star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Бебе лъвче Димитър ни изненада! :D
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебе лъвче Димитър ни изненада! :D  (Прочетена 28352 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17206

A believer

« Отговор #275 -: Ноември 16, 2017, 23:50:47 »

Раницата е абсолютно спасение, ОСОБЕНО зимата просто е незаменима, ще напиша ода за раницата!

Вие поне им крещите само в ПМС, аз съм си зла постоянно... Sad
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16054

« Отговор #276 -: Ноември 17, 2017, 09:22:31 »

За раницата и носенето - Лъв, моята е свободна. Речеш ли - пускам ти я веднага. Не пречи да опиташ...Ако откаже човекът, откаже. Ще му мислиш. Обаче количка във вашите варненски ледове и виелици...Направо ми настръхва козината! Не че миналата година под 6мес възраст не съм влачила Тео безброй сутрини, за да водим Цвета Smile

За приятелите - няма лошо приятел да дойде за лаф или да ти помогне с децата, но това най-вероятно ще е спорадично. Тя наистина има нужда от помощ константно. Аз пак ще кажа – нека някой погледа две деца 10 дни сам, не 4 месеца, ама е важно те да бъдат именно Iви клас и на годинка, и после да дойде да си поговорим кой колко е боен и т.н. Вчера четох това и си мислех за Лъвчето през цялото време...Уморява се човек. И си се уморява, и си е самотен, на децата също им липсва много баща им, нещата са и физически, и емоционални. Знае го само, който животът му е подчинен на такъв тип обстоятелства, несравнимо е с някоя командировка или един път в цялото им съвместно съществуване мъжът да замине за месец, примерно. Едно е временното, друго е постоянното. Това е животът ти. Това е модел. Той, като всяко нещо, има своите плюсове и минуси. Но Лъвчето има нужда от помощ!!! Самата тя трябва да го осъзнае, признае и да вземе мерки, преди нещата да са ощетили децата...Най-вече Ди. На Митко дупето ще е измито с цената на всичко, това е ясно, но кога тази сама жена ще намери време да помилва дъщеря си, да си поговори с нея, без бебето да им скача по главите, да й види рисунките, да я заведе на кино... Rolling Eyes
Лъвче, вземи контактите на жените от Смайли, моля те, възползвай се. Моля те, приеми, че твоята най-важна мисия е да бъдеш майка!!! Не перачка, не готвачка, не гладачка, а МАЙКА, ОСОБЕНО, когато тати...го няма 4 месеца...

Иначе моето сърце 100 пъти се е скъсало за Лъвчето и милион пъти съм й казвала как пък не сме във Варна, за да й помогна. Колкото си искаш нощи сме чатили и ожалвали съдбата си Lol Razz И така ще бъде и сега Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8495

« Отговор #277 -: Ноември 17, 2017, 09:32:53 »

Фей, ти носи ли изобщо? Що не помня такъв момент?
Взех координатите от Биз, ще следя за лекции/семинари. Но малко ме е срам да отида и да си призная, че не съм стабилна. Нека да узрее момента.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15231

« Отговор #278 -: Ноември 17, 2017, 09:40:02 »

E, малко свръх драматично ми дойде на Фей мнението, но в основата му съм съгласна, че при такива обстоятелства най-важният ресурс свободен за децата трябва да си спокоен и да им обръщаш внимание, а не да потънеш в битовизми и към тях да остане раздразнение.

Съжалявам, ако с моите командировки така съм постлала, съвсем не искам да се сравнявам с който и да е по бойна сила. Просто място за падане духом в такива моменти няма и човек трябва постоянно да си търси какво го стимулира да е в кондиция.

Лъвче, разбирам защо го приемаш таква, просто не можеш да си представиш колко е свобдна обстановката. Аз лично не ти го пращам, защото си лабилна. А защото там могат в кратки стъпки да те посъветват как да направиш да кажем тази сутрешна битка в нещо изпълнимо. Те не правят анализ. Няма да те питат каква е майка ти и какви са детските ти спомени. Просто ще работят над конкретния проблем и ще те извадят от ситуацията, за да видиш и друго решение.

Междувременно можем да се уговорим да ти дам книжлето, както казах 90% от нещата, които чух от техните модули ги има написани там.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #279 -: Ноември 17, 2017, 09:45:00 »

Биз, драматично е, повярвай ми може да е много драматично. Оная вечер ревах от безсилие, защото не можах да си отворя един шибан буркан сладко, сладкото беше слепило капачката Razz И бях сама и просто това беше някаква последна капка. Да, веднага се стегнах, защото такъв ли пример ще дам на децата?!!!, нооо...драмата си е ръка за ръка с тая самотия Rolling Eyes
Не исках да те кълва за командировките, просто наблягам, че разликата е голяма.

Лъв, носих, как. От 3-месечен до 7-месечен се ползваше с голям успех таз раница. Обаче после подивя и този и край... Razz
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #280 -: Ноември 17, 2017, 09:50:54 »

Ами не знам, при мен винаги има хора наоколо, не знам късмет ли е или така съм го направила, защото не мога да стоя сама, но вкъщи е хан и да, може повече да шетам и за гости, но си давам сметка, че това постоянно посрещане и изпращане, ме е спасявало от дупки.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #281 -: Ноември 17, 2017, 09:56:37 »

Лъвче, разбирам защо го приемаш таква, просто не можеш да си представиш колко е свобдна обстановката. Аз лично не ти го пращам, защото си лабилна. А защото там могат в кратки стъпки да те посъветват как да направиш да кажем тази сутрешна битка в нещо изпълнимо. Те не правят анализ. Няма да те питат каква е майка ти и какви са детските ти спомени. Просто ще работят над конкретния проблем и ще те извадят от ситуацията, за да видиш и друго решение.

Междувременно можем да се уговорим да ти дам книжлето, както казах 90% от нещата, които чух от техните модули ги има написани там.
Е, тука ме спечели на 100%, предпочитам първо да прочета книгата Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #282 -: Ноември 17, 2017, 09:57:37 »

Аз пък мразя не обичам и постоянно съм сама. Денем, де. Мисля, че сме канили гости 1 или 2 пъти у дома, за 6 години съвместен живот Lol

Биз, искам и аз книгата, моля!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #283 -: Ноември 17, 2017, 10:19:03 »

Аз пък мразя не обичам и постоянно съм сама. Денем, де. Мисля, че сме канили гости 1 или 2 пъти у дома, за 6 години съвместен живот Lol

Оле, мен децата ми се карат като нямаме гости Cheesygrin Хленчат - някой няма ли да идва днеееес.

Ето това е книжката, знам, че изглежда много ретро, че пише за тийнеждъри, но е общовалидна за всички деца. Като имам повече време, ако не са ви досадни моите глупости, мога в една тема да обобщя какво ми беше най-полезно от съветите и кое проработи.

цък
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #284 -: Ноември 17, 2017, 10:20:31 »

Ох, няма ли я електронна...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13641

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #285 -: Ноември 17, 2017, 10:24:04 »

Аз искам отделна възпитателна тема. Ако не забравя, ще си го набавя книжлето. Мими си я тресат разни противоречиви трески, с пубер не ми се мисли какво ще е Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #286 -: Ноември 17, 2017, 10:32:36 »

Ами няма я, да ви кажа тя е някаква адвентистка Cheesygrin
Просто лятото бях на планина и в едната хижа я мярнах, попрехвърлих и видях просто, че има темите от модулите, простичко събрани и си я взех да ми е под ръка. Ще я дам на Теди, а преди това ще гледам да я опиша в една тема и от там нататък е лесно да се търси в нета и по темите.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #287 -: Ноември 17, 2017, 10:40:02 »

Ако резюмираш някакви неща направо златна ще си... Stuart
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1427

« Отговор #288 -: Ноември 20, 2017, 13:28:02 »

Лъв, и аз имам рабица, която не ползвам и мога да ти пратя... Страхотно спасение е Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #289 -: Ноември 20, 2017, 15:25:37 »

Благодаря ви, ще скачаме в екшъна и ще решим в движение. Може би първо ще се обърна към Смайли тука квартално да ме обучи и да пробваме ще има ли смисъл въобще.  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #290 -: Декември 26, 2017, 22:10:20 »

Ох, и аз не съм писала скоро за Мамин Златен. Проходи сам точно на годината. Преди рождения ден инцидентно се пускаше между мен и баща си. Но така хубаво проходи ден-два след рд. Направихме прощъпулник и хвана топка, за спортист наречена... И изпратихме баща им.
Със сигурност е над 11 кг, защото на 1 г беше 10.800, а следващия месец беше болен и изтървахме консултацията.
Както писах преди десетина дни, че няма кътници и растящи зъби, така покрай зверски та болест изби първо горен десен кътник, после долен десен резец, а сега и горен ляв кътник. Ама така грозно избива, виси му огромна афта от венеца и реве, та се къса. Снощи рева от 22 до 2 с почивки от 15 минути, накрая не издържах и му дадох половин доза панадол. След 15 минути заспа за цели 4 часа без да мръдне. После хленца до 7 и станахме.
Много е чаровен денем, усмихнат, все се хили, не дели хора. Даже на кръщенето има една снимка, на която реве с пълно гърло и ми е много любима, защото нямах разревана снимка.
Всичко яде, освен боклуци в пакетчета и мед. Май трябва да му дам вече, що ли не съм дала.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #291 -: Декември 27, 2017, 18:08:49 »

Душица...Така ми е мъчно с тези зъби...Тео има 11. Очаквах да са 12, но само още един е избил за 20-те дни при баба му и дядо му. Иначе същото като Митко - толкова е нахилен и благ, но ще пиша някой ден в неговата тема Cheesygrin
Радвам се, че Митко е добре и сте си живи и здрави вкъщи.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #292 -: Февруари 04, 2018, 10:48:05 »

Хора, след като за около 30-40 дни избиха 6(шест!) зъба, включително 4 кътника и 2 резеца, точно преди една седмица някой ми смени детето и както ревеше истерично по 2-3-4-6 часа на нощ, сега се пробужда, изхленцва, надупва се на другата посока и спи. Спи! Направо е невероятно, наистина мислех, че ще си загубя разума. Всичките тия зъби бяха съпроводени от три различни вируса, и един болничен престой. Тежка зима, тегава. Официално заявявам, не желая скоро да излизат други зъби. Дано поне два месеца рахат видя, после баща му ще се оправя с него.
Иначе започва да се очовечва, като звънне телефона вика "Ало, да!", като види баща си на видео започва да вика: "Ало, тате, тата, тада", носи предмети, за да му се каже браво  Lol. Като говори с баща си има кратък репертоар за общуване - прави боц  на носа на тати, показва му езика, бръмчи с устни, казва чао и толкоз. Казва мама само като е на зор, - сънен, гладен, болен, тогава идва и ми се гуши. Иначе майка ми му е любов необяснима, като я види все едно слънцето е влязло у дома, после реве за нея като си тръгне. Иначе реди баба, дядо, Диди, тао-тао (чао), дай туй (дай това), в'ДА(вода). И това е май основното. Яде всичко, след кухнята яде от нашата храна. Кака му го храни често, той се маже с ръце.
Тегаво ми е, че излизаме по малко, рядко, все не успявам да ги заведа чак до морската. Той вече не желае да седи дълго в количката, и всъщност седим забити в квартала.
Не съм  го водила на консултация от ноември месец, сега след ваканцията, ако не го хване ангината ми, мисля четвъртък да атакувам кабинета и да опитаме да му сложим ваксината. Защото после пак ще се заточат разни бацили от каката и отиде.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13641

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #293 -: Февруари 04, 2018, 11:53:45 »

Зор е видяло детето, с толкова зъби наведнъж.
Лъвче, във Варна не сте ли в грипна епидемия. В такива случаи отменят жк и дк и не слагат ваксини. Поне в Русе е така и чак като отменят епидемията, лл звъни кога да идем за ваксина. При Роси имаше доста отложени, но с времето ги сложихме. Ей го къде е март, защо да бързаш в тоя бациларник.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #294 -: Февруари 04, 2018, 12:17:03 »

И аз щях да кажа да не бързаш. Аз отлагам варицелната ваксина още, че ме е страх. Иначе и Ади рева 7 месеца и като спря имах чувството, че съм си загубила разсъдъка 😃
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #295 -: Февруари 04, 2018, 14:42:59 »

Ами грипната ваканция е слята с междусрочната и на 7.02 (сряда) пак се връщаме към нормален режим. Аз за това си мисля, че сега поне сме у дома и ако не се разкисне тези дни от мен, то до четвъртък ще го мисля за здрав. Ще видим де, да не си правя много планове, че досега не е пропуснал наша болест. А и спи в леглото ми, така че....  Turned
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #296 -: Февруари 04, 2018, 20:52:43 »

Тук обявиха грипната и отпадна грижата с ваксината на Тео, за която нашата, така наречена лична лекарка, бързаше през глава. Сега мисля някъде март да го водя за нея, хич не ми пука!

Лъв, желая ти дъъъъълъг период на сън и спокойствие за Митачето!!!
Ама браво на него, той е страшен! Тео нищо не говори освен мама, иначе и той разбира всичко, сочи, слага телефона на ухо и "говори", носи предмети, показва частите на тялото си (особено една Lol) и Ъ-ка нон-стоп. Мен малко ме дразни това Ъ-кане, пък само мама да казва Razz Ама той е и нон-стоп затапен с тая биба, ще му я махам.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #297 -: Февруари 28, 2018, 14:22:37 »

Година и три месеца, да си впиша е журнала Cheesygrin 11.400 кг и по някакви необясними причини го замериха 84 см, но това е нереално, аз го меря 80 см прав, хипотетично,  ако го разтегна, максимум 81 да е. 12 напълно излезли големи зъба, нови скоро не очаквам. Не реве нощем, но не спи нормално. Мята се, хвърля се, прескача ме, често пада от спалнята. Но миналата седмица мина ниво, а на мен ми се скъси живота с 5 години. Ходихме събота да спим в майка ми и аз лягам с него на дивана в хола. Голям, ъглов, не си дрънчи главата никъде, защото е с мека тапицерия. Но през нощта, насън, се качил на облегалката и паднал с главата надолу между прозореца и гърба на дивана. Така изпищя, издрънча се в земята,  заклещи се, аз го дърпам за крака отгоре, той се оплете в щорите и всичките се накъсаха. Отдолу имаше и разклонител, включен в мрежата, и модеми за Интернет и уай-фи. През цялото време, докато го дърпах и виках, бях почти сигурна, че си е счупил врата.
Постоянно е с цицини, но то е нормално. Обожава да яде сурови спагети, всеки ден вади от шкафа пакета, изважда си с маниер по една спагети и докато не я изгризе не мирясва. Пробвах да го излъжа със солети-не иска.
Обожава да яде паста за зъби, гланцове за устни, крем за ръце,рол-он. От последното устата му после мирише на подмишници  Crazy
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #298 -: Февруари 28, 2018, 14:34:24 »

Браво на вас.
Хиля се сама в офиса.
Извинявай, но дори на падането зад дивана, защото са гумени много и съм сигурна, че не може да си счупи нищо.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4283

« Отговор #299 -: Февруари 28, 2018, 15:11:30 »

е, не представих си ви двамата - ти дърпаща го за краката, той - оплетен в кабели..
Активен

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: