star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Мама съм за втори път!
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мама съм за втори път!  (Прочетена 39403 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6370

Усмивка

« Отговор #50 -: Ноември 07, 2016, 21:31:46 »

И аз правя разсърдена физиономия като ме захапе, вдигам софрата. Обикновено го прави към края, ако е изнервен/спи му се/играе му се. Общо взето го усещам и понякога спирам преждевременно.
За гукането: Боян преди два месеца гукаше много с "агу", повтаряше след мен. После спря. Започна с "бррххррр" с плюнки, после мина през опити да писука с по-тънък глас. Но в рамките на седмица и това забрави. Сега сме на "Гее/гиие", малко от бррхх с плюнки, малко и писукане от два дена. Lol Та мисълта ми е на периоди е. Често повтарям някой друг звук след него, за да го мотивирам още да бръщолеви, но рядко се получава.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #51 -: Ноември 07, 2016, 22:25:48 »

И Ади гукаше преди два месеца, сега е на вълна МММММ, и АЙАЙАЙ, което е супер смешно вайкане и писъци с пълно гърло Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #52 -: Ноември 07, 2016, 22:33:57 »

От скоро се кефи на играта с "дзяк". Крия се зад нещо и го дзяк-освам. Голям смях пада. Без да искам пратих на alexia клипче даже Lol
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1761

« Отговор #53 -: Ноември 07, 2016, 22:57:39 »

Хайде сега умишлено да го метнеш и в групата  Cheesygrin моя дърдори много. В момента е на вълна тата. Мина през вълна баба, а като има зор положението е мам.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7792

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #54 -: Ноември 12, 2016, 08:32:31 »

При мен е "мама" още от родилна зала, Стаси така си излезе - боен вик "мама", за смях на цялата зала. Жоро ме търси с "мамммм", и двамата са непогрешими.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #55 -: Ноември 12, 2016, 10:55:59 »

Ц, само прави пяна-мус от плюнки и бълбука. И най-много "ааа-а-а" и нещо като ''г-ррр" и "б-ррр", но повече бълбукащо и пак с много плюнчене...  Дали пък не е заради зъбчето и лигавенето този застой  Rolling Eyes
Обаче мисля да изчакам още месец-два преди да започна да се вкарвам във филми. Освен това и като характер е различна, повече наблюдава, изразява се повече с усмивки и по-малко звуци, по-спокойна (телец  Lol) нищо общо с лъвските истериите на кака си.
Пък и на ДК трябва да отида, че с тези настинки занемарих мерките и общите приказки с педи, а и ваксините изостанаха.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #56 -: Ноември 21, 2016, 12:39:00 »

Яна и тя има една ваксина, ама пусто как да я пусна да я направят, като ги чувам другите деца как бухат в яслата.. Ако ти кажа колко са различни с Дея, всяко отделно човече.. Smile да я амачкаш малката бубка!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #57 -: Ноември 22, 2016, 09:51:40 »

Преди няколко дни Елито навърши 6 месеца! Stuart Толкова бяхме погълнато от други неща, че нищо специално не направихме. Тази седмица пък имаме запълнен график всяка вечер...
Тя все още не сяда стабилно, клати се като пияница като я сложа в столчето за хранене. Захранването ще почака още малко, но като гледам се очертава фина, сякаш само на см расте. Ако всичко е наред утре планирам мерки и ваксина.
Бяхме на фото сесия вчера, мъжът стоически издържа  Lol Елито не спря да се усмихва, а кака й се уплаши и разплака няколко пъти от мечета, еленчета и други подобни в декорите. За първи път ми прави такива реакции, рядко нещо я притеснява  Rolling Eyes
Казвала ли съм ви каква сладка трапчинка има на едната бузка Ели? Разтапя ме всеки път като я видя, нямам търпение за снимките.
« Последна редакция: Ноември 22, 2016, 09:53:44 от syanna » Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #58 -: Ноември 22, 2016, 10:17:51 »

Е, сега не може да не отидеш и да не ни ги покажеш! Cheesygrin
Инак и Боян се клатуни и не може да седи стабилно. А и сложа ли го седнал, винаги се накланя напред, за да си налапа краката. Голяма любов са му. Чакам да пристигнат килимът и постелката от Икеа и го оставям на пода да прави каквото си иска. С пълзенето също е много назад. По корем седи и само се върти като часовникова стрелка в кръг. А ако е по-гръб се премества вдигайки дупето в поза почти мост и се избутва назад. Като гледам някои бебета на тяхната възраст вече се изправят се чудя кога моето ще се вдъхнови да ги прави тези неща Lol а иначе майка  ми ми каза, че брат ми не е пълзял. Както е седнал и с дупето и единия крак се премествал напред назад. И това му е бил начинът. Предрича, че и Боян ще е така с дупето. Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Ноември 22, 2016, 10:23:29 »

Ехее, изправят се и пълзят. Според ортопеда е рано за такива неща и не е добре да започват прекалено рано. Нека си се развиват с техен темп. И Ади така вдига дупе и се измества, хаха. Ортопедът ми каза да не я вдигам всеки път като мрънка на пода, за да се оправяла сама, ама сърце не ми дава Lol
« Последна редакция: Ноември 22, 2016, 10:32:24 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #60 -: Ноември 22, 2016, 10:32:51 »

М да. Цвета се изправи на крака по това време. В кошарата. Има я снимана, доволно нахилена. И тогава свалихме нивото, аз затова те бях питала, Смайлс.
Децата са си различни, сега Тео не го бързам хич, даже ще се радвам много да не ми прохожда до годинката. Да мирува в количката Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #61 -: Ноември 22, 2016, 10:38:40 »

И мен ме изненада като видях изправено детенце в групата, но реално някои са с месец напред, Инчето се заизправя на 8 месеца
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #62 -: Ноември 22, 2016, 13:45:20 »

Нико се изправя от 2 седмици - тоест на 8+ месеца почна... на 8м пропълзя активно, преди това само се влачеше. А си имаме една приятелка с 2 седмици по-голямо от него, която вече ходи по 20+ крачки сама Smile та всяко дете си е индивидуално Smile
Сиянка, я кажи къде бяхте на фотосесия и доволна ли си?
Активен
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #63 -: Декември 01, 2016, 14:18:19 »

Малко отчет от нас - вчера минахме консултация. На 6м и седмица - 6,200кг и 66см (аз я измервам 68см вкщи, но както и да е) За щастие док нищо не казва за теглото, аз очаквах поне малко критика. Последно сме я мерили през август, малко над 5,300 е  била тогава, за 3 месеца около  1кг нагоре и 7см. Много фина се очертава.
До тук добре. Сложиха 2-ри прием тетраксим, през нощта качи 38 градуса, не я свали и сутринта, много е крива и само на ръце и на гърда иска  Cry Към 11 дадох панадол, надявах се да падне без лекарство, но като я гледам такава... дано се оправи малко, сега спи (най-сетне) и не мога да премеря колко е в момента. Свито ми е, миналия път не е вдигала толкова, нито толкова продължително  Rolling Eyes Моля за малко позитивна енергия, защото като цяло не съм привърженик на ваксините и все ме е страх.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1761

« Отговор #64 -: Декември 01, 2016, 14:54:04 »

Стискам пакци бързо да мине. При нас вторият прием на хексацим със синфлорикс протече с температура над 38 до следващия ден след обяд. А тетраксим по твое желание ли е?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #65 -: Декември 01, 2016, 15:17:08 »

Сияна, то нали се гледа да си удвои теглото до 6тия месец, така че си е почти идеална госпожицата.
За ваксината стискам палци. Мразя ги тия ваксини гадни...дано минава бързо неразположението
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #66 -: Декември 01, 2016, 15:17:31 »

Да падабързо температурата
Активен
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #67 -: Декември 01, 2016, 15:21:31 »

Ути, не го е удвоила, още 400г липсват, но за 7ми-8ми месец може и да успее. Все тая. Отивам да меря Т...
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #68 -: Декември 01, 2016, 23:18:10 »

Да се оправя бързо деч. Направо не знам какво ви е с тези ваксини...  Cry
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #69 -: Декември 02, 2016, 09:08:35 »

Благодаря! Вчера след четири часов сън беше без температура.

Сега да я похваля малко- прави по някоя стъпка пълзейки на зад, завърта се във всички посоки радиално, проебръщането вече е отработено движение и го прави съзнателно и целенасочено, задържа все повече седнала Smile
« Последна редакция: Декември 02, 2016, 09:21:20 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #70 -: Декември 02, 2016, 09:18:17 »

Много добре си е с теглото, сигурно кипи от енергия. Аз все давам пример с моето минньонче - 10,800 и 88 см на 3 г.  Cheesygrin  И Роси не можа да удвои теглото на 6 м., но никога не е ставало на въпрос. Скоро правихме на децата годишните профилактични прегледи при лл и системата й светна в червено, че малката е под нормата, но отново не го е правила на проблем. Според нея си е идеално пропорционална с тегло-ръст.
Дано не ти вдига повече температура  Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #71 -: Декември 02, 2016, 13:44:47 »

Пупи, а сега в норма ли е каката? Ние сме все над
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #72 -: Декември 02, 2016, 13:58:04 »

Каката и тя вървеше дребна, но си е съвсем в норма сега. Не е последна в класа  Lol
22 кг е, 120 см, на 8 г. без 2 дни  Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #73 -: Декември 21, 2016, 13:11:27 »

Дребната госпожица стана на 7 месеца  Shocked Не разбрах кога минаха, някак между другото сякаш.
И сега тихомълком я гледам на колене се изправила и се набира на ниската холна маса  Blink Сякаш зад гърба ми прави някакви неща, а аз не забелязвам. Може да се каже, че пълзи, изправя се на 4 крака и се мята напред, в радиус от 1-2 метра се предвижва без проблем, за да докопа нещо интересно. Изследва с голяма концентрация как може да върти предмет, който държи. Интересува се от дребни неща също и опитва да ги хване с два пръста.
Всички у дома сме с хрема, само тя държи фронта.  Мисля да я заведа на ортопед, имам едно направление, което ще е невалидно след празниците...

За мерките - Ели е все на минимума, а сестра й на максимума, нищо общо нямат в това отношение.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9262

« Отговор #74 -: Декември 21, 2016, 13:35:39 »

Браво на малката, явно е гъвкава и енергична. Пожелавам ви да оцелеете по време на полета  Lol Нашия с дете на 1г 10м беше кошмарен, догодина се чудя дали да се пробваме пак, уж съм му обещала, че все ме пита кога ще летим със самолет...
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: