star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 69   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 146630 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17515

A believer

« Отговор #1350 -: Август 09, 2017, 17:25:00 »

Да, бе, то се оцелява, ама някак като са ти в друг град, знаеш, че е защото са в друг град, а когато просто нямат желание и ги мързи, е болно и обидно, и се ядосваш.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1351 -: Август 12, 2017, 15:47:38 »

Пето зъбчеее Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8561

« Отговор #1352 -: Август 12, 2017, 16:21:53 »

Супер, горно ли? Big grin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1353 -: Август 12, 2017, 16:33:50 »

Дам. И шестото е мн надуто, та очаквам скоро. Както имаше два месеца затишие, сега два за седмица.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1354 -: Август 23, 2017, 10:41:14 »

И шестото проби днес Smile 3 зъба за няколко седмици, милата се побърка. И мен, де. Голям рев, голям мрън.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1355 -: Септември 21, 2017, 22:45:17 »

Айде и аз да отчета моето гардже. Бяхме на консултация тия дни, ми тя направо ми скри шапката, както не качваше почти нищо и вървеше фина мадама (не че сега не е, де), от годинката досега, т.е. за три месеца 4см и колосалните 1.5кг. Та сега е 9460 и 79см. Расте гъбката ми. Има само 6 зъба, но другите мноооого я мъчат. Както беше почнала да спи, така сега пак се буди по 100 пъти, търси ме, гушка ме, катери се по мен, само така заспива. Денем също е недоспала, крива и е в някакъв лепнат период, не ми дава даже на няколко метра да се отдалеча и почва да хленчи.

Обаче е толкова пораснала, хораааа, всичко разбира, слуша, гледа с най-ангелския, нежен и невинен поглед на света, и колкото е чувствителна и нежна, толкова е и щура - тича, катери се, вече се люлее на голяма люлка и се катери на места, на които всички по-големи с няколко месеца на площадката, даже не им идва на акъла. Няма да ни е лесно с нея Smile В количката без солети е почти невъзможно да я задържиш, вечно иска да тича и да дивее, това дете няма умора и не се спира.

Днес направо ме втрещи - обикновено ѝ мия крачетата след ходене на площадката, защото досега беше топло и сандалки, пясъчник. Но днес е студено, прибираме се, и няма нужда от миене на крака, а я седнала в банята, сочи крачетата и плаче, чака да ѝ ги измия. Почти ревнах от умиление и аз. Колко са големи човечета вече!

Почти нищо не говори, но всичко разбира. Казва 1-2 думи, "не", "тати", обаче понякога ме изумява, примерно онзи ден се подпря небрежно на една кола и каза "кола". И ние шах Cheesygrin (бтв, и тя не казва "Л" като нас с баща ѝ, та ще има логопеди след време). Помага ми за миялната, зарежда пералнята, днес мете пода и даже за мопа се точеше Cheesygrin
« Последна редакция: Септември 21, 2017, 22:46:59 от utopia » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7782

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #1356 -: Септември 21, 2017, 22:54:06 »

Е как да не й измиеш крачетата после, ми тя още малко и ще пере на баща си чорапите!!

Жива и здрава да ви е, Ути, наистина е много ангелски красива.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1357 -: Септември 21, 2017, 23:13:14 »

Благодаряяя  Wub
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #1358 -: Септември 22, 2017, 09:51:01 »

Oх, че милo детенце! А кoлкo е блага и как милo се усмихва.  Kiss Аз изпитвам ужас кoлкo бързo лети времето, а искам да си запечатам всеки момент. Утре и нашето ще пропълзи, за една гoдинка се променят тoлкoва мнoгo.  Surprised
 Я, кажи, на теб ли пoвече прилича или е дoбра смеска oт двама ви?
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1359 -: Септември 22, 2017, 12:40:35 »

Ох, не знам, някой друг трябва да каже, аз моето хич не мога да го определя. На мен ми прилича на баща ѝ, ако вземе неговия нос ще се самоубия :-DDD
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6353

Усмивка

« Отговор #1360 -: Септември 22, 2017, 15:56:54 »

Lol Lol Lol

На мен на различните снимки ми прилича ту на майка си, ту на баща си.
По принцип и за Боян не могат много да кажат категорично на кого приличал. Ако не са виждали таткото, категорично отсичат, че много приличал на мен. Но тези, които познават мъжа, казват, че на него прилича повече. Тааа... мен си ме кефи такъв мешан. Даже вече съм ок, че е взел очите на баща си Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1361 -: Ноември 29, 2017, 22:50:15 »

Ей, леле, колко отдавна не съм писалаааа! Дребното става все по-очовечено! В момента я мъчат 3 кътника едновременно, като 2 са синьо-лилави и зверски подути, та по цяла нощ плаче за мама, хленчи и се прокрадва в моето легло да я гушкам. Иначе имаше кратък период, в който спеше без да се гушка, ама сега очевидно я боли, какво да се прави, не ми е писано да спя Smile

Иначе е страаашно пораснала, вече говори много, повечето неща на бебешки, но плямпа непрекъснато, даже ходи в парка с по орех във всяка ръка и вика "катиии" (катерички), за да ги нахрани с "ои" (орехи). Страшно сладка е! Непрекъснато ме гони да гледаме картинките на 2 книжки и аз да ѝ казвам думичките и попива като гъбка. Казва МАМААААА, което първите няколко дни ме разтапяше, сега го крещи нон-стоп, не ме оставя и за секунда Cheesygrin Също и ме целува. Голяма е хитруша, като види, че е сгафила нещо и съм ядосана, веднага идва да ме целува  Wub Много се ужасявам от момента, в който стане на 2 и трябва да се върна на работа. Може безкрайно да ми къса нервите, но не мога даже да опиша с думи колко ще ми липсва...

Колкото е сладка обаче, толкова е и инатче. Научила се е да посяга (не е и аз да нямам вина, понякога я плясвам през ръцете като изтрещя), вика, тръшка се, като не стане на нейното е голяма драма. Добре, че бързо се разсейва поне с нещо друго.

От годинката е пораснала невероятно много, 6-7см и около 3.5кг, скоро сме на консултация и ще я мерят пак, ама направо не мога да ѝ смогна на дрехи, заформила е и гуши. С тия зъби непрекъснато джвака нещо, което аз мразя, а е и вредно за зъбите, ама се надявам да е период и да отмине.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #1362 -: Ноември 30, 2017, 09:07:09 »

Колко хубаво звучи – този период, когато бебето става детенце, да, помня го, хем е сладко, хем носталгично.
Браво на Ади – доста неща говори като за 1.5 г! Супер. Учете думички, четете, сега му е времето, а и реакциите са толкова интересни сега.
За ината също е период според мен. Тя сега пробва граници, нормално е. После нещата ще си дойдат по местата.
А, не бой се, няма да стане дебела! Остави детето, да минат тия пусти зъби, да видиш после колко колко е кеф, хаха.
Ут, за тръгването на работа всички сме се чувствали така. Но лека-полека и в това навлизаш просто като в нов етап. Съпътствано с доста трудности, въпроси и тъга, но трябва да си създадеш нагласата, че е за добро, че тя ще влезе в социална среда, където ще се учи и развива, вече като част от нещо по-голямо от семейството – обществото. Това е ново, изключително интересно предизвикателство!
Какво мислиш – и мен от сега ме ужасява, че Цвета есента на 2019 е I клас, свикнали сме си с градината и двете, сега новости  промени, адаптации, досег до още по-голяма част от обществото, вече не само в нейни връстници, но и с по-големи ученици, учене на много нови неща и за нея, и за мен. Но – така е, животът днес върни напред, а не назад, хахахаах.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1363 -: Ноември 30, 2017, 10:01:14 »

Знам, Фей, така е, ама направо не си представям дните без нея :(

Сега ми стана любопитно, не знам колко говорят другите деца, тя казва следните думи (поне тези се сещам). Разбира се не ги изговаря правилно 90% от тях, но...:

от роднините: мама, тати, леля, баба, дядо
от животните: мечо, зайче, коте, куче, валаби (пуста книжка с животните), риба, катерица, жаба, акула, охлюв, паяк
знае какви звуци издават: прасе, пате, пиле, овца, кон, коте, куче, кокошка, крава, бухал
общи неща: лампа, ам-ам, ало, столче, кукла (мими!), орех, молив, топка, кола, Ади, Сиси, Лъки Smile, балон, шапка, няма, нани-на, куку, плитка, опашки, кука, сняг, ако, пиш, чорапи, чувал, опа...иии толкова се сещам на прима виста, ма сигурно има и други
« Последна редакция: Ноември 30, 2017, 10:20:47 от utopia » Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8561

« Отговор #1364 -: Ноември 30, 2017, 10:11:28 »

Ут, толкова ми е любим този период, с Диляна се върнах на работа като беше на година и половина, и толкова ми беше мъчно, че в обедната почивка се прибирах до нас да я видя за 15 минути  Cheesygrin
Много думички казва, браво. Братовчедка ми вече е на 2 г. и 3 месеца и знае само провлачено мааам. Нито повтаря, нито нищо. Малко се притесняват вече, но и батко и до 3 г само мучеше, пък сега е отличник на класа и ходи по олимпиади.
Обяснявай с книжките, много е яко, аз още се присещам и гледам клипчета как си говорим по книжките.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1365 -: Ноември 30, 2017, 10:33:28 »

Много е яко наистина, ама тя по цял ден ме предследва и често ѝ ги крия, хаха
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 640

« Отговор #1366 -: Ноември 30, 2017, 10:39:32 »

Браво на Ади, звучи ми да е голям сладур, разтапящо прекрасна ината лудетина, тези са ми любимите Cheesygrin.
Доста думи казва, да. Моите до 2 г казваха мама, локва и бау бау, обаче след това така се отприщиха, че към днешна дата не млъкват.
За работата, всички сме се чувствали така, тегаво усещане е, но после като влезете в ритъм, не е толкова страшно, даже е приятно. Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9118

« Отговор #1367 -: Ноември 30, 2017, 10:48:15 »

Ути, взимайте повече книжки, сега му е времето. На тази възраст през ден купувахме нова и интересът беше голям. Сега има вече твърде много интереси и четем само преди заспиване и сутрин евентуално :(  Не съм доволна, седят си книги ей така, ще започна да ги подарявам.

На мен ми харесва на работа, липсва ми детето понякога и по-пълноценно прекарваме времето заедно вечер например. А онзи ден останах вкъщи, за да се пързаляме, милият толкова явно беше щастлив, че цял ден сме заедно и на снега, че не спа изобщо на обяд. Това хич не е за хвалене де, следобедът не ни беше хич идиличен  Lol Но си има достатъчно време с него, от 18ч до 21ч вечер, уикенди, сутрин  малко, като е болен, ваканции и т.н. Не е като по цял ден, но за мен това е плюс, не минус. И той учи нови неща и става по-дисциплиниран, и аз се възползвам от времето си сама/с колеги/приятели. Е, няколко седмици не спах като тръгваше на градина, ама това е  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1368 -: Ноември 30, 2017, 10:50:09 »

Мен освен отделянето, адски много ме е страх от боледуване и кой ще я гледа ако е болна нон-стоп. Ама има време де. И ясли трябва да почна да търся вече за юни месец и хич не ми се започва даже Sad

Да не говорим колко ме е шубе, че няма да се оправя хич на работа, защото всичко съм забравила и всички колежки, с които бяхме екип и те са в майчинство и ще съм си самичка. Cry
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1369 -: Ноември 30, 2017, 11:15:00 »

Е, ще се редувате с мъжа, или по-скоро ти ще поемеш 2/3 болнични, той 1/3, нещо подобно. Може и баби да включите в схемата, зависи кой колко е зает и колко често боледува.

Но и не се настройвай за постоянно боледуване, при по-малко деца и редовно извеждане може и да не е толкова зле. Има си пикови периоди зимата, но си е до дете и късмет сигурно. Но да, гадно си е с боледуванията,няма какво да се лъжем.
 Не планирай нищо сериозно на работа за месеците декември-февруари  Lol, поне при нас беше кошмар тогава, ще видим тази година.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #1370 -: Ноември 30, 2017, 11:43:49 »

месеците декември-февруари 

Той кошмарът си е редовно тогава Lol
Ето и сега нацелих брилянтно кога да командировам Тео. Вече започнаха вирусите и болните в групата на Цвета и на работа, а днес ми звънна и майка ми, че е болна...

Но, Ут, подкрепям много Корни...Може детето ти пък да е от по-здравите, които ще изкарват нещата с два сопола? Защо трябва да се плашиш така. Недей. Но вариант трябва да имаш. Дали ще се редувате с таткото, дали ще намесите и баби, дали ще викаш някаква жена...Ще ти трябва опция, няма как.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1443

« Отговор #1371 -: Ноември 30, 2017, 12:48:58 »

Ути, Ники ходи на ясла от 15.09. и не е отсъствал нито един ден... имаше 2 пъти лека хрема... Та си е до дете Smile

Иначе Корни ти е казала много добре общата картинка. Аз съм на нова работа от 1 месец и е малко лудница с децата, работа, мъж ама се свиква Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1372 -: Ноември 30, 2017, 13:27:03 »

Няма начин мъжът ми да си взима болничен, не е рентабилно финансово. Та аз ще съм. А баби как да включим, майка ми работи, а свеки - не, мерси. Жена ще се търси явно. Уф, така не ми се занимава с нищо...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1373 -: Ноември 30, 2017, 13:48:13 »

Няма начин мъжът ми да си взима болничен, не е рентабилно финансово. Та аз ще съм. А баби как да включим, майка ми работи, а свеки - не, мерси. Жена ще се търси явно. Уф, така не ми се занимава с нищо...

Вие си знаете, при нас също не е "финансово рентабилно", но картинката е  по-обща от само пари.

Аз също имам кариера, нищо, че съм по-слабо заплатена от него. Съответно понякога просто не мога да отсътствам и той си пуска 2 дена, не умираме от глад в края на месеца.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1374 -: Ноември 30, 2017, 13:56:32 »

Не е само пари, ама с два ипотечни кредита, (понеже си търсим жилище), някак не ми се прави на феминистка Cheesygrin Всеки си знае Smile
Активен

Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 69   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: