star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 67   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 113477 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3064

« Отговор #1475 -: Февруари 23, 2018, 11:12:03 »

То сега почва, вие с тънък глас и се тръшка. После пак хленчи и иска. После има един много дълъг период на искам,искам,искам.....искам всичко от рекламите. Нашият стигна да иска да му купим Емека, след като поиска всички рекламирани играчки, шпек, билет от лотарията. Обясняваш,че не става и така.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17191

A believer

« Отговор #1476 -: Февруари 27, 2018, 14:45:13 »

Тук ще си излея мъката - как приспивате? Преди 2-3 седмици беше лесно - 1-2 песнички, ръката на гръбчето ѝ и заспиваше за 10-15мин макс. Сега се почнаха едни лигавежи - лигави се, играе, мята се из леглото, хили ми се, говори, НЕ МЛЪКВА, и седя при нея по 45мин, накрая трябва да ѝ крещя да престане, за да млъкне и заспи. Вечер от два дни я приспъва мъжът - еми при него не се държи така! Пее ѝ една песен и я оставя сама и тя си заспива!

Ето, сега вече 30мин се върти в леглото и се лигави. Излязох от стаята, помрънка, рева, обаче продължава да не спи, а ѝ се спи, почти заспа на дивана преди обяда...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3064

« Отговор #1477 -: Февруари 27, 2018, 15:07:50 »

С шамар по гъза. След търпеливо изчакване от над половин час.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1478 -: Февруари 27, 2018, 15:15:12 »

Е, всеки път ли Cheesygrin Няма ли по-пацифистки вариант, така и двете се изнервяме, ахаха
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #1479 -: Февруари 28, 2018, 00:19:21 »

Оставяй я да я приспива баща й тогава, какво му се чудиш?
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1480 -: Февруари 28, 2018, 00:32:31 »

Е на обяд няма как.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1703

« Отговор #1481 -: Февруари 28, 2018, 00:38:40 »

Минали сме през всякакви периоди. Имаше хубав период в който го оставях в леглото му, излизах от стаята и той заспиваше сам. Към днешна дата нахалникът спи в нашето легло и от няколко дни пея песнички докато заспи. Иначе лягах до него и му говорех как сега спим и дрън-дрън и общо взето аз заспивах преди него.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15231

« Отговор #1482 -: Февруари 28, 2018, 07:41:21 »

Така и така ще се лигави, а ти ще се нервиш, защо не я оставяш да свиква сама вече. Пак ще е 45 мин, ама след песничката я пооставяй и само влизай и проверявай какво се случва и най-много да се скараш пак. По спомени и това е период, но е добър повод да заспива сама вече. Освен песничките някакъв ритуал за лягане имате ли си? Зъбки, тоалетна, вода, пижамка, гуш и в леглото Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1483 -: Февруари 28, 2018, 09:07:30 »

Точно това правя, Биз, сега се лигави сама и от време на време се поскарвам. На обяд няма мн ритуали, събличане, гуш, песничка и айде 😃😃😃
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15231

« Отговор #1484 -: Февруари 28, 2018, 09:15:42 »

Ами аз с обедните се научих да правя power naps. Лягаме заедно и аз лягам и заспивам уж. Като ме видеха заспала повъртят се, па и те заспят. И някак си за тия 15-20 минути, докато те се навъртят да заспят, аз успявах да дремна и после от тишината като заспят и се събуждам аз и после кеф. Това такъв хубав навик ми стана да мога за кратко време да се наспя Smile При мен това поне с времето се подобри като навик много с децата, защото ако вечер наистина не ми се занимава да ги приспивам 100 часа, на обяд нямах нищо против Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1485 -: Февруари 28, 2018, 09:36:28 »

О, аз не го мога това, първо заспивам много трудно и второ ако заспя за кратко (или за дълго) на обяд, после се чувствам не на тоя свят.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2303

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1486 -: Март 01, 2018, 12:51:22 »

Период е, през всякакви сме минали с каката и знам че после идва друх, хаха.
И на мен ми прави триста чудеса в леглото, особено вечер,защото на обяд изглежда уморена, но изправя се и подвиква на кака си, става, излиза от леглото, от стаята. Основно с книжка в леглото успяваме - разглеждаме малко заедно, малко сама, после аз се правя на заспала, тя се катери върху мен и накрая заспива...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1487 -: Март 07, 2018, 22:43:48 »

Отчитам се след консултация, година и 9 месеца тежи 10980 и е висока 86см. Толкова бързо порасна за 2 месеца, че както носеше 80, сега трябва да купувам 92 и съм тотално неподготвена. За обувките да не говорим, всичко от есента е безкрайно малко, днес взех едни гуменки/кецове за пролетта и се сетих, че и гумените ѝ ботуши са ѝ малки. От днес има и кучешки зъб пробил, много я мъчат.

Иначе като изключим епизодите на тръшкане и лиготия, е много мило и разбрано дете. Започна и да заспива сама (след малко мъки от моя страна). Говори много, иска да ѝ се четат книги до безкрайност. Къса ми нервите доста често, ама това е нормално, хахах, обожавам го това детенце, кога порасна, малки ми е мъчно, че толкова бързо расте...
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16047

« Отговор #1488 -: Март 07, 2018, 22:56:30 »

Теодор носи 92 Lol Ох, кефи ме как са с Ади на един р-р от месеци Lol

Браво на Ади Kiss
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1703

« Отговор #1489 -: Март 08, 2018, 10:36:35 »

Ама какво правите вие? Митака тепърва влиза в 92. За справка - в понеделник прави две години.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1490 -: Март 08, 2018, 10:40:50 »

Еми яде, не се спира 😂
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2303

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1491 -: Март 12, 2018, 14:34:38 »

И малката носи 92 от доста време, всъщност, даже и 98, някои 92 са малки. Странно ми е, че последните омалели дрехи на кака й даже не бяха прибирани, направо ги прехвърлям в шкафа на малката.
Имам същия проблем и с двете - повечето блузки за възрастта са им къси, а по-големия размер идва с прекалено дълги ръкави или широк, с половината дрехи ходят с подвити ръкави  Razz
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4282

« Отговор #1492 -: Март 12, 2018, 15:25:09 »

остави ръкавите, като им видя половината врат и гърди голи и ми става лошо.. иначе и аз така с дрехите за Яна - стават малки на Дея и веднага на Яна.. а Дея примерно ги е носила 2 сезона.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16047

« Отговор #1493 -: Март 12, 2018, 15:34:43 »

Тъкмо дойдоха маратонки 24 номер и всички в офиса бяха  Blink Surprised
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 596

« Отговор #1494 -: Март 12, 2018, 15:48:45 »

Моите пък и двамата са дребосъци, не знам на кой са се метнали. 99 см е той, 95 тя, в сравнение с приятелите им на същата възраст, са с една глава по-ниски. 98 и 104 са им повечето дрехи, 25 и 26 обувки Cheesygrin.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9000

« Отговор #1495 -: Март 15, 2018, 13:53:26 »

Те близнетата май са си така поне първите години, на нашето едното 92 й е голямо (на 3.3 е), та носят 92 и 98, но са им широки. Бо за сметка на това е висок 103-105 см и му взимам дрехи 4-5 годишни (110 май се водят), рядко 98-104. Някак си порасна за няколко седмици с няколко см. И стана кожа и кости.
 Панталони взех няколко чифта миналия месец като осъзнах, че си ходи с 5 см голи крака над глезените  Lol и то точно зимния сезон (когато е без грейка)- майка-кошмар съм  Cheesygrin
Но тениски взимах миналата година големички и мисля, че ще си ги носи, както и суичърите. изобщо лятото ще е ок. Само сандали и маратонки мисля да взема, че скоро им минава сезонът на есенно-зимните обувки.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1496 -: Март 15, 2018, 14:43:10 »

Ми Ади в момента не може да носи дрехи повече от 2 поредни сезона, мааааакс. Гъбка малка Smile Wub Нещо днес ми е сантиментално.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1497 -: Април 11, 2018, 15:37:07 »

Вчера махнах на Ади памперса. Уж за малко, за проба, тя се напишка, видя, че е гадно и започна да си казва. Даже навън бяхме без нито един инцидент, подканям я и пишка. Следобеда имаше 2 инцидента, после излизахме за по-дълго време и сложих памперс (знам, че не е консистентно, ама...). Снощи беше суха, а сутринта ме събуди с "Ади има пишоооо".
ОБАЧЕ с акото усещам, че ще имаме драма, сутринта се наакала в нощния памперс без да си каже. Ако бяха гащи не ми се мисли, не искам да знам как се пере хахаха.
Днес имаше едно напишкване на площадката, заиграва се и не си казва, трябва да я подпитвам и юркам на 20тина
минутки. В тоя ред на мисли ме тревожи как да излезем в събота в парка (имаме уговорка) след като тя трябва да пишка на всеки 20мин, не може да тичаме до платената тоалетна нон-стоп за фалшиви сигнали, а някак ми се струва нередно да ѝ свалям гащите в храстите, но май пък няма друг вариант. Памперс пък ще я обърка...

Идеи, съвети?
« Последна редакция: Април 11, 2018, 16:03:15 от utopia » Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4282

« Отговор #1498 -: Април 11, 2018, 16:38:14 »

храстите..
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13625

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1499 -: Април 11, 2018, 17:30:29 »

Мда, храстите. Но го приеми като краен вариант. Знам, че не е възпитателно, но аз обяснявах, че поливаме тревичката. Така си спестявах и напразното клечене. С времето сама ще разбере, че храстите не са опция, а и ще започне да е по-държелива. Вариант е да си купиш сгъваемо гърне. Ние на път си носехме с нас нейното си гърне,за да не я разголвам до пътя. Спираме-пиша-хвърлям-мия и потегляме Smile Виж ги преносимите гърнета, мисля, че съм гледала едни меки сгъваеми, да си ги мушнеш в количка или чантата и не заемат място. СКО вариантът храсти ти е краен и неудобен.
За насраните гащи - хвърлях. С пистолет в главата не можеш да ме накараш да ги изпера. Доста бельо съм изхвърлила с Роси, но и аз бях упорита и не се връщах към памперса. Ако можеш, не я обърквай.
Активен

Страници: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 67   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: