star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Роди се прекрасният малък мъж на мама Алексия!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роди се прекрасният малък мъж на мама Алексия!  (Прочетена 27874 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #25 -: Септември 25, 2016, 07:10:12 »

Давай смело с Лансиноха. Имай предвид, че в даден момент могат да прокървят зърната. Няма да се шашкаш. Мацай село лансиних. Оставяй малко на въздух гърдите. Ако си с подплънки/сутиен сваляй. Аз бях сама и директно си ги мандахерцах от дупките на нощницата. Но ако седят влажни по-трудно ще заздравяват. И няма да ги миеш често. Отмиваш и миризмичките, които помагат на бебето да си те души и да му е кеф. Аз след баня изцеждах капка-две и размазвах малко, за да не му мирише много на сапуни (отделно директно зърната със сапун/душ гел избягвах). Абе ще се опитам да изровя статия за гърдите от НАПК.
http://www.podkrepazakarmene.com/breasts-hygene-832.html
« Последна редакция: Септември 25, 2016, 07:13:23 от Smiley » Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #26 -: Септември 25, 2016, 08:17:11 »

Ей много сте ми готини. Поръчах си крема, съвсем бях забравила какъв да е и да купя за болницата. Ще пробвам и да му бутам повече цица.
Пържола не ядох, но си бях поръчала тристепенно меню и си изядох всичко.
Сядам си на дупето,  но много ме боли опашката,  като натъртена съм. Дали е от напъните или от многото лежане. Вече ми омръзва да лежа.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #27 -: Септември 25, 2016, 08:31:37 »

Добре дошъл на мъничък Георги! Алексия, страхотна си, не съм се и съмнявала, че така ще протече всичко при теб. Все така да ти е приказно и идилично майчинството ,а бебко да е най-очарователното, гукащо и здравичко същественце!  Kiss
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #28 -: Септември 25, 2016, 09:08:05 »

Честит син, Алексия! Да е здрав и щастлив Kiss
Коя болница избра, много добре звучи всичко.

Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 25, 2016, 11:03:30 »

Благодаря,  момичета!
Гошко спинка, суче, през нощта му дават ам.
Аз съм пушка, движа, няма болки.
Родих в Света Марина, Плевен.  Изключително грижовни, страхотен екип. Затова не мрънкам изобщо, че ще останем до сряда.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #30 -: Септември 25, 2016, 12:33:31 »

Алексия, от раждането е ;) и мен ме болеше -то, около 10-ина дена, като натъртено Smile
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #31 -: Септември 25, 2016, 14:19:48 »

Кате, все едно си си паднал на дупето. Аз много и лежа де, толкова не съм свикнала,  но чак пък така да боли...
Вие след раждането стягахте ли коремите? Не помня дали е коментирано.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #32 -: Септември 25, 2016, 16:43:34 »

Първия път не - втория - да, то просто беше... обилно, така да се каже.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #33 -: Септември 25, 2016, 17:09:22 »

Не е правилно да се слагат колани на корема, коремните мускули съвсем закърняват. Иначе поне малко се стягат сами като лягаш, ставаш, носиш бебе...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #34 -: Септември 25, 2016, 17:21:21 »

Аз носих 2 пъти ластичен колан...
Тъкмо да го сложа и той коремът ми се прибрал Lol И нямаше смисъл от колан.
Та го слагах 2 пъти.
Сега ще видим.

Корем на 12 дни от раждане https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4017119316270&set=a.4017105515925.2176756.1529975349&type=3&theater
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Септември 25, 2016, 17:35:51 »

Не ти се вижда линка...десен бутон и copy image address 😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #36 -: Септември 25, 2016, 18:55:24 »

Моят корем е покъртително провиснал все още. Нищо не съм слагала. Не знам дали и не сгреших. Мисля да започна някакви упражнения. Преди около два месеца пробвах някоя друга коремна преса да видя как е, но нещо на мястото на секциото не му се понрави. То тогава усещах придърпвания и при някои пози повреме на секс, де. Трябва скоро пак да пробвам нещо по въпроса.
Но, моме, кърми си сега. Покрай него си контрахира матката и се прибират чаркалаците по местата. В първите дни всичко ме болеше, но в следващите седмици докато кърмех усещах като менструални болки от свиванията. То баси какво беше - зърната ме болят, менструални болки имам, отделно гърбът ме боли. Абе, първият месец ми е ей такава мъгла Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 25, 2016, 19:55:27 »

Аре, благодарение на Ути, една снимка с Цвета на 12 дни, корем на 12 дни и те така (тук още не бях стигала да слагам колан...)

« Последна редакция: Септември 25, 2016, 19:57:05 от Fei4ka » Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #38 -: Септември 25, 2016, 20:48:20 »

Тая па Фея с тези 12 дни  Kiss

Добре. Значи да си контролирам кърменето засега. Няма напрежение в гърдите, но ако се появи,  какво правя първо?

Днес сука в 5 след обяд и после ми спа до 8, докато не го взеха за душ. Явно, че е нахранен. Много са готини детските тук, ама много. Спаднал е, но изобщо не се вталясват. Не се коментират мерки и теглилки. Тук правилото е бебе да е спокойно.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #39 -: Септември 25, 2016, 20:50:00 »

Тук правилото е бебе да е спокойно.

Ми то това си е правилото Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Септември 25, 2016, 21:24:30 »

Алексия, като "слезе" млякото вероятно ще почнат да ти парят и тежат гърдите, ще станат и твърди, да не се шашкаш. Правилото е като пипнеш гърдата ако е твърда колкото носа ти, не цедиш, ако стане като челото обаче (и малкият не може да я изсуче), цедиш колкото да се отпусне леко и да няма напрежение. Не повече. Ако малкият си изсуква редовно и не се втвърдяват, не се прави нищо специално Smile

Също те съветвам още сега да стиснеш леко зърната, да видиш пускат ли от повечко каналчета или само от 1 примерно, за да знаеш дали има нужда да отпушваш каналчета ръчно или бебчо се е справил вече Smile

Аз не искам да психирам, те си го следят там, но да кажа, че спокойно бебе не значи непременно нахранено бебе. Те са успани в началото, жълтеница имат, и някои (като Ади) гладни, не гладни, не се будят, така че над 3ч пауза в първите 2 седмици не се прави. Това като информация просто Smile

Фей, супер си била, и моят се прибра светкавично.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #41 -: Септември 25, 2016, 21:25:28 »

Алексия - точно такава болка Smile аз ако ти кажа, че и сега я усещам като съм закъсала.. и то след като родих Яна.. луда работа - и колкото повече се опитвам да се раздвижа, толкова по-бавно ми минава - седна ли и всичко е ок Smile Ама иначе както ти казах ме болеше само 10-ина дни.
Колани не съм слагала, с Дея на 2-я месец се наврях в дънки XS, а с Яна на 3-я ..ама и аз по принцип като се наям хубаво хвръква, на сутринта нищо няма.. та не съм за пример.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #42 -: Септември 25, 2016, 22:41:21 »

Фей, супер си била, и моят се прибра светкавично.

Нормално за първо.
Да видим сега...

Ох, имам контракции. Гадно е Razz
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #43 -: Септември 25, 2016, 22:51:08 »

Алексия, твърде дълго ми се вижда да не кърмиш цяла нощ. Как ще се стимулират гърдите, как ще разберат колко да произведат. За лактацията са ключови нощните кърмения.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #44 -: Септември 25, 2016, 22:55:34 »

Ох, да, вярно, трябва да ставаш да дърпаш с помпата ппне един два пъти на нощ...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #45 -: Септември 25, 2016, 23:16:18 »

Аз май като реших да се наспя в болницата едната нощ направих така- занесох им го в 12 след кърмене и ми го върнаха в 6. Паузата в кърменето не беше толкова голяма, а 6 часа сън си е супер с новородено. Примерно от 21ч до 7 е вече прекалено. Може да пробваш някоя нощ  с него,да видиш за евентуален режим,проблеми, че докато си там да се консултираш.
За спадането няма как да се втелясват, то си е съвсем в реда на нещата,обичайно спадат новородените първите дни и после отново наддават. Коремът наистина се прибира с кърмене, уникално е как ден след ден като по чудо се прибира. Аз на изписването вече го бях почти прибрала (7ми ден), но после напълнях малко и пак имах корем, макар и по-различен :Д Аз съм от пълнеещите от кърмене, много ми се яде, а и след това тялото ми нещо се хареса с +6 кг и така.

Хем ми е приятно да си припомням тези моменти, хем леко ме свива под лъжичката като се сетя колко ново беше всичко...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Септември 25, 2016, 23:26:23 »

6 часа сън си е супер с новородено

И не само новородено Cheesygrin Между другото аз мислех, че ще умра с толкова малко сън, ама вярно се свиква.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #47 -: Септември 26, 2016, 08:12:40 »

Честит дин,Алексия!!Да е жив и здрав  SmileНа теб бълзо възстановяване.Страхотно спокойно и ведро звучиш,дано да е все така Smile
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #48 -: Септември 26, 2016, 09:44:04 »

Ами момичета,  така процедират тук. Може довечера да си го поискам при мен да спинка. Засега няма напрежение,  през деня хапва, каналчетата работят.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Септември 26, 2016, 09:46:08 »

Бтв, мн готино, че ще ти дойде млякото в болницата и баш първите критични дни ще са там и ще ти помагат 😃
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: