star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама
Страници: 1 ... 52 53 [54] 55   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Днес е вълшебен ден, Utopia вече е мама  (Прочетена 66873 пъти)
bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #1325 -: Август 08, 2017, 10:15:31 »

Ути, да ти кажа честно, като те чета понякога чак мен ме хваща яд на вашите! Обаче нищо не можеш да направиш и да промениш, за съжаление.... Като се роди малчо аз много се дразнех на свекър ми - никакъв интерес към детето, ама никакъв! Откакто се е родил, за две години и половина, го е виждал точно 2 пъти, а не е като да не сме се прибирали в България.... Той си води собствен живот човека и изобщо ние не го интересуваме, представи си от няколко години дори не се обажда за рожденния ден на сина си! Много се ядосвах и ми беше ужасно криво, той е единствения дядо на Алекс, а изобщо не иска и да чуе за детето... Нищо не мога да променя обаче, за това просто го игнорирам максимално. При теб е по-трудно, знам, твоите собствени родители са, ама пак как да ги промениш. Приеми ги такива каквито са и не тормози себе си!
За ангината не се притеснявай, не е задължително да се разболее Ади. Тази пролет мъж ми изкара две ангини една след друга и аз бях изпаднала в тих ужас да не би и малчо да я втаса покрай него, обаче устиска....

Замислям се много за инхалатор вече. До сега я карахме с тенджерата, ама Алекс беше по-малък и в раницата криво-ляво ставаше. Вече е голям и тежък, и много жилав е станал, като започне да се дърпа и огъва ми е много трудно да го одържам. Можете ли да ми препоръчате марка? Кои характеристики са важни?
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #1326 -: Август 08, 2017, 10:47:37 »

Ами трудно ми е, не мога да го проумея, някак не мога да повярвам, че на мен се "падна" тоз късмет да нямам ни ден почивка и при това положение направо не знам един ден как ще имаме второ дете. Всъщност не знам как изобщо няма да се разведем, защото мъжът ми е много свободолюбив и ако не иде на ски или на гмуркане за 10 дена в скоро време, сигурно ще се разведем Cheesygrin Нали, далеч съм била от мисълта, че ще ми отглеждат детето, аз така или иначе съм против това, но да засвидетелстват радост, желание, а и веднъж годишно да пътуваме без нея...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1327 -: Август 08, 2017, 12:27:39 »

Нещо много ми се е насъбрало, вчера така крещях на мъжа, че после 1 час имах сърцебиене, после сънувах и кошмари.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bella
Newbie
*

« Отговор #1328 -: Август 08, 2017, 13:42:04 »

Ути, не съм запозната в детайл с отношенията ви, но ако спокойно поговорите и им обясниш, че имате крещяща нужда от почивка с мъж ти, само двамата, макар и само за един уикенд (гмуркане едва ли ще осъществите за толкова кратко време, ама поне бързо море, спа или каквото и да e пак ще е почивка) дали няма да откликнат? Свекърва ти няма ли да се отзове? Или да си поделят уикенда, примерно, ако толкова пък вече им е трудно да си гледат внучето за два дни...  Rolling Eyes Ако така по-настоятелно ги замолиш? Не знам то е малко деликатно като цяло, ти си ги познаваш най-добре, ама като сами не се сещат, ти пък си поискай, може да се сетят.

Разбирам те много добре, въпреки че нашите баби са много отзивчиви и имат огромно желание да го гледат (даже са предлагали да го оставим за месец или повече в България, на което аз евентуално бих се съгласила, мъж ми категорично отказва), ама разстоянието усложнява ситуацията и в крайна сметка, въпреки желанието, пак няма на кой да го оставим и си го гледаме основно сами... Живот и здраве номер две да поотрастне и се върна на работа ще си взимаме от време на време жена за няколко часа, 1-2 пъти в месеца биха били напълно достатъчни за релакс само двамата.

Няма да се разведете, ти пък и ти, мъж ти само трябва да приеме, че по-екзотичните дестинации с дете са абсолютно възможни, като поотрастнат децата и можеш да ги оставиш в хотела на аниматор. На мен това ми е успокоението, че знаеш ли какви грандиозни планове за екскурзии имам...  Cheesygrin Ади все повече ще се очовечва, вярвай ми, има светлина в тунела! Как е сега със спането, не си писала отдавна за това, дано да са се нормализирали нещата.  Kiss Clover
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #1329 -: Август 08, 2017, 13:49:13 »

Оххх, Бела, представих си как казвам на Диляна, че ще я оставя на аниматор в хотела и тя няма да се помъкне с нас  Lol Аз от сега я уговарям да НЕ ИДВА на юбилея ми с приятели, обаче още не съм успяла Lol Пък и не съм сигурна, че не я искам, тя по няма да ми пречи, но ако трябва да взема и малкото.. Не.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bella
Newbie
*

« Отговор #1330 -: Август 08, 2017, 13:59:54 »

Ти пък сега, Лъв, защо така безпощадно ми разбиваш представите?  Lol Lol Lol

Де да знам, преди като нямахме дете още и си ходихме насам-натам, детските кътове по хотелите все бяха супер готини, пълни с деца, даже и програма си имаха с различни забавления и все бяха пълни с доволни дечурлига. Един колега пък ми разправяше за круизен кораб, основно за семейства с деца, даже и с възможност за почасова индивидуална детегледачка. Та за това тоя вариант много удачен ми се вижда, ама да, права си, детето трябва да не бойкотира идеята! Rolling Eyes
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #1331 -: Август 08, 2017, 14:05:05 »

Ут, какво да ти кажа, кофти приятели имаш  Lol аз около мен не се сещам за някой, който да пътува без детето, та не се и сещам да се оплаквам. Гледат ми го за по няколко часа като имаме да ходим на някой рожден ден или друг празник и толкова. Не мога да се оплача от липса на помощ, но и аз не съм оставала без дете за повече от 4-5 часа и то по изключение.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1332 -: Август 08, 2017, 14:19:51 »

И ние нямаме пътувания без децата до тук. Обаче от сега уговарям гледачката за ски уикенди тзи зима  Cheesygrin
Вие още се кърмите, нали? как става пътуване без детето в този случай?
За нас това лято почивките никакви ги няма, ако успеем да прескочим за 3-4-5дни на море в Гърция с децата през септмври ще съм много доволна...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1333 -: Август 08, 2017, 15:36:47 »

Ма аз не искам Китен или Гърция. Искам Камбоджа, Египет, на яхта, сафари, абсурдни места са деца.

На наште ако им се примоля сигурно ще я вземат с баси нежеланието и с големите физиономии каква нечовешки голяма услуга ми правят, а то така няма смисъл и няма да е почивка.

Ние още се кърмим, ама не е тва проблемът, спокойно може да мине и без. Просто не им се занимава, явно не ги кефи.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1334 -: Август 08, 2017, 16:19:55 »

Имах покана за сватба в Индия по време на втората бременност. Ако знаеш колко исках да отида... Но беше безумно дълго пътуване с висене по летищата, около 24 часа във всяка посока, а освен това не знаех мога ли да рискувам с тамошната храна за малката и за мен. Разбирам те, напълно  Smile Освен да плащаш някой да ти гледа детето, когато ти се наложи, за друго не се сещам. Стига да намериш подходящия човек, защото и това е трудно.
Иначе няма да са вечно бебета.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1335 -: Август 08, 2017, 16:48:12 »

Ми аз не искам само "когато се наложи". Искам веднъж годишно да дишна малко въздух няколко дни без детето, защото ще полудея. Защо другите баби и дядовци водят децата в парка, на море, взимат ги с преспиване и то С КЕФ без да се нуждаят от увещания и молби Sad

А иначе за спането не смея да се похваля, но от около месец спим. Ляга към 10.30-11, суче към 6.30 и спи до към 9. Даже сега последните дни почна пак да се буди по 3-4 пъти и се дразним Cheesygrin Но има два много набъбнали зъба, та сигурно я болят.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #1336 -: Август 08, 2017, 17:37:27 »

Ути, а ти мислила ли си да говориш с тях? Ей тъй да си излееш каквото ти е на душата? Понякога хората правят глупости и се държат неадекватно, ама с малко помощ се осъзнават. Оф знам ли. Те водят ли активен социален живот, толкова ли пък им е в тежест да я погледат малко.Аз и за сватбата си спомням,  че си споделяла, че са дошли просто като гости, много тъпо, честно. Винаги ли са били така? Извини ме ако съм нетактична с въпросите, ама искрено се ядосвам.
Браво за съня!

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1337 -: Август 08, 2017, 18:15:04 »

Ами, честно казано и аз се обърквам вече. Винаги са били сърдечни хора, особено баща ми, на всички помага и се раздава, а сега тотална незаинтересованост. Откакто се е родила малката, се опитвам да ги оправдая някак пред себе си: притесняват се, тя е малка, суче още, притесняват се пред хора, ама чашата тотално ми преля преди седмица, когато майка ми взе две седмици отпуска и не се обади ей тъй от куртоазия да пита може ли нещо да помогне, не дай Боже да прояви ЖЕЛАНИЕ да се порадва на детето. При това положение не виждам как разговор ще помогне Sad
Иначе едва ли ще откажат при изрична молба за гледане един ден, ама за два сигурно ще почнат едно физиономии, едно цупене и ще ми дадат да разбера, че е някаква страхотна жертва и не искам да си го причинявам. Обидно е. Много ми е тъжно, изобщо това много ми тежи и не мога да го преглътна вече месеци Sad

Никакъв социален живот нямат, нито пътуват, нищо. Просто работят все още.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1338 -: Август 08, 2017, 21:30:00 »

Аз пък се дразня на всеобщото схващане, че бабите са длъжни да помагат. И се дразня, като започнат да ме съжаляват, че сама си гледам децата.

Иначе Ути, не знам вашата ситуация, но според мен вашите просто не се изразяват или имат други мисли и ангажименти. Със сигурност обичат Ади и се радват че я има. Ще видиш като порасне още и започне да говори.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #1339 -: Август 08, 2017, 21:42:13 »

Ути, аз също тая надежда, че като стане движеща и говореща човечка Ади, те ще проявят по-голям интерес и ще им е готино да прекарват време с нея. Баща ми в началото направо го беше страх да пипне Гошо, а сега като си дойде по цял ден го люшка, вози с количката и подремва до него на всяко спане, за да спи по-дълго. И като знам племеничката по колко време прекарва с нашите, знам, че и на Гошо ще му дойде времето.
Иначе да ви кажа, без помощ никога нямаше да имам този живот- хем бебе, хем работа, хем да си пътувам отвреме навреме. Да е жива и здрава свекърва ми. Аз някой ден май няма да гледам внуци  Lol
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #1340 -: Август 08, 2017, 21:47:57 »

А, никой разбира се не е длъжен. Обикновено нещата се случват с лекота, бабите се радват, показват внимание и грижа и стига нещата да са балансирани, всички са доволни и щастливи. Нашите баби са далеч, но в редките случаи,  когато се налага помагат, ето майка ми и баща ми сега сами изявиха желание да ги вземат за две седмици. Ами яко е, имаме всички нужда, там ги водят по паркове, басейни и къде ли не, децатс се радват, ние поемаме за мъничко дъх и така.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #1341 -: Август 08, 2017, 22:54:13 »

Попитай ги защо така. Нашите се страхуваха от бебе и малко детенце, не знаеха какво да правят като реве. Но от три годинки започнаха да го гледат със седмици, да го водят на почивка. Не знаеха какво да го правят, а пък да спи при тях като бебе абсурд. Викали са ме от излизане в 2 часа, защото не могат да го приспят и той седи и ги върти на пръста си на две годинки.
Иначе винаги влача на почивка детето и честно казано никога не ми е пречило, но на места съобразени за деца. Нямам никакво желание да ходя на почивка без дете, няма кой да ме занимава.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1342 -: Август 08, 2017, 23:31:02 »

Е аз знам какво ще стане, ще ги питам защо така и те ще ме изгледат изумени как те имат огрооомно желание и едва ли не аз съм луда. Играли ме го тоя филм. Като се роди в началото ме питаха имам ли нужда от нещо, аз казах, че да, да идват за час седмично да си поговоря с хора, не друго, оо да, разбира се, веднага, даже щели да чистят, да помагат. Дойдоха 2 пъти. Но на приказки ехеееее, веднага идват, първа писта са на помощта. Мда.

И се оправят чудесно с нея, даже веднъж я приспаха с раницата (там заспива за 5мин), просто явно не им идва отвътре и тва е. (е, ако сестра ми си е вкъщи я пробутват на нея да ходи с нея по площадките, щот явно не им се занимава дори веднъж седмично...)
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1343 -: Август 09, 2017, 07:25:07 »

Може би са забравили какво е да гледаш малко бебе. Свекърва ми с доста уговорки взимаше и Роси. Предимно Мими. Което не само ми тежеше, но и налагаше обясняването пред голямана защо само тя ходи при баба си. Малко по-късно нещата се обърнаха и обяснения дължах на малкото, защо баба й не я иска. Всяко лято ми е ад, от градината натискат децта да отсъстват,това лято и за ден не я е гледала, 3 седмици общо от лятото изкара при майка ми, свекърва ми не разбра от намеци. Иначе голямата за да не седи сама през ваканцията, я мъкне навсякъде. Не е като да кажеш, че е зарината с работа. Ама 8 годишно кой не предпочита да гледа пред 3 годишно. И ми засяда една буца, че ми се налага да се обяснявам пред Роси, че отговарям на трудни въпроси. Бях се зарекла, че няма да ги деля, ще ги пускам само заедно, но не ми се получи. И мм буча и мърмори и така и си остана. Лятото почти мина, а Роси си чака нейните 2 дни, в които щяла да е с баба.
Убедена съм, че трябва разговор. Дори без значение какъв ще е резултата. Поне баща ти може да чуе. Но с малко дете явно бабите и дядовците не желаят твърде да се занимават.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1344 -: Август 09, 2017, 09:48:08 »

После ще чета всичко, но да нахвърлям някои неща:

1. Апетитът идва с яденето. Колкото по-често я оставяш, било то за часове, толкова повече ще развият връзка с детето и скоро няма да е насила, а ще имат желание да го правят. Първите пъти може и да не е така, но ще го преглътнеш. Връзка с детето не създава от нищото, а помня, че ти до скоро не искаше да я оставяш, така че просто трябва малко време да свикнете всички.
Мисля, че тук идва и твоята роля, можеш да побутнеш тази връзка- говори на детето колко е хубаво при баба и дядо, учи я да казва "баба", "деди", измисли нещо, което да правят заедно и да им стане интересно- примерно на бебешка опера да я заведат, или на някакви въртележки, ти си знаеш детето и родителите на какво ще се изкефят.

2. Организираш уикенд само за теб и мъж ти и точка, ако щат да мрънкат, все ще кажат накрая ок ли са им датите, или искат други. Просто колкото и да не искаш да я оставяш без те да имат желание, пречупи се. Хем ще ви е кеф да идете младоженски, нищо, че няма да е в Египет, на всяко място ще изкарате супер. Хем както казах горе, те ще засиляр връзката си с детето и другия път ще имат повече желание, ще видиш. Тя сега е в много сладка възраст, пробутвай им я точно в тия периоди  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1345 -: Август 09, 2017, 10:23:51 »

Начи, Корни, все едно пиша на някакъв таен език, не мога да повярвам, че си написала точка 1 изобщо.

Първо, детето им го давам от поне 3-4 месеца почти всяка неделя за няколко часа и очевидно не са изградили никаква връзка, нито желание им е дошло. Втото, на нея изобщо не ѝ пука при кого е, така че е абсолютно все тая дали ще ѝ говоря да е при баба и дядо, а ти предлагаш да я уча да е сладка, че да им хареса, така ли? Додрайфа ми се направо. И трето, аз по-горе написах, че на тях дори в парка/на площадката не им се ходи с нея и я пробутват на сестра ми, ти на бебешка опера щели да се изкефят. Ще им измислям аз интересни неща, че да гледат детето! Тва е толкова обидно и унизително, че думи нямам.

И ся ми кажи с ръка на сърцето, че ти ще отидеш някъде на романтичен уикенд и ще се изкефиш и ще ти е спокойно и приятно ако някой ти даде да разбереш, че е голяма тежест, бреме и досада да ти гледа детето. Ама честно ми кажи. Щото изобщо не го вярвам.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1346 -: Август 09, 2017, 12:05:02 »

Ако въобще идете те могат да ти се обадят и да ти кажат, че реве без да спира за теб и не могат да я успокоят. И тогава всичко приключва набързо. На колко родителите би им хрумнало и биха се изкефили за бебешка опера с ултра бебе? сериозно? При нас излизането е да се играе пред блока или на площадка.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1347 -: Август 09, 2017, 12:11:52 »

Какво значи ултра бебе, Ади е съвсем спокойно и усмихнато човече?
По мои наблюдения повечето (млади) баби предпочитат да ходят някуде с децата, на площадката е скука. На една приятелка (детето е на 2) я водят на сладкарница, на представления (тип Маша и Мечока), на гости и т.н. Свеки също води Бо при нейни приятелки, на басейн, различни неща. На мен лично ми е скучно само вкъщи и на площадката, а и децата много се вълнуват от нови неща, затова го предлагам. Съвсем скоро идва такъв период и за Ади, да й става интересно и да има повече разнообразни занимания.
 Очаквах точно тази реакция на Ути, де. Обидно и унизително нищо не виждам, и свеки не проявяваше интерес към Бо като бебе, но  просто мъж ми тропна с крак да я викаме в конкретни дни (всеки вторник следобед) и си стана традиция, сега вече мисля, че има желание.
Честно казано такава нагласа към детето е по-здравословна за него- уравновесена баба, която го гледа, като се налага, но не е вманиачена да го глези до полуда и да си присвоява мнение по всички въпроси.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #1348 -: Август 09, 2017, 12:25:40 »

Ми ти не ме четеш, Корни. На тях не им се мърда пет метра до площадката, какво остава за други занимания. Да не говорим, че не са бебета, че да им измислям интересна програма, че да искат да са с детето. Не мога да разбера как да ти го напиша, че да разбереш, че е обидно да се въртиш на пета, за да предизвикаш интерес.

На такива занимания и аз не я водя, досадно ми е да се събирам с мн бебета и майки.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #1349 -: Август 09, 2017, 13:25:11 »

Ади е бебе на годинка, ходи, пипа и любопитсва, ако иде на опера или театър с баба си, следващата им среща ще е на бала. За всичко има време. 
Ами оцелява се, гледала съм си малкото дете само аз и мъжа ми без баби,без гледачки, без 5 минути отмяна, нищо страшно не е станало. Гледала съм го сама в пика на бебешкия пубертет , а аз оперирана със забрана да вдигам тежко. А той се мяташе насред улицата в сняг и локви и го вдигах. Винаги сме ходили заедно навсякъде, като катун.
Много семейстав не са от същия град и няма на кой да оставят децата, даже и да искат.
Предстои ти да започнеш да се разболяваш с нея, когато тръгне на ясла. Това е върховната гадост да си болен, то да е болно и да трябва да се грижиш за  всички. Въобще настройвай се за без помощ щом са такива.
Активен

Страници: 1 ... 52 53 [54] 55   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: