star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68 69   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 140617 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #1625 -: Май 14, 2018, 09:48:08 »

Сияна, Бъкстон?? Я се сети поне локацията точно? Претендирам, че няма такова място в Бъкстон Cheesygrin

Ути, ще ти пиша на лични във ФБ.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1626 -: Май 14, 2018, 09:51:26 »

И аз спах неспокойно и кътници не ми растат, децата също не са причина! Мисълта ми, ако не намериш конкретно какво ги причинява истериите и са инцидентни неспокойните нощи, приеми, че има и такива.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17488

A believer

« Отговор #1627 -: Май 14, 2018, 10:06:43 »

Ами от няколко дни всяка нощ пищи така, примерно 5-6, затова се чудя. Досега не се беле налагало да пишка междинно през нощта също. Кой знае какво я мъчи...

Такива нощи ми припомнят колко е ужасно да не спиш и ме отказват от второ Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1628 -: Май 16, 2018, 01:55:07 »

Днес си опика леглото вече два пъти...и на обяд, и сега. На път съм да слагам пак памперс, то бива бива малоумно дете...ще откача
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #1629 -: Май 16, 2018, 07:19:39 »

Имаш ненужно високи очаквания към малко дете. Тя е мъничка. Мозъкът не подава сигнали да се буди при пълен мехур,защото не е дорасъл. Не и правиш добро с натискането си.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1630 -: Май 16, 2018, 08:53:31 »

Какво предлагаш? Да я чакам да стане на пет ли?  3 седмици нямаше нито един инцидент, а и тя реве, че не иска памперс. Мислех да я будя по съвет на Пупи преди да си легне мъжът, ма явно е прекалено късно и ще я будя като си лягам аз. За следобедния сън обаче няма вариант. Освен да огранича течностите час преди сън...
« Последна редакция: Май 16, 2018, 09:19:49 от utopia » Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1631 -: Май 16, 2018, 09:03:20 »

Ти си знаеш. Съвет за нищо не вземаш. И на пет да стане пак не е страшно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1632 -: Май 16, 2018, 09:51:33 »

Сега четох в книгата - да не се дават течности преди лягане и да се буди 1-2 пъти по едно и също време през нощта. Тя наистина доста пие преди лягане и явно 1 пишкане не е достатъчно.
Изнервих се, защото 3 седмици не се е налагало да я будя и нямаше проблем и мислех, че е решен тоя проблем, а се оказа, че не е.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1633 -: Май 16, 2018, 10:01:26 »

Ути, чакай малко, много крайно реагираш и се изнервяш без време.
Казах ти - Цвета е на 6 г и явно има нощно напикаване, да не мислиш, че на мен ми е много приятно като се случи инцидент да ставам и да оправям? Дете на 6 г изпикава колкото ти, ако се напикаеш, но ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО. Според твоите нервни критерии аз да я изгоня от нас? Как смее на 6 г да има такъв проблем и да ми създава затруднения Surprised
Успокой се и я вдигай като си залягате вие, нали и аз ти написах ония ден във Фейса. Аз течности не ограничавам, това ми е много варварско. Може да е жадна баш тогава и кво?
Търпение. Написаното от Димитрова е напълно вярно.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1634 -: Май 16, 2018, 10:18:41 »

И аз намалявам течностите. Няма нищо варварско. Като иска да пие, има цял ден на разположение. Нощта е за наспиване, не за ставане до тоалетна. Още повече, че сега е моментът за изграждане на навици.
Вдигай я, тя насън едва ли се напикава, по-вероятно е като стане по-неспокоен съня. То дори и позива за пишкане води до неспокоен сън. Щом лягате късно, използвай момента и я слагай на гърнето. Плюс това и към това се изгражда рутина и не отнема повече от минута.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1635 -: Май 16, 2018, 10:29:55 »

Аз мислех, че е прекалено рано да я вдигам в 12.30 при положение, е тя ляга в 22.30, но ще пробвам така. В книжката пишеше, че всяко дете се изпуска по различно време на нощта.

Абе, Фей, търпение, ама вчера опика света и на обяд и вечерта и много ми дойде прането и сушенето Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1636 -: Май 16, 2018, 11:23:21 »

Вервай ми, ние с Феята много повече сме прали. Така е, тъкмо има период да не се напикаване и идва пак нов. Не става с магическа пръчка завинаги отведнъж. Има голям шанс с почването на ясла да зачестят пиканите гащи
 Около полунощ се напикаване и към пет пак. Пробвай да будиш,нищо че ляга към 22 часа.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1637 -: Май 17, 2018, 10:59:32 »

И аз се похвалих, че няма инциденти нощем и сега 3 поредни сутрини се мокри. Аз знам, че е сутринта, защото като вдигам каката за градина е суха, тя остава да спи още и тогава, докато си пия кафето на спокойствие ме издебва. ще започна да я вдигам рано...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1638 -: Май 17, 2018, 11:49:30 »

Аз я събудих снощи като си лягах към един, изпишка половин гърне, легна и заспа, дори не се разбуди. Сутринта беше суха. Мн съм доволна.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1639 -: Май 17, 2018, 12:39:57 »

Аз я събудих снощи като си лягах към един, изпишка половин гърне, легна и заспа, дори не се разбуди. Сутринта беше суха. Мн съм доволна.

Ми ведЕ ли, слушай малко и не бесней.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1640 -: Май 17, 2018, 13:03:00 »

Е аз къде съм казала, че това не го одобрявам. Дразнят ме съвети тип: "върни памперса, детето не е готово". Напоследък много се спекулира с това сякаш и памперси се носят до пубертета.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1641 -: Май 17, 2018, 13:05:43 »

Това никога не бих те посъветвала! Иначе спор няма, че е по-лесно така. Аз се дразня на цялото спекулиране със стресирането на децата. Стрес било новото, махането на памперса, биберона, отделянето им да спят сами, че и за отбиването четох, че е стрес! Голям стрес им причиняваме, направо какви родители сме!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #1642 -: Май 17, 2018, 13:32:56 »

А те какъв стрес ни докарват?
Димитър вчера се отскубна от баща си и хукна да пресича сам пред огромен камион! Аз бях вече от другата страна на улицата, но с гръб и в последния момент разбрах какво стана. Няколко дни преди това закъсахме с колата близо до града, баща ми дойде да ни вземе с децата и съответно Димитър нямаше столче, а беше в ръцете ми на задната седалка. Както го удържах от дърпането и хилядите опъвания успя да отвори задната врата точно на един завой, тя висна цялата... Ушите ми още бучат от стреса.
Та и аз смятам да го стресирам това лято, само да се върнем от почивката и му махам памперса. Каката две седмици ще е на зелено училище, по цял ден ще съм с мопа.  Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1643 -: Май 17, 2018, 16:20:53 »

Ентусиастката (аз) купи слипчета 10 бр даже...Чакам да се стопли туй пусто време и планирам и аз летни напикавания, но да видим...
Аз пък може и да върна, не правя нищо на всяка цена, гледам да усещам нещата и детето, а не да се запъвам като магаре.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1644 -: Май 17, 2018, 16:49:24 »

Ами не, то не е "като магаре", просто навсякъде пише като си започнал да не се отказваш, особено когато принципно върви де, не става дума за нулев успех и някаква катастрофа все пак Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #1645 -: Май 18, 2018, 09:27:48 »

Ути, аз още седя над изречението ти "като си легнах в 1". Как се наспиваш за Бога, малкото не се ли буди към 7-8..?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1646 -: Май 18, 2018, 09:44:31 »

Ххаха, гледахме филм, обикновено към 12.30 лягам. Ади става в 9 Smile Плюсовете на това да ляга в 22.30 Smile Но пък ако искам да си събера акъла малко сама, трябва да лягам късно и аз.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #1647 -: Май 18, 2018, 12:02:16 »

Ххаха, гледахме филм, обикновено към 12.30 лягам. Ади става в 9 Smile Плюсовете на това да ляга в 22.30 Smile Но пък ако искам да си събера акъла малко сама, трябва да лягам късно и аз.

Tъкмо четох вчера цитата, че майчинството е постоянната борба между това да легнеш рано и да се наспиш и да останеш до късно, за да има малко тишина и спокойствие. Стори ъф май лайф.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1648 -: Май 18, 2018, 12:04:30 »

Нали? Абсолютно вярно.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1649 -: Май 18, 2018, 16:47:20 »

И къде ги четете тия работи Tongue Lol Феята ги шерва по цял ден, щото са стори и нейния лайф, деба и лайфа... Razz
Активен

Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68 69   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: