star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 55 56 [57]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 76501 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16739

A believer

« Отговор #1400 -: Декември 15, 2017, 16:32:12 »

И мен ме бие с книгата хаха. С гърнето полудявам, защото си казва като ака, а като кажа хайде на гърнето винаги казва не. И съответно всичко в памперса
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*
Публикации: 2238

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1401 -: Декември 15, 2017, 16:33:45 »

казва като вече е пълен и настоява да го сменя... same story  Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15792

« Отговор #1402 -: Декември 15, 2017, 16:41:04 »

И аз мисля май-юни да обуя Тео с гащи. Да видим. Цвета на тая възраст - годинка и половина, седем, осем схвана за пишкатето точно за 3 напишвания, че трябва да казва и да сяда на гърне, а за акото отне поне още 3-4 месеца, малко след 2 г още помня, че акаше под масата в гащите на пук. Да видим Тео...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1403 -: Декември 15, 2017, 17:28:41 »

Мен честно казано не ме кефи тая концепция да свалям памперса и да я чакам да се опикава и постфактум да схваща защо трябва се казва, ама ще видим как ще е...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8857

« Отговор #1404 -: Декември 15, 2017, 18:11:44 »

Според мен го има моментът с напикаването така или иначе, не може съвсем без него и наистина става сравнително лесно.
Не знам, ама апелирам към едновременно сваляне на дневен с нощен- аз ги разделих и още сме с нощен, а схвана супер лесно (за момче  Lol) за дневния, на 1.10г май го свалихме. Уж ако се махнат едновременно, било по-добре, макар че според мен ще е супер гърч за майката с месеци.

Тъпото при Бо е, че хич не му пука да е мокър, затова и беше неуспешно като се опитах да махна нощния- той си пишка насън, не се буди, дори да се размърда, после си е ок да остане мокър, не му пречи.
Засега не го мисля, знам, че няма до унивеситета да е така, ама леко се прокрадват притеснения, все пак мина 3г...но за друга тема трябва.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1405 -: Декември 15, 2017, 23:13:57 »

Ъ, Корни, в САЩ на тая възраст са си и с дневния и НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАТ ОТ НИЩО Lol
Само казвам...
Не мисля, че имаш повод за притеснение...
Но са кофти тъпите памрси, само това... Rolling Eyes

Еми, Ути, успех Cheesygrin Опикаването е най-малката драма. Ако малко повече от половин година ти се нааква, както Цвета, напълно съзнателно и хитро под масата, включително навън по кафета и ресторанти, и офицални събития като сватби и ходиш с два ката допълнително бельо и дрехи за същия период...ще говорим пак какво те "кефи" Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13341

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1406 -: Декември 16, 2017, 08:31:48 »

Аз след второто тонално си загубих и теории и умения за махане на помперса. Мариела беше лесна, на 1г. и някакви месеци махнахме всичко. За яслата беше пре готова и памперси дори не им носих.
Обаче с Роси  Lol То не бе ритане на гърне, не беше тайно напикаване, пиеше и мн вода и нощно време беше потоп, имаше и няколко сериозни стомашни вируса, които ни върнаха назад. Обичаше да се стиска и ако не уцеля момента, всичко опикаваше, без значение дали сам сложила преди това на гърнето. Вече не помня кое сработи, че и кога. Търпение и постоянство вероятно. И безброй изхвърлени гащи, защото не пера омазано бельо  Razz
Между другото и сега се стиска. Не знам мързи ли я да иде до тоалетна. Особено по голяма нужда, когато нещата са на зор, променя си позата на тялото, започва да подскача нервно...абе мн смешна, защото играта или филма са по-важни. Трябва да кресна, че да се сети за тоалетната.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1407 -: Декември 17, 2017, 12:57:50 »

Търпение и постоянство вероятно. И безброй изхвърлени гащи, защото не пера омазано бельо  Razz

Именно.

А за стискането - и Цвета е същата. Съвсем наскоро се беше напикала у майка ми до тоалетната. Толкова е стискала, вече отишла, аха да се събуе...ама...нали.
Аз откачих.
Дете на близо 6 тв да му е по-важено! Razz
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2697

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #1408 -: Декември 17, 2017, 14:25:08 »

Хахах, Ади така преди някакво време, тичала вече към тоалетната, но точно да събуе гащите и се беше опишкала. На мен пък ми стана смешно, защото е суууупер инцидентно, обърнахме го на смях и оттогава не го е правила Smile Е, пак ч виждам понякога да тича натам, но кое дете не се е стискало понякога.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8857

« Отговор #1409 -: Декември 18, 2017, 12:16:46 »

Ъ, Корни, в САЩ на тая възраст са си и с дневния и НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАТ ОТ НИЩО Lol
Само казвам...
Не мисля, че имаш повод за притеснение...
Но са кофти тъпите памрси, само това... Rolling Eyes

Мерси, Фей, и аз така мисля, но ми действа добре да го чуя от друг. Че има всякакви коментари, лятото на морето като купувах памперси продавачката започна да се кара на детето (уж шеговито) как можело на тази възраст още да е с памперс  (май нямаше 3 тогава) Rolling Eyes А той вече разбира, притеснява се като се напишка, доста тъпо ми стана...още повече наистина доста рано махнахме дневния, ама сега да й се обяснявам ли...

Според мен ще си стане от само себе си, той понякога на обяд казва "не съм бебе и не искам памперс" и наистина се стиска в такива дни (но в градината им нося, че имаше едни седмици всеки ден напишкани чаршафи и реших да им го спестя). Започна да прави паузи от 4-5 часа (преди максимум 2-3) и скоро може и да стигне заветните 9-10 за нощем.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1392

« Отговор #1410 -: Декември 18, 2017, 12:47:32 »

Корни,
аз не бих го натискала, той е голям и ще си каже като е готов... Аз сега се радвам на НИки, че покай яслата е свикнал да седи на гърне - рядко прави нещо там, но поне седи...  Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1411 -: Декември 18, 2017, 13:17:12 »

Корни,
аз не бих го натискала, той е голям и ще си каже като е готов...

И аз така смятам.

А какво е мнението на леля Гицка и на всите целокупни магазинерки...нали Cheesygrin

За Бо не се тревожи - той няма да седне да слуша този и онзи. За него, вие, родителите, сте богове и е важно вие какво му казвате.

« Последна редакция: Декември 18, 2017, 13:21:46 от Fei4ka » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1412 -: Декември 18, 2017, 13:44:19 »

Оф, кат почнат тия лели да сипят акъл...Няма да е с памперс до гимназията със сигурност, не го мисли Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4177

« Отговор #1413 -: Декември 18, 2017, 19:59:30 »

С Дея се пробвахме да я натискаме да го махнем тоя пуст памперс.. само като кажешхме имаш ли пиш и почваше истерия.. 3 месеца след това сама си го махна за 1 ден. За жалост, моя грешка беше, че оставих нощния и гледайки Яна си пишкаше в него..
Когато Яна си махна памперса /около 2-те годинки като Дея/ махнах и на двете нощния - е, напикаваха се.. но накрая спряха, все пак няма как от изведнъж да спрат да пишкат нощем.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1414 -: Януари 05, 2018, 09:48:32 »

Ох, тва дете спря да казва кога ака, знае много добре гърнето за какво е, може да се стиска, знае кога ака, обаче не иска да казва, жестоко ми къса нервите!!! Омръзна ми да бърша осрани задници. Cry
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1415 -: Януари 05, 2018, 09:52:22 »

Ох, тва дете спря да казва кога ака, знае много добре гърнето за какво е, може да се стиска, знае кога ака, обаче не иска да казва, жестоко ми къса нервите!!! Омръзна ми да бърша осрани задници. Cry

Lol Lol Lol

Това вече ме забавли откровено! От колко време ги бършеш? Защото при Цвета аз бърсах половин година. Точно от 1.6 до 2 г. Мисля, че съм сопделяла многократно, че за пиш започна да си казва на третото напикаване в гащите, но акото продължи половин година. Криеше се под масата, кляка и всички знаем какво прави, но...Обаче не върнах към памперс, перях, хвърлях гащи по лев-два от борсата и така половин година. Включително навън. Стоим на пъпа на София на кафе на Виношка, тя кляка под масата, отиваме в WC, мием омазан гъз, гащите си прибирам с все съдържимото в едно пликче, за да хвърля по-късно, преобувам с нови гащи, ако стане нужда и с нова долна дреха.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1416 -: Януари 05, 2018, 09:55:58 »

Аз бих скрила гърне. И бих спряла да говоря на тая тема за седмица две. После сядаш на тоалетната и я викаш, говориш, обясняваш какво твориш. Взимаш седалка и мазно обясняваш колко е голяма и как мама и тати ходят тук, а бебетата в гащите.
Ако не стане, пробваш след седмица пак. И аз мразя осрано, ни моа, даже предпочитам да измия, пред това да бърша. А гащите на боклука  Cry
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1417 -: Януари 05, 2018, 10:04:27 »

После сядаш на тоалетната и я викаш, говориш, обясняваш какво твориш. Взимаш седалка и мазно обясняваш колко е голяма и как мама и тати ходят тук, а бебетата в гащите.

Ма точно това правя! И тя много добре знае, като я сложиш на гърнето пишка винаги, на тоалетната седалка също. Не я преследвам нон-стоп с гърнето, не ѝ е неприятно. Мен ме побърква, че чудесно знае какво се прави, но на инат ли, защо, си трае.

Ето, сега я държах 10мин на гърнето, стана, сложих чист памперс и се насра!!! ПОЛУДЯВАМ. Да си седи в лайната сега като знае толкова. Censored

Фей, отчайваш ме Cheesygrin
« Последна редакция: Януари 05, 2018, 10:10:10 от utopia » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #1418 -: Януари 05, 2018, 10:27:11 »

Ут, в допълнение на Пупи - взех едни дребни лепенки и когато отидеше по нужда на дъската на WC и давах да си лепи по една лепенка на нея, тя се радваше да лепи и имаше известна полза в приучаването. Пускането на водата също беше любимо Lol

Ами това с акането и по-бавното случване има някакво научно обяснение. Имало срам, че си мръсен, подсъзнателен и такива разни бях чела, та недей с нерви. Както ти е казала и Пупи - реагирай спокойно, пускай я с теб във WC и обяснявай..
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1419 -: Януари 05, 2018, 10:31:18 »

Направо полудях и ѝ обясних, че с глупави наакани деца не искам да се занимавам Lol Lol Lol

Тва с лепенките и водата е добра идея, благодаря. Ма тя само веднъж да си каже, ще има фанфари и всенародна радост Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1420 -: Януари 05, 2018, 10:42:42 »

Еее не си пресирай детето, щото се е насрало. Нямаш идея колко можеш да усложниш процеса и още колко насрани дупета ще бършеш.
Любимото ми: търпение, повтаряй бавно и спокойно как го искаш и кйде тя да го прави. Просто прекрати за кратко. Държане по 10 минути на гърнето не е мотивиращо и няма особен възпитателен ефект.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1421 -: Януари 05, 2018, 10:46:36 »

Еми аз не за наказание, а понеже знам, че по това време ходи и да я хвана в крачка просто. Ама не Cheesygrin Ами аз да не мислиш, че го правя, щото е възпитателно, просто ми скъса нервите, хаха
Активен

Страници: 1 ... 55 56 [57]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: