star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Несгодите на една майка
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Несгодите на една майка  (Прочетена 9326 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« -: Октомври 31, 2016, 11:57:18 »

Тук е мястото:
- да си излеете мъката;
- да си изкажете болката;
- да споделите гафа или простотията, която сте сътворили/казали в просъница или момент на лудост;
- да ревете с думи;
- да ни направите съпричастни с вашата или детската идиотщина.
Условието е едно - нека я направим забавна, иронична и комична темата. И в момента, в който изтрещите, да влезете и да си напомняте, че има и други като вас  Cheesygrin
Заповядайте, възрастова граница няма  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #1 -: Октомври 31, 2016, 12:03:31 »

Да си разкажа и тук простотията. Вчера се мотаме из Кауфланд, аз с бебешката количка, мъжът - с пазарската и по едно време виждам някаква количка с банани вътре (все едно само моят мъж може да е взел банани, нали), набутвам му в количката памперси, мокри кърпи и бебешки неща, изкомандвам го да взима домати, поглеждам нагоре и там се пули някакъв напълно непознат мъж! Умрях от смях! Взех си нещата, извиних се и хилейки се се изнизах. Човекът предложи да ми вземе домати все пак. Lol

Освен това съм започнала да мамосвам мъжо. "Да, мамо, ей сега идвам"... Weird
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2 -: Октомври 31, 2016, 13:19:08 »

Освен това съм започнала да мамосвам мъжо. "Да, мамо, ей сега идвам"... Weird

Моят мъж и ми отговаря с "тате"  Lol

В събота бяхме на пазар с малката, после отидехме на кино. В колата като съм с малката, слушаме само детски песнички. Та спирам колата вече пред вкъщи...на сериозно разстояние от входа ни, спирам музиката и подканвам да слизаме и да се прибираме. Това дребното писна, крещя, рева, беше УНИКАЛНА драма, че спрях музиката. Може да си ме представите с двете пълни чанти, с дамска чанта, пълна с козметика и джвъчки и влачеща с една ръка Роси. Като се отпусне на земята, си я подритвах с крак, за да взема по-бързо разстоянието до вкъщи. Сега ми е смешно, като си я представя, но в него момент ми идеше да я зарежа на улицата  Razz

Ути, аз съм хващала друг мъж под ръка, обяснявайки му, че точно в този момент няма да си купуваме поредния инструмент от промоциите на Лидъл, обаче с назидателен и укорителен тон. Мъжът ми се смееше отстрани, а вероятно този, който държах под ръка, убедих да не си купува инструменти  Lol

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3 -: Октомври 31, 2016, 13:20:18 »

Абе хем ми беше смешно, хем добре, че не му се разкрещях що само банани е купил и какво се мота!!!
Хахахх

(добре бе, как може измореното бебе да спи само по 20 минути, тва не е живот)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #4 -: Октомври 31, 2016, 13:21:44 »

Айде и аз да разкажа нещо конфузно-забавно за отмора, че не ми е ден.

Преди няколко седмици, работя от вкъщи с малкия, май беше леко настинал. Една колежка ме помоли да я замествам и да водя конферентен с 20-30 души, много от които шефове на високо ниво. Аз много горда, че ми гласуват доверие, подготвих се с документите, заредих малкия със солети, отварям разговора много професионално и в това време се чува точно до мен в микрофона: "Мамо, акооо!!! Ако!" Половината са българи  Lol Та, казах им, че чакаме минута да се съберат хората и търчах със слушалките да нося гърне и да бърша дупе. Уж не се било разбрало ми казаха после,ама сигурно за успокоение...

А  онзи ден на ресторант с детето, тъкмо седнахме, донесоха напитки и директно цял айрян замина на панталоните на баща му,познайте къде беше мокрото петно  Cheesygrin И на пода локвичка.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #5 -: Октомври 31, 2016, 13:23:20 »

. Може да си ме представите с двете пълни чанти, с дамска чанта, пълна с козметика и джвъчки и влачеща с една ръка Роси. Като се отпусне на земята, си я подритвах с крак, за да взема по-бързо разстоянието до вкъщи. Сега ми е смешно, като си я представя, но в него момент ми идеше да я зарежа на улицата  Razz

Хаха, мислех, че само аз правя това с ритането, всеки път умирам от срам как изглежда, ама помага много  Lol То не боли, но все пак сигурно отстрани е брутално и рядко ми се случва, но се припознах веднага.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #6 -: Октомври 31, 2016, 13:24:39 »

Може, може, нали трябва да си в джаза!

Редовният ми номер беше като излезем на пазар без децата, което е цяло събитие, да клатя пазарската количка, както клатя бебешката  Lol
Или като чуех бебешки рев, по инерция шътках  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #7 -: Октомври 31, 2016, 13:27:33 »

Или като чуех бебешки рев, по инерция шътках  Razz

Двамата го правим едновременно това като зомбирани. Ххаха

Корни, много яко тва с акото Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #8 -: Октомври 31, 2016, 13:30:17 »

Пазарска количка клатя и аз.
Един ден в зомбираното си състояние прибрах наакан памперс в хладилника  Hammering
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9 -: Октомври 31, 2016, 13:34:37 »

Прала съм памперс в пералнята, за щастие не насран  Lol Всичко беше пропито в малки, фини, дребнички бучици гел. Тупах всичко на ръка, метох топченца от пода, те подскачат пък във всевъзможни посоки, чистих барабан и маншон на пералнята, и накрая айде пак изпери дрехите, че не можеше всичко да се изтръска  Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #10 -: Октомври 31, 2016, 13:44:59 »

Аз откакто се роди Тео постоянно нещо забравям. Днес излязох без телефон...Онзи ден с Цвета на кино забравих 3Д очилата, та купувах...
И редовно казвам на Тео Цвета Blink Lol
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #11 -: Октомври 31, 2016, 13:47:47 »

Ние клатиухме кучето.. аз по едно време клатех и четеца за книги Smile
Редовно ни е реването и влаченето.. мрънкането докато говоря, пищенето ало, ало, докато говоря по телефона..
Вчера Дея ме вика доволна, да ми покаже какво е направила.. Влизам в стаята и установявам, че не е разхвърляно и я хваля, че е оправила /а тя още не е разхвърляла от моето Прибиране/ и тя ми вика - нее, виж.. обръщам се и какво да видя - цялата стена над леглото на Яна надраскана зверски с черен и лилав молив.. над нейното легло също драскано с черен молив.. манее лошо ми стана. Обяснихме разбира се, че не се прави така и дъра бъра, дъра бъра..
След 2 часа съм в коридора и виждам Яна как с един молив отива към леглото си.. и чувам 'рисувам си глупостии, рисувам си глупостиии'.. нашта' маймуна..си пее и си ридува по стената, отново с черен маркер.. а Яна отива при нея да рисува и тя.. малее полудях! та така....
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #12 -: Октомври 31, 2016, 20:49:07 »

Споделях ли разговор между мен и мъжа преди месец?
Аз: Не забелязваш ли нещо?!
Той: Мии... какво? (гледа глупаво)
Аз: Оф... ами подстригах си бретон!!! Вчера!
Той: Ааа! Аз забелязах снощи, че си много хубава, но си мислех, че просто си се изкъпала.

Бях се изкъпала, но не си признах.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #13 -: Октомври 31, 2016, 21:08:27 »

Бях се изкъпала, но не си признах.
Lol Lol Lol изплюх си хапката!! уникално ;)
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #14 -: Октомври 31, 2016, 22:30:24 »

Аз редовно дундуркм което дете ми е в ръцете, когато другото потестира или плаче за нещо.
За телефонните разговори като да си запиша час за нещо или по каквато и да е работа специлно внимавам всички да са доволни, за да нямам озвучаване, обаче в 50% от случаите не ми излиза сметката  Razz

Корни, Пупи, Ути, много ме разсмяхте  Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #15 -: Ноември 01, 2016, 09:30:15 »

На мен ми пратиха социалните, никой не може да ме бие в тая тема  Razz Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #16 -: Ноември 01, 2016, 10:12:47 »

Снощи нахраних детето, легнах, заспах, и понеже всичко беше в просъница, се събудих с ужас, че съм я изпуснала без да знам и светнах лампа да я търся къде е. Разбира се си спеше блажено в легълцето 😃
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #17 -: Ноември 01, 2016, 10:17:40 »

На мен ми пратиха социалните, никой не може да ме бие в тая тема  Razz Lol

Кажи честно!
Не вярвам, че това може да се случи в България!
Я кажи?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #18 -: Ноември 01, 2016, 10:48:31 »

Пропуснала ли си този момент  Lol

Саня беше на няколко месеца, болна, със запушен нос, не можеше да яде, да спи.. Плачеше постоянно, аз по цели нощи обикалях апартамента носейки я и плачех заедно с нея. Та добросъвестни съседи подали сигнал, че си оставяме децата да плачат дълго време без да ги успокояваме и че имат съмнения за физическо малтретиране (показаха ми писмото). Дани на 2 и половина, и той в някакъв пубертет, та също пищеше често. И ми цъфнаха един ден на вратата 3 служителки, проведоха ми едно дълго и обстойно проучване, видяха, че нищо няма и толкоз. Но аз много тежко го преживях тогава - не стига, че бях на предела от изтощение и какво ли не правех, за да му помогна на това дете, ами и някой накрая да ми навлезе толкова брутално в личното пространство и да ме обвини, че си малтретирам децата...просто отвратително чувство, много ревах.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #19 -: Ноември 01, 2016, 11:02:49 »

Леле, леле...Защото Цвета вече все по-рядко, но преди доста редовно, правеше такива панаири с ревове, че целият блок чуваше от горе до долу. При нея от инат. Никога не е удряна.
И върхът беше една вечер - тя избухва, аз усещам, че също ще гръмна и се заключвам в хола и си надувам музиката, а тя нарува пред вратата. Така минута-две и на входната врата се звънна. Цвета млъкна на сек. Беше някой комшия, дори не погледнах кой...А мъжът се къпеше в банята и излезе и вика: Ще ти викнат социални! Викам: Да ми викнат! Razz Да видим те как ще се оправят. После много дълго време я действахме, че е било полиция това и взима децата, които правят цирк Cheesygrin Така и не разбрахме кой звънна и дали звънна наистина заради цирка (но е почти сигурно...).
А твоето много тъпо, направо на мен ми се дорева.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 02, 2016, 09:08:54 »

Влизам с насран разказ  Lol Не е за гнусливи хора и за такива със слаби нерви!
Любим ми е моментът, в който трябва да взема фекална проба на малката. Обаче и така да ми върви в цветущи изпълнения, че няма накъде  Razz
 Преди около месец бяхме на почивка в Трявна. Обаче по същото време в градината на Роси плъзна някакъв стомашен вирус и на пожар трябваше да се правят изследвания, за да се отхвърли салмонела. Ние го правихме след като се върнахме. Разбира се, се връщаме съботата, багаж за пране в изобилие от 8 дневен престой, нямам шанс да изляза същия ден, за да купя контейнерче и се моля свещенодействието да се случи в рамките на следващия ден. Неделя сутрин. Гласим се да излизаме, ще минем и през аптеката. Роси започва бясно да подскача на вратата с жалостив вик "Мамооо, ака ми се". Ха, сега! Ясно е, че в рамките на деня втори шанс няма да имам. Грабвам гърнето, слагам я и започвам да ровя за бурканчета/кутийчета, нещо в което да положа златното съдържание. После един любопитен детски поглед съзерцаваше внимателно как мама рови в гърнето с две клечки за зъби, прибира златото в бурканче и мушка в хладилника. "Уау, защо така направи, защо акото ми е в хладилника", беше трудно да обяснявам, хлипайки от смях  Razz Излизаме, купувам си контейнерчето и се подготвям психически, че трябва да прехвърля ОНОВА от бурканчето в кутийчето. Обаче така се случи, че позабравих за прехвърлянето и някъде над вечер, О! щастие неземно, чух отново "Мамооо, ака ми се". Повтаряме ритуала гърне-кутийка, абе интелигентна работа, с лъжичката, с непрозрачното кутийче, изхвърлям буркана, прибирам новото. И в понеделник доволно носим златото. А Роси разказа на всички как мама е ровила два пъти в гърнето й...и как прибира ако в хладилника  Lol
Уикендът пак имах сходен екшън. Само дето лъжиката към капачето падна в гърнето, с моите нинджа умения дори не можах да се изцапам  Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #21 -: Ноември 02, 2016, 09:24:32 »

На морето чакаме гости , в апартамент сме с хол и спалня. Човекът е почти голям и му е гласувано доверие да ходи без памперс(абе към 3 години си е бил). Докато оправям нещо в другата стая, големият човек акал в движение- по мокета имаше, по пердето имаше, защото беше дълго до долу и той въртял гъза да си играе. Това за по-малко от 4 минути.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Ноември 02, 2016, 10:36:31 »

Охооо...
На 2 и нещо Цвета е с баща си в малък, топъл басейн, по-скоро тип джакузи, в пет звезден хотел...И познайте какво? Cheesygrin Всички останали 2-3 души се изнасят възмутено.
На 3 и нещо сме в Гърция и Цвета решава, че иска да ака на двора! Отива и свършва дейността пред вратата на съседите от 1 ет. Аз събирам след нея...
На 2 и нещо на сватбата на чичо си със супер официалната рокля се изаква мощно в гащите. Хвърлям гащите, разбира се нося още 2 бр с мен, измивам я някак и обувам нови.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2530

« Отговор #23 -: Ноември 03, 2016, 21:36:04 »

Преди за кво пишехте, сега за какво пишете Tongue
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #24 -: Ноември 03, 2016, 21:50:33 »

За какво сме пишели? Не помня Cheesygrin Lol

Във входа засега Боян се слави като "тихо бебе". Рядко някой за нещо го чувал. Мисля, че им е неудобно да кажат, че го чуват всъщност. Но май това е по-добрият вариант в сравнение с този на Лора :/
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #25 -: Ноември 03, 2016, 21:55:25 »

Накоме и преди, и сега...все същите ла*на Cheesygrin
Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: