star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Контрацепцията СЛЕД :)
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Контрацепцията СЛЕД :)  (Прочетена 23416 пъти)
juliet
Newbie
*
Публикации: 1758

« Отговор #75 -: Май 18, 2019, 11:40:14 »

Ми защото презервативи за през цялото време за семейство от сто години не ми е ок, а само в края не ми е достатъчно сигурно.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9236

« Отговор #76 -: Май 18, 2019, 12:11:16 »

И  на мен не ми е ок с презрвативи, човек като се разглези без, после е гадно някак си, все едно да ближеш сладолед през найлон  Razz
Но досега ни беше ок лекият риск, винаги сме искали деца (освен първите години), след 2 обаче ще е друго...чисто физически и финансово не виждам условия за хубав живот на 3 деца.

Ути, има си в Бг, то ще е странно да няма, като не е супер сложна операция...

ето :

http://hillclinic.com/vazektomiya-postoyanna-kontratseptsiya/?gclid=EAIaIQobChMI1KXuyN2k4gIVCd-yCh2hIQlhEAAYASAAEgKNOfD_BwE
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7122

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #77 -: Май 21, 2019, 15:53:14 »

Дефакто за сериозни хора,които не искат да ближат ъмм найлона,а искат барабар с фунийката е много добър вариант. Особено след деца и изобщо достигната фаза на доверие и разбирателство. Друг е въпросът,че нали мъжагите го считат за унизително и как тъй нож до патката,пък са ок ние да си навираме медени заврънтулки в шийките или да гълтаме хормони.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #78 -: Май 21, 2019, 16:10:17 »

То не е да го считат унизително, моят може и да се навие (не сме говорили сериозно), но тук въпросът е ако двойката се раздели и са минали над 5 години. Четох, че обратимостта е 70% и то до 5г, след това не се знае. Та, мъжът може ли на 35г да знае, че на 50 няма да се случи да има ново семейство и да иска дете?
Това ми е притеснението, все пак всичко се случва, не искам да му затваряме пътя окончателно някак си...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17611

A believer

« Отговор #79 -: Май 21, 2019, 19:25:36 »

Да, моят би се навил, но това би ме смущавало и мен. Аз мислех, че е 100% обратимо
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7796

Heart follower

« Отговор #80 -: Май 22, 2019, 09:55:48 »

Не е на 100% обратимо, аз така знам, иначе всички мъже да са се подложили досега. А и то какво, ще си направи, ма след 4 години ще я махне и после пак чудене. А ако се прецака нещо и не се възвърне функцията... не знам, за мен това е добър вариант за свободни възрастни мъже, които искат да си правят кефа без последствия. За млад мъж абсурд. Чак ми е тъпо като се почне „те мъжете искат ние да се тровим с хормони”, но иначе много често жените са по-малко склонни на презерватив. Аз за момента съм си доволна от презервативите, ако се скъса има шанс за спешна контрацепция, за мен това е повече от надеждно. Самата мисъл за спирала ме ужасява мен лично, аз имам проблем с идеята за чуждо тяло по принцип, била тя хормонални импланти или силиконови *ици  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #81 -: Май 22, 2019, 12:22:11 »

Реално ако толкова прерита за деца, може да се извади сперма без проблем и да се прави инсеминация, ако не стане възвръщането на функциите. Плюс моят мъж не го виждам да иска повече от 2 деца, та и аз го обмислям от известно време като вариант. Спирала и хапчета категорично не ща.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #82 -: Май 22, 2019, 13:38:01 »

Реално ако толкова прерита за деца, може да се извади сперма без проблем и да се прави инсеминация, ако не стане възвръщането на функциите. Плюс моят мъж не го виждам да иска повече от 2 деца, та и аз го обмислям от известно време като вариант. Спирала и хапчета категорично не ща.

Плюс едно.

Само че това е ако се запазят текущите семейства, където да кажем сме планирали 2 деца (не че не може да ни се прииска трето, но в по/зряла възраст ще сме го обмислили уж).

Но ако все пак нещо стане, семейството се разпадне и мъжете решат да градят наново...са прецакани малко. Примерно на 45  да си хване мацка на 25 и тя си иска дете  Razz Съвсем реалистичен сценарий с кризата  на критическата  Lol

Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #83 -: Май 22, 2019, 13:50:14 »

Реално един мъж спокойно може да има повече деца от една жена. Ако трябва да сме честни, ако имаме 2 или три деца и се стигне до ново семейство, аз едва ли ще се навия да раждам още ама пък той би, та за мен пък вазектомията не е вариант. Той и мъжът ми не е очарован от идеята за спирала ама не виждам друг възможен метод в момента.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #84 -: Май 22, 2019, 14:31:11 »

Аз точно затова го казах, че дори с друга жена не го виждам да има още деца. Това на теория Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #85 -: Май 22, 2019, 14:34:17 »

Ми той моят и с мен е навит за още, та с друга със сигурност  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #86 -: Май 22, 2019, 15:15:34 »

Аз точно затова го казах, че дори с друга жена не го виждам да има още деца. Това на теория Cheesygrin

Ааа Ути, с друга според мен се ресетва...Прясна любов, ала бала, ще го излъже все  Razz

Пък и в повечето случаи като се изнесе мъжът, ангажиментът му към децата намалява с 90% и има свободен ресурс за нови  Cheesygrin

Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #87 -: Май 22, 2019, 18:03:34 »

Добре де, вие на теория бихте ли си вързали тръбите? Щото аз и 4 деца да имам, не бих Unsure Никога не се знае какво ще ти поднесе съдбата. Това, че към настоящия момент нещо ни се струва абсолютно немислимо, не значи, че обстоятелствата не могат рязко да се променят...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #88 -: Май 22, 2019, 19:46:07 »

Ако съм на 40 години и имам съответния брой деца и процедурата е лека безкръвна- защо не? Не сме стздадени само да се размножаваме. Има хора, които го правят и при 0 деца.
Ако сме сигурни, че не искаме повече, или сериозна контрацепция като тази, или приемаш мисълра за риск от аборт. За мен последното е много по-кофти от стерилизация.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #89 -: Май 22, 2019, 21:07:28 »

Да, но тука не говорим за мъже на 40+ все пак, а на 30+... още повече, че ние на 40 тепърва имаме колко, година-две-три фертилитет. Мъжете и на 70 могат да имат деца, поне на теория. Много е различно. Аз ако се гътна на млади години, не бих искала да го лишавам от възможността да има друго семейство и деца, защото към някакъв момент ни се е сторило, че няма как да поискаме още деца. Винаги има как. Да не споменавам още по-мрачните сценарии, че и такива случаи има  Cry
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #90 -: Май 22, 2019, 21:18:31 »

А, да бе, една тръба ми останала и ще я връзвам! Не бих. Не бих искала и мъжът ми да си прави вязектомия, а и честно казано, не знам колко ми е пределът на децата. Знам, че имам право само на още едно секцио, така че явно три по медицински причини, но иначе, ако се окаже, че имам сто годишна леля милионерка без деца, която се гътне и ме обезпечи финансово, бих отгледала и повече.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #91 -: Май 22, 2019, 22:44:53 »

Кат, ти пита за жена, не за мъж ;)
А моят е на 37, така че докато родя и спра да кърмя, ще е на 38-39, 1-2 години все ще избутаме на презервативи да кажем и ето ти 40.
Аз толкова трудно се реших на второ, после бременността не беше приказка като първата, годините и умората се натрупват и чисто физически не знам дали ще имам сили за трето, камо ли повече (а дори не съм минала още периода с неспането още 1+ години). Психически и финансово да не говорим. Не че ще го реша утре, де.

Но трябва да се сметне и количеството секс, ако е като сега е крайно неизгодна подобна процедура  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #92 -: Май 22, 2019, 22:54:51 »

Кат, ако не искам повече деца и процедурата беше за 5мин, щях да си ги вържа, що не, ако не беше напълно необратима, а имаше и други варианти ако нещо се обърка. Плюс вече обясних, че ако тооолкова мн иска да има деца пустият мъж, има варианти за инсеминация, не е край форевър енд евър.

Не знам какви сценарии си представяте, ама около мен мъжете, които активно участват в отглеждането на децата, а не са само за украса, хич не преритват за по 200 деца.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #93 -: Май 22, 2019, 23:21:00 »

Ами... отвратителен пример, но се случва, даже в моето обкръжение знам за такъв. Семейството губи детето/децата си, родени, отгледани, големи деца. За да продължи да бъде семейство и да не се разпадне изцяло, си прави друго дете, за да намери нов смисъл, нещо, за което да живее след ужасяващата трагедия. И сега си представете една необратима,вазектомия или вързани тръби. Не знам... толкова да е трудно човек да се пази без да си унищожава органите... не е. Дори аборт е по-добре от това за,мен.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #94 -: Май 22, 2019, 23:33:21 »

Не е необратима, ве, може да се вземе сперма по всяко време. Тва не е кастрация.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #95 -: Май 22, 2019, 23:56:54 »

Еми хубуу, аз не бих, за мен категорично не е оправдано. Хората са измислили толкова начини за предпсзване, комбинират се един с друг... защо да се режем. Ама както обичат да казват по майчинските групи, „всеки си преценя” Big grin Аз от моя мъж не бих го поискала никога.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #96 -: Май 23, 2019, 00:23:04 »

Ут, имам познат, активно гледащ 4 деца. Две от първата жена и две от втората. За мен вазектомията и връзването на тръбите са крайни решения и не са ми опция за сега. При трето секцио може би бих си вързала тръбата, тъй като повече раждания ще са лудост, но не и сега.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #97 -: Май 23, 2019, 09:01:20 »

Е, всеки си "преценя" колко деца му е лимитът. Моят мъж определено не го виждам с 4, аз едвам за второ го навивам, трудно е с деца просто.
Отделно не съм казала, че няма отдадени мъже, а че моите наблюдения са такива.
Активен

pupe6
Newbie
*
Публикации: 86

« Отговор #98 -: Юни 11, 2019, 21:41:52 »

Здравейте
А какъв е проблемът с нехормоналната (медна) спирала, че говорите само за хормоналната?
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2197

« Отговор #99 -: Юни 12, 2019, 07:36:33 »

А моят е на 37, така че докато родя и спра да кърмя, ще е на 38-39, 1-2 години все ще избутаме на презервативи да кажем и ето ти 40.
Аз не разбрах, какво се случва сле 40?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: