star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 [2] 3 4 ... 55   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 66877 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #25 -: Юни 08, 2016, 21:38:37 »

Тя и няколко не прави...сега съм решила тормозя по десет мин на гърда и ако не става - ам, пък аз имам помпа и ще поизцедя за стимулация. Чеее вече се отчаях, че за нищо не ставам, депресия ме тръшва...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #26 -: Юни 08, 2016, 22:14:28 »

за 10 минутки може и да заспива на гърдата..ама ти си знаеш де, ние не сме ти на главата Smile
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #27 -: Юни 08, 2016, 22:41:52 »

Утии, моля те не полудявай! Ти роди вчера!!!! Ще потръгне, особено като се приберете у дома. Само не се обвинявай, защото наистина няма за какво, всеки тук ще ти го каже. Вярвам в теб, момиче!
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #28 -: Юни 08, 2016, 22:50:57 »

Започна се.
На кърмене няма да те уча, не съм спец.
Но едно знам: няма по-добра майка за детето ти от теб. Добре е и ти хубавичко да го запомниш Wink
Ти си най-доброто за своето бебе. Дори, когаго му дадеш ам.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #29 -: Юни 08, 2016, 23:04:30 »

Борихме се пак сега и дадох ам. Цедих с помпа...даже капка нямаше, тя явно е гладна милата. На следващото хранене пак така, поне детето е нахранено.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #30 -: Юни 08, 2016, 23:21:22 »

Утии, аз ти писах, ама пак да го напиша по-подробно...В родилното бях единствената, дето не се къпеше в кърма. Другите с мокри нощници, тече, ВИЖДА се, а аз 3 дена с някакви капки, дето ако не ми ги беше показала акушерката, не вярвах, че ги имам...Еми момичето с мокрите нощници и многото кърма кърми 4 месеца, а аз почти година. Изобщо нищо не значи колко се вижда, колко има и изобщо тези първи дни. Значение има единствено да си вярваш, да не се отказваш. Когато реве и не иска да засуче (защото проблем със спане аз не съм имала и не мога да дам съвет там Lol) пробвай трикове като: да се изцедиш леко преди това, че да замирише повече на кърма и да тръгне по-лесно; да я погъделичкаш около устата (по бузата); да сменяш позите й и гърдите,докато намериш най-удобната й (товами беше адски трудно в началото, да намеря удобна поза); да дадеш малко АМ„ че да не е така нервна и гладна и веднага след това гърда...и т.н.,има доста инфо, май си чела преди мен даже повечето   Razz Супер сте си според мен, всичко съвсем нормално ми звучи Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Юни 08, 2016, 23:40:12 »

Дам, ма поне нещо за ядене да имаше, аз цедих и няма. Явно ще се дохранваме докато тръгне кърма...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #32 -: Юни 09, 2016, 00:01:47 »

На мен и двата пъти кърмата ми слезе на третия ден, дотогава се мъчихме на някакви капки коластра. Не съм цедяла, стимулирала, даже и почти не дохранвах, просто си знаех, че ще се получат естествено нещата. Не се паникьосвай, Ути, концентрирай се по-скоро върху връзката ви с малката, да се научиш да я усещаш и да се успокоявате взаимно Smile
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #33 -: Юни 09, 2016, 07:44:51 »

Ути, как изкарахте нощта?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Юни 09, 2016, 08:31:55 »

В три и нещо засука по десетина цоквания от всяка гърда, сега дали е яла нещо не знам, но после не си дояде ам. И тамън да пукна от гордост, че напредък и надежда има, и врещя до шест часа без причина като сме се гушкали и носили и каквото се сетих. Сега я взеха за визитация и после пак ще слагам на гърда 😃 мн мерси, че питаш
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юни 09, 2016, 08:55:51 »

Дам, ма поне нещо за ядене да имаше, аз цедих и няма. Явно ще се дохранваме докато тръгне кърма...

Това го знаеш и все пак да кажа - това, че когато цедиш няма не означава, че когато бебето суче няма. Те си имат начини да си изцоцват и е най-добре тъпо и упорито да я слагаш на гърда! Според мен тези дни гърдите ти ще бухнат (ох, това как го мразя) и тогава ела да видиш Rolling Eyes Ще се чудиш къде първо да я сложиш, за да се облекчиш.
Това, че до 6 е врещяла не означава, че не е яла. Толкова малките бебета си врещят, свиквай Cheesygrin
Според мен нещата вървят съвсем в ред, кога ви изписват Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #36 -: Юни 09, 2016, 08:57:23 »

Голяма тръпка ми е да те чета, все едно отново имам новородено и изживявам всичко...Браво за кърменето, 10 суквания на гърда си е ехеее напредък. Пиши често където предпочиташ и пускай снимчици на Прекрасница  Wub
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #37 -: Юни 09, 2016, 09:03:22 »

Ути, днес ще бъде още по-добър ден! Скоро сте вкъщи надявам се  Kiss
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #38 -: Юни 09, 2016, 09:27:28 »

Честито Ути! Да сте живи и здрави!

За кърменето - браво, че не се отказваш. И при мен първите 2 дни бяха само някакви капки коластра, а на третия ден щях да се пръсна от мляко. Стискам палци, ще се научите.
С Инчето помогнаха силиконови зърна, направо спасиха кърменето, защото и тя изобщо не засукваше, а след 2 месеца ги махнах. Но те си имат недостатъци и не ги препоръчам, освен ако нищо друго не работи.

И не мисли глупости - прекрасна майка си  Wink И аз нямам търпение за разказ.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #39 -: Юни 09, 2016, 09:31:02 »

Ма как няма да питаме! We care! Cheesygrin
Продължавай така да даваш да си цока. Ще се справите!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #40 -: Юни 09, 2016, 09:36:36 »

Ути, слагай на гърда, и да реве, това не означава задължително, че е от глад. Бебе на два дни яде по 10-15 мл сигурно. Десет глътки са повече със сигурност  Smile Аз успях да я накърмя нормално на третата нощ в болницата. До тогава нон-стоп цедях микроскопични капки и тя ги изпиваше да една глътка. А изобщо не знаех пълни ли са ми гърдите или не, едната акушерка ми казваше да пия повече вода да слезе кърмата, другата ми се разбуча, че гърдите ми били запушени и ако не сложа бебето да засуче нормално да съм отивала при акушерките да ме отпушат ръчно (което леко ме стресира и закачих бебето на мястото му  Big grin).
А за мъжа ти да не съм чула оплакване- човекът напълно е съпреживял и разбрал какво става. Пак, че е запазил самообладание. Моят щеше да реве в някой ъгъл, ако не е припаднал преди това.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #41 -: Юни 09, 2016, 09:44:56 »

Мисля, че утре ни изписват, тогава вече не знам какво ще правя, кога ще знам защо реве, как ще успокоявам и най-вече храненето...слизането на кърма също ме тревожи...корни, десет пъти дръпна, ма дали преглътна не знам. Иначе яде в четири, в осем я взеха педиатрите и сиг са я дохранили пак...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юни 09, 2016, 09:52:58 »

Ути, пак да кажа: ТИ си МАЙКАТА!!! ТИ си най-доброто, най-добрата, дори когато реве, дори когато падат камъни от небето. ЩЕ СЕ СПРАВИШ. Просто си вярвай.
Момент за момент, ден за ден! Clover
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #43 -: Юни 09, 2016, 10:08:38 »

На една лекция за бременни бяха казали нещо, което си ми остана в съзнанието. На едно бебе не му трябват помпи, шишета, пелени, залъгалки, стерилизатори и всички останали глупости. Представи си, че си родила в пещера. Тогава какво? Майката. Тя е напълно достатъчна на бебето. Само ти да си до нея й е достатъчно.
Като ви изписват: намисли си всички въпроси, които са ти в главата, питай ги, ако трябва ги записвай с телефона какво ще ти кажат Cheesygrin Като дойде педиатърката вкъщи я записахме с камерата какво говори и съм я гледала вече 5 пъти. Споко. Аз ревах безброй пъти като се прибрахме в чудене какво да правя, в отчаяние, че съм лоша майка. Но се справихме. Заедно с бебо. Седяхме да се кърмим, гушкахме се, опознахме се и сега съм по-спокойна. Просто трябва да го преживеете. Не се отчайвай. А и да се отчаеш - мрънкай тук Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #44 -: Юни 09, 2016, 10:44:06 »

Май са я нахранили, ма никой не знае...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #45 -: Юни 09, 2016, 11:15:47 »

Педиатърката пък каза имаш коластра, никакво дохранване...направо нз вече
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юни 09, 2016, 11:24:25 »

Лично аз не бих дохранвала.
Аз също имах капки в болницата, тоест три дни.
Но Ади не беше давала на никого да дохранват Цвета.
И не умря от глад Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #47 -: Юни 09, 2016, 11:26:39 »

Ути, не се притеснявай, бе човеко! Няма човек, който да не се е справил, просто няма. Без паника само. Между другото, чувствай се свободна да ми звъннеш, ако ти се говори, ако ти требе непоискан акъл или просто да се самобичуваш пред някой Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Юни 09, 2016, 11:34:22 »

Ми тука всеки ми казва различно и не знам вече. Ще я видя днес само на сукане дали ще издивее и ако да, по някое време ще дам ам. Утре ни изписват 😃
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #49 -: Юни 09, 2016, 11:46:07 »

Жълтеница има ли? Бебенцата в началото са по-вяли и нямат толкова силици, за да засучат хубаво. Обаче ако поизчакаш да огладнее и не даваш шише веднага, ще не ще, ще сукне. Че и теб ще стимулира. Пожелавам ти търпение и бързичко да минете на една вълна. Сигурно си го знаеш, но с шишето е по-лесно и няма да ти е в полза да я свикваш така. И да, хич не е лесно в началото, някой много те лъже, ако ти казва, че кърменето е песен  Razz
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 55   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: