star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Тео се роди!
Страници: 1 ... 16 17 [18]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тео се роди!  (Прочетена 23200 пъти)
bella
Newbie
*
Публикации: 666

« Отговор #425 -: Юли 13, 2017, 21:15:20 »

Браво на момчето, супер са му мерките! И браво за яденето, голямо облекчение е да си яде от общата храна.
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #426 -: Август 15, 2017, 11:33:24 »

Тео на 10 м. Smile
Къде отлита това време Confused Unsure
Обзета съм от особеното чувство, че губя нещо завинаги и не искам да спирам да бъда по майчинство, а той да бъде бебе Rolling Eyes

Вече е голям - маха с ръчичка за "чао-чао" и "здравей-здравей", показва с ръчички нагоре на "колко голям ще пораснеш", ходи, хванат за ръце, но като цяло няма голям интерес към ходенето, идеално го устройва и пълзенето, нищо общо с Цвета да се стреми да прави нещата пръв, определено е яваш-яваш...Нахилен, спокоен, благ, сваляч с тоя ми ти премреженият, син поглед Lol Всички ми викат: мале, ти не мож си затвори вратата на къщата от моми, а аз само се сещам за онова от ФБ: "Иване, коя к*рва се е трила с кърпата ми за коса? Оставила съм ви мусака, изяжте я. Мама" Lol Lol Lol

Вече иска да вечеря към 20 часа и започнах да му давам пюре. След това изпива около 100 мл АМ като легне, но според мен и да не му дам - ще си заспи. В тази връзка от понеделник е записан на кухня. Българче. Ако не му хареса ще тестваме и други, но дано е ок. Иначе сутрин си закусва попара, кус-кус, овесени ядки и чия с кисело мляко, на обяд се редува пюре зеленчук или месо, следобед е каша + блендиран плод, понякога правя палачинки, яде с кеф. Вече яде и белтък, прясно мляко, свинско...Общо взето е ял всичко. И за вечеря до момента беше на АМ в 21 часа, но както казах - не минава този номер и започнах да му давам пюре и вечер. Другата седмица ще видим с кухнята...

Зареждам есен-зима гардероба. Даже днес някакви неща от Лидъл заграбих. Обувки имам някакви есенни от Цвета, а с ботушки няма да бързам, че сега е 20ти номер и не го знам да не качи на 21 след още месец-два-тир, докато дойде сняг.

На морето беше бебето мечта. После изкара Розеола, ама си викам - минахме и това. Лошо няма. Към нея поне се създава имунитет. След малко сме на консултация и ще пиша как сме и с мерките. На мен видимо ми натежа и ми се струва, че отиде на 9 килца.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #427 -: Август 16, 2017, 21:02:00 »

Браво на Тео. Да разкажеш за кухнята, въпреки че Гошо още не яде всичко.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #428 -: Септември 14, 2017, 16:55:46 »

Утре ще имаме един Тео на 11 м. Вече ми се реве, че годинката е зад завоя и ...няма бебе Sad eyes

Може да се каже, че ходи, изминава си целия хол на собствен ход, но го е страх и определено по-бавно действа от Цвета. По площадката си ходим за една ръка и така. Аз не му давам зор, когато тогава, мисля, че на РД ще е вече стабилен и може да комбинираме с прощъпалник.

Кухня (Българче) яде 210 и ушите му пукат, харесва му и пита за още. Само зеле стана ясно, че не обича Razz Иначе закусва нещо, спретнато от мен, после си яде трите порции кухня до вечерята, съответно в 12:30, 16:30 и 19:30 и на лягане в 21 ч. пие 60тина мл АМ. Питах педи дали да не му го махна изцяло, защото той изобщо не изпитва нужда от това мляко, но тя каза да си му го давам, така че явно още ще се точим и с това.

Има 6 зъба и 7ми, който само дето не се е подал. По три отгоре и отдолу са. Тежи 9.230 и е висок 77. За пореден път главата и гърдите му са си същите (вече трети месец, 45 и 44 см). Единият тестис му е още леко подут и сега умувам дали да не го заведа в детската клиника при един хвален хирург за второ мнение.
Сега не го ваксинира, че не е минало достатъчно време от последната му ваксина, дано на 18.10 е здрав, за да не се бавим пак с ваксините.

Казва "чао", пляска с ръчички като се каже "браво", сега го уча да показва, че е на 1 г с пръстче. Планирам РД на 15.10, пада се неделя. Смятам да е ресторант с детски кът, а гости ще са само бабите, лелите и кръстниците, но то дори така сме 13 души с Цвета и Валката, които си ги броя вече като големи хора. И така. Май това е в общи линии. Добър ми е, спокоен, спи си по цяла нощ от 21 до 7-7:30 ч. Сработва се с детегледачката, защото аз от 16.10 започвам работа Smile

Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #429 -: Септември 21, 2017, 22:05:59 »

По учебник ти е, пу-пу!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #430 -: Септември 23, 2017, 09:30:18 »

Запазих ресторант за рождения ден на Тео и съм много доволна. Организирах и всичко там - меню, балони, а-у. Ще направим и прощапулника, макар че той вече си ходи идеално Lol
Ще бъдем само родата и кръстниците. Може би ще прилагам тази схема при него, докато стане достатъчно голям да разбира - тоест рождени дни с деца - над 4 г.

Записах и дата за коледна фотосесия и то в края на октомври и съм страшно доволна, че ще си го махна това от главана навреме, преди лудниците и истериите. Трябва да взема и подаръците да понакупя от тогава.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #431 -: Октомври 08, 2017, 18:49:55 »

Моля ви, припомнете ми, това бебето да те прегръща през коленете и да иска постоянно да го вземеш с жално ма-ма-ма-ма-ма е период, който отминава, нали Rolling Eyes
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #432 -: Октомври 08, 2017, 19:39:22 »

Lol Не, според мен поне до осми клас ще го прави Lol Lol Razz Иначе съчувствам.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #433 -: Октомври 08, 2017, 20:23:15 »

Пък ти обясняваше на Ути как детето й е твърде привързано. Период е, минава, после пак залепва, после пък няма да те иска, ще ти тръшка врати, ще ти крещи, ще....още разни други щуротии, които няма да одобряваш. И така, докато го подариш на жена му  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #434 -: Октомври 08, 2017, 20:49:50 »

Пък ти обясняваше на Ути как детето й е твърде привързано.

Оф, Пупи...Това много свекървищно прозвуча, честно. Да нямаш едно малко тефтерче, дето си записваш какво съм казала на Ути?
Не помня да съм й казала, че детето й е твърде привързано по повод това, че й виси на крачола нон стоп, а по повод това, че една година не пожела и за 20 мин да го даде на друг. Не се прави на луда. В последно време малко се промени в това отношение (Ути) и има светлина в тунела дори за нея.
Що се отнася до мен - от 16.10 детето ми остава по цял ден без мен, изключае събота и неделя, така че изобщо няма надежда и шанс да е "твърде привързан".
Просто в момента ме влудява с това висяне на крачола и не мога да си спомня дали и Цвета го правеше, ама защо ли писах вместо тихо да си отида да си чета темата на Цвета. И без това беше пълна тишина от дни, чудя се защо ли я нарушавам...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #435 -: Октомври 08, 2017, 21:14:25 »

Фей, да ти кажа, че като го пратиш на ясла, още повече ще се залепи за теб в свободното си време. Нормално е да компенсира липсата ти. Та, период е, минава. Но след втората година, преди това имат separation anxiety и е нормално.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #436 -: Октомври 08, 2017, 21:39:07 »

Ауч, че си докачлива. Съжалявам, че си забравила някъде чувството си за хумор. До 2-3 годишна възраст детето си е бебе, лигави се, с непостоянни настроения, привързаност, неспане, неискане и тръшкане. Нито съм ти размахвала пръст, нито съм те поучавала, та да се засягаш. Период е, ти питаш, ние ти го казваме. А пък и да не прочетеш в темата на Цвета, как не е минавала през този период, не би ти било кой знае успокояващо. Както и не бих сравнявала децата си.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #437 -: Октомври 08, 2017, 22:54:47 »

Иначе и на мен ми стана смешно за привързаността, защото това са си фази в развитието и децата не стават лепнати, защото някой ги дава за 20мин на друг или не. То пък щото сега като я давам, много я гледа някой...(то и преди нямаше желаещи)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #438 -: Октомври 09, 2017, 09:26:58 »

Anyway
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #439 -: Октомври 09, 2017, 11:17:23 »

Фей, че е период, период е ама кога ще мине, не се знае. Ние сме в подобен в момента със спането (справки в моята тема). Виж на крачола не се сещам да ми е висял особено, но си има лепкави периоди и при нас.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #440 -: Октомври 09, 2017, 12:08:40 »

Уф, ще ви е трудно точно в този период да се разделите по цял ден...Той на ясла ли тръгва, или ще го гледа някой първоначално? Дано е някакъв по-плавен преход.
Аз още се чудя дали избрах оптималния период за тръгване на ясла (точно на 2г) и дали подходих правилно, според мен не е било оптимално, защото още не се е отпуснал съвсем там и няма достатъчно силна връзка с учителката (според мен). Но поне много си обича едно от децата.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #441 -: Октомври 09, 2017, 15:33:06 »

Все някога ще мине...

Корни, остава от другата седмица по цял ден с жената, която гледаше и Цвета. Разбира се, това не е съвсем точно така в нашия случай, защото по половин седмица ще си се гледат с баща му Smile При нас го има това, че мм е на смени и половината месец си е вкъщи.
На ясла мисля на 2 и 1/2 да го пусна, защото на 2 г ще бъде по това вирусното време - октомври догодина и нещо не ме кефи. Така че - април 2019 ми е планът. Нооо -  нека стигнем до там, има бая време. Но 2019 ще е купон - април той на ясла, септември Цвета I клас... Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #442 -: Октомври 09, 2017, 15:38:53 »

А какво толкова му се плашат на този първи клас? Отвсякъде ме заплашват с "ти ще видиш", пък аз не помня нашите да са правили каквото и да е, освен че ме придружиха на първия учебен ден и по родителски срещи. Тук-там баба ми помагаше с някое домашно.

Сещам се за безумния час на започване 7.30, друго какво толкова гадно има в първи клас? Да се подготвям отсега  Lol

Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #443 -: Октомври 09, 2017, 18:35:03 »

А...аз не се плаша (лесно) Lol Нооо си е разправия (нова). И си има и разходи, и организация, и висене по опашки, за да го запишеш дори, документи, бумаги. Абеее не е си като с градината, където вече всичко ти е ядсно от годините опит и хоп-троп спретваш две изследвания и една бележка от ЛЛ, мяташ 100 лева на родителската и чао. Това ще е с Тео. Но с Цвета ще си има неща...
Още от сега върви - проучвам училища, учители...Догодина ще ходя на среща с директорката на избраното у-ще, за да видим как така да стане някак, че да се падне Цвета при избраната учителка...После ще има подготвяне на самата Цвета за идеята, че вече няма да е в ДГ, да се пазарува и нещата вече отиват далеч отвъд дрехи...То са учебници, помагала, подвързии, раници, тетрадки...Милиони ще летят. После нейната адаптация и емоции...
Абе. Дълга и широка. Ти още за една ДГ го мислиш...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #444 -: Октомври 09, 2017, 18:56:42 »

Учебниците са безплатни. Помагалата не, при нас комплектът по АЕ също беше платен,'тъй като е ЗИП, не редовен предмет. Като харч ми стъпва между 40-60лв. за начало на учебната година до сега с трите години и ежемесечните купони за храна. Вече другите консумативи като раница, тетрадки и облекла са си цифра, но пък зависи от нагласа и възможности.
С адаптация проблем не е имала, а пък и Цвета нали ходи на занятия допълнителни. Ще е свикнала с дисциплина и порядки. Пък и имай предвид, че в четвърта група доста добре се ангажират с подготовката им за училище. Щом в наше село го правят, какво остава за една София.
На мен ми беше тегаво в комплект с бебе. Умората, недоспиването и домашните ме довършваха. Със сегашния си акъл не бих си причинила отново домашното писане и подготовка. Със занималнята значително си улесних живота, като упражнявам само контрол и си щадя нервната система  Lol
Активен

Страници: 1 ... 16 17 [18]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: