star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Бебе лъвче Димитър ни изненада! :D
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебе лъвче Димитър ни изненада! :D  (Прочетена 16067 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #25 -: Ноември 11, 2016, 21:59:50 »

Всичко много хубаво, само това с упойката наистина не го разбирам?!  Rolling Eyes
Как няма да са ти ужасни спомените така.. Razz Rolling Eyes
Браво на Мити!! Страхотен е той  Kiss
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #26 -: Ноември 12, 2016, 08:12:27 »

И аз не знам какъв им е проблемът с упойката, но ако Силите решат да се гъбаркат с нас и отново забременея, ще раждам някъде, където след "Добър ден" питат "Искате ли епидурал?".

Лъвче, много да е честит Димитър и все така напред без грам задръжки да върви. Супер са му мерките, мама ще си го откърми до гушливо розово прасенце, не се съмнявам Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #27 -: Ноември 12, 2016, 11:29:37 »

Гал, аз съм пропуснала, ти близнаците естествено ли ги роди? И аз съм фен на упойките, един зъб не мога да си направя без, макар че за мен раждането и зъболекарят са напълно сравними Cheesygrin
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #28 -: Ноември 12, 2016, 13:06:13 »

Фей, нали знаеш,  практики различни.  Ако много се бях разкрякала, сигурно щяха да извикат анестезиолог, но аз пък се отказах здраво ко**ле.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #29 -: Ноември 12, 2016, 13:12:13 »

Фей, нали знаеш,  практики различни.  Ако много се бях разкрякала, сигурно щяха да извикат анестезиолог, но аз пък се отказах здраво ко**ле.

Абе не си се отказала,като гледам какво гушкашв ръцете си  Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #30 -: Ноември 12, 2016, 13:26:08 »

Ми да, ама баш тая практика логика няма и мъчи майката... Sad
И как така ще поискам упойка и те какво? О, неее, нямаме такава практика?!
Безумно.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #31 -: Ноември 12, 2016, 18:28:42 »

Lol ако знаех какво е, щях да се оТкажа  Lol

Фей, точно тъй. Казаха: "ще издържиш без" и аз така направих.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #32 -: Ноември 12, 2016, 18:53:34 »

Аха. Най-обичам да ми казва друг какво и колко да издържа Cheesygrin Razz Razz Razz
Щях да стана и да си тръгна! Както Фокси си беше тръгнала от Света София (ако не се лъжа).
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #33 -: Ноември 12, 2016, 20:49:56 »

Утре ще ни изписват. Нямам търпение!
Снощи Митачето цяла нощ яде и дриска през 2 часа, днес цял ден спи. Имам много кърма и не успява и половин гърда да освободи. Даже мисля да го будя след малко, че започнах да правя буци. Като цяло съм много по-спокойна с грижите този път. Вярно, че първите деца са за да се научим  Cheesygrin Сега не го гледам с ужас и страх, а направо си го заобичах...сякаш винаги съм го имала 😍
Той е смесен, носът и устата са на таткото,  веждите, ушите са мои, освен това мъхът е русоляв. Ще го видим като се оформи малко какъв ще стане Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
lioness
Newbie
*

« Отговор #34 -: Ноември 12, 2016, 20:53:10 »

И забравих и аз да отбележа контракциите - този път са мн по-силни, още се превивам по леглото. Дано с прибирането на матката ми се прибере и задника, но едва ли  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #35 -: Ноември 12, 2016, 21:51:03 »

И забравих и аз да отбележа контракциите - този път са мн по-силни, още се превивам по леглото. Дано с прибирането на матката ми се прибере и задника, но едва ли  Cheesygrin

Адът бяха тия контрахирания. Съчувствам.
Задникът...сори Cheesygrin
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #36 -: Ноември 12, 2016, 22:14:46 »

Лъвче, браво, отивате си у дома. Завиждам за кърмата, аз нали взех да пресъхвам  Lol Много е благ този Дими. И между другото: Дими или Митаче? Как ще му викаме на детето?

Кофти за контракциите, кофти и за задника  Lol Ама ще минат! Целувки
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #37 -: Ноември 12, 2016, 22:35:00 »

Ами всякак. Аз на свекър ми му викам "Диме" и ме кефи и за дребното, но като се очовечи. Сега е Митаче и Посерко. Cheesygrin
Едната ми приятелка цяла бременност мисли имена, кръсти дъщеря си Далия и като я питахме как и казва галено отговори: "Мечка или Изрод" Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #38 -: Ноември 12, 2016, 22:47:16 »

Изродя ясно, ама мечка Lol
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #39 -: Ноември 13, 2016, 12:41:46 »

На мин. Москов трябваше отпечатък от среден пръст да му оставя..... Не е истина колко време чакаме за ТРЕТИ отпечатък.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #40 -: Ноември 13, 2016, 13:47:14 »

Аз като казвам, че не знам с бесни контракции как ще дадеш...
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #41 -: Ноември 13, 2016, 14:07:47 »

Идиотщина пълна. Мен с бесните контракции ме караха за ваксини и не знам си какво да се подписвам. В предродилна. Преди това си спаха спокойно нали. Директно ги отсвирих.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #42 -: Ноември 14, 2016, 11:03:56 »

Ние сме си вкъщи Smile
С времето вярно само хубавите спомени остават, другите избледняват и не гледам толкова драматично на нещата.
Всичко започна в понеделник, когато мъжът ми се обади и каза, че може да го задържат до средата на декември. Страшно много се разстроих, представях си как раждам сама и ме изписват като самотна майка, няма баща да запише бебето, да го поеме в ръце, и т.н. Първо два часа успокоявах Диляна, защото тя брои дните до връщането всеки ден, мърда квадратчето на календара, и като заспа започнах да рева аз. На другия ден бях на ж.к., дадоха ми направление за хоспитализация, тъй като бях в първия ден на 37 г.с. вече. Същия ден доста обикалях, готвих, чистих, и в 3:00 през нощта на 9.11 като станах до тоалет изтече нещо розово. Викам си- край! Тапата падна, паника. Добре, че майка ми беше останала да спи при нас, събудих я и започнахме да стягаме багаж. Сакът ми тъкмо беше изпран, суших го със сешоар, пълних дрехи и всичко, което бях заделила и купила вече. Междувременно започнаха контракции. От 5 до 7 ги засичах- точно на 5 минути. Обадих се на док и той каза в 8 да съм за прием. Докато вземах душ започнаха да капят по-усилено разни работи, оказа се, че са водите, а не само тапата.
Приеха ме, контракциите намаляха и не бяха толкова болезнени. Решиха да не ме бързат, защото реално само от два дни съм влязла в 37 г.с. и биха нещо за отваряне на дробчетата на бебето. А и док каза, че предвид всичките ми бронхити и спазми и аз ще дишам по-добре така. И ще чакаме нормална родова дейност. Цял ден седях под наблюдение - тонове, изследвания, започнах да правя някаква инфекция и ми включиха и антибиотик (това заради отворения мехур). Вечерта заспах в 23 ч. и в 00 на 10.11 се събудих от адските контракции. Засичах ги 1 час - точно през 3 минути. Обадих се на док, събудих акушерките. Айде, започна се уж вече официалната част. Но не правех разкритие. В 1 ч. нямах никакво, стегната шийка, в 3 - също, в 5 - също. А не пропуснах нито една контракция, на всеки 3 минути ме заливаше. В 6 док каза да отивам на система. То нали било второ, бързо щяло да стане. Бързо - друг път. 3 смени акушерки смених от приема до раждането. Системата окситоцин също не помогна особено за разкритието - едва - едва до 5 см, а вече беше изтекла почти цялата! Док идва, гледа ме, няма нищо, отива за едно секцио, пак се връща, пак няма нищо, пак отива за секцио... И така 4 операции направи докато ме заливаше окситоцина. И тогава започна първата неприятна част - док правеше разкритието ръчно. Сантиметър по сантиметър.
По този начин към 11 вече започнаха напъните. Док вика, че тазът ми е хубаво отворен, голям, главата била малка и  щяло да излезе лесно. Да, но като започнаха напълните Митачето не уцели родовия канал (което било минус за широките тазове) и се навря някъде в опашната кост. Аз им виках, че мн ме боли кръста и опашката, но мислех, че е от цялостното усещане. Тогава трябваше на напъните да не напъвам, а док насочи главата ръчно на правилното място. Преместиха ме в родилна и наистина родих бързо. За три напъна, като първият го виках и не беше ефективен. Зорът беше докато стигна дотам. За щастие този път не ме рязаха, старата епизиотомия се цепна на същото място и леко я пришиха. Не знам колко шева имам, но се търпят и изобщо не е като рязаното предния път. Накрая и плацентата се заклещи и искаха да ми сложат пълна упойка, аз се развиках дали ще ме режат нещо да я вадят, обаче за щастие док успя да я изкара.
Абе, мина.... Като цяло и настройката ми беше негативна, изпълнена бях със страх, избиваше ме на рев, може би и затова по-тежко приех трудностите. И самият факт, че всеки ми вика - а ти до 2 часа си готова, доктора няма да успее да се върне от отчет, няма да се върне от операция, ще видиш, бързо и лесно ще стане... И в същото време по 2 часа на окситоцин и няма и 1 см промяна.. Това психически много ме демобилизираше. По едно време ревах за секцио, но такива филми на док не му минават. Вика - ти до тука стигна, за какво седим два дена, ей сега ще свърши  Razz
В заключение, минава, оцелява се, забравя се, по-точно избледняват моментите.
Но ми е толкова приказен Димитър, толкова красив, добър, сладък, любим.... Че ако трябва да избера дали да го имам или пак да изживея това нещо - изживявам го още днес!
Очаквайте следващия пост да е любовен, че е време за гушкане, кърмене, целуване, и да се освежим за педиатърката  Kiss
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #43 -: Ноември 14, 2016, 11:31:26 »

Мдаа, още ме боли опашката. При мен не бяха много по-различни нещата,  но в много по -кратък срок.
Сладко Митаче, гушкай го и от форумните лели  Kiss
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #44 -: Ноември 14, 2016, 11:48:18 »

Лъвче, да ти е честит малкият Димитър!  Wub Много здрав, щастлив, буден и умерено послушен!  Clover
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #45 -: Ноември 14, 2016, 11:57:52 »

Измъчила си се, Лиони, миличката! Не знам дали се забравя, аз още не съм, но пък и аз като теб още днес бих го направила отново за малката  Wub Прекрасен ти е Димитър Exclamation
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #46 -: Ноември 14, 2016, 14:31:30 »

Истинска Лъвица си ти  Kiss
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #47 -: Ноември 14, 2016, 17:04:42 »

Милата... Голям герой си! Гушвам те!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #48 -: Ноември 14, 2016, 17:11:42 »

Сладки Kiss
Минало-заминало!
Здрави да сте и до броеби дни в пълен семеен състав Kiss
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #49 -: Ноември 14, 2016, 18:19:59 »

Уф, поизмъчила си се. Аз лично бързо забравих, така че ти пожелавам и ти така. Гушкайте се сега тримата много докато си дойде и таткото да ви гушка той.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: