноември 23, 2016, 11:11:30 »

Да бе да, тва с чистенето е мит! Един прозорец измих в деветия месец и тва беше. Исках да ми е чисто, но да не чистя аз. Гнезденето се прояви при мен само в ремонтирането на спалнята, сглобяването на леглото и прането и сгъването на всички колички, дрешки ит.н.

Нищо няма да ти стане от акрила и боята. Сигридов ми каза да се боядисвам, за да не съм плашела мъжа си Smile

На мен ми пролича наистина в 16 седмица. Преди това само се пъчех като се нахраня, за да ми личи Cheesygrin Изглеждах леко преяла дотогава и се срамувах хората да не ме мислят за дебела хахах
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #45 -: Ноември 23, 2016, 11:41:40 »

О, нямам търпение да почне да ми се чисти  Lol Сега каквото мога да посвърша отгоре-отгоре, сама си го върша, но всичко миризливо и свързано с препарати го преотстъпвам на мъжа.  Cheesygrin
Иначе гледам да се принуждавам да излизам и да се движа, мисля да си продължа и леките упражнения, доки каза, че няма проблем. Май споменах, че имам граница от 16 килограма, която не трябва да минавам и съм се заела отсега сериозно да не се отпускам. Че ако за повечето жени е силно нежелателно да качват много килограми, то за мен е абсолютно недопустимо, с тези стави  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Ноември 23, 2016, 11:45:54 »

Даа, да, разходките са супер, накрая казах Жоро да ме води на разходки като мечка, нищо че спирах на всеки 100 метра Cheesygrin

16кг са си бая, ако внимаваш какво ядеш, няма опасност да станеш слон Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Ноември 23, 2016, 13:39:50 »

Кат, първите месеци са месеците на умората- да те подсеща да приемаш витамини с плодове и сурови ядки ;)
С малко дете и на работа изживявам същия период, все искам да си дремна и вечер съм труп още от 7 часа  Cheesygrin
Внимавай с кг основно последния месец, аз от +8-9 кг в началото на 9ти месец (по учебник) станах +12кг в края му.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #48 -: Ноември 23, 2016, 13:46:54 »

Да бе да, тва с чистенето е мит! Един прозорец измих в деветия месец и тва беше. Исках да ми е чисто, но да не чистя аз. Гнезденето се прояви при мен само в ремонтирането на спалнята, сглобяването на леглото и прането и сгъването на всички колички, дрешки ит.н.
E, Ути, това което описваш малко ли е?  Lol Точно гнездене - спалнята, дрешките и един измит прозорец  Cheesygrin

За сънливостта - няма спасение първите 3 месеца. После има малко светлина през 2-рия триместър, обаче ако запада хемоглобина пак те наляга умора. Но пак е готино да си чакаш бебчето. Много ми е приятно да следя темичката ти, връщаш ме назад  Smile Аз какви неща правех първия път, работа, лекции, изпити, хвърчах във всякави посоки с малката друсаща кола. Добре, че не се бях сетила да чета БГ мамма, та не се сещах и да се притеснявам.

Не би трябвало да личи още, евентуално при втора бременност проличва по-рано, значително по рано  Razz
Аз пък и двата пъти поседния месец нищо не качвам, за сметка на това първите три месеца по 2-3 кг директно. Луда работа.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 13:50:48 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Ноември 23, 2016, 13:52:04 »

То зависи колко ти се гади, как ти е апетитът, какво и колко ядеш. Аз първите 4 месеца качих 1кг, после пък имах период на глад Cheesygrin
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: