star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Три пъти за тройно щастие!
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Три пъти за тройно щастие!  (Прочетена 13158 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #25 -: Юли 21, 2016, 22:16:05 »

Честито женако царство Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #26 -: Юли 21, 2016, 23:05:35 »

Това се нарича постоянство! Честито!
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #27 -: Юли 21, 2016, 23:21:42 »

Ехеее, честито Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #28 -: Август 25, 2016, 00:14:28 »

Такааааа -имам хубави новини и започвам с тях.Първата и най-важна - щом още си пиша в темата,значи съм жива и още дишам.Това с дишането е голям зор наистина,но то тук няма кой да се заинтересува така или иначе.Бебка е здрава и показва завидни умения на акробат.Това обиколка на корема,височина на матката,как расте бебето  и още и още са terra incognita.Важно е месеците да вървят и бременността някак да се търкаля.Радвам се,че вече съм минала 2 пъти пъти по пътя,по който сега вървя,защото сега трябва да се оправям сама и няма кого да питам.Така,че се оправям с витамините,крампите,контракциите при преумора и др.подобни екстри.Питах как стоят нещата за болницата и ми казаха,че било рано да го мисля още.Не ми се мисли ако кажат така на някоя германка къде ще ги навре при положение,че тук са фанатици на тема планиране и подреждане.
Но следващия месец ще атакувам директно 2 болници с въпроси,че времето си тече.
Имам контролна втора фетална във Фрайбург другата седмица плюс теста за гестационен диабет.Днес ми източиха и 3 епруветки кръв.Пошегувах се с тях,че няма да остане за следващия път,а и като знам каква кръвна група съм ще се озорят с намирането Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #29 -: Август 25, 2016, 10:00:24 »

Екстра, Даут, звучиш спокойно и уверено, не че имаш друг избор Smile Но сигурна съм - всичко ще бъде 6 Kiss
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #30 -: Август 25, 2016, 11:59:06 »

Фей,винаги съм знаела,че има и 2,и 200....Така,че се оправям някак,пък и да мрънкам няма смисъл.Е,ако беше преди 10години,щях да мрънкам с онзи си акъл.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #31 -: Август 25, 2016, 17:01:10 »

Важното е всичко да е наред...Мрънкане винаги може да има, въпросът е - с какво помага Kiss
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #32 -: Август 25, 2016, 20:00:46 »

Мамма мия чак сега видях собственйта си лентичка,че съм 24та седмица Shocked
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #33 -: Август 25, 2016, 20:03:45 »

Времето лети!!!
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #34 -: Септември 26, 2016, 08:22:51 »

Да запиша впечатления от последния преглед.Госпожицата е добре,расте си,няма да е огромна като каките най–вероятно SmileВ момента е около килограм по ехограф.Продължаваме да следим за хидронефрозата.Насочиха ме за избирам 1 от двете болници в големия град  и въобще не ми  е ясно как ще успея да се оправя с термин там за запознаване с условията за раждане, а после и с второ ходене.Прегледите са вече на 21 дни.От този преглед започнаха и замерване на тоновете,а от следващия мисля ще започне и замерване на кръвния поток в плацентата Smile
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #35 -: Септември 26, 2016, 09:52:31 »

Даут, как минава времето и при теб... На мен ми бяха много досадни честите прегледи и тонове. Нека всичко да бъде наред! Иначе ти как се чувстваш и какви са емоциите у дома?
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #36 -: Септември 27, 2016, 11:20:15 »

Даут, как минава времето и при теб... На мен ми бяха много досадни честите прегледи и тонове. Нека всичко да бъде наред! Иначе ти как се чувстваш и какви са емоциите у дома?
Децата нямат търпение, а аз съм в тих ужас Lol Всеки преглед е адски неприятен,защото по не знам каква причина абсолютно всеки път вземат секрет за изследване и проверяват за разкритие.Много е напрягащо,че не знам въобще как протичат нещата тук както и езиковата бариера – в тази част на Германия са ужасно скарани с английския.
Относно бебето и подготовката у дома ми е спокойно – само дрешки,одеалца и някои дребни неща са подготвени засега,но не бързам.
Надявам се госпожицата да си изчака датата за секцио и да не тръгва по рано,тъй като през седмицата съм сама с децата.Ако се случи нещо извънредно болницата е в съседния град, аз трябва да взема и двете деца с такси до там, а мъжът ми е в най–добрия случай на 5 часа път  от мен Big grin
Не се оплаквам,чакам с нетърпения малкия човек,пък и свикнах да съм сама Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 27, 2016, 11:33:01 »

Не че е сравнимо, но и при мен, ако тръгне нещо по-рано, трябва да взема такси към Шейново с Цвета...
И по път да звъня на всички налични ресурси (мъж, майка и т.н.), та евентуално някой да дойде да я прибере от болницата, преди да съм родила Lol Razz
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #38 -: Септември 27, 2016, 12:40:37 »

Хахаха, какви сте екстремни, дано не се стига до там.

Даут, всеки път ли за разкритие  Shocked Аз вече имам лек ужас, по време на раждането док не си извади ръцете от мене.  Razz
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #39 -: Септември 27, 2016, 12:44:32 »

Това с разкритието не са ми го правили на мен, но тонове слушаха в края на често. А и нали заради тях влязох спешно секцио. Така че... смятам, че следващия път пак ще си го искам това неудобство.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #40 -: Септември 27, 2016, 12:53:33 »

Мен изобщо не ме гледа моята за разкритие, само един път сега, защото така или иначе ми взимаше микробиология.
Но тоновете няма какво да ги 'искаш', те са задълже - накрая това е важно и определящо, а не ултразвуци и т.н. Мен сега кажи-речи през седмица ме вика за тонове. В петък съм там.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #41 -: Септември 27, 2016, 13:18:50 »

Даут, наистина е малко стресиращо това с прегледа за разкритие. Мен на ехографа като ме гледат и ми казват шийката на матката скъсила ли се и колко е. Едно време с Диляна чак на термина ме прегледаха за разкритие, та ми падна тапата вечерта.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #42 -: Септември 27, 2016, 15:56:16 »

С първата бременност прегледи за разкритие никога не са ми правени. А с втората всеки път.
С първата последните месеци редовно следяхме тонове, с втората само 1 път 2-3 дни след термина. Само еограф и доплер всеки път, док твърдеше, че доплера е по-сигурна информация от тоновете за 2 седмици напред, като питах за тонове.

Не че е сравнимо, но и при мен, ако тръгне нещо по-рано, трябва да взема такси към Шейново с Цвета...
И аз така мислех, даже сама да се закарам до болницата. Обче с такава скорост се разиха нещата втория път и толкова неспособна за нищо се чувствах, че щях вкъщи да си родя, добре че мъж ми дойде на време.
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #43 -: Септември 27, 2016, 18:21:40 »

Дааамм, в България по 1 преглед за разкритие за всяка от 2-те бременности, тук всеки път.При мен това предизвиква екстремен дискомфорт,тъй като съм малко по различен случай от обичайното.
Сега ми беше първото замерване на тонове,но не ми е няприятно.Продължава около 10мин,лежа си леко на 1 страна на удобно легло,не знам защо при други е неприятно.
Неприятно беше поставянето на дозата антиД.Като капак ме успокоиха,че ще има още.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #44 -: Септември 27, 2016, 18:42:10 »

Що да е неприятно? Чувала съм, че е неприятно за тези, на които им става лошо като лежат по гръб. Аз не бях от тях де.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #45 -: Септември 27, 2016, 21:25:41 »

Ох, Сияна, плашиш ме Rolling Eyes

И аз си лежкам спокойно на тоновете...
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #46 -: Октомври 11, 2016, 21:55:30 »

Консултации вече на 2 седмици – времето намалява,но лудостта не.Утре ще правя разширен тест за гестационен диабет.Риторичният въпрос на лекарката беше защо и било толкова голямо коремчето Confused Направо ме изстрелват в орбита тези хора. С нито 1 от предишните бременности не ми е съдаван толкова стрес и дискомфорт.
На 31.10 ще ходя за първи път да видя болницата,в която мисля да постъпя за секциото.И момичето на телефона ме разби за къде съм бързала толкова,но макар и с неудоволствие ми даде час за края на октомври,вместо средата на ноември.Явно усети,че бях на път да се разфуча заради малоумните и въпроси.
Старая се да мисля позитивно и да съм спокойна,тъй като съм заобиколена от достатъчно хора,създаващи ми облаци в щастието Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #47 -: Октомври 12, 2016, 10:08:10 »

Не се ядосвай, Даут...Много те нервят тия там Razz Ама важното е накрая принцеска да е ок Kiss
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #48 -: Октомври 12, 2016, 10:18:02 »

Даут, не ти е лесно. Каките поне слушат ли те? Здравословно как карате сезона на сопола?
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #49 -: Октомври 12, 2016, 14:12:23 »

Не ми харесва как си вършат работата въобще,ама няма как....
Днес правих изследването за гестационен диабет и вените ми са на решето;кофти лаборантка ми се падна.
Сезонът на сопола го открихме ....изненадващо...НО не със сопол,а с ларингит и кашлица.
Каката помага много - да прибере и сгъне пране,да пусне прахосмукачка;в събота сама навива и нарежда сърми.
Малката издържа геройски 2 дни по 2часа средно в праксиса.
Няма такова нещо като точност и спазване на час.Вчера имах запазен час за 15ч.Влязох в 16,20 в кабинета.Приключих към 16,40.Прибрах се на косъма на засадата преди каката да дойде с училищния автобус.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: