star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Роди се прекрасният малък мъж на мама Алексия!
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роди се прекрасният малък мъж на мама Алексия!  (Прочетена 27875 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #400 -: Май 20, 2017, 07:23:26 »

Верно бе.... Кога стана 20 май, аз пак не съм в час  Shocked
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #401 -: Май 20, 2017, 19:03:13 »

Взимам си забележка. Каня се от дни да седна, но не се спирам, ама наистина не се спирам. Сега покрай баловете бачкам като луда. Снимки, обработване, пътуване. Гошо е изцяло поверен на свекървата, Господ здраве да й дава.
Момичета, кръщенето беше вълшебно. Организационно се справих блестящо, но благодарение на дългата във времето подготовка. В манастира всичко мина като миг, но ритуалът беше много емоционален. Помня единствено мига, в който трябваше да обикаляме. Като се обърнах и видях всички любими хора развълнувани, и ми бликнаха сълзите. Гошо беше най-доброто дете на света. Не гъкна, нито в църквата, нито после на вечерята. Всеки го носи, с всеки се снима, на всеки хвърляше усмивки. Очарова всички. Хотелът, респективно и ресторантът бяха много на ниво, и като обслужване и като качество. Всички гости спаха там, имах welcome напитки и ягодки с персонална картичка във всяка стая, останаха очаровани. Купонът беше на макс, до 5 сутринта. Не съм денсила с никоя от вас, но аз на партита наистина не сядам. Музиката беше перфектна, всички много се забавляваха. Австрийката ми въпреки нейния проблем с ушите танцува, че и хоро води, а приятелите на мъжа не ги бях виждала всички на дансинга от тийнейджърските ми години, а не е да не сме били на разни събития оттогава. Много, ама много весело беше. За Гошо се грижиха бабите му, изобщо не усетих, че купонът е с дете. И друго, което не може да пропусна, дойдоха всички приятели от чужбина. Огромен жест ви казвам, чувствам се толкова обичана. Някои хора бяха долетяли след куп лъжи в работата, с риск да я загубят. И понеже в компанията си имаме разделени двойки с нови половинки и приятели с гаджета, които са бивши на други мъже от компанията (знам, че стана много сложно), всички преглътнаха егото си и въпреки някакви там техни си търкания, присъстваха, че дори и ги бях сложила на една маса.  Lol
Обещавам да споделя много снимки, но ми ги обещаха към началото на юни.
Не съм го водила на консултация от два месеца, толкова нямам време. Мерим го, 10.5 кг е и 75-76 см. Станал е много пухкав. Яде всичко, което му предложа. Колкото направя, толкова изяжда,отдавна не следя грамажа. Засега смогвам поне храна да му приготвям. Имам домашни залежи, купувам био, засега още имам мерак. Ще почвам да давам месо, разпитвам за домашно, но може би за месото няма да имам такова търпение в приготвянето.
Все още понякога се буди нощем за мляко, но не ми е проблем, виждам,че сам се отказва. От два три дни не иска да суче, не знам трябва ли нещо специално да направя или естествено ще спре кърмата? Готова съм за отбиване.
Седи стабилно, но като се измори, се катурва нанякъде. Опити за пълзене и изправяне никакви, но то с тези мерки.... Аз не бързам за никъде, знам, че ще се случат все някога нещата.
И последно, от два дни киселее без причина. Нахранен, наспан, все мрънка. Венците не са подути, но съвсем не изключвам възможността да са зъби.
На 23 очаквайте снимка с торта, осмата подред  Stuart
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #402 -: Май 20, 2017, 20:20:34 »

Ехеее, то цяла сватба било, браво, че сте си изкарали супер, покажи го това хубаво голямо момче Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #403 -: Май 20, 2017, 20:22:45 »

Ехее.. той на кила колкото Боянин Cheesygrin Браво, браво!
А за зъбите, мен първите ме изненадаха много. В смисъл аз си говорех, че е кисел от зъби, никой не ми вярваше, нищо не личеше. В рамките на няколко дни белнаха и пробиха. Ама беше голям рев, тогава бяхме на гости при нашите и му беше и ново и странно. Та драма. От Силистра до Варна на прибиране рева през целия път. Lol Два дена след това бяха цъфнали зъбаците.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #404 -: Май 20, 2017, 23:35:32 »

Смайли, нещо такова чакам и аз. Точно така си го представям. Той ми е ангелче, не виждам друга причина за това непрестанно мрънкане.

Ути, аз или правя нещо, или не правя. Затова не вдигнахме сватба. Ама пък кръщене направих. Снимки веднага като получа. Беше ми много благ, в носия  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #405 -: Май 21, 2017, 00:01:04 »

Аз кръщенето си го представям само в най-близките без шумни празнуваници итн. Интимно ми е някак. Но супер, че сте си изкарали готино Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

alexia
Newbie
*

« Отговор #406 -: Май 21, 2017, 00:18:14 »

И аз винаги така съм си го представяла, но тук все още се празнува със 100+ човека и нямаше как да не поканим поне най-близките. Нали си беше и на деня на светеца, съвсем нямаше как без празник.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #407 -: Август 03, 2017, 23:02:29 »

Гошо има зъб. От няколко дни боцкаше, днес вече се видя. Нямаше оплаквания. Днес след обяд имаше температура,  сложих кул пач. Колко дълго трябва да стои?  Спадна. Сега спи блажено след като изяде всичкото ядене на света. Тази температура може ли да е от вече избилия зъб или да чакам номер 2?
И друго.... Изкара варицела. С не много пъпки, като изключим главата и еедна нощ температура.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #408 -: Август 03, 2017, 23:14:29 »

Кулпачът може да стои и цяла нощ, понеже вкъщи аз съм основния им ползвател - повече от час според мен не действат, въпреки че пише 4ч...За темп не знам, никога не е вадила зъб с темп. Огледай венците как са.

Честито първо зъбче <3
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #409 -: Август 04, 2017, 17:43:01 »

Стоя почти два часа с кул пача, но свали трайно температурата. Днес е добре. Не ми дава да гледам, ръпа ме с пирончето  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #410 -: Август 05, 2017, 20:39:26 »

Честит зъбак  Cheesygrin Дано няма повече температура. Висока ли беше? Щом само от куул пач-а е минало, дали не е бил претоплен нещо?
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #411 -: Август 05, 2017, 22:23:25 »

Много съм зле. Не ми е и минало през акъла, че може да е претоплен. 37.9 беше.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #412 -: Август 05, 2017, 22:38:37 »

Радвай се, напълни му един леген слънчева вода и да се разхлажда през деня. Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #413 -: Август 11, 2017, 16:33:44 »

Теодор тоя куул пач успявам да му го лепна само, ако е заспал като заклан...след 2 мин той се завърта по корем и го отлепя...Това го играя вече 72 часа
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #414 -: Август 25, 2017, 00:06:39 »

Гошо стана на 11 вчера. Горд собственик е на два долни зъба и сега усмивката му е още по-прекрасна. Към 12 кг е,                                                       летните дрехи започнаха бавно да му умаляват, но то и лятото си отива, така че...
Ходихме с него на сватба в Австрия. Да го похваля, беше много послушен, мачкаха го чужденците с голям кеф. Аз направих доволен пазар от разпродажбите и гардеробът за лято 2018 е почти готов. Феята хич да не се чувства луда, че пазарува за зимата.  Lol
Ходи много, но само за ръчички. Все още се придвижва сам само на дупе и спокойно го оставям някъде да си играе. Говори си повече някакви неща, бръмчи, прави мимики. Започна да сочи към нещо, което иска, да имитира повече звуци. Най-любимото му занимание е да отваря и затваря врати и чекмеджета, което естествено е съпроводено с прещипване на пръсти и рев, но не се отказва.
Спи доволно, все още ляга вечер в 8 и става около 7, а и  през деня спи поне два пъти. Яде всичко ,което му предложа и много смешно шляпа с уста като иска да яде. Все още му готвя аз.
И за да не изглежда всичко много розово, ще се оплача, че е във фаза да крещи за всичко, което му се откаже и това направо ме вбесява. Мисля че засега няма как да го отуча. Все пак ако имате идеи, ще съм много благодарна да ги споделите.
Измислих тема за рождения ден- лисици!  Cheesygrin и вече съм започнала с организацията. Засега със сигурност съм решила, че ще има леко бебешко парти предобедно, а вечерта ще се съберем възрастните.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #415 -: Август 25, 2017, 22:15:11 »

Ха, честита последна месечинка!
Голям Гошо, и на възраст, и на килца Kiss Пу, да не му е уроки!
Първият рожден ден и тема ли трябва да има Blink Пак ще се изложа Rolling Eyes
Така ми се ще и Тео да се придвижваше сам само на дупе... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Скапана съм. Без кръст съм. Или да проходи или не знам, че аман. Но мисля, че много малко му остава, защото вече ходи дори за една ръка...Иначе и Тео ляга 21 и става 7, екстра е, че се отучи от това ставане в 6, ама сега като сменят времето, пак ще има иху-аху...
Оо, няма да го отучаваш! Това с крещенето си е период и е полезно. Оставяш го да си дзяе, да види, че нищо не следва от това. Тео пък, ако му повишиш тон реве обидено. Ама такъв - поглежда те, вижда ти смръщената физиономия и той веднага прави тъжна такава и надува гайдата. Биг праз.

ПП. И Феята има дрехи за лято 2018 Lol Подарък от роднини ентусиасти (относто мерките на Тео).
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #416 -: Август 25, 2017, 22:48:02 »

Защо те боли кръст? Ти за ръка ли го водиш, тва, освен че те натоварва, е и вредно за него. Я го оставяй се оправя сам, а е и малък за прохождане като цяло. Като е готов, ще си тръгне.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #417 -: Август 26, 2017, 10:10:30 »

За ръка и под мишници също...
Аз вкъщи изобщо не му се занимавам.
Обаче навън е голям проблем, защото не иска нито в количката, нито на ръце. Иска да го "водиш" и да пълзи...Изобщо не му дреме, че е навън и имало камъни, стъкла, за боклуците дори не ми се обсъжда...

Е, тя и Цвета на 9 и 1/2 беше малка, ама проходи Lol Все едно мен някой ме пита.
А и ме боли от висене над леглото да го приспивам, там - галя го, бая му...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #418 -: Август 26, 2017, 13:23:28 »

Малък, малък, на Роси направихме прощъпулник на 10 месеца точно. Смятай кога е проходила. Да го спъва ли денето. Като му дадеш свобода, не пита редно ли е или не в тая възраст да ходи и да тича.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #419 -: Август 26, 2017, 14:02:43 »

И Боян ходи от 11м хванат за ръка. Пусна се преди месец. Вкъщи щъка както му е кеф. Но навън още иска да го държа за ръка. Особено на непознати места. Та.. Фей, дано да е скоро наистина при вас.
И да.. с викането минава. Много е на периоди Боян. Има неща, които спря да прави, така че споко. Не го отучвай от нищо. Остави го да си дивее на воля. Минава им кефа като го усвоят и минават на следващата магария.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #420 -: Август 26, 2017, 21:04:33 »

Е, нямах предвид да ги държите вързани да не проходят, разбира се. Имам предвид, че воденето за ръка се отрича от ортопедите, едно на ръка заради баланса и най-вече защото детето се води за ръка преди още да е готово да ходи само. Та на 9-10 месеца ако не е проходило самичко, е вредно да се води за ръка, това искам да кажа. Като е свикнал, ще се отучи бързо, ще пореве два дни и ще му мине. Как пък няма да я влача за ръка с месеци.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #421 -: Август 27, 2017, 09:13:53 »

Абе утопия, милиони деца са проходили за ръка влачени от родителите си. Спри да четеш и се отпусни. Стана ми много смешно как орди от майки поколения наред са вредяли на децата си водейки ги за ръка като са прохождали.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #422 -: Август 27, 2017, 09:18:59 »

на Роси направихме прощъпулник на 10 месеца точно.

И на Цвети Wub

На Тео ще е по-късно, но както казах - аз хич и не бързам! Когато тогава.

Ути, то насилствено нищо не става. Повечето пъти, когато го "водим" той сваля дупето на земята и иска да си пъзи, оставям го, дори навън, където само ходя по него да не яде фасове и камъни.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #423 -: Август 27, 2017, 09:36:38 »

Ути, в противовес на горно мнение - НИКОГА не спирай да четеш. Светът ни е на тоя хал от хора, които са спряли да четат или никога не са започвали Smile

За да не съм съвсем offtopic, честита месечинка на Георги със закъснение, голям е усмивко слънчев.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #424 -: Август 27, 2017, 09:46:55 »

Предавам се! Довиждане!
Активен

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: