star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Мама съм за втори път!
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мама съм за втори път!  (Прочетена 39404 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #75 -: Декември 21, 2016, 15:45:59 »

Корни, моите наблюдения до тук са, че по-лесно се пътува с бебе от колкото с дете на възраст една и половина- две и нагоре години. Бебето спи, гушваме го, кърмим се и е спокойно като е до мама, не бяга в забранените зони  Lol
Последно като бях бременна, а Ина на 1г.8м. много се отегчи в самолета, не искаше да стои на мястото си, не успя изобщо да спи за деня, комбинирано с ранно ставане, можеш да си представиш какво означава. Сега обаче е много заинтересувана от самолети, имаме си енциклопедия за тях, много си я обича, от няколко дни повтаряме, че ще се вози на самолет, може би за първи път ще осъзнае какво всъщност означава и дано мине по-добре.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8616

« Отговор #76 -: Декември 21, 2016, 15:51:35 »

Браво на детето, много активно за възрастта си. Дано ви слуша в самолета. Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6370

Усмивка

« Отговор #77 -: Декември 21, 2016, 16:38:10 »

Оф, само моето ли е тюфлек и ни сяда, ни пълзи... :/
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #78 -: Декември 21, 2016, 17:24:18 »

И Ади ни сяда, ни пълзи. Но се търкаля като ненормална.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #79 -: Януари 03, 2017, 20:57:48 »

Седем месеца и половина и вече се изправя, не мога да повярвам. Много е смешна, изобщо не е стабилна, клатушка се и краката не я държат, обаче постоянно опитва и настоява. После тупва на земята. Уж съм постлала, ама...  Rolling Eyes
Колкото беше тихичка и непретенциозна до скоро, сега видимо се ядосва за някои неща, изпада в истерии, а аз не мога да реагирам всеки път на секундата. Храненето е драма. Определено има нужда от 3 хранения, различни от кърма, започва да не и достига иначе. Вкарах ориз и корички хляб преди празниците, а по време на пътуването не см въвеждала нищо. Сега мисля да изредя и другите зърнени, а като стане на 8 месеца може да опитам с месо. Има си предпочитания обаче. Обикновено не може да чака и иска веднага да и бъде сложено нещо в устата, иначе е голям рев. Понякога пък реве, защото иска сама да се храни. И аз съм длъжна да разбирам какво точно иска  Razz
« Последна редакция: Януари 03, 2017, 21:06:46 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #80 -: Януари 04, 2017, 06:53:50 »

Човече с характер. Вторите са мамата си трака  Razz
Как мина пътуването?
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1761

« Отговор #81 -: Януари 04, 2017, 09:53:55 »

Звучи като страхотно малко човече с характер, което ще ти стопи лагерите  Cheesygrin моят дивак се изправя сам малко преди да навърши седем месеца и го чакам до месец да проходи, така че и теб те чакат интересни месеци. При вас като има и кака и малкото се амбицира според мен.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #82 -: Януари 04, 2017, 14:57:09 »

Човече с характер. Вторите са мамата си трака  Razz
Как мина пътуването?
А третите са....да ти дерайлира влака  Lol
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #83 -: Януари 13, 2017, 16:09:37 »

Не мога повече. Това дребното няма спирачки. Обикаля с голяма скорост целия апартамент, опитва да налапа всичко. Правих някакви прегради, обаче каката усложливо ги отмества. И с кошара пробвах, обаче пак кака й слага всякакви неподходящи играчки вътре и рещих, че няма смисъл.
И така - тази сутрин се самозахрани с риба от ОСТАТЪЦИТЕ, които бях сложила в ЧИНИЯТА НА КОТКАТА  Shocked  Shocked Razz Само за една минутка не я гледах какво прави, докато бях в тоалетната...
Освен това умее за отрицателно време да вади  бутони от клавиатурата...
За режима на спане не ми се говори - има някакви моменти на активност посерд нощ, когато решава, че е време за игра и катерене  Cry
Хем ми е смешно, хем някои неща ми идват в повече  Razz Другата седмица поне голямата ще ходи на градина, та може и да оцелея.

Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #84 -: Януари 13, 2017, 16:20:58 »

И понеже забравих да пиша за пътуването - мина успешно. Най-сложно е с две деца на секюрити контрола, когато събличаме якета, обувки, колани и т.н. да не забравим нещо, да не избяга детето, а ръцете на единия родител са заети да държат бебе и т.н...
Обаче - приятна изненада. На 2г и 5 месеца има осезаема разлика с пътуването преди 2 годинки. Не сме имали гоненици пресичайки бариери и забранени зони. Да, отегчаваше се ако има чакане, но с повече занимавки се получи. В самия самолет освен книжки, моливи и с подобни, спасението беше таблет с анимационни филмчета за каката. 20 минути гледане и заспиваше на седалката (така и в 2-те посоки) понеже бяхме ставали доста рано. Интересуваше се по малко да гледа през прозореца, интересуваше се от лентите с багаж, радваше се да гледа самолетите на летището  Smile
Бебето - возене в количка, носене с раница и гушкане и кърмене в самия самолет. Имахме заливания с вода и в двете посоки.
« Последна редакция: Януари 13, 2017, 16:27:12 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9262

« Отговор #85 -: Януари 13, 2017, 16:24:48 »

оо супер за самолета, значи може и тази година да се престрашим. Като беше на 1г10 м беше кошмар, не можеше да заспи и много ревеше, нямаше място и се катереше постоянно по раменете ни, абе много изтощително пътуване беше. Супер е минало с двете, щом не сте загубили нищо, особено някое от децата  Lol

Малката Ели явно сега ще се отприщи, май ти беше по-кротка като малка, нали казват, че кротките бебета са по-трудни в прохождащата фаза. Отстрани звучи забавно всичко. И дааа, като тръгне на ясла ще е друго, у  нас само за 1 ден след основно чистене става кошмар с дете 24/7.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #86 -: Януари 13, 2017, 16:29:21 »

Ела да видиш вкъщи след седмица стоене затворени  Lol
Ели е диваче. Обичам дивачетата, имам си такова. Бие кака си, скупе, хапе и рита. Понамалява с времето, пък да видим като се очовечи съвсем.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #87 -: Март 27, 2017, 14:01:58 »

Малката се самозахрани със шоколад в сбъота  Razz  ММ ми я донесе добре омазана, поне 2 блокчета си е хапнала и беше видимо доволна.

Нямам спомен с кака й да е било така, обаче сме в период в който започва да проявява мнение и характер, само дето никой не разбира какво точно иска, а тя видимо негодува и реве... къса ми нревите. Когато е блага е блага, когато всичко й е криво просто не знам какво да направя...
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #88 -: Март 27, 2017, 14:38:56 »

Cheesygrin Сигурно си изпитала ужас, но пък си я представям колко доволна физиономия е имала  Kiss Ахх, какво ли ме чака и мен...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1901

« Отговор #89 -: Март 27, 2017, 14:59:28 »

Браво на Ели!  Lol В главата ми такива неща се случват, само когато детенце е с баща си, който е леко отнесен или в присъствието на някоя баба ("Ама дай му едно парченце де, да не му стане нещо!") . Все си представям как нашето,, един ден като започне да лази, под зоркото око на баща си, ще се самозахрани с котешка храна  Cheesygrin
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #90 -: Март 27, 2017, 15:03:02 »

Сиянка, това за тръшкането и рева за незнайна причина ми е на дневен ред и на мен... Има случай по 1ч реве и няма успокояване - гушкане, носене, говорене, вода, храна- няма братче само рев... и ми идва да се метна... Smile
За шоколада - честито, Нико още не се е докопвал... ама е ял фъстъци от батко си Smile
Пийс, батко/кака също хранят често Smile
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #91 -: Март 27, 2017, 15:33:59 »

Все си представям как нашето,, един ден като започне да лази, под зоркото око на баща си, ще се самозахрани с котешка храна  Cheesygrin

Ади от известно време прави опити да докопа котешката храна 😂
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #92 -: Март 30, 2017, 10:56:47 »

И с котешка храна имаме опит...  Lol
Иначе със захранването в  момента сме на вълна зеленолистни. Изненадващо добре си хапва, при това само нарязани и сготвени, без да са пасирани. Също давам всичко от нашите салати, даже репичките се харесват  Lol Има светлина в тунела! Опитвам се да не пропусна нещо по време на периода отворен за нови храни. Защото кака й няма сила която да я нахара да хапне зелена салата или репичка. Все още се чудя дали е въпрос на вкус или аз просто съм пропуснала момента  Confused

Иначе ако не иска нещо или просто не е гледна - демонстративно го пуска на земята.  Razz

В парка с двете ми идва трудно. В този период със сестра й можех един час да чета книжка спокойно, а тя седеше в количката и гледаше другите деца. Това малкото ме може да стои на едно място.  Все още не и разрешавам да пълзи навсякъде, защото за секунди лапа всичко... Единствено на люлката е доволна, на животните с пружините и, ако няма други деца, я оставям да се катери нагоре по пързалката. Ако никое от тези не е свободно - не иска да я нося - изива се, пищи и буйства. Не иска и за ръце да я водя - сяда дирктно. Вече нямам търпение да започне да ходи, вероятно ще ме улесни в много отношения. Намислила съм също да взема колело на 4 гуми за бутане (само това си нямаме  Lol) На пак ги дават от 12м и за проходили деца...

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #93 -: Март 30, 2017, 10:59:42 »

Ох, не ти е лесно и с двете...

А малката дъвче ли? Защото Ади гълта като пуйче, въпреки че не пасирам гладко вече, а оставям парченца. Дави се.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #94 -: Март 30, 2017, 11:04:05 »

Някои неща смуче и премята през устата, прави някакви  движения за дъвчене, но само с предни зъби не знам колко е ефективно. Други неща си гълта директно  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6370

Усмивка

« Отговор #95 -: Март 30, 2017, 11:38:54 »

Оф, Боян продължава да не иска парчета... Макар че май му открих цаката тази сутрин. Не харесваше попара, заради парченцата сухар. Но тази сутрин сложих малко повече вода и стана леко водниста. И не ми е протестирал. Вчера пасирах зеленчуци, а картоф намачках... Е, няма такова гадене. Не пожела по никакъв начин да яде от пюрето повече. Наложи се да отворя готово бурканче да му дам и си яде като пич. С банана няма проблеми като е намачкан да си го яде. Но цял още не съм му давала да си гризе. Пробвах бисквита наскоро... задаваи се брутално.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #96 -: Март 30, 2017, 12:23:29 »

Сухарът през брендер Wink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #97 -: Март 30, 2017, 12:42:16 »

Аз намачквам сухара след като съм сипала водата, само първият път се мръщи, вече си го яде. Ама се мръщи ако има парче картофче или морков.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #98 -: Март 31, 2017, 11:45:38 »

Нямам спомен с кака й да е било така, обаче сме в период в който започва да проявява мнение и характер, само дето никой не разбира какво точно иска, а тя видимо негодува и реве... къса ми нревите. Когато е блага е блага, когато всичко й е криво просто не знам какво да направя...
1 към 1.. поне вече й се разбира на Янас какво иска..но тръшне ли се е ад.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #99 -: Април 21, 2017, 10:16:33 »

Стана на 11 месеца, още малко и рожден ден  Cheesygrin Да се отчета по повода.
Бяхме на консултация - килограмите са 8,300 - мислех, че са по-малко, а на ръст е 74.
Наблюдавам, че от известно време си вдига ръчичките за съдействие при преобличане, насочва пръстчета към бутоните в асансьора, а радиаторите щрака както си иска (това от отдавна всъщност)... Отваря най-ниските чекмедета и изважда всичко Razz, разглежда книжки с меки страници (под наблюдение, защото после ги и похапва). Все така не иска да стои гушната или в количката, ако няма движение, настоява за свободата да пълзи навсякъде. Има някакъв напредък и със самостоятелността - взима чашка с вода и успява да пие сама като обикновено завършва с оливане. Лъжиците обаче смята за ненужна вещ, ако трябва да яде сама - хвърля ги и продължава с ръце   LolRazz Протяга ръчичка за поздрав, никой не я е учил на това, а толкова сладко го прави  Wub
Вчера забелязах, че е пробило 8-мо зъбче, 4-то долу.
« Последна редакция: Април 21, 2017, 10:29:40 от syanna » Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: