star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Майки във форма
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майки във форма  (Прочетена 4190 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« -: Ноември 11, 2016, 13:33:07 »

Е, след раждането рязко си сменям мнението, но това е друга тема  Razz Lol

Нали Lol
Но днес четох страхотен материал по темата, много ми хареса - цък
Много ме кефи мен това Scary Mommy Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #1 -: Ноември 11, 2016, 14:42:36 »

Извинете, ама тия статии безкрайно много ме нервират! Телата ни правят чудеса, бла, бла, трябва да се харесваме и провиснали крави, че и мъжете ни също...да бе да.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2 -: Ноември 11, 2016, 15:02:04 »

И аз като Ути, точно си бях казала, че се харесвам, достигнах си кг от преди втората бременност. Да, обаче правихме едни снимки вчера и приличам на лелка. Един или максимум един и половина кг ми остава реално до това което бях преди първата бременност. А е толкова фрапантно различно. Мрън. Хайде да идва захранването, да намаля малко кърменето и се слагам на диета Mad
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3 -: Ноември 11, 2016, 15:09:25 »

Аз на килограми съм под 50кг вече (колкото бях преди да забременея), теглото ми продължава да пада, което вече не е хубаво. Да, раждането е чудо, да, да си майка е супер, да си целият свят за едно човече е незаменимо, НО това няма да ме накара да си харесвам провисналите цици със стрии и мекия отпуснат корем. Нито е оправдание да изглеждаме смотано.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #4 -: Ноември 11, 2016, 16:15:38 »

Да се пусне една тема Майки във форма, за да не се спами.

Е, Ути, още помним времето, когато АЗ обяснявах нон-стоп, че няма как шкембак и бричаци да са куул, а ти се караше с мен отдолу и броеше колко фитнес картинки ще си постна. Сега май ме разбра вече като си раждала колко важно (във всички аспекти) е да бъдеш отново себе си... Smile
И тук идва ред да обясня 'фитнес инспирейшъна' си. Подобно на Сиана - след Цвета бях в предишните си кг и всичко останало, но на снимките от една почивка - гледам лелка!!! Лелка с дебели ръце. Потерес. И тръгнах на спорт.

Статията къде казва, че трябва да се харесваме провиснали? Още по-малко аз бих го казала някога! Напротив - слабо се понасям в момента и се надявам, че ще вляза във форма лека-полека. Нооо и не бива да се мразя и да забравям какво ме е довело до този вид, а то не е безконтролно ядене и мързел, примерно, щото има и много такива, а не им пука грам. Човек трябва да се цени винаги. Не сме само тела (Боже, аз ли съм това!?)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #5 -: Ноември 11, 2016, 17:24:27 »

Е аз нямам ни шкембак, ни бричове, ни ръце, но пак не съм хепи
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #6 -: Ноември 11, 2016, 17:29:16 »

Знам,че гледката е потресаваща и сега,и след раждането,само дямам идея как ще ги свалям тези кила като знам как ненавиждам фитнес залите Unsure
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #7 -: Ноември 12, 2016, 08:20:46 »

Гале, с три се свалят доста неусетно. Аз в момента съм 7 кг ПОД това, което бях, когато забременях, и продължавам надолу. Да, имам twin skin по корема, да гърдите ми далеч не са това, което бяха, когато бяха на 20. Но пък имам много по-добри сутиени от тогава Smile Честно казано, далеч съм от моделски мерки или супер тяло, но ужасно се харесвам, не знам хормони ли е, какво е, но се надявам да държи по-дълго.
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #8 -: Ноември 12, 2016, 10:07:23 »

Гале, с три се свалят доста неусетно. Аз в момента съм 7 кг ПОД това, което бях, когато забременях, и продължавам надолу. Да, имам twin skin по корема, да гърдите ми далеч не са това, което бяха, когато бяха на 20. Но пък имам много по-добри сутиени от тогава Smile Честно казано, далеч съм от моделски мерки или супер тяло, но ужасно се харесвам, не знам хормони ли е, какво е, но се надявам да държи по-дълго.
Гале,ти си моята светлина в тунела Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9 -: Ноември 12, 2016, 10:21:18 »

И аз не знам какво е, но го искам Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #10 -: Ноември 12, 2016, 10:57:49 »

Да, може да си направим тема - "визията след брменността"  Lol И да си мрънкаме дружно  Lol
Извинавяам се за спама, разлигавила съм се  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #11 -: Ноември 12, 2016, 11:44:32 »

тая тема много сме я дъвкали, но си е важна.

Аз при последно мерене (преди 2-3 месеца) си бях +6 кг. На моя ръст не е фрапантно,но определено имам ръце, бузи (тях все ги имам,но в различни размери), коремът идва и си отива,но тъпото е,че имам едно цялостно нарастване в торса- т.е. от кръста нагоре ми е някак по-широко тялото. При някой друг ставало ли е така? Не знам дали е от раждането, плуването или годините, но ме дразни, защото изглеждам едра някак си, а не бях така.

Сега нямам кантар и си живея добре. По едно време бях отслабнала, но покрай боледуванитята на детето пак си качих- по цял ден вкъщи, нула движение, ядене от скука...

Гърдите почти не са пострадали, една идея по-свободно падат  Lol но не са увиснали, просто са по-големи заради кг.
Краката и дупето също са почти като преди.

Обаче никога не съм се депресирала сериозно на тема външен вид. Наскоро се погледнах в огледалото в асансьора и видях реалното си аз- в клуба на лелките. Ама това е, какво да се ядосвам, няма да се върне енергичното ми младежко излъчване дори с 10 часа фитнес седмично. Само ще съм по-нещастна, защото вместо време за себе си, семейство или приятели, ще съм на неприятно за мен място. А ограниченията в храненето да не ги коментирам- все едно вечно ще живея, че да се боря със себе си за всяко парче шоколад или чаша бира...

Не е примирение, не мисля, че съм супер грозотия, над средното съм. И да, с милион усилия ще съм една идея по-добре. Имам си едно  наум и не се тъпча и при всяка възможност ходя пеша или плувам/карам колело, но това е, няма да изнасилвам желанията си и себе си,за да изцедя някой и друг килограм, който едва ли някой изобщо зазбелязва

(тук един мрън- отккато имам дете, съм все едно незабележима. Колкото и да съм секси облечена в някой момент, никой не ме оглежда както преди, все едно съм само майка и никаква жена повече.За познати хора говоря. Бла.)
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #12 -: Ноември 12, 2016, 18:55:35 »

Ами, Корни...не си е баш така.
Мога да ти обещая, че "10те часа във фитнеса" ще ти върнат заглеждането и на познати, и на непознати, ако ще да си с един вагон деца Wink
От личен опит.
А сега моята дружка с близнаците е така...Ама тя е мноооого по-фит отколкото бях аз. Ама няма място където да идем и тя да не е обрала точките, с деца или без. Просто то хубавото си е хубаво. Е, не е само тялото, тя и фейс си има Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #13 -: Ноември 12, 2016, 19:50:14 »

Викаш грозното си е грозно  Lol

Аз говоря за познати хора, които знаят, че съм майка, и повярвай ми, имах период след раждането,когато бях по-секси от всякога- само 3-4 кила отгоре, но с огромни гърди и дълги крака и още ме държеше щастието на раждането. И пак отношението е друго, няма толкова флирт и закачки, темите са около детето. В офиса пак се закачаме, там не говоря за малкия и не го познават,според мен това е факторът. След това идва чудото фитнеса  Cheesygrin

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #14 -: Ноември 12, 2016, 21:13:31 »

Не знам дали съм майка във форма, обаче прочетох заглавието "майка на фронта" и с трепет нахълтах да видя коя е в редиците  Lol
Аз си имам секси периоди. Обаче като ме тресне ПМС-то и цикъла и рязко сменям настроението и вида. Налузвам панталоните и все нямам какво да облека. Иначе са едни рокли, едни шалчета и прически. Само тия десетина дни са ми кошмар.
Кила в + нямам, даже се чувствам женствена, а преди бях ръбата и кокалеста. Само корема е щета и в ония десет дни го мразя. Иначе си свикнах да го гълтам и никой не вярва, че е зле.
Онзи ден се прибирам с лаптопа в едната ръка и куп тетрадки за Мими в другата и едни младежи изкоментираха, че трябвало да има повече такива даскалици.  Lol  И се чудих похвала ли беше и защо пък да им приличам на учителка  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #15 -: Ноември 12, 2016, 21:49:54 »

Сега аз връхлитам с култов въпрос!
Откъде да си купя дънки за дебели? Може да съм дебела, но искам да съм облечена прилично и да не ходя с дрехи за бременни, това вече трайно би ме отчаяло!
Обаче вече влизам няколко пъти в магазин - номерата до 29 No-no Boxer
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #16 -: Ноември 12, 2016, 22:38:35 »

Фей, Кенвело имат адекватни кройки за гъзове Cheesygrin А скоро открих и един магазин Скандал в мола и си купих 2 чифта. Да видим кой ден ще ми станат.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #17 -: Ноември 12, 2016, 22:43:52 »

На мен дънките от преди бременността, когато бях могъщите 50кг...ми падат Cheesygrin Ще изчезна безкрайно Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #18 -: Ноември 12, 2016, 22:45:39 »

Благодаря!
Сега се сетих, че и Уаикики имат номера! Smile

Ути, не бързай да се радваш - и аз така бях с Цвета...Гледах скоро снимки, когато е на 7 м..., изглеждам страхотевично...Но сега...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #19 -: Ноември 12, 2016, 23:25:31 »

Фей, поне 4 години си имала радост Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 12, 2016, 23:51:58 »

По-малко бяха, щото аз още преди да забременея трупнах кг...пуста лакомия Razz
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #21 -: Ноември 13, 2016, 01:30:30 »

Аз в тази тема официално ще игнорирам Ути  Cheesygrin нямала 50 кила! Моята мечта е да вляза в категория 60+   Lol
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #22 -: Ноември 13, 2016, 01:36:11 »

Ути, да ти поствам ли вица за подобни изказвания в женски форум или си го знаеш  Cheesygrin
Фей, Орсей също виж.
Аз съм много зле. Бях освинена преди да забременея, а сега съм още +8. И съм както Корни го описа - наедряла ужасно в торса и имам ръце н бургаска батка  Razz
Ще започвам да взимам мерки вече, че се не понасям. Оня ден се качих на тренажора и щях да пукна за пет минути.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Ноември 13, 2016, 04:06:04 »

😂😂😂

Миналата седмица се опитах да правя коремни. Вратът ме боля два дни 😂
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #24 -: Ноември 13, 2016, 07:25:49 »

Сега се сетих, че и Уаикики имат номера! Smile
Това щях да ти предложа и аз. Дънки и панталони са ми все от там.

Аз се спрях на едни килограми, но мухам като чудовище и подозирам, че ако спра да кърмя, ще кача доста бързо. Но факт е, че и повече се движа от преди покрай разходките. Боян ако не се движа не заспива или ако спра се събужда, таа... обикалям като идиот в градинките около блока. Но така, де. И аз се надявам да сляза към 60+ Lol сега съм ту падам под 70, ту съм 71. Всички казват, че съм изглеждала отслабнала/че изглеждам добре, но нали... аз си виждам провисналия корем. Та, Ути, трай си молим те Lol
Като цяло имам периоди, в които не се харесвам, но логиката ми е по-скоро като на Корни. Никога не съм била клеца, винаги съм имала тук-таме меса, в някои периоди повече, в други по-малко. Иска ми се да започна някакъв спорт, но пък трябва и поне да заместя едно хранене на детето, че да започне и без мен да остава. Засега е много зелепен и дори с баща си понякога не иска да стои :/
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #25 -: Ноември 21, 2016, 12:46:26 »

И аз бих била добре, ако кача някой друг килограм, че в лицето и ръце съм изпита.. след второто корема определено не е като преди, ама тоя мързел.. е голям Smile За хапването, от скоро се усещам, че ям повече сладко, та да видим къде ще ме докара.. ама като се знам как мразя всички физически упражения :(
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #26 -: Ноември 21, 2016, 18:22:12 »

Равносметката 10 дни след второто раждане е: -8 кг, без стрии, коремът се прибра, ботушите ми стават, но си имам 5 кг чисто нов целулит, разпределен хармонично по цялото тяло  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #27 -: Декември 04, 2016, 11:18:08 »

Айде сега да размърдаме баджаци и да вдигнем темата  Razz
Фей, ходи ли на преглед? Кога може да се започва с тренировките? Аз мисля, че органите ми са се върнали по родните си места, но спрямо кърменето не знам как седят нещата. Нали уж при потене и интензивни тренировки през кърмата се отделяли токсини. Но колко интензивни? Какво може? Изобщо трябва да си направя план за действие, но още съм се оставила по течението. Имам 5 кила от бременността, бих искала освен с тях да се разделя и с още 4, та общо 9 си е сериозна цифра. И не знам изобщо достижимо ли е по време на кърмене.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #28 -: Декември 04, 2016, 11:20:28 »

Евалла. Аз нямам сили да правя 10мин коремни преси, ти за горене на килограми мислиш...не сваляш ли с кърменето?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #29 -: Декември 04, 2016, 11:24:48 »

Не, аз и предния път, и сега, каквото свалих първите 10 дни и това е. Другото остава за спомен  Razz Хем намалих храната - вече не закусвам, не съм яла хляб и тестени неща от 2 седмици поне, картофи и ориз не ям, освен ако не са добавка в супи. Ноо, килата повече не мърдат. Трябва зор явно  Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Декември 04, 2016, 11:58:59 »

Ходих. Всичко е ток и жица. Даже трябва много да внимаваме, че без майтап съм готова за трето Rolling Eyes
Мога да спортувам без вдигане на тежко. Така че свободните тежести и щангата ще почакат, но идната седмица ще ида до фитнеса и ще видим какви упражнения ще получа - имам доверие на треньорката - била е треньор на женския нац.отбор по волейбол, така че не една кърмеща е тренирала...
Иначе аз се прибирам, почти няма шкембак вече, но много по-бавно, обаче съм си дебела и кила не губя повече и аз. А преди отслабнах много от кърмене...
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #31 -: Декември 04, 2016, 15:38:26 »

Въобще не мога да си представя как ще сваля толкова много кила UnsureНенавиждам фитнес залите,а любимото ми занимание,което би могло много да помогне,тук е неосъществимо.Та ще видим какво ще измисля.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #32 -: Декември 05, 2016, 16:38:15 »

Аз не вярвам вече на кантара, тъкмо се почувствам човешки, секси, намаля сладкото и като се кача- бам едно кило отгоре  Razz Абе държа си килата, но напоследък някаква женственост ме е прихванала, даже слагам рокли понякога или клинове с туника и се чувствам секси. Пък и май ще повярвам на мъжа, че гърдите ми са над средния размер (той да си гледа работата, че харесва съвсем малки  Razz )
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Декември 05, 2016, 17:05:49 »

Аз съм хепи, че моите понамаляха, но и сякаш се поизпразниха отгоре. Сега супер скъпият гигантски бански от лятото пък ми е леко широк. Няма угодия.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #34 -: Декември 06, 2016, 08:28:59 »

Аз в момента изобщо не мисля за формата си. Докарах някакви прилични килограми, харесвам се, хапвам шоколад без ограничения и без угризения. Мотивация за спорт - никаква. Всичко прекрасно, но кърмя често навън и половината ми гардероб е неизползваем, все трябва да е нещо за кърмчки или с копчета. Вътря 2-3 блузи, които толкова са ми омръзнали вече... Не мога да се наконтя с някоя рокля и да се почувствам жена  Razz Имам всякакви размери дрехи, които не използвам, да ги разкарам ли, да ги пазя ли  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #35 -: Декември 06, 2016, 14:56:50 »

Да. Този проблем го имам и аз. Веднага отказах да нося дрехи за брвменни, но пак си остава проблемът с кърмаческите, хем аз имам една специална блуза и рокля. Но пак съм в депресия, че не мога да се облека както си искам! (то и заради килограмите... Razz)
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #36 -: Януари 06, 2017, 12:39:55 »

Вън не е за мъже, а аз бях на фитнес. Много добре се чувствам!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #37 -: Януари 06, 2017, 12:59:48 »

Браво на теб! Аз смятам след малко да метна малкото в раницата и да излизаме. Друг вид фитнес Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #38 -: Януари 06, 2017, 13:32:33 »

Абсолютно! Аз мисля да направя същото, но ме е шубе, че вали? Няма ли да им надухва в лицата?? Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #39 -: Януари 06, 2017, 13:33:35 »

Аз си купих мега дебелото сибирско яке с качулка за бебето, вчера даже я беше навалял сняг вечерта, а тя си спа блажено. По-скоро за моето лице се тревожа Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #40 -: Януари 06, 2017, 13:37:06 »

И ние излизахме навън, овъргаляхме се хубаво в сняг, супер беше. Не е толкова студено още, ако не духа, ще става по-зле уж. Фитнес си е да дърпаш тежка шейна с 13 кг вътре по нанагорнище  Lol

Другия фитнес наистина ще го започна, като отминат студовете и започне да си ходи по-редовно на градина малкият. Пилатес или Канго, нещо такова обмислям в залата близо до нас. Може и водна аеробика, ако намеря удобна. Пиша го тук, че след 2 месеца да го видя и да ме хване срам, ако не съм започнала  Razz
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #41 -: Януари 06, 2017, 16:48:46 »

И ние бяхме навън! Бебето в раницата, а кака й за първи път се радваше истински на снега и не искаше да се прибира. Досадното е преди излизане - да екипирам 2 деца и себе си. Не го броя за спорт това обаче, искам да ходя на танци!
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #42 -: Януари 06, 2017, 18:32:36 »

Аз мисля да си взимам карта за fitnesscurv... на 5м е и е уж 30мин... ама да видим
Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: