star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Контрацепцията СЛЕД :)
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Контрацепцията СЛЕД :)  (Прочетена 27879 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9264

« Отговор #100 -: Юни 14, 2019, 11:39:43 »

А моят е на 37, така че докато родя и спра да кърмя, ще е на 38-39, 1-2 години все ще избутаме на презервативи да кажем и ето ти 40.
Аз не разбрах, какво се случва сле 40?

e как какво, животът и сексът свършват  Razz

Не си следил внимателно, това е към репликата на Кат "Да, но тука не говорим за мъже на 40+ все пак, а на 30+", обяснявам й, че си говорим точно за 40+, ако на 30 й се вижда рано.

Ти по-добре кажи мнението си за вазектомията ;)

Пъпеш, аз със спиралите не съм запозната, който е наясно да каже.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1761

« Отговор #101 -: Юни 14, 2019, 12:26:10 »

Пъпеш, аз лично се ориентирах към хормоналната, защото е по-нова като технология и няма страничните ефекти на медната. Със сигурност има други странични ефекти ама няма пълно щастие.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #102 -: Юни 15, 2019, 14:22:12 »

Аз проведох проучване сред познатите ми относно вазектомията и всички мъже до един изпадаха в див ужас само при споменаване на думата  Lol Не знам дали е въпрос на неосведоменост или на балканска мъжка чест, но реакциите са много бурни и категорични. И се ядосах, щото нямат нищо против да се тъпчем цял живот с хормони, да си слагаме разни метални неща, да правим аборти и даже ако кажа, че ще си вържа тръбите, пак ще е ок, но свещените топки не се пипат. Не че е вариант, де, в Бг нямаме такава практика и не бих си пратила мъжа в някоя клиника, където току що са започнали да правят вазектомии, просто самото отношение ме издразни. А ни е на дневен ред и на нас, защото бяхме решили да караме на прекъснат до третото и за 16 години методът е 100% успешен (айде 13, че бях на хапчета по едно време), но все пак.. А аз бях дотук с всякакви вмешателства с тялото ми, искам да го оставя на мира вече и май само презервативите са вариант, а тях ги мразим много. Освен да се надявам покрай ин витрото да съм си бастисала яйчниковия резерв и да се приключва вече...  Big grin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #103 -: Юни 24, 2019, 17:24:25 »

Лор, тикерчето ти е ъъъ изключително интересно. Освен ако не е бъг някакъв или нова новина  Blink
При нас винаги е било с прекъснат. След второто дете ползваме кондоми за накрая. От време на време прекъснат, но все по-рядко по ред причини.
Всякакви други варианти са обсъдени и отхвърлени. За вазектомия не съм повдигала въпроса и не държа да се подлага на такава.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #104 -: Юни 25, 2019, 10:05:13 »

Хахах, рестартирал се е  Lol Една седмица, то не  е ли още самотна яйцеклетка, кви ги говори тоя тикер  Lol
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2199

« Отговор #105 -: Юли 02, 2019, 12:09:48 »

Казвам си мнението за вазектомията, от гледната точка на 44 годишен моногамен мъж в три поредни дългосрочни връзки една след друга от 1.5, 9.5 и 11.5 години...
Когато бях пубертет си мислех, че е много готин метод, после когато изчетох форума реших, че дори противозачатъчните хапчета са нехаресван метод за мен и ще поощрявам жените да не ги ползват. За късмет никоя от жените ми не е ползвала, освен едната за малко за регулиране на цикъла. Всичките ми жени общо са ползвали не повече от 5 пъти хапче за спешна контрацепция и само един от тях е бил с моето одобрение, иначе все е било за спокойствие. Бих приравнил медицински, като рутинни операции и вазектомията и аборта. И след двете си тръгваш след часове от болницата но жените ще реагирате масово на аборт, точно като мъжете на вазектомия. Това не са методи на контрацепция за мен. Всяко навлизане пряко в работата на организма е ненужно според мен. И грубите методи (аборт, вазектомия) и меките (хормонални препарати) са непрепоръчителни според мен. Смятам, че за мен (и за партьорките ми досега) прекъснатият акт, аналният секс и презервативите са най-добрите методи за дългосрочна контрацепция, особено комбинирани с редовен цикъл, познаване на тялото на жената и настъпването на овулацията, както и физическата и психическа възможност за правене на секс по време на мензис. По-горе споменахте и промяната в живота... Не можеш да планираш нищо твърдо в дългосрочен план, нито медицински, нито емоционално, нито партньорски... Да кажем, че си бях вързал търбите след две деца в предишната си връзка... Буквално за няколко месеца (можеше да са и само няколко дни) аз се оказах неподозирано с тотално преобърнат живот.  Сега съм в нова връзка от няколко месеца и нови деца се споменават отново, не ми се мисли ако трябваше и да си развръзвам тръбите... Твърде ненужна грижа според моя сексуален опит.
Ще направя едни груби сравннея как виждам аз нещата. Хората все търсят лесното, (няма лошо по принцип, еволюционно дори) обаче не осъзнават как променят огромно количество фактори влияещи на живота за поколения напред. Замърсяването с торбички и пластмасови бутилки е следствие на "лесното", колбасите в които няма месо са следствие на "лесното" и "евтиното", безвкусните домати са следствие на "лесното". Ако има някой, който си е отгледал домати в градината би трябвало да ме разбере, че полагането на повече усилия за нещо, обикновено се възвръща в безценни неща... Здраве, вкус "като от едно време" и удовлетворение. Според мен за тези неща си струва да положиш повече усилия, дори в секса. И ако се случи едно непланирано забременяване на хилядите опити, или да се прекъсне ако има медицински причини или да се приеме като знак от съдбата, че ще трябва да се отгледа още едно дете в това семейство Smile
Та с две думи: Не на вазектомията.
Не на хормоналната контрацепция.
Не на лесния и евтин живот.
Да на възпитанието на свестни хора Smile
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17634

A believer

« Отговор #106 -: Юли 02, 2019, 14:01:02 »

Оф, зрял човек в 21ви век да ми говори за знаци от съдбата...

Изобщо жалък опит
« Последна редакция: Юли 02, 2019, 14:14:29 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2199

« Отговор #107 -: Юли 02, 2019, 18:27:57 »

Извинявай, че не съм толкова възвишен, колко теб. Ще се опитам да сведа жалкото си съществуване да не преча на широкия ти модерен светоглед.
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9264

« Отговор #108 -: Юли 03, 2019, 14:46:01 »

За знака от съдбата съм съгласна с Ути... не би следвало това да нине философията в живота.
С някои от аргументите на краси също, сама казах за смяна на конфигурациите в живота.
Но сравнението с аборт е абсурдно, чисто емоционално е коренно различно, ако търсим медицинско сравнение- като хистероскопия би могло да е.
Секс по време на цикъл и анален не ми е в категория методи за контрацепция...
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: