star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68 69   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 141448 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1650 -: Май 18, 2018, 20:00:31 »

Нищо ти няма, всички сме в тоя лайф  Razz Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17490

A believer

« Отговор #1651 -: Юни 07, 2018, 23:04:18 »

Малкото ми зайче вече е на две години! Не е честно как бързо растат! Толкова съм щастлива, днес целият беше посветен на нея, така ми се пълни душата като я видя щастлива, че ми се плаче просто...вече е голямо момиче, прави толкова много неща сама, кога мина това време, просто не знам...обожавам я Wub Wub Wub Love eyes
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #1652 -: Юли 02, 2018, 14:09:18 »

Ути, как мина първото оставяне самичка на ясла?
Или отлагате заради бактерията?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1653 -: Юли 02, 2018, 14:13:12 »

Ами днес я оставих сефте за първи път сама, иначе четвъртък и петък бях с нея до обяд и я оставих да спи там. Добре е, хапва, играе, в добро настроение е, харесва ѝ, даже в събота искаше да ходи Cheesygrin Малко късно заспива и само на едната учителка казва като ѝ се пишка, ноо и това ще отмине, предполагам.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1654 -: Юли 02, 2018, 16:07:34 »

Разкошно, можело адаптация и без рев значи ;) така се прави. Браво на Ади!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1655 -: Юли 02, 2018, 16:11:22 »

Според мен причината да не спи добре/да не заспива навреме, е, че се спуква да вали и те седят само вътре. Точно имах надежда този следобед да излязат, и току-що пак почна да вали порой. Аман.

Да, Корни, и аз това си мислех точно. Нито другите деца са ревали или са се стресирали от моето присъствие вътре, супер плавно беше всичко (досега поне). Пу-пу Smile))
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1656 -: Юли 03, 2018, 09:06:17 »

Аз да се помрънкам тук. Не ми стига, че ми е супер тежко, че я оставям сутрин на ясла и съм сама в тишината по цял ден, и ми липсва ужасно, ноооо и тя ме отхвърля и за всичко иска баща си. Баща ѝ да я къпе, баща ѝ да я облича, баща ѝ да я храни, да я приспива, цяла нощ хленчи и рева, че иска "тати гушкаааа". Естествено той не прави и половината неща, за които тя хленчи, и съответно на мен се пада честта да къпя и обличам дете, което се опитва всячески да пищи и да се бори срещу мен, защото не иска мама.
Толкова малко време я виждам вече, а тя не ме иска. Цяла нощ пищя за баща си, после рева той да ѝ мие очите и зъбите и да я облича, и отиде на градина...а аз си изревах очите.

Чувствам се ужасно.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1657 -: Юли 03, 2018, 09:20:54 »

Ути, а защо той не се включи да я изкъпе или облече в дадената ситуация? 

От моя опит това поведение се появява, когато единият родител е по-строг или изисква нещо, което не се харесва на детето, в такива моменти то предпочита другия родител.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1658 -: Юли 03, 2018, 09:21:49 »

Еми, първо, не я е къпал никога. Иначе за обличането облича, ама второ - не ми се струва редно да ѝ ходим по свирката, щото иска или не иска нещо си.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4321

« Отговор #1659 -: Юли 03, 2018, 10:29:01 »

Нормално е.. и двете искат баща си. той работи по цял ден, даже и вече се случва да излизаме сами, т.е без него.. и си го искат. Все пак прекарва повече време с теб.. а сега и се натъжава допълнително, че не ви вижда..
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1660 -: Юли 03, 2018, 10:49:05 »

Вече не бих казала, че прекарва повече време с мен. Но точно в тоя момент да ме отблъсква, ми е ужасно
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #1661 -: Юли 03, 2018, 13:16:05 »

Чула съм,че имало такъв период. Виждала съм го при други момиченца.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #1662 -: Юли 03, 2018, 13:45:36 »

Диляна също беше така като се върнах на работа. Вечер се хвърляше в ръцете на баща си и само него търсеше.  Дори като беше болна само него искаше и той като голям мечок я носеше напред-назад. Период е, скоро ще се сети, че мама си е мама  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1663 -: Юли 03, 2018, 16:48:29 »

Мойто до ден днешен иска баща му да го приспива и да го кара на градина. Понякога му "угаждаме", друг път не. Помня, че един път ревах в банята, когато много категорично бе показал предпочитания  Cheesygrin Но в 90% от случаите се кефя, защото си е време за мен  Cheesygrin

Напоследък е и в период на обич към мен, но и това ще му мине  Lol

Близначките знам, че искат все "тати, тати", явно е масово и съвсем нормално. Търсиш плюсовете и така- като тръгнеш на работа, ще имаш нужда от това. А и е хубаво да си имат техни си ритуали/занимания, без теб.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1664 -: Юли 03, 2018, 16:52:50 »

Корни, нямам нищо против да си имат нещо тяхно, но да реве за ВСЯКО нещо, е ужасно гадно и депресиращо. Иначе баща ѝ ще я кара на градина от утре.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1665 -: Юли 03, 2018, 16:59:45 »

Ути, прекалено лично изживяваш всички. Детето не иска баща си, защото по-малко обича теб. Период е, а може и просто да ви пробва при кого ще мине номера. Имай предвид, че дисциплината на ясла/градина е желязна, годпожите са последователни, за разлика от нас родителите и ако сте показали на Ади, че в някои случаи номерата й са вървежни, тя ще си ви манипулира.
Няма нищо общо с предпочитание, харесваме и обич. Ти си й майка и ще видиш, че това леко отдалечаване е здравословно и за теб самата. Просто ти се събират много промени и като зрял човек си ги изживяваш и ти е драма. Децата са по-интуитивни и не влагат толкова разсъждения кого да обичат повече и дали дабойкотират по-строгия. За ментова е теория, която издиша на много нива.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1666 -: Юли 03, 2018, 17:04:17 »

О, аз съм желязна също. Ако има някой да разваля дисциплината, това е баща ѝ. Но скоро имахме голям скандал на тая тема, защото аз поставям някакви граници, а той не иска да я слуша да хленчи примерно и разваля всичко. Та, и той внимава сега с правилата Cheesygrin

Много нежна душа съм аз... Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1667 -: Юли 04, 2018, 09:51:42 »

Цитат
О, аз съм желязна също. Ако има някой да разваля дисциплината, това е баща ѝ. Но скоро имахме голям скандал на тая тема, защото аз поставям някакви граници, а той не иска да я слуша да хленчи примерно и разваля всичко.
Аз пак да си кажа - щом той повече угажда много ясно, че ще го предпочита пред този, който слага правилата. Децата си знаят интереса и знаят къде имат повече шанс да получат каквото искат.

Аз съм много добра напоследък с децата, някак се овладявам и обяснявам спокойно и на игра дори когато правят бели (преди имах изтрещял и изнервен период). Баща им е по-рязък в момента. И да видиш как и двете са върху мен, ако може постоянно при мама и гушнати или да играят с мен. Не мога да мръдна, нищо не мога да свърша и понякога ми идва в повече. Важно е и таткото да поставя граници наравно с теб и нещата ще се балансират. 
Хубаво е, че си чувствителна (обратно на форумния ти образ  Lol) и търсиш обяснение за всичко, това само показва, че си добра майка.
Както другите казват - период е, да не забравяме и едиповия комплекс - таткото е олицетворение на супергерой и мъжки идеал за момиченцата.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1668 -: Юли 04, 2018, 10:30:18 »

Днес като я оставях в яслата се разстрои, протегна ръчички и каза, че иска да гушка мен (хем и баща ѝ беше там), отнесоха я така ревяща, направо ми се скъса сърцето. Само две минути по-късно ми пратиха снимка как нагъва кекс доволна, ама...много тъжно така.

Вчера като отидох да я взимам беше на батута и се спукваше от кеф, едвам я накарах да си тръгнем Cheesygrin

Снощи също изпадна в някаква истерия, не искаше да заспи сама (обикновено пея 2 песни и сама заспива), преуморена ли беше, не знам, не спи спокойно, два кътника растат и не знам от тях ли е, от стреса от новите неща ли или май е комбинация от всичко.

Сияна, мерси за милите думи! Kiss
« Последна редакция: Юли 04, 2018, 10:33:44 от utopia » Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6347

Усмивка

« Отговор #1669 -: Юли 04, 2018, 19:56:41 »

Най-вероятно е комбинация от всичко. Нормално е да е неспокойна след ясла. Боян понякога като се приберем киселее с часове. Ама с рев и "искам, не искам" за едно и също нещо
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1670 -: Юли 04, 2018, 22:00:11 »

А от няколко дни не иска да заспива сама вечер и разиграва нечовешки циркове, даже в момента, трябваше преди 30мин да е заспала, обаче се дере на умряло, напикава се в леглото от зор, защото не иска да спи сама. Иде ми да я удуша, точно се беше научила. Няма да разреша обаче такива циркове всяка вечер.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #1671 -: Юли 04, 2018, 23:25:35 »

Подпикват от стрес. Помня,че моят като ме изстреля в орбитата с някоя истерия и му се скарам,той ревеше и се напикаване. Но не нарочно,ами изпускаше се, като много се разстройва и не може да се контролира.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1672 -: Юли 04, 2018, 23:31:04 »

Да бе, ясно, че не го прави нарочно самото напикаване, ама реве до скъсване, даже втори път се напика и се принудих да остане някой с нея, докато заспи. Мразя така да става. Точно я бях научила да заспива сама и сега ме прави луда.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1673 -: Юли 05, 2018, 08:29:07 »

За такова нещо бих клекнала и аз и въобще нямаше да се терзая, че иска някой да я приспи. Не говорим да й дадеш в 11 сладко или да скача налеглото, или нещо друго фрапиращо. Говорим за сигурността, която търси тя. За мен е напълно нормално да преминават през различни промени, свързани с адаптацията и АЗ да съм на среща, защото мога да анализирам ситуацията и да преценя дали е стрес и тревога или пуст инат. Няма лошо да легнеш, това не е решение до живот, а успокояваш нея и вместо да се нагнетяващ, бързо ще приключите драмата. Това не те прави колеблива и непостоянна, прави те родител, откликваше на нуждите на детето си!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1674 -: Юли 05, 2018, 08:44:16 »

Ами аз я мъчих две нощи ии явно няма да стане, да. Ще клекна, кво да я правя. Отделно втора сутрин реве и протяга ръчички към мен като отива на ясла. Защо така става, уж ѝ харесва там :( къса ми се сърцето.
« Последна редакция: Юли 05, 2018, 08:51:01 от utopia » Активен

Страници: 1 ... 65 66 [67] 68 69   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: