star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 57 58 [59] 60   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 84889 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13439

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1450 -: Февруари 01, 2018, 14:29:55 »

Покажи ми едно хлапе, което да не е минало през този период и няма да го повярвам. Аз съм разказвала как съм се прибирола с разреваната Ростиана, с пълни торби в ръцете си, наложи се да си я подритвам до вкъщи иначе друг начин за предвижване нямаше  Razz И се е тръшкала в магазин, по пода, зокато сме на улицата, въобще много мога да разказвам. Но минава. Ако това ще те успокои  Cheesygrin
Бооже, Фей. Че аз всеки ден си крещя и по малката, и по голямата. Че да нямам нерви от желязо!
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4236

« Отговор #1451 -: Февруари 01, 2018, 15:10:55 »

И на двете крещя.. просто не мога да повтарям нон стоп едни и същи неща.. проблема при нас е, че Яна като й се скараш млъква, навежда глава и все едно говориш на стена.. и го забелязвам от едно известно време и се опитвам да не й се карам, обаче като трябва да й кажа нещо 20 пъти издивявам.. докато не им се скарам/изкрещя не го правят.. омръзнало ми е!
Дея вече ме пита - мамо защо ми се караш..ами как няма като не слушаш...опитвам се да съм по дзен ама...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1452 -: Февруари 01, 2018, 15:16:26 »

Роси е същата, обаче имам чувството, че гледа през мен. Не мига, не гъква, гледа ме в очите, но все едно се е отнесла някъде и преима забележката и караницата като поредното конско от мама. Което още повече ме вбесява. Или пък дежурното "добре", което още повече отприщва в мен бяс и крясъци  Lol
На Мариела като повиша тон, вкарва един тъжен поглед, телешки му викам. Опитах няколко пъти да й обясня, че не ми въздейства, но тя държи да ми го прилага  Razz
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2266

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1453 -: Февруари 01, 2018, 15:18:04 »

Ути, и при нас е така, за маловажните неща съм се отказала да настоявам, оставям я да прави както иска.
Пресичаме булеварда до нас - тя гушната, кака й за ръка. По-често голямата иска сама да минава, но е голяма улица и не я оставям, колите се двиажат бързо, децата спират по средата, а и ме е страх да не се спънат на платното, за това държа. Вече и малката знае като кажа "на тротоара", тя отговаря с "коли!" и лека-полека диагонално тръгва към тротоара. Това, ако няма наистина идваща бързо кола. Иначе се разххожда хаотично.

Не иска да и слагам лигавник, ако настоявам се разревава и вече няма шанс да яде изобщо. Вчера заплашвах, че взимам супата, не. Накрая и казах че аз ще си сложа лигавник и ще изям всичко, направих театър и тя поиска всичко. Иначе я оставям без, ако не е някоя наистина много течна и червена супа, както вчера.

Освен това дори тя да крещи - гледам да отговоря тихо и с приятна интонация (не винаги успявам). Ако кажа не викай - тя казва "викам" и съвсем нарочно го прави и ми се смее насреща.
« Последна редакция: Февруари 01, 2018, 15:20:03 от syanna » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15877

« Отговор #1454 -: Февруари 01, 2018, 15:25:25 »

Аз с огромно усилие на волята и с години трениране се научих да не викам...чак толкова много или поне не всеки път.

Но съм споделяла как един път, преди години, такъв скандал стана у нас, че звъняха съседи на вратата в опита си да спасяват детето, което беше недокоснато и всъщност то беше и Е демонът причина за всичко!!!

Тренирам се много за викането първо, защото е безполезно, освен да ме заболи гърло не води до ефект при Цвета и второ, защото го има Тео. Детето си е малко, да не кажа бебе и все още не може да схване вербалната предистория, за да разбере защо в един момент чашите се напукват от вика на мама. Той направо замръзва и ококорва гигантски очи, а понякога заплаква. Такива бърн аути съм имала, че веднъж ги зарязах двамата и аз се затворих в кухнята и ревах на пода.

Винаги всичко е заради Цвета.

Това също е проблем. У нея се развива чувството, което си е и типично за по-голямото дете, че обичаме повече Тео. Дори сега, него го няма, и тя пак...като й се скарам идва и ми казва Искам да ме обичаш...И то не манипулативно.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #1455 -: Февруари 01, 2018, 15:29:03 »

Роси е същата, обаче имам чувството, че гледа през мен. Не мига, не гъква, гледа ме в очите, но все едно се е отнесла някъде и преима забележката и караницата като поредното конско от мама. Което още повече ме вбесява. Или пък дежурното "добре", което още повече отприщва в мен бяс и крясъци  Lol
На Мариела като повиша тон, вкарва един тъжен поглед, телешки му викам. Опитах няколко пъти да й обясня, че не ми въздейства, но тя държи да ми го прилага  Razz
1 към 1.. само дето Дея не прави телешки поглед.. а просто става тъжна и ревва..
За Яна - абсолютно същата работа, през мен гледа.. или гледа долу, в страни.. все едно със стена говоря. И като ми мълчи така издивявам...... Дея не е била така..
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16882

A believer

« Отговор #1456 -: Февруари 01, 2018, 15:30:00 »

Абе да, ама си изпускам нервите вече по няколко пъти на ден по начини, по които не ми харесва...да изникват тия зъби и да се поуспокоим малко и двете. Крещенето ми е най-малкият проблем, подлудява ме, че нито обясняния, нито крещене, нито отупване на памперса в момент на бяс не помагат, беееее. ААААААААААААА.
« Последна редакция: Февруари 01, 2018, 15:32:06 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*

« Отговор #1457 -: Февруари 01, 2018, 15:31:10 »

ако мислиш, че с това ще свръши викането.... Lol Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1458 -: Февруари 01, 2018, 15:32:27 »

А не, далеч съм от тази мисъл, просто като съм недоспала, а и тя е крива от зъбите, са по-зле нещата.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1459 -: Февруари 01, 2018, 15:34:00 »

На моите отдавна не им никнат зъби.  Razz
Абе и аз се тренирам да не викам, ама в един момент просто не се изържа. Особено когато не уважат казаното от родител и си правят каквото си решат. Пък и по-добре чуват като крясна Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3007

« Отговор #1460 -: Февруари 02, 2018, 15:24:55 »

Аз съм като досадна,подвижна възпитателна тетка. Навън постоянно водим разговора на Феята, че родителят се слуша и се чака. Срам ме е вече от себе си, че като изляза навън само нещо му наливам в главата и дудна,спорим и се заплашваме. Иначе онзи ден, една вбесена майка опердаши по дупето един дребосък около две годишен . Много мъчно ми стана за майката, какво ли и прави малкото по цял ден.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1461 -: Февруари 02, 2018, 15:34:09 »

Да не съм била аз Lol Lol Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8897

« Отговор #1462 -: Февруари 02, 2018, 15:44:13 »

Ути...аз още мисля, че такова чудо като първата година няма, ама е и вярно, че проблемите просто стават други.
Сега сме в ужасен период. Ужасен. Без викане, заплахи, пазарене, нищо не става. Изобщо не слуша, не знам дали има такъв период на възрастта, но играе той възрастният- повтаря какво е чул преди седмици например- казва ми "мамо, не се лигави", "толкова си непослушна". Това звучи сладурско, но когато е просто като демонстрация, че  нямам авторитет...става тъпо. За всяко нещо водим битки. НАпример за да си измие зъбите- повтаря се десети пъти, започваме от рано, че ще ги мием след 10 мин, след 5 след 1. После го викам да идва. Не ме чува. Повтарям, моля, заплашвам, каквото и да кажа, или игрнор, или "не може да стане веднага". Накрая му казвам, че или ще дойде, или насила ще го завлека и понякога работи (друг път наистина го мъкна насила). Сигурно аз греша някъде. С баба си обаче също се лигави много- онзи ден я близа по лицето и крещя (в ресторант) въпреки молбите й да не го прави. С баща си слуша една идея повече, но пак дори мъж ми се изнервя с него (а е самото спокойствие).
Един път ми каза "не те искам" на приспиване (бях му се карала). Много болно ми стана и после идва да ми се извинява.

Изобщо не коментирам като почне да реве и да се тръшка за всичко само леко ако е изморен, това настрана. И че не спира да говори и да ни прекъсва и това е много, много изморително.

Но това, че не ме чува и все едно на стена говоря, много ме притеснява. Различни неща пробвам- мило отношение, молба, подкуп (това най-работи, ама не бива често), игнориране, викове...Успех минимален.
Сори, че тук го излях.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #1463 -: Февруари 02, 2018, 15:49:36 »

We've all been there Smile а някой даже и не са се измъкнали от там Smile Виж Дея е много разбрана от няколко месеца. юпредполагам е от годините. И тя се вдетенява и плаче за глупости, но при нея е разсеяност. Просто не чува, защото се е забляла.. Докато Яна чисто игнорира.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1464 -: Февруари 02, 2018, 15:52:10 »

Хвани го в добро настроение и му говори как правят възхитаните деца. Иначе в миг на бяс не чуват собре, даже изобщо. А за прекъсването им намерих цаката. Обясних им, че когато имат нещо да ни казват, а ние говорим с някого, просто да ни хванат за ръката, като знак към нас, че искат нещо да кажат. Върши работа в повечето случаи. Изключвам ситуациите, в които просто се провикват за нещо от другата стая.
Аз пък мн се дразня на Мими как си търси повод да провокира малката. А това веднага води до писъци, рев и разменени шамари. Ей, превъртам направо. Най-често се карам, за да въдворя ред или защото се правят, че не ме чуват за баня, маса или друг битовизъм. Точно неуважението към авторитета.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1465 -: Февруари 02, 2018, 15:56:26 »

Ох, Корни, твоите мнения винаги ме отчайват. Хахха, точно си мисля, че едва ли не хубавото предстои и ме затапваш Razz Lol Звучи ужасно. Не искааам.

Тя, в интерес на истината, е адски разбрано дете, може би точно затова в моментите, в които не слуша, и превъртам, защото съм свикнала да се разбираме лесно. Не знам. Със сигурност нямам подход, а и не съм от търпеливите. Първо пробвам да обясня, после да ѝ кажа, че послушните/големите деца правят по същия начин, изобщо да я увлека по някакъв начин, но понякога бързам и трябва нещо да стане веднага, примерно да спре, за да не я блъсне кола, нали...Накрая крещя и заплашвам, че ако не направи еди-какво си, ще ѝ взема еди-какво си или ще се приберем, и го изпълнявам, но не разбира от дума въпреки това. Сякаш не ме разбира, или не ѝ пука.

Примерно 200 пъти съм ѝ казвала да не ми цъка по клавиатурата, тя пак отива. Повтарям, потретвам, казвам за десети път, все едно не ѝ говоря, накрая ѝ казвам, че ще я плясна през ръцете и в крайна сметка даже я плясвам и я махам оттам. Ми след 10мин пак е там. ПРЕВЪРТАМ! Cursing
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 16:00:52 от utopia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1466 -: Февруари 02, 2018, 16:09:47 »

Изключи компютъра и я остави да се нацъка.  Lol
Да, ужасно е да бързаме за някъде и точно на вратата да стане панаир. Не само, че сме закъснели, но и се движим като два или три, в най-лошия случай като четири черни облака и само се заяждаме по пътя.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1467 -: Февруари 02, 2018, 16:23:26 »

Ами, то ако е нещо, което съм ок да прави, е едно, но става въпрос за нещата, за които съм категорична, че не разрешавам, а тя не ме слуша. Като ми грабне телефона и почне да вика: "ало, бабо", и ми иде да ѝ откъсна главата, много добре знае, че телефоните не се пипат.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #1468 -: Февруари 02, 2018, 16:34:40 »

Ути и аз съм като теб Smile свикнах да слушат и като не слушат вече издивявам.  Аз за това казвам, че не съм за трето..свикнах на що-годе послушание и разбиране и ако трябва пак да го минавам.. тц - в период на егоизъм съм Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8897

« Отговор #1469 -: Февруари 02, 2018, 18:27:50 »

Е,Ути, вземи й детски телефон, или стар неработещ, да свети там нещо без сим карта. Не е същото и знам, че не се лъжат, но ще можете да играете на телефон и да й казваш да си говори по нейния. При по-малките все още лесно минават такива номера  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1470 -: Февруари 02, 2018, 19:02:08 »

Е тя има стар мой телефон, ама да не е малоумна, все към моя я влече, че и понякога не знам как успява да го отключи и да набере баба си и да си говорят. Ще ме умори Cheesygrin

Ма като цяло ме дразни, че колкото и да повтарям едно и също, хич не слуша.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3007

« Отговор #1471 -: Февруари 02, 2018, 19:49:59 »

Е тя е много мъничка не може да осъзнае причина и следствие. Не помни дълго заканата ти. Моето чак на пет мога свободно да го заплашваме, ако ме изнерви. Вече не смее да пипа телефон и не се тръшка. Моля се някакси всичкото обясняваме да се поема подсъзнателно, щото ако трябва всичко това отново да го повторя.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1472 -: Февруари 22, 2018, 22:54:59 »

Малката е почнала да хленчи, ей така преди две седмици почна изведнъж, нон-стоп се врънка нещо с един протяжен гласец, направо да полудее човек. Вечно иска нещо, ако не стане на нейното, веднага рев, хленчене, "мама гуш", ама не знам как да обясня, просто си извива гласа и мрънка, направо ми иде да вия и аз. Как се противодейства на това нещо, дайте идеи?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1473 -: Февруари 23, 2018, 00:42:57 »

Тъй ще е до поне трите години  Lol
Аз на моето съм му казала като е тъжно, ядосано, ударено, ревящо, да дойде и да ме гушне силно. Действа в 90% от случаите, а като се успокои, си говорим защо и какво се е случило.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1474 -: Февруари 23, 2018, 10:04:22 »

А, не, мерси, тя така или иначе нон-стоп иска "мама гуш" и ме побърква с тая залепеност у дома.
Активен

Страници: 1 ... 57 58 [59] 60   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: