star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Мама съм за втори път!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мама съм за втори път!  (Прочетена 12982 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #25 -: Юни 10, 2016, 23:15:05 »

Ехо? Как сте?
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #26 -: Юни 13, 2016, 17:01:42 »

Благодаря, че питаш  Smile
Нямам много време да сядам пред компютъра, да не кажа никакво  Lol
Дните си минават по установен грфик и ако не занимавам едната госпожица, то съм ангажирана с другата. Имам малка почивка по време на следобедния сън, но повече я използвам да подредя мялко  Lol

Ходих при родителите ми тези почивни дни, понеже мъж ми имаше друго пътуване, а не ми се стоеше сама. Установих, че нямам достатчно ръце да пренеса една пътна чанта със скромен багаж за нас трите, дамска чанта, количка с бебе и едно дете извън количката до колата, която е паркирана на ъгъла на улицата... Изобщо без мъжа ми всичко е доста по-сложно  Rolling Eyes

Иначе госпожицата качва грамчета и расте на сантиметри, меря си я у дома, а вече най-малкия размер дрешки започва да отпада от гардероба.
Проблемна се очертава кожата - има куп пъпчици по лицето и се чудя как да направя хубава снимка  Lol Освен това като цяло кожата й е много суха и се бели на места, док каза, че е предразположена към атопичен дерматит и трябва да взема специализирана козметика. Още не мога да стигна да някоя аптека да напазарувам, а нещата, които имам от Ина видимо не влияят добре. За сега душчетата са само с вода. Препоръча ми биодерма, но аз се колебая за А-дерма, понеже чета много добри отзиви. Някой с мнение?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #27 -: Юни 13, 2016, 17:19:05 »

Само А-Дерма!! Определено.
Но дерматитът ти е малкият дерт. Следи я с боледуването. Проблеми с горни дихателни. Алергии.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #28 -: Юни 13, 2016, 17:25:06 »

За пъпчиците по лицето и Боян има. Казаха ми нищо да не ги правя, само с вода мия, не мажа с нищо.
Иначе за кожата и аз минах на А-Дерма. Беше с много суха кожа в началото, но след няколко мазания се оправи и не се е изсушавала повече.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #29 -: Юни 13, 2016, 17:31:33 »

То нали е нормално да се чистят още? Малки са, нямат 40 дена.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #30 -: Юни 13, 2016, 22:14:57 »

И Ади има няколко пъпчици по лицето, само с вода я мия.

Сияна, чувала съм, че е съвсем нормално за преносени деца да им се бели кожата.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #31 -: Юни 13, 2016, 22:33:00 »

И на мен ми се стори пресилено като диагноза, не съм ходила на дерматолог да потврди или отхвърли мнението на педиатъра, но пък да сменя козметиката нищо не ми струва. Аз така или иначе нищо не бях купила, мислех да използвам каквото имам. А при раждането казаха, че няма проблемите на преносена, води и всичко друго си беше ОК, иначе и аз съм чела същото.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #32 -: Юни 22, 2016, 09:05:14 »

Усмивки, усмивки! Денят ми започна с бебешки усмивки  Stuart
И преди съм виждала след хранене или по време на сън, но сега ми се сториха по-осъзнати  Smile
Ели започна своя втори месец, а по-късно днес ще я водя на консултация.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #33 -: Юни 22, 2016, 10:04:39 »

хехе саладурка!! браво за усмивките Smile как са с каката? как се справяш ти, разходките ?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #34 -: Юни 22, 2016, 16:57:50 »

Излизам само в паркчето до нас през деня. По-дълги разходки вечер с мъжа, той качва Ина на раменете си, ако не иска да ходи.
А ако ми се налага нещо по-далечно или пазаруване прз деня мятам Ели в кенгурото, а Ина в количката.
На средно дълго разстояние също пробвам Ина да ходи, като взимам тодлър раницата, за всеки случай, ако се наложи да я нося и избирам тихи улички с по-малко коли. Но тежи калпазанката, а и в тези горещини носенето не е много приятно.
Най-стресово ми е когато заплачат едновременно  Razz но за щастие не се случва  често.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юни 22, 2016, 17:11:29 »

все по-малко да плачат двете заедно Smile тегавичко си е с две бебенца на разходка.. вие мислихте ли за борд за Ина? пускам ти вариант на една от мамите в групата на Яна, дето има второ бебенце..
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #36 -: Юни 22, 2016, 17:25:22 »

Имаме борд, но Ина слиза от него, вози се по-малко от минута. След няколко месеца може пак да го пробвам, но за сега съм го махнала, не върши работа.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #37 -: Юни 27, 2016, 14:25:02 »

Имаме борд, но Ина слиза от него, вози се по-малко от минута. След няколко месеца може пак да го пробвам, но за сега съм го махнала, не върши работа.

Да, и аз им се чудя на тези бордове, как ще седи там доброволно на едно място право дете на 2 г, поне моето- абсурд.

А Ина с баланс байк или камионче, което се бута с крака ? Ти буташ количка, а тя кара до теб, можеш и да я дърпаш с една ръка, ако се измори. Аз така излизам понякога, ако е наблизо, интересно му е да си го кара.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #38 -: Юни 27, 2016, 17:17:38 »

За рожденния ден мисля да и взема Ина някакво такова возило, но още не знам какво. Напоследък доста я развеждаме пеша и издържа на средни разстояния. Проблемът основно е, че не винаги следва посоката (и настоява за своята посока) или ако се тръшне за нещо.

А Ели - май минава някакъв скок в растежа, залепена е за мен цял ден, дано минава бързо.

И да се похваля - бяхме на сватба с 2-те деца, не е невъзможно!  Cheesygrin Те бяха спокойни, Ина беше атракция, танцува до последно, а Ели си спинкаше кротко.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Юни 27, 2016, 21:42:02 »

Браво за сватбата Smile иначе и на мен също ми се вижда почти невъзможно да стои на борда, както и да си кара нещо до теб.. прекалено лесно си отвличат вниманието, за да разчиташ, че ще е до теб..поне от моите дребни са ми такив анаблюденията.. затова и ти показах онази снимка Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #40 -: Септември 27, 2016, 22:32:20 »

Да си бутна малко темичката, съвсем съм забравила да пиша.
Новите неща са, че от 2-3 дни се смее истински с глас. А днес, докато спокойно се занимавах в кухнята с Ина да приготвим нещо за хапване, а Ели на дивана, чух плач... беше паднала. Приключих със спокойствието да я оставям нявсякъде  Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #41 -: Октомври 17, 2016, 18:02:30 »

С второ дете някак всичко минава между другото. Между хилядите ангажименти забелязвам, че прави нови неща  Lol Преди няколко дни хвана дрънкалка като и я подадох и доста дълго си игра с нея  и я разглежда. Днес се беше обърнала от по гръб по корем на спалнята  Smile
Освен това да се оплача - от 2 седмици ми прави някаква истерия около полунощ - не иска да спи, не иска да яде, за 15-20 минути, само на ръце и то в определена поза упявам да я успокоя   Unsure Не виждам зъби, за колики е голяма, мистерия ми е каква би могла да бъде причината.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #42 -: Октомври 17, 2016, 18:14:37 »

Да не те плаша, но малката все още е така понякога. За моето съм си намерила обяснение в преминаване oт една фаза на съня, в друга и незрялата психика. Бях чела из разни чуждестранни статии, че такива деца са значително по-будни, възприемчиви и впечатлителни, насъбират много емоции и точно когато тялото им се отпусне по време на сън, мозъка не може да се настрои към следващата фаза, т.нар. нощен терор.
С мъжа ми сме седели до леглото й, за да видим какво точно се случва в този момент. Нищо! Нищо различно няма, просто започва да пищи неадекватно, дори бих казала, че реално си спи. Напоследък й хванах цаката, като се размърда, започвам да й шъткам и пресичам внезапния рев.
Ели е мъничка все още, може повече да й идват игрите/вниманието с кака и тати, особено ако не ги вижда по цял ден и изведнъж й се събират емоции. Аз съм поставила вето на щурите игри след 8 часа, после нямаше приспиване и сънят беше ад. Банята също съм я изтеглила по-рано, защото на моето не й действа успокояващо, а точно обратно.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #43 -: Октомври 18, 2016, 12:09:57 »

и ние го минаваме това.. и с Дея и с Яна.. при Дея от рев не искаше никъде да спи, викаше не, не и т.н.. рев като луда.. С Яна е на моменти - точно акто казваш почва да реве от нищото и не се успокоява.. Яна ми е плакала 2часа без да спира вечер така.. в някакъв ад изпадахме с татко й, щото не можем да я успокоим.. но е на моменти.. снощи с рев викаше и като й ътна и се успокои, други пъти не се успокоява..
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #44 -: Октомври 18, 2016, 12:11:41 »

Аз за това все още държа на телефона си белия шум. Действа буквално като копче за спиране на рев  Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #45 -: Ноември 01, 2016, 10:23:35 »

Не съм писала тук, но Елито е с ларингит от миналата седмица и е на АБ. Минахме през УНГ, изследване на секрет, лепнала е стрептококи, подозирам, че от каката й, на нея не сме правили изследвание, но щом не се оправя толкова време е ясно. Довършваме натибиотика утре и отново отиваме на проверка, две лекарки през два дни ме викат да следят нещата... Доста стрхотии изчетох за този ларингит при бебетата, сякаш има подобрение, но все още чувам хриптящо дишане. Иначе не и личи, усмихната и активна е, от време на време успява да се преобърне, иска всичко да пипне и да хване  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #46 -: Ноември 07, 2016, 17:06:09 »

Първото зъбче е пробило! И да се оплача, не знам има ли връзка  със зъбчето, вероятно да - на всяко кърмене, обикновено на края, ме гризка болезнено и не знам как да я накарам да спре да го прави  Sad
Замислих се също, че по това време бебенцата вече гукат издават по обособени звуци, а тя мълчалива, само пуска едни усмивки и бълбука със слюнка  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #47 -: Ноември 07, 2016, 17:09:47 »

Честито зъбче! Много рано наистина, дано по-рано приключи драмата.

Никакви звуци ли не издава,или просто много рядко?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #48 -: Ноември 07, 2016, 17:12:04 »

Издава някакви, но не ги оприличавам на нищо, няма "агу" още.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #49 -: Ноември 07, 2016, 18:48:02 »

Ранно зъбенце, браво. И моя ме гризе, но явно видя, че реакцията ми е силно неодобрителна и го прави много много рядко. Иначе като го направи се дърпам и приключвам с храненето временно, за да схване, че няма да я бъде тази.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: