star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 59 60 [61] 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 100418 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17012

A believer

« Отговор #1500 -: Април 11, 2018, 17:35:23 »

Ами гледах и аз преносими гърнета, ама всеки път да вадя и слагам ми се вижда трудоемко, сигурно ще е с храстите, дано не ме гледат в ужас.

Ето сега пак се изпишка. Не знам защо така прави. Питам я, казва, че няма пиш и след две минути се напишква...отчайващо е. Усещам, че тва ще ми е най-големият зор 😃 нямам търпението за тия неща.

Иначе аз ѝ купих евтини, но красиви гащи, уж за да ги пази...ще видим.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13519

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1501 -: Април 11, 2018, 17:46:16 »

Не е лесно  Lol
Хвани я някой път да си говорите като големи. Как пишкаш ти, къде ходиш до тоалетна, че са ти чисти гащите. Звучи глупаво, но ще се изненадаш колко попивателни са и как имат нужда точно от подобен пример.
Мариела се напикаваше винаги след баня, гола, по дупе, правеше локвичка по средата на стаята и шляпаше вътре. Коронен номер. Мразех го. Сега ми е смешно и й го връщам като я засрамвам с този разказ  Razz
Чакам Роси да порасне още малко, за да засрамвам и нея с безкрайното количество изхвърлени насрани гащи.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1502 -: Април 11, 2018, 17:47:22 »

Правя го, обяснявам, показвам, даже ѝ казах да не мокри крокодилчето на гащите 😃 всичко разбира уж 😃

Казва Има пишо в момента, в който пишка...
« Последна редакция: Април 11, 2018, 18:06:26 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8460

« Отговор #1503 -: Април 11, 2018, 18:13:07 »

Ути, много бързо ще започне да стиска и няма да пишка през 20 минути, а през 2 часа. Иначе в храстите - те хората кучетата си изпикават и изси*ат по тротоарите, пред входовете и пр., ти за едни храсти се тревожиш.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1504 -: Април 11, 2018, 18:23:03 »

Усещам как това ще ме подлуди. 4 фала за два часа. Не мога да хвана логиката. И на 15мин да я слагам, няма гаранция никаква. Нямаме повече клинове.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1505 -: Април 11, 2018, 20:21:34 »

Иии вкъщи още 10 фала за още час. Кажете, че има надежда, щото съм пред самоубийство днес 😃
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4259

« Отговор #1506 -: Април 11, 2018, 20:35:30 »

Има, споко.. ще почне наистина да се стиска. Не забравяй, че е свикнала да си пишка веднага, когато усети нужда.. Дея също казваше в началото докато пишкаше, Яна забравяше от игра.. Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3026

« Отговор #1507 -: Април 11, 2018, 21:24:39 »

Малка е, дълго ще продължи дресировката. Поне другия месец може да го ударите само по китайски гащи за изхвърляне.  Кой ли не пикае по храстите, та детенце.
« Последна редакция: Април 11, 2018, 21:29:48 от D.Dimitrova » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1508 -: Април 11, 2018, 21:30:02 »

Е как ще е малка, почти на две е...и много добре знае какво прави според мен. Пф. Не знам вече дали не сбърках. Направо обмислям да се откажа. И мъжът и той веднага да каже, че съм взела грешно решение.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1509 -: Април 11, 2018, 21:52:34 »

Дай и седмица така и ако няма напредък , отложи за лятото. За около седмица би трябвало да се научи,ако й е време.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1510 -: Април 11, 2018, 23:09:36 »

Ути, Роси като дойде при нас, близо седмица всеки ден имаше поне по два фала на ден. Успокоявах се, че е заради промяната и защото трябваше да полага усилия да иде до тоалетната (разбирай на втория етаж). Че даже и бельо изхвърлях, сещай се защо. Търпение, постоянство, говорене, обясняване, като всяко друго нещо. Малка е, защото е имала навика да не се стиска и всеки път като почувства нужда, да си пишка в памперса. Не търси логика, отнема време да заработи мозъчето на други обороти. Аз смятам, че и повече от седмица може да отнеме, въпросът е да не се връщаш към памперса щом веднъж си започнала с това. Без значение фаловете...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1511 -: Април 11, 2018, 23:46:42 »

Мерси, Пупи, аз просто...много се отчаях днес. 1-2. Дори 5 фала на ден очаквам, разбира се, не съм олигофрен да очаквам чудеса. Но тя от 16.30 до 19.30 пика през 5-10 мин, безкрайно много фалове, на 10 спрях да броя, накрая остана гола, щото повече нямаше дрехи. Затова се и прокрадват мисли дали пък не направих грешка. Дано утре е по-добре, че днес много тежко и втора чаша вино пия. А и тя се изнерви до безкрайност от цялото това събличане, каране, дебнене...(щото, сега, на 5тото пишкане за 45мин ЛЕКО изтрещях...)
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1512 -: Април 12, 2018, 08:54:27 »

Тя сама ли идва при теб като се напишка? Ако се оплаче, това е моментът да й въздействаш. Нали знаеш очния контакт, с времето още повече им въздейства. Остави я малко да потърпи, убеди я, че не е хубаво да е напишкана, мокро й е, дразни, мръсно е, мирише лошо.
Вариант е да й вземеш тренировъчни гащички. Ще й е мокро на дупето, но дрехите ще са сухи Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1513 -: Април 12, 2018, 09:15:14 »

Ами идва, относително казано, първите пъти казваше "Ади пиш", после само гледаше виновно милата. Иначе аз ги правя тия неща. За гащите много се изкушавам. Наистина ли не пропускат? Едит: сега четох, че задържат само малко урина. Е, няма много смисъл така.

Сякаш има напредък, днес я научих да си слага и сваля сама гащите, усещах, че ѝ се ака, понеже по това време все се случва. Няколко пъти сяда, става, няма резултат и накрая каза АКО и докато реагирам пусна малко през крачола, хахах, ма все пак останалото на мястото му. Lol После беше супер горда да го почистим заедно в банята. Cheesygrin
« Последна редакция: Април 12, 2018, 09:31:37 от utopia » Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11980

« Отговор #1514 -: Април 12, 2018, 09:49:50 »

Ути, подготви се за един дълъг и изнервящ процес, а пък дано да не се окаже такъв Smile На мен с Дани ми беше много лесно и все се чудех каква пък толкова е драмата с махането на памперса. За 2-3 дни махнахме дневния (първо вкъщи, после навън), а в рамките на две седмици го бяхме махнали окончателно, тоест нямаше повече гафове. При Саня се проточи с години, честно! Адски мъки. Започнах я на година и нещо, щото уж нали момиченцата по-бързо схващали. Да бе. Въобще не можеше да се отпусне да направи каквото и да е в гърнето, можеше с часове да стои на него, но стискаше упорито. Много пъти съм се отказвала, след много безуспешни опити (разбирай седмици без никакъв напредък и безкрайно пране). Вече не помня кога махнахме дневния, някъде на две беше, хубавото беше, че навън се стиска от много малка, но вкъщи - пълна анархия. Нощния обачеее....Сигурно до 3,5 г. стоя с него. Въобще не се събуждаше, напишква се и си спи най-блажено. Не спях въобще, дебнех я на час-два да я вдигам за тоалетна, но почти винаги я намирах напишкана, сменях чаршафи по три пъти на нощ, абе ужас! Разбих си нервите тотално, накрая ми писна и просто я оставих с памперс, да си пишка колкото иска. Една вечер след баня каза "вече съм голяма, няма да ми слагаш памперс". Лошо ми стана, защото знаех какво ще последва, но не - не се напишка тогава и никога повече след това. Не знам как стана, просто тя го реши. Така че за мен съветът да го махнеш изведнъж и да упорстваш, каквото и да става, не е най-добрият вариант, защото всяко дете е различно, готово е по различно време и ако го махнеш в неподходящия момент, може това да се превърне в кошмар и за двете ви. По-скоро съм за постепенното махане - махаш вкъщи, на разходките е с памперс, но по някое време започвате да се прибирате със сух памперс, махаш го тогава и за навън, като почне да се буди суха, махаш и нощния. Защото това постоянно дебнене, подканяне през две минути, каране и т.н. е убийствено.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1515 -: Април 12, 2018, 10:35:03 »

О, да, определено ако е някакъв такъв ад, няма да си го причинявам, но мисля да ѝ дам няколко дни поне да видя как са нещата. Все пак да свикне с идеята. Тя определено не е толкова зле, върши си работата в гърнето. Днес цял ден сама сваля гащите, пишка си, вдига си гащите, направо не ме занимава, само веднъж съм я подканила. Много съм впечатлена, дано и следобеда е така понеже не знам защо, но следобедите пишка в пъти повече. Пу пууу
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8940

« Отговор #1516 -: Април 12, 2018, 11:35:16 »

Нощния обачеее....Сигурно до 3,5 г. стоя с него. Въобще не се събуждаше, напишква се и си спи най-блажено. Не спях въобще, дебнех я на час-два да я вдигам за тоалетна, но почти винаги я намирах напишкана, сменях чаршафи по три пъти на нощ, абе ужас! Разбих си нервите тотално, накрая ми писна и просто я оставих с памперс, да си пишка колкото иска.

Лори, това колко ми е познато  Cheesygrin При нас никаква драма с дневния, както викаш с Дани- за няколко дни и готово, чудех се какво толкова се впрягат другите, нямаше и 2 години. Но като спи се напишква и хич не се буди, може с часове да си откара мокър. Съответно е с памперс гащи, и аз като теб се отказах от опита. Освен да го чакам пак да си каже. За съжаление при нас той си каза пред месец, че не иска памперс, махнах, но още същата нощ се напишка, опитах няколко нощи, само пране и всичко мирише ииии да. Върнах гащите. Досега само една сутрин се е будил сух. Вижда ми се гадно да спирам течностите преди лягане, той точно тогава ожаднява и пие, казвам му само глътка, ама нали...Пък вариантът да го вдигам нощем не ми харесва, излишен стрес за всички ни (а и аз нощем съм толкова неадекватна, не знам как ще се разбудя). Предполагам ще го израсте и да не го мисля.

Ути, да не би като излиза и е жега  да пие много течности и сокове? Затова следобед повече да пишка?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1517 -: Април 12, 2018, 11:55:18 »

Не, почти нищо не пие, не знам откъде генерира хахаха
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #1518 -: Април 12, 2018, 13:21:57 »

Яна снощи се напишка от инат Smile Ревна през нощта и аз не легнах при нея.. успокоих я и си отидох в спалнята.. сутринта беше цялата мокра.. като я питах защо - ами аз плачих, и ти се обърна и си ориде и аз се напишках........
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15954

« Отговор #1519 -: Април 12, 2018, 13:28:33 »

Препоръката ми е за водене по детето. Както и другите са писали – виж си кое ще е работещо за вас без да е стресиращо, защото не това е целта на упражнението.

Цвета още на 1.7-1.8 се напика точно 3 пъти вкъщи и започна да си казва „има пиш“ или само „пиш“. С акото се борихме сигурно още 3-4 месеца докъм 2 г-2 г и малко. Всички гащи хвърлях. Тео е на 1.6 и за момента това, което казва е „баба“. Не виждам как да го уча на гърне и да си казва като той НИЩО НЕ КАЗВА. Защо да започне именно с пиш? Ясно ми е, че ще си се напикава и това ще е пълен крах. Дано скоро започне да говори нещо обаче, защото и аз планирам да ползвам лятото и от юни да го мъча и аз с гърне въпроса, но изобщо не мисля да се впрягам – ще се ръководя по неговото темпо, не работя за норматив или медал. Ето бибата как сам си я отказа за през деня, а беше ужасно пристрастен. За сън още я цока, но я изплюва на 5тата минута като заспи и аз я прибирам.

Цвета вероятно е с нощно напикаване, защото продължава спорадично да се изпуска нощем, а уж до 6 г трябвало да е приключило това, ако четем по учебник. Сестра ми имаше нощно напикаване, израсва се в пубертета, не гледам фаталистично на това и изобщо не го правя на въпрос, за да не се травмира. Вкъщи спи върху едни еднократни пелени, които се залепват под чаршафа, за да не съсипем матрака, а по хотели и т.н. нося едни памперс гащи, които са за по-големи деца с този проблем.

Търпение, Ути, никой не се е родил научен и научил за миг.

ЕДИТ: Забравих да кажа за храстите - разбира се, че те са ти опцията. Носи си някакво малко пликче, в което да събираш кърпички, с които сте се трили, защото не винаги има кофа. Аз си носех и по-малко пликче, с което съм събирала, както на куче, ако случайно свърши голямата работа и после хвърлям в кофа...Супер гнусната история, но минава и това...

« Последна редакция: Април 12, 2018, 13:30:39 от Fei4ka » Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #1520 -: Април 12, 2018, 14:42:25 »

аз имам спомен, че бях в  училище и се напикавах вечер. Дея не го прави, Яна не се беше напикавала от много време.. но снощи нали.. инат.
Води се по нея - не я стресирай. С Дея бяхме така - изпадаше в ужас като чуеше думата пиш.. оставихме я и след 2 месеца сама се отказа от памперса.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1521 -: Април 12, 2018, 15:01:50 »

Днес засега много добре вървят нещата, дано така се задържи, не сме се карали, всичко е по мед и масло, сама си отива, върши си работата, навън я подканих 4-5 пъти, свърши работа в храстите и така. Пу, дано все по-добре става.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1417

« Отговор #1522 -: Април 12, 2018, 15:14:43 »

На Марин памперса му го махнах на 20мес, 1 седмица по голо Д на село и препишкваше където свари, но ако го подканиш и пишка... На гърне отказваше да сяда... Следващата седмица си бяхме у дома и имаше по 2-3 инцидента на ден, което беше обнадеждаващо... Третата седмица почна да си показва - не говореше... с номер 2 имаше повече драма...
Ники го пробвахме миналото лято - 18мес, не искаше на гърне, за 1 седмица нито 1 път не каза, че има пиш, а стиска с часове, като го подканиш не прави нищо и след малко си свърши работата... пълен бойкот. Сега в яслата ги слагат на всеки час на гърне, но той не винаги седи и не винаги пиша, ако има желание си казва, сваля гащи и си върши всичко там, но просто няма желание още... не насилвам, чакам юли/август на село Smile
Ути, успех! и се води по нея, ако има желание и прогрес, супер... иначе здраве да е Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15954

« Отговор #1523 -: Април 12, 2018, 16:19:39 »

Е, обнадежди ме, че има и други НЕГОВОРЕЩИ на 18-20 месеца...Аз вече в чудо се виждам.
Много реве напоследък и според мен е, защото вече е голям, разбира и иска да изрази и заяви и себе си, НО не може да говори...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1524 -: Април 12, 2018, 21:32:56 »

Моят на три не говореше, затова се наложи да ходи до тоалетна без да ме уведомява. Отиваше и си вършеше работата , ако го видя на гърне, трябва да бърша. Не е имал думичка да ми казва в началото.
Активен

Страници: 1 ... 59 60 [61] 62   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: