star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Контрацепцията СЛЕД :)
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Контрацепцията СЛЕД :)  (Прочетена 11370 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #25 -: Септември 20, 2017, 19:31:42 »

Време ни е за контрацепция!  Smile Преди бебка бяхме на прекъснат, така или иначе искахме бебе, а резултатът от момента, като решихме да не прекъсваме, ми спи в ръцете.  Wub
Сега обаче искам да поработя поне две годинки, а след две-три годинки ще мислим за второ. Та ми се иска до тогава да ни е сигурна работата, особено сега, докато кърмя още. Има ли промяна в мненията от преди година?
  Моята гинеколожка ми предлага една спирала с хормон, но беше толкова настоятелна, че това е най-добрата опция, че съм твърдо убедена, че взима процент.  Rolling Eyes Пък и честно казано малко ме е страх.
Сега четох, че има алтернатива на  медната спирала - ''медно топче''. Обмислях и диафрагма, ама трябва и гел, пък и се маха, чак след 6 часа. А пък презервативи все уж ще ползваме, а накрая си седят и събират прах.  Razz Хормони не искам под никаква форма.
« Последна редакция: Септември 20, 2017, 19:43:23 от peace&violence » Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #26 -: Септември 20, 2017, 19:51:42 »

Точно вчера купих презервативи, сега остава и да ги ползвам  Lol За момента не обмислям друг вид контрацепция, хормоните съм си ги взела за много години напред и не ми се връща към тях, а с прекъснат, макар и да не ни се получават бебета май по тоя начин, не ми се рискува, особено след секцио. Ако бяха „само” лични съибражения, сигурно бих била склонна да рискувам, но тъй като идните поне две години ми е абсолютно забранено забременяването, въобще не бива да го допускам.Спиралата нещо ме плаши. Диафрагми, спермициди са ми непозната територия и също не ги обмислям. На презервативи ще си караме и дано не се късат. Rolling Eyes
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #27 -: Септември 20, 2017, 20:59:00 »

Ние винаги сме си били на презервативи. И двамата предпочитаме този начин.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #28 -: Септември 21, 2017, 02:34:11 »

Защo така тея презервативи не ги тачим, ама пак си се променя усещането. Rolling Eyes Смайли, вие кoи ползвате?
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #29 -: Септември 21, 2017, 09:20:46 »

Дюрекс intimate feel се водят. Лилавите
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16531

A believer

« Отговор #30 -: Септември 21, 2017, 09:46:47 »

Ние също ползваме презервативи, durex ultra thin, ама не сме на 100% стриктни, честно казано. Не ги слагаме съвсем в началото. Виж, след второ дете сигурно ще сложа спирала или нещо по-сигурно Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #31 -: Септември 21, 2017, 10:01:41 »

На мен док отказа да ми сложи спирала. И презервативите прашлясват. Мъжът ми е много амбициран да нямаме три деца, та на неговата съвест съм  се оставила. Аз лично нямам нищо против и да се случи още едно. Просто прекалено много си ги харесвам и не бих го върнала  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Септември 21, 2017, 10:06:36 »

Е, ако нямаш против е едно, ама ако не искаш със сигурност е друго.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #33 -: Септември 21, 2017, 16:54:40 »

И ние сме с презирвативи, но доста по-стриктни след един гаф. Тц, искам трето, но не сега  Lol
Спирала никога не е седяла на дневен ред. Та си оставаме с дюрекса
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #34 -: Септември 21, 2017, 22:14:38 »

Карахмето през просото ту на прекъснат, ту на презервативи и очеизвдномне сме се справили особено добре  Lol не трябваше да забременявам две години заради секциото, а аз направо и ще родя в този срок ама здраве да е. Лекарката ми се е заканила само да извади бебето и ми слага спирала и аз май няма да имам нищо против, че трето вече е тема табу  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #35 -: Септември 21, 2017, 22:52:10 »

Lol Идеално контрацептивни сте Smile

Доста кофти случаи ми се събраха със спиралите да чувам. Вкъщи е като у Утини, с тази разлика, че разредката е различна, допускам, макар да продължавам да се държа като харпия, ако не ми се съберат 3 пъти седмично. Просто честичко съм харпия напоследък.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Септември 21, 2017, 23:08:16 »

ОМГ, три пъти седмично!
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #37 -: Септември 22, 2017, 18:47:19 »

Ами моят мъж ме отказа от спирала, та и ние сме си на презервативи...Като Ути - започваме без и там по някое време слагаме. Около цикъл правим разни волности, ама после все треперя.
Ама започнахме нещо и повече от 3 пъти на седмица да вдигаме нивото, та много разход Lol Спомняма си - Биз разправяше, че след второто дете й е скочило либидото, яво и на мен така или е период, не знам.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #38 -: Септември 22, 2017, 20:11:10 »

Аз преди поръчвах из нета по 40бр Дюрекси, ама нещо покрай бременността спрях. Трябва пак да изровя откъде да поръчвам.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #39 -: Септември 22, 2017, 22:56:44 »

Ох, я стига сте лъгали, не ви вярвам Lol Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #40 -: Септември 23, 2017, 09:18:02 »

Аз преди поръчвах из нета по 40бр Дюрекси, ама нещо покрай бременността спрях. Трябва пак да изровя откъде да поръчвам.

Моля те, сподели
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #41 -: Септември 23, 2017, 20:14:03 »

Ох, я стига сте лъгали, не ви вярвам Lol Razz

Ето! А аз се опитвам да убедя мъжа ми, че повечето двойки правят по 2-3 пъти седмично секс, а не както той си мисли - всеки ден!

Смайли - ние поръчаме от ибей сега, пак на килограм. Лилав дюрекс сме и ние, слагаме в опасните периоди. По време, веднага след и преди цикъл точно не се пазим, ама да кажем, че си познавам тялото и цикъла. С презервативите тази година имахме голям гаф и чак пих хапче, ама нито хормони, нито спирала искам, таквоз ще е.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #42 -: Септември 23, 2017, 20:46:57 »

И ние с прекъснат или презерватив... и около 3 пъти седмично- за зла участ на Мишо - той иска по 5...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #43 -: Септември 23, 2017, 22:00:01 »

Мда, ние денонощно правим, не ядем, не спим 😂
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #44 -: Септември 23, 2017, 22:09:02 »

Ние на три месеца... плюс незнайно колко  Lol
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Септември 23, 2017, 22:47:29 »

А каква е причината за лошата слава на  спиралата? Аз същo не съм фен де, нo ме притеснява външно тяло в матката ми, винаги съм си мислила, че съм единичен случай.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Септември 24, 2017, 09:16:07 »

Това с кой колко прави секс е като това кой какви очи има, какво обича да яде, колко е висок, слаб, дебел - хората са различни и стандарт няма. Той не е нито 2-3 пъти, нито 7 пъти (всеки ден). Той е както дадените хора в двойката се чувстват добре. Важното е МЕЖДУ ТЯХ да няма голям дисбаланс, а не да се подиграваш и да заничаш Мими и Пешо колко пъти го правят, това си е тяхната история.
Мислех, че тук си споделяме без критика и подигравки, поне преди така беше, но явно вече не. После се чудим каква е причината да пишем пет човека и то само в бебешката тема Smile

Ние сега го правим често, да, но всичко са периоди. Не съм писала миналата година, преди втората бременност, когато го правехме я един-два пъти, я хич. Така че...Интересно дали и тогава щеше да се приеме с присмех. Сигурно.
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 09:18:05 от Fei4ka » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #47 -: Септември 24, 2017, 10:21:51 »

Ох, да, това е причината, не е, че разни хора непрекъснато навират в очите на другите колко велики майки са, защото имат безброй деца и много майчински стаж Cheesygrin

Гледай си твоята паничка първо Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #48 -: Септември 24, 2017, 11:48:50 »

Абе Ути, моля ти се, съвземи се. Това все едно някой да ходи да ти дудне, че пишеш по темите, че обмисляте да строите къща и го навираш в очите на другите, които не могат да си позволят апартамент.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #49 -: Септември 24, 2017, 11:55:14 »

Ти май изобщо не знаеш за какво става дума 😂

За секса ме бОли фара кой колко прави, не се коси 😂 Феята изтрещя в една друга тема и за това ме дъвче
Активен

Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: