star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тео се роди!
Страници: 1 ... 19 20 [21]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тео се роди!  (Прочетена 38635 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17100

A believer

« Отговор #500 -: Февруари 28, 2018, 18:31:16 »

Там е работата, и аз мислех, че аз съм най-големият инат, ама тя ме бие, хахахахха
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13568

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #501 -: Февруари 28, 2018, 18:35:43 »

Тежка война ще бъде! Сипи си едно, не стана ли време? Можеш да й сипеш и на нея  Lol
Ще си позволя един последен съвет. Спомням си Мина как разказваше с любов за връзката с дъщеря й, как са най-добри приятелки, как правят всичко заедно, въобще във времето много й завиждах за това спокойствие и силната връзка, която е изградила с дъщеря си. Помисли и в тази посока. Ади е мъничка, но има достатъчно забавления, които са тодлър френдли и кифленски дори. Пък и тая връзка със сигурност е дългосрочна и трайна. Сори, че пак за споделеното ви време повдигам въпроса, но аз явно не изпитвам такава потребност да съм сама.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #502 -: Февруари 28, 2018, 18:43:34 »

Ми дай пример със забавления, де, то на мен не ми е много въображението по тая част. Иначе тя се забавлява с всяко нещо, да готвим заедно, да сгъваме дрехи, хаха
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8976

« Отговор #503 -: Февруари 28, 2018, 18:58:17 »

Ех, чета и си мисля, че много ви обичам всичките  Kiss

Припознах се най-вече в постовете на Фей и Бизар. Напоследък даже сама си го правя, това с десетките отворени табове в главата ми, просто се чувствах преди време така изтрещяла и затъпяла от майчинство, че преосмислих и се захванах с доста неща едновременно. И сега балансирам (почти) нова работа с лекции, курсови и стаж, дете с всичките му прилежащи организации, и почти винаги организирам нещо паралелно- почивка, моминско, сватба, разни семейни неща. Баш в момента ми е всичко на куп на главата + че съм болна вече втора седмица и скоростта ми видимо е паднала, а не мога да си го позволя. Иии да, кое по-напред, жена ли, майка ли, личност ли, служител ли, съпруга, приятел...
Тази нощ не спах от две драми- голямата, че в градината има скарлатина, а ние заминаваме без детето извън Бг и няма да можем да реагираме, ако се разболее; малката за неща, свръзани с работа. Пък в ужас се сетих, че не съм купила мартеници за децата от градината  Lol

Има дни, в които детето е особено мрънкащо и след поредните борби с него се строполваме на леглото преди 22ч и си казваме- мале, колко е изморителен семейният живот  Lol

Много ми хареса това с хипарското гледане на деца, май често съм близо до него. Сега като е по-голям си правим пица вечер, гледали сме и филми семейно (ама трудно, че не са му интересни повечето), за домакинство няма да отварям дума- отдавна съм решила, че това е на заден план и няма да взема медал дори за предпоследно място  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #504 -: Март 01, 2018, 14:08:42 »

Ути, тук ли да драсвам?
Зимата сме пробвали следните неща:
Рисуване с ръце - горе долу са били над година и половина. Скоро фейса ми припомни Мими как е рисува с ръце, голяма забава пада, а и е идеално за времето, когато сте затворени вкъщи. Пък и пазя много скъпи и безценни картини. Към ръчното рисуване можеш да прибавиш и мацане с домакинска гъба.
Пълниш леген със сняг, слагаш бои и наблюдавате как се оцветява.
Филм, пуканки - това си ни е класика
Кифленски ден - лакирваш, пълниш леген с топла вода и си плацикате краката (можеш и ароматни соли да вземеш). Още по-яко е ако имате вана;
Изрязвате си многоцветни листчета от гланцови блокчета и ги лепите с вода по прозорците
Конструктори имате ли? Сортиране по цветове и размер. Правили сме го и с щипки.
Разсаждане на цветя - това с майка ми го правят, вкъщи няма цветя.
Като пораснаха малко, им направим буркан против скука. Представлява буркан, в който да може да влезе детска ръчичка и пълен с листчета с написани разни забавни задачки. Повечето изброени по-горе неща са включени. Бих добавила спа процедурите и домашни маски на лицето, преправяне на стари дрехи в нещо интересно и после да си правите модно ревю, да я облечеш в балната рокля или сватбената ти рокля (имам снимки на голямата).

Всичко това можеш да го намериш и в интернет, има много идеи, нали да не си помислиш, че всичко това съм го измислила аз. Но е прилагано и ни е забавлявало Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2298

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #505 -: Март 01, 2018, 14:28:50 »

Ние пък бяхме на почивка 4-мата. Беше много хубаво и топло, децата се държаха прилично, малката постоянно висеше на раменете на баща си, но той поне не се оплаква, сутрин аз оправях себе си и децата докато мъжа спи, за да може по-бързо да излезем да закусим и да пием кафе. Понеже ако не пия кафе сутрин положението е страшно, децата ако не закусят - също.

Обаче - прибрахме се през нощта, трябваше около полунощ да кацнем и после час и половин път. Но самолета закъсня с почти час заради лошото време, после докато изровим колата от снега, после прясно валящия сняг, снегорини и полиция, която ограничаваше скоростта на 50-60км/ч. Браво за организацията по почистването, обаче вместо да се приберем в 2 се прибрахме в 4,30 сутринта и аз осъзнавам, че детето ми няма ботуши за снега, а в градината ги извеждат. Както и да е, изкарва така деня, аз пускам няколко перални и подреждам дрехи. След градина тичаме за ботуши (които ще носи не повече от 2 седмици), пазарувам сама с децата, които същевременно настояват, че им трябва и фрийзби (2бр.!), трябва да тестват тротинетките и трамплините в магазина, а аз да не ги загубя докато търся подходящия номро обувки, да я убедя да пробва повече от 1 чифт, за да видим кой е по-добре. Докато приключа мъжа звъни, че се е прибрал и иска да ядем навън. Добре, така или иначе нямаше ядене, иначе щях тепърва и в супермаркета да ходя. Хапваме блажено навън, прибираме се набързо защото е студено и аз се сещам,че имаме задача да направим заедно с детето 1 ръчноизработена матреничка. Това в 9,30, вече са по пижами, аз вадя прежда (имам си от миналата година) и започваме. Естествено с помощта на децата никаква прилична мартеничка не става, но преждата е размотана из хола. Аз започвам да се изнервям, мъжът  разплита оплетената прежда. Зарязвам мартеницата и всички под строй по леглата. Така или иначе ще е гривна без никаква украса.
На сутринта мъжът се събужда късно, моли ме да закарам каката на градина. Към 9,15 сме готови за излизане, но малката държи да има шапка, ръкавици и дамска чанта. Слага щапката, след нея чантата, с чантата бута шапката и рев. Отначало. Същото. На 3-тия път се включвам, помагам, взима всички глупости, без които ако не излезем е драма. Стигаме до градината където има едно леко нанагорнище , цялото заледено. 3 опита да се изкача с колата - не става. Паркирам долу, свалям 2-те деца - малката на ръце, каката се справи сама, нямаше избор милата, освен това забравихме нейните ръкавички у дома. Втори пореден ден си водя детето на градина в 10 и ми е тъпо.
За този един ден след почивката, недоспала, толкова ми дойде нагоре, че още не знам къде съм и искам ли да пътуваме отново скоро.

Точно получавам снимки с мартеничките от градината и си мисля, колко ми се иска да бях отделила повече време за подготовка с децата. И аз имам какво да работя относно спокойствието си, иска ми се да правя повече неща с децата и повече от времето ми да е само за тях. Малката тръгва на ясла скоро на половин ден. Надявам се да имам време да свърша всичко домакинско през това време, пък и малко само за мен да имам, а останалото да не се изнервям на децата. Пък септември, когато започна и аз работа ще видим как ще бъде, но все повече мислим за нещо на непълен работен ден, точно защото не искам да истерясвам, че не ми остава време за всичко.

Напълно съм зад Пупи и Бизар, когато и ние сме изнервени и викаме е по-зле. Малката е  също се оказа по-голям инат от мен и за много неща я оставям да прави както знае. Иначе ще реве нон стоп. Това не е лошо, всъщност, защото много дръпна със самостоятелността и развитието, няма само хубаво или само лошо, важното е да виждаме хубавото.

Пупи, добри идеи, ще взаимствам някоя.
« Последна редакция: Март 01, 2018, 14:43:32 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #506 -: Март 01, 2018, 15:13:19 »

Пупи, добри идеи, с мацането и водата напълно ме изгуби, гримирането и лакирането също съм против, но евала, че си имала търпение за такива неща Smile Ужасен мързел съм явно!

Ние вчера правихме мартеници, напролет определено ще се садят мнооого цветя (обожавам и нямам търпение), лятото ми е по-скоро за водни игри. Сортирането е яка идея, ще я приложа довечера. Всъщност я уча да сортира чорапи, ахаха. И гланцово блокче не е лошо да купя, ама ѝ е рано да реже.
« Последна редакция: Март 01, 2018, 15:15:41 от utopia » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16005

« Отговор #507 -: Май 03, 2018, 10:03:44 »

Отдавна не съм писала за Тео.

Ще тръгна от глупостите с мерките - вчера беше измерен 11.700 и 88 см. Ваксинираха го, но док е разделила ваксината и ще има още една в края на месеца, но вече ми е спокойно, че приключихме с ваксините, идната есен-зима, ако има пак такова боледуване, поне да не се притеснявам за ваксини... Rolling Eyes Голям мъж ми е - носи 24 номер Lol На вид е като дете поне на 2 г, да не кажа на 2 и половина, повечето хора изпадат в недоумение като кажа, че е на годинка и половина.

Боледува яко зимата. 2 бронхита и 3 АБ. Няма спасение. Без да е на ясла реално все едно е, защото Цвета му носи всичко. Схемите с пребиваването на бабин лагер дадоха скромни резултати - общо взето прескочи една скарлатина, което не е малко за толкова малко дете. Ето защо остава планът ми да го пусна март-април 2019 на ясла, на 2г и половина.

Иначе покрай кака си е много умен и самостоятелен, но си е момченце - пак си иска биба, още си е с памперс, дърпа лъжицата да яде сам, но не се справя хич с координацията. И най-същественото - не говори. На мама и баба сме. Обаче аз не знам защо не мога да се трогна. Може би защото е второто дете и искам повече време да си остане бебе. Нито ми пука, че е с биба, нито искам да го пресирам да махаме памперс, изобщо - много ми е лежерно и непукистко.
Иначе разбира идеално всичко, качва и слиза по-стълби, доста е аналитичен, за разлика от Цвета, мисли ги нещата, а не да лети с рогата напред и просто да се хвърля във всяко нещо. Много е сладък и чаровен, определено ще печели с чар, като ги прави едни физиономии, повтаря, ако му се намръщя и той въси вежди, смее се много заразително. Идва да ме гушка и е много мил, но като не го кефи нещо идва и бие, удря те и сега върху това работим. Вече много малко се дракат с Цвета. Някак си тя е голяма и осъзната и му отстъпва, обяснява му, много е променено детето, но сега не пишем за нея Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #508 -: Май 03, 2018, 11:18:09 »

Чаровник е той, вярно омайва с тия искрящи очички!
Аз пък мисля, че тепърва ще ти прави бели и щуротии, и ще има да ви обезоръжава с поглед  Lol
Сигурно знаеш, но биберона понякога пречи на проговарянето.  Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16005

« Отговор #509 -: Май 04, 2018, 23:05:06 »

Еми значи ще проговори бавно с биберон Smile
Преди да е без биберон и памперс - детето трябва да е спокойно. В Щатите като се возят в количка до Iви клас, смучат биберон и са с памперс горе-долу до същия период, какво? Да не са по-тъпи нещо от нас Cheesygrin
Активен

Страници: 1 ... 19 20 [21]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: