star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Бебе лъвче Димитър ни изненада! :D
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебе лъвче Димитър ни изненада! :D  (Прочетена 18319 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16739

A believer

« Отговор #275 -: Ноември 16, 2017, 23:50:47 »

Раницата е абсолютно спасение, ОСОБЕНО зимата просто е незаменима, ще напиша ода за раницата!

Вие поне им крещите само в ПМС, аз съм си зла постоянно... Sad
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15792

« Отговор #276 -: Ноември 17, 2017, 09:22:31 »

За раницата и носенето - Лъв, моята е свободна. Речеш ли - пускам ти я веднага. Не пречи да опиташ...Ако откаже човекът, откаже. Ще му мислиш. Обаче количка във вашите варненски ледове и виелици...Направо ми настръхва козината! Не че миналата година под 6мес възраст не съм влачила Тео безброй сутрини, за да водим Цвета Smile

За приятелите - няма лошо приятел да дойде за лаф или да ти помогне с децата, но това най-вероятно ще е спорадично. Тя наистина има нужда от помощ константно. Аз пак ще кажа – нека някой погледа две деца 10 дни сам, не 4 месеца, ама е важно те да бъдат именно Iви клас и на годинка, и после да дойде да си поговорим кой колко е боен и т.н. Вчера четох това и си мислех за Лъвчето през цялото време...Уморява се човек. И си се уморява, и си е самотен, на децата също им липсва много баща им, нещата са и физически, и емоционални. Знае го само, който животът му е подчинен на такъв тип обстоятелства, несравнимо е с някоя командировка или един път в цялото им съвместно съществуване мъжът да замине за месец, примерно. Едно е временното, друго е постоянното. Това е животът ти. Това е модел. Той, като всяко нещо, има своите плюсове и минуси. Но Лъвчето има нужда от помощ!!! Самата тя трябва да го осъзнае, признае и да вземе мерки, преди нещата да са ощетили децата...Най-вече Ди. На Митко дупето ще е измито с цената на всичко, това е ясно, но кога тази сама жена ще намери време да помилва дъщеря си, да си поговори с нея, без бебето да им скача по главите, да й види рисунките, да я заведе на кино... Rolling Eyes
Лъвче, вземи контактите на жените от Смайли, моля те, възползвай се. Моля те, приеми, че твоята най-важна мисия е да бъдеш майка!!! Не перачка, не готвачка, не гладачка, а МАЙКА, ОСОБЕНО, когато тати...го няма 4 месеца...

Иначе моето сърце 100 пъти се е скъсало за Лъвчето и милион пъти съм й казвала как пък не сме във Варна, за да й помогна. Колкото си искаш нощи сме чатили и ожалвали съдбата си Lol Razz И така ще бъде и сега Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8398

« Отговор #277 -: Ноември 17, 2017, 09:32:53 »

Фей, ти носи ли изобщо? Що не помня такъв момент?
Взех координатите от Биз, ще следя за лекции/семинари. Но малко ме е срам да отида и да си призная, че не съм стабилна. Нека да узрее момента.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15176

« Отговор #278 -: Ноември 17, 2017, 09:40:02 »

E, малко свръх драматично ми дойде на Фей мнението, но в основата му съм съгласна, че при такива обстоятелства най-важният ресурс свободен за децата трябва да си спокоен и да им обръщаш внимание, а не да потънеш в битовизми и към тях да остане раздразнение.

Съжалявам, ако с моите командировки така съм постлала, съвсем не искам да се сравнявам с който и да е по бойна сила. Просто място за падане духом в такива моменти няма и човек трябва постоянно да си търси какво го стимулира да е в кондиция.

Лъвче, разбирам защо го приемаш таква, просто не можеш да си представиш колко е свобдна обстановката. Аз лично не ти го пращам, защото си лабилна. А защото там могат в кратки стъпки да те посъветват как да направиш да кажем тази сутрешна битка в нещо изпълнимо. Те не правят анализ. Няма да те питат каква е майка ти и какви са детските ти спомени. Просто ще работят над конкретния проблем и ще те извадят от ситуацията, за да видиш и друго решение.

Междувременно можем да се уговорим да ти дам книжлето, както казах 90% от нещата, които чух от техните модули ги има написани там.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #279 -: Ноември 17, 2017, 09:45:00 »

Биз, драматично е, повярвай ми може да е много драматично. Оная вечер ревах от безсилие, защото не можах да си отворя един шибан буркан сладко, сладкото беше слепило капачката Razz И бях сама и просто това беше някаква последна капка. Да, веднага се стегнах, защото такъв ли пример ще дам на децата?!!!, нооо...драмата си е ръка за ръка с тая самотия Rolling Eyes
Не исках да те кълва за командировките, просто наблягам, че разликата е голяма.

Лъв, носих, как. От 3-месечен до 7-месечен се ползваше с голям успех таз раница. Обаче после подивя и този и край... Razz
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #280 -: Ноември 17, 2017, 09:50:54 »

Ами не знам, при мен винаги има хора наоколо, не знам късмет ли е или така съм го направила, защото не мога да стоя сама, но вкъщи е хан и да, може повече да шетам и за гости, но си давам сметка, че това постоянно посрещане и изпращане, ме е спасявало от дупки.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #281 -: Ноември 17, 2017, 09:56:37 »

Лъвче, разбирам защо го приемаш таква, просто не можеш да си представиш колко е свобдна обстановката. Аз лично не ти го пращам, защото си лабилна. А защото там могат в кратки стъпки да те посъветват как да направиш да кажем тази сутрешна битка в нещо изпълнимо. Те не правят анализ. Няма да те питат каква е майка ти и какви са детските ти спомени. Просто ще работят над конкретния проблем и ще те извадят от ситуацията, за да видиш и друго решение.

Междувременно можем да се уговорим да ти дам книжлето, както казах 90% от нещата, които чух от техните модули ги има написани там.
Е, тука ме спечели на 100%, предпочитам първо да прочета книгата Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16739

A believer

« Отговор #282 -: Ноември 17, 2017, 09:57:37 »

Аз пък мразя не обичам и постоянно съм сама. Денем, де. Мисля, че сме канили гости 1 или 2 пъти у дома, за 6 години съвместен живот Lol

Биз, искам и аз книгата, моля!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #283 -: Ноември 17, 2017, 10:19:03 »

Аз пък мразя не обичам и постоянно съм сама. Денем, де. Мисля, че сме канили гости 1 или 2 пъти у дома, за 6 години съвместен живот Lol

Оле, мен децата ми се карат като нямаме гости Cheesygrin Хленчат - някой няма ли да идва днеееес.

Ето това е книжката, знам, че изглежда много ретро, че пише за тийнеждъри, но е общовалидна за всички деца. Като имам повече време, ако не са ви досадни моите глупости, мога в една тема да обобщя какво ми беше най-полезно от съветите и кое проработи.

цък
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #284 -: Ноември 17, 2017, 10:20:31 »

Ох, няма ли я електронна...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13341

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #285 -: Ноември 17, 2017, 10:24:04 »

Аз искам отделна възпитателна тема. Ако не забравя, ще си го набавя книжлето. Мими си я тресат разни противоречиви трески, с пубер не ми се мисли какво ще е Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #286 -: Ноември 17, 2017, 10:32:36 »

Ами няма я, да ви кажа тя е някаква адвентистка Cheesygrin
Просто лятото бях на планина и в едната хижа я мярнах, попрехвърлих и видях просто, че има темите от модулите, простичко събрани и си я взех да ми е под ръка. Ще я дам на Теди, а преди това ще гледам да я опиша в една тема и от там нататък е лесно да се търси в нета и по темите.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #287 -: Ноември 17, 2017, 10:40:02 »

Ако резюмираш някакви неща направо златна ще си... Stuart
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1392

« Отговор #288 -: Ноември 20, 2017, 13:28:02 »

Лъв, и аз имам рабица, която не ползвам и мога да ти пратя... Страхотно спасение е Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #289 -: Ноември 20, 2017, 15:25:37 »

Благодаря ви, ще скачаме в екшъна и ще решим в движение. Може би първо ще се обърна към Смайли тука квартално да ме обучи и да пробваме ще има ли смисъл въобще.  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #290 -: Декември 26, 2017, 22:10:20 »

Ох, и аз не съм писала скоро за Мамин Златен. Проходи сам точно на годината. Преди рождения ден инцидентно се пускаше между мен и баща си. Но така хубаво проходи ден-два след рд. Направихме прощъпулник и хвана топка, за спортист наречена... И изпратихме баща им.
Със сигурност е над 11 кг, защото на 1 г беше 10.800, а следващия месец беше болен и изтървахме консултацията.
Както писах преди десетина дни, че няма кътници и растящи зъби, така покрай зверски та болест изби първо горен десен кътник, после долен десен резец, а сега и горен ляв кътник. Ама така грозно избива, виси му огромна афта от венеца и реве, та се къса. Снощи рева от 22 до 2 с почивки от 15 минути, накрая не издържах и му дадох половин доза панадол. След 15 минути заспа за цели 4 часа без да мръдне. После хленца до 7 и станахме.
Много е чаровен денем, усмихнат, все се хили, не дели хора. Даже на кръщенето има една снимка, на която реве с пълно гърло и ми е много любима, защото нямах разревана снимка.
Всичко яде, освен боклуци в пакетчета и мед. Май трябва да му дам вече, що ли не съм дала.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #291 -: Декември 27, 2017, 18:08:49 »

Душица...Така ми е мъчно с тези зъби...Тео има 11. Очаквах да са 12, но само още един е избил за 20-те дни при баба му и дядо му. Иначе същото като Митко - толкова е нахилен и благ, но ще пиша някой ден в неговата тема Cheesygrin
Радвам се, че Митко е добре и сте си живи и здрави вкъщи.
Активен

Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: