star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 69   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 121609 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2313

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1525 -: Април 12, 2018, 22:02:09 »

И аз махнах памперса вече 2 седмици. Първата беше драма, сега е доста по-добре, започна да казва когато сме навън (макар че има и доста фалшиви сигнали) у дома се самообслужва, сваля панталон сама, изобщо не ме уведомява, аз съм  Shocked Clap Има надежда, пералните пак са доста, през нощта има инциденти, но и аз съм съм привърженик на махане от раз. Бях си дала срок от седмица за някакъв напредък, ако нямаше никакъв можеше и да помисля за заден ход, но не се наложи. Имам спомен с каката, че при пътуване и нова обстановка инцидентите зачестяваха, но сега за празниците пътувахме и не е имало проблем.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17292

A believer

« Отговор #1526 -: Април 12, 2018, 23:37:45 »

Нула инциденти днес. А от ден първи и следобед и нощем е суха. Пууу, дано така се задържат нещата.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2720

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #1527 -: Април 13, 2018, 00:15:37 »

Ако се задържат, ще е защото си казала "пу"! Lol Razz
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1528 -: Април 13, 2018, 00:27:57 »

Ми аз затва го казвам ве 😂
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*
Публикации: 607

« Отговор #1529 -: Април 13, 2018, 09:07:50 »

Ще ви се получат нещата, браво. Много е хубаво като започнат да отпадат тези неща, памперси, биберони, голям кеф.
Аз късно им го махнах, на около две и половина. На Маги и отне няколко дни, но Теодор, ах Теодор...Два -три месеца непрекъснати инциденти, подлуди ни. Много съм благодарна и на лелите в яслата, че бяха толкова търпеливи. Имало е дни, в които ми връщаха по пет напишкани панталона и гащи. Един ден просто спря и си отдъхнах. Нощния го махнах едновременно с дневния, там проблеми нямаше.
Изобщо при него всичко се получава по трудния начин, и с говоренето се бях притеснила, памперса, сега пък не иска да се облича сам, и не че не може, ама голям инат и така да обича да се глези.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1530 -: Април 16, 2018, 14:26:43 »

Значиииии вече се стиска по-дълго време за пиш, на коло 40мин я подканям и върши работа, почти не се изпуска, вчера веднъж ицидентно, но иначе не. Рядко си казва обаче, почти никога.

И акото!!! Сутрешното ако го прави вкъщи, понеже знам горе-долу кога да я подканя, понякога и сама се сеща да седне. Тия дни като беше по-топло и тя само по гащи, по-често се получаваше, но от два дни не само, че ака в гащите, но и си трае и не си казва. Гледам да не ѝ се карам, но честно казано ме влудява. Айде, станал инцидент, ма що не си каже? Грррр. Досега стъргах разпльокано ако и хич не съм на кеф по тоя повод.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9029

« Отговор #1531 -: Април 20, 2018, 13:10:33 »

Ути, защо переш гащи? Винаги като е имало кафяв инцидент в тях съм ги изхвърляла, но неговите са евитини и се случва рядко, де. Ако е редовно не знам как бих процедирала.

Коя ясла избрахте последно и кога започвате?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1532 -: Април 20, 2018, 13:13:59 »

Е що да не ги пера, не съм толкова разглезена още, а и нейните са сухи и почти не цапат гащите 😃 от два дни не сме имали кафяв инцидент, де, отива си сама на гърнето. Вчера само пусна малко пиш в гащите, че каза в последния момент и не можа да се сдържи. Май скоро ще махам и спящите памперси., от седмица не е пишкала в тях.

Иначе избрахме частната ясла до нас с по-мизерната база, за която бях писаха по-горе, и започва юли.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13679

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1533 -: Април 20, 2018, 17:28:38 »

Ути, защо переш гащи? Винаги като е имало кафяв инцидент в тях съм ги изхвърляла, но неговите са евитини и се случва рядко, де. Ако е редовно не знам как бих процедирала.

Коя ясла избрахте последно и кога започвате?
И СЗ тъй. Не е до глезотия, гнус ме е  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1534 -: Април 20, 2018, 18:50:17 »

Е, да де 😃 не е мн приятно, ама биг диъл
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1535 -: Април 24, 2018, 13:44:30 »

Ден 15ти - вече се казва за всичко, почти не се разсейва, от няколко дни няма инциденти. Понякога се разсейва и казва прекалено късно, че ѝ се пишка и пишва леко в гащите, но аз гледам да я подсещам. За акото - казва си, сваля си сама гащите, върши си работата, като цяло супер лесно и безболезнено цялото нещо. В памперс не е пишкала от самото начало през нощта/следобеда освен веднъж като ме домързя да стана веднага да я сложа на гърне (спи с чувал и не може сама).

Мисля днес да разкарам и следобедния, и може и направо нощния.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1536 -: Април 24, 2018, 18:12:32 »

Браво! Детето е било готово за тази промяна! Радвам се, че ви се получи лесно  Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8508

« Отговор #1537 -: Април 24, 2018, 22:14:46 »

Браво на Ади и на теб за нервите и настоятелността  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1538 -: Април 24, 2018, 22:19:30 »

Следобяда беше леко пишнала в гащите и се събуди с плач, пишка в гърнето, сменихме гащите и продължи да спи. Нещо за тая нощ не ми стигнаха нервите, въпреки че тя пищя, че не иска памперс. Още няколко дни само вечер ще слагам явно и после аут Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16069

« Отговор #1539 -: Април 25, 2018, 21:54:05 »

Браво!

Просто й постели пеленка. За да не е драма, ако има инцидент.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1540 -: Април 25, 2018, 22:18:01 »

Сложих я. Уиш ми лък. Накара ме да пишкаме 3 пъти преди да си легне и ме побърка. Сложила съм някаква подложка дебела и отдолу подложка срещу пиш.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1541 -: Април 26, 2018, 00:45:39 »

Абе голямо ти е момичето! И драми да има, ти я окуражавай! Аз Роси я познавам, че й се ходи до тоалетна като започне да се върти на сън и да спи неспокойно. Успех и да се похвалиш със суха нощ Smile
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1433

« Отговор #1542 -: Април 26, 2018, 08:27:21 »

Как мина нощта?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1543 -: Април 26, 2018, 09:20:02 »

Суха 😃 тя не е пишкала в нощния памперс вече трета седмица, де, не е изненадващо, ама аз сънувах кошмари с напикавания хахаха

Кога порасна това момиче?

Аз, бтв, да се оплача, нали ви разказвах за нейната приятелка, дето я блъскаше и се държеше лошо? Всичко беше спряло за месеци, сега я пуснаха на ясла малката и стана страшно. Както играят, на онова нещо му скимва и проявява истинска агресия, онзи ден я издра по гърба и я блъсна от един ръб, снощи ѝ раздра лицето! Няма как да ги разделим, съседи сме, играят на една площадка, те самите се обичат и се търсят много, на другото дете се карат непрестанно (друг е въпросът, че можеше да прочетат някоя книга по темата и да сменят подхода), иии не знам какво да правя :(
« Последна редакция: Април 26, 2018, 09:23:24 от utopia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1544 -: Април 26, 2018, 09:29:35 »

Ами намекна й как да подходят! Както тук си говорим за различни похвати, не пречи деликатно да я посъветваш! Иначе знаеш моето мнение  Cheesygrin
Браво на Ади! Бих я възнаградила с един голяяям сладолед  Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1545 -: Април 26, 2018, 10:11:00 »

Ами казах ѝ вчера да вземе да прочете някъде за различен подход, надявам се да си вземе бележка, аз като видя, че с нещо не се справям, чета книги, статии, ма тя явно не е така, кара ѝ се и толкова.

А иначе толкова се обичат, Ади истински се разстройва ако не се виждат и не играят заедно, споделят храна, копират се една друга, като сестрички са, и сега това отново...вчера направо излязох извън кожата си като видях как ѝ се раздрала лицето.

Иначе Ади не яде сладолед, награждавам я с бисквити Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15243

« Отговор #1546 -: Април 27, 2018, 11:43:10 »

Желязно търпение имаш. Изобщо не бих търпяла такова нещо, нито имам нерви да възпитам други родители. Аз се имам за изключително деликатен и търпелив човек, ама за такива неща излизам извън кожата си. Ще ме извиняваш, че омаловажавам ситуацията, но тя е на 2, колко да се обичат. Какво толкова губиш, че да си струва тормоза над детето ти и да търпиш диване и как майка му не може да се справи с него.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 607

« Отговор #1547 -: Април 27, 2018, 13:09:38 »

Те са съседи, предполагам излизат всеки ден на площадката до блока, което усложнява нещата. Какво да направи Ути, да хукне по други площадки, ако правилно помня, живеят в квартал с не особено добра инфраструктура, предполагам площадката е част от затворен комплекс, така че какъв и е варианта? Да се разхожда с детето по разкопаните им улици или да го води всеки ден с колата някъде? То ако е някой случаен човек, да се скараш или да страниш, ама в случая става явно въпрос за приятелски взаимоотношения, което както казах, усложнява една на пръв поглед лесна за разрешаване сутуация.
И аз бих подходила търпеливо, опитай се наистина да поговориш с майката. Ииии сега не знам колко е правилно, но аз в такива крайни ситуации давам на моите съвет да отвърнат и да се защитят. Много вътрешна борба има в мен, когато го казвам, но има разни деца понякога, които го тормозят и не искам моето да стои и да страда и да го бият. Имахме едно такова познато дете, свикнало да бие и да се налага, ами другите деца и те пораснаха, взеха да му отвръщат и да видиш как спря. И сега са си много добри приятели всички.
« Последна редакция: Април 27, 2018, 13:12:08 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1548 -: Април 27, 2018, 13:54:35 »

Бизар, точно така е, както го е написала Лилия. Приятелско семейство, съседи, има общо една площадка в квартала, в комплекса ни, където си извеждаме децата. Безкрайно много би ме затруднило да търся с колата къде да я извеждам иначе два пъти на ден. Когато се видят, е една радост, тичане едни към други, играят с часове двете, питат една за друга, с тях излизаме и на ресторант, само защото децата се обичат и играят и отдавна не бяхме имали такива проблеми и сега откакто тръгна на ясла...

Иначе на мен нещата не ми харесват - намекнах ѝ да вземе да прочете някоя книга и да смени подхода. Сега далеч съм от мисълта аз да чета такива книги и да ѝ смилам методите, които пише там, ама тя ми каза: ми какво да направя, не съм вдигнала ръце, ама не мога да я спуквам от бой всеки ден, ще го израсте. Лол. Вчера не бяха на площадката, явно са я изкарали на друго място, ама пак проблемът си остава. Определено няма да ги оставям да играят близо една до друга няколко дни. Много ми е тъпо.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15243

« Отговор #1549 -: Април 27, 2018, 16:06:45 »

Не знам какво ти е тъпо, има някакъв момент, в който според мен човек трябва да спре да бъде роб на тези социални глупости какво ще кажат хората и да се заеме с това да му е спокойно. Казвам го като човек, който също късно почна да се учи на това.

Да илизам всеки ден с някакъв страх и притеснение и нервност как ще протече играта на дъщеря ми, как пък не. Тъкмо повод да се разходите.

А предполагам, че може и съвсем зряло и отговорно да се подходи с думите, че нямаш нищо против компанията й, но за момента са в таква възраст и двете деца, че явно стават сакатлъци и предпочиташ малко да я отделиш настрани от деца, но иначе компанията на майката ти е безкрайно приятна и бихте пили кафе без децата при първа възможност.

Всъщност не знам как се надявате децата ви да свикнат да общуват и да избягват белите, ако не го правите сами, като никой не говори да сте груби и невъзпитани.

Аз, ако знам, че детето ми е буйно, никога не бих се разсърдила на някой, че иска малко да кара по-спокойно, след като разбирам каква е ситуацията.
Активен

Страници: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 69   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: