star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 66 67 [68] 69   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 134431 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3150

« Отговор #1675 -: Юли 05, 2018, 08:58:40 »

Защото бавно е схванала новата игра, в първите дни не е разбрала, но сега вече е наясно,че те няма. Тя е малка,няма изградени приятелства, иска си мама. Нормално да те търси. Понякога това протяга е може и с години да го играе. Реве и след пет минути яде кекс.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17469

A believer

« Отговор #1676 -: Юли 05, 2018, 09:25:18 »

Много е ужасно, точно това исках да избегна...говорим си, отивайки натам, тя се радва, че отива, и в момента, в който види лелката, и край. Залепя ми се за крака иии мамаааа.

Оф, всичко е много сложно напоследък.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1436

« Отговор #1677 -: Юли 05, 2018, 09:35:34 »

Ути, мъчно й е, че се разделяте - мама си е мама, колкото и да е яко с лелите и децата Smile Ники и Маринчо още имат сутрини, когато не искат да се разделяме Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1678 -: Юли 05, 2018, 10:30:42 »

Само изчакай да направи отсъствие и после да трябва пак да я набуташ в яслата. Като коте ще се катери по теб. Но с порастването минава. Моето рева три години, така за сутрешно разсънване. Това продължава дълго, то трябва три месеца с нея да влизаш и пак после ще скимти.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9082

« Отговор #1679 -: Юли 05, 2018, 10:37:35 »

Ути, стискай зъби още малко. Не мисля, че при всички деца е толкова дълго. Тъкмо се бях отчаяла и на петия ден Бо влезе без рев и спокоен.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1680 -: Юли 05, 2018, 17:40:37 »

Също от по-възрастните лели я е срам и не казва, че ѝ се пишка и се напикава вече за втори път.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1681 -: Юли 06, 2018, 08:53:29 »

Пак пищя, рева, тръшка се и рита в яслата...да не говорим, че като цяло е станала ооооотврат. Тръшкане, хленчене ноооон-стоо, мрънкане, лягане по земята, напикаване, иде ми да я смажа от бой. Няма ли край тоя адски период...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13768

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1682 -: Юли 06, 2018, 09:07:44 »

Че тя не ходи ли на ясла от предната седмица? Колко пък да е продължило?  Lol
Сега предстои уикенд, ще си говорите, ще сте заедно, гледай максимално да й уплътните времето с нещо интересно, развлекателно и любимо. Ути, пробва ли сутрин да й обясняваш къде отивате, какво ще прави на яслата, как ще хапне и ще играе с приятелчетата. Всяко начало е трудно, а вие сте съвсем още в началото. Просто търпение, за жалост няма какво друго да сработи.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 621

« Отговор #1683 -: Юли 06, 2018, 09:12:09 »

И моите бяха така, даже и сега понякога ми спретват такива номера и много се нервирам Cheesygrin.
Освен това, първите седмици след ясла бяха свръх емоционални и мнооого гладни.
Нормално е, което не пречи да ти е гадно де, но ще премине, търпение трябва.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1684 -: Юли 06, 2018, 09:13:52 »

Пупи, да, точно това правя. Но, айде, там реве за 2мин и после се успокоявала бързо и закусвала с настроение, така поне казват.

Но това с тръшкането и хленченето е от месец вече, започна преди яслата и не се издържа, тя просто нон-стоп за нещо мрънка, хленчи и се тръшка. Не я издържам.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1685 -: Юли 06, 2018, 09:20:47 »

Трябва да измислиш метод, който да я успокоява. Пробвай различни неща - от зарязване и без публика, наказване (това е крайно), при Роси работеше да идва и да ме гушва силно (като уговорката беше, че щом е тъжна, ядосана или разстроена, да идва и да ме гушка силно), докато й мине, да я разсеяш с нещо любимо. Или просто седиш и чакаш...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1686 -: Юли 06, 2018, 09:24:09 »

Седя и чакам, тя истерясва, напикава се и накрая трябва пак да я успокоявам, нещо, което не искам да правя, щото примерно трябва да я нося, а не искам да ми се качва на главата и всеки път да става на нейното.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #1687 -: Юли 06, 2018, 09:49:34 »

Но това с тръшкането и хленченето е от месец вече, започна преди яслата и не се издържа, тя просто нон-стоп за нещо мрънка, хленчи и се тръшка. Не я издържам.
Яна - 3г 8м 26 дни ;)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1688 -: Юли 06, 2018, 09:51:16 »

Кил ми.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 621

« Отговор #1689 -: Юли 06, 2018, 10:29:17 »

Мхм, и Теодор още е в тази фаза. Не се тръшка, ама мрънка, хленчи, сърди се, все нещо иска, като прибавам и това, че той просто не млъква, говори нон стоп, все нещо разсъждава и има готов отговор за всичко, е доста изтощително. И не е като да не съм пробвала всичко или пък да му угаждам на глупостите, ама....чакам си и аз Cheesygrin.
Добре, че Маги е изкючително разбрана и си е едно голямо момиче вече, че сигурно щях да откача.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1690 -: Юли 06, 2018, 10:37:50 »

Към три и половина. Сега ще се добавят и чуждите магарии в поведението й. Каквото види в яслата,ще го прилага, ще се налага. Така са две годишните. Викаш адаптацията с теб мина добре, но като бомба със закъснител избухна и сега се запъва. Нямаш ли право на още адаптация и влизане?
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #1691 -: Юли 06, 2018, 10:43:02 »

Ути, тя тепърва влиза в периода на тръшкане, утвърждаване на собсвеното АЗ и пробване дали ще стане или не... Ники е в тоя период сега - 2,5г, Маринчо има спорадични моменти - 3,9г Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1692 -: Юли 06, 2018, 12:32:17 »

Преди работеше да я оставя сама, млъкваше и идваше. А сега се усилва и се напикава. И сега ме смущава, че не знам къде е границата между това да ѝ угаждам, за да не прави истерии и да ѝ покажа, че не може винаги да е на нейното. Кажете тактики
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1693 -: Юли 06, 2018, 14:33:43 »

Ти си възрастният, ти си опората. Не те изнудва като се напикава, много е силна емоцията й не знае как да я контролира. Няма да я разглезиш, но със сигурност не е добре да се опитваш да надвиеш две годишно, безсмислено е. Моето като се запъне ше,просто го пренасяха до мястото,където трябва да се озове.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1694 -: Юли 06, 2018, 14:41:49 »

Ами ако примерно иска нещо и ти кажеш: "не" и тя се тръшне и напикае? Не винаги е въпрос на да я занесеш някъде против волята ѝ.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #1695 -: Юли 06, 2018, 14:50:43 »

Ако не изтерясва от това, че е напикана, ще я оставя да се успокой и ще и обясня защо не съм дала нещото...
Ако истерясва, защото се е изпуснала, ще я гушна, успокоя, преобуя и ако пак поиска нещото ще й обясня защо не може Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1696 -: Юли 06, 2018, 15:11:29 »

Като се изпикае, се засрамва и почва да обяснява, че повече няма да прави така и мама ще изпере дрехите и да крещи, че се е напикала. Ама кел файда постфактум, аз не искам да ми пикае по улиците.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #1697 -: Юли 06, 2018, 15:26:27 »

Ути, и аз не искам да пищят, да се тръшкат и да имаме "Мамоооо, моляяя те, моляяя те!", ама в тоя период са така, няма как да го спреш Smile затова просто като са спокойни - обясняваш като латерна Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1698 -: Юли 06, 2018, 15:29:42 »

Прекалено големи очаквания имаш към дете на 2г и 4 м. Очакваш да ти обясни емоцията си ли? Та тя дори не в разбира, насъбира се и се проявява с изпускане.
За тръшкането ти казах лекове, пробваш един, втори, твои си интерпретации. Но ако се разстройва от напикаването, бих говорила, подкрепяла, че и гушнала. Яяно това й създава дискомфорт и я прави още по-емоционална. Следващия път просто действай преди да е влязла във фазата - разсей, говори, дори да не те чува, гушни я. Защо непременно успокояването на разстроено и тръшкащо се дете се смята за отстъпване. Понякога едно истинско успокояване върши много повече работа, отколкото игнориране или излизане от стаята.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1699 -: Юли 06, 2018, 15:32:31 »

2год и 4 седмици, бе Cheesygrin Ами не знам, очаквам да кажа НЕ и тя да разбере и да не се тръшка. Или ако се тръшка, да се потръшка малко и да се осъзнае, не да ми пикае и да ми точи лиги по пода.

Иначе си права, може би, ще пробвам да не я оставям до такава степен да се ядоса, макар че то е малко порочен кръг, тя като истеряса почва да удря и блъска, и да не чува какво ѝ говориш, и хем я оставям уж на мира, както тя иска, хем ескалира и се напикава.
Активен

Страници: 1 ... 66 67 [68] 69   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: