star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Мама съм за втори път!
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мама съм за втори път!  (Прочетена 19286 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1418

« Отговор #125 -: Септември 13, 2017, 13:52:06 »

Значи и двета са като мой Никола...  Lol
Той дава повече ръка на батко си, отколко на мен...
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2292

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #126 -: Януари 29, 2018, 21:47:52 »

Това дете говори! Съвесем реално и разбираемо, сглобява изречения от 3-4 думи коректно, само съгласуването не е както трябва на места, но пак в повече от половината случаи е коректно. Все сравнявам със сестра й и съм Уау  Clap Знам, че не е добре да се сравнява, но не мога да избегна - тя никакваа нормална буква или звук не казваше до 1година а сега  не се спира.
Пример: "мама кара кола"; "сложи мед в устата " (обожава да яде мед и всякакви бонбони и шоколади, но само мед разрешавам без ограничение) и много други примери, които вече не помня. Включва  някои местоимения - лични и за притежание от доста време.  Също от доста време пита нещо, аз отговарям, а тя:"що?"
Казва името си от днес вече с всичките букви, до скоро липсваха първите 1-2 букви.
Всичко иска да прави сама и го заявява с вик.
Остава доста привързана към мен, в непозната среда и е нужно време. Бях плнирала да започва ясла на половн ден скоро , но се колебая заради този факт, та ще видим.
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 980

« Отговор #127 -: Януари 30, 2018, 22:35:15 »

Браво на детето   Big grin

А в къщи на какъв език общувате? Ти с тях - ясно, но като сте всички?
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6262

Усмивка

« Отговор #128 -: Януари 31, 2018, 11:58:16 »

Браво за изреченията и говоренето. Боян е доста назад в това отношение. Бях писала мисля в темата на Ути. Броени са му думите, които изговаря, за изречения абсурд. Всичко разбира, но като го подтиквам да изговори нещо - нъцки. Седи, усмихва се и край.
Иначе за привързаността... и при нас е така. Но от скоро поне не реве като изляза някъде и го оставя, което ме обнадеждава. Записали сме го да започва ясла април месец. С други деца изобщо не е контактен. Притеснява се, случва се и директно да се разревава ако някое дете на неговата възраст го доближи. Винаги идва при мен и се гушва и наблюдава отдалеч. Това на площадката. А по коледа се събрахме с майски майки и бебета в един детски клуб. Децата пощуряха, голяма игра, но моето хич не се интересуваше от другите. Сам си се занимаваше, даже избягваше другите и ходеше някъде далеч да си играе. Та и на мен в това отношение ми е леко притеснено, но ще трябва да свикне, не мога цял живот да го дундуркам и да ми виси на крачола. Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1418

« Отговор #129 -: Януари 31, 2018, 12:29:03 »

Браво на малката мацка Smile
Кико говори къде на БГ, къде на Кико-Марински  Lol двамата се разбират перфектно Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4259

« Отговор #130 -: Януари 31, 2018, 14:21:23 »

Сияна и при нас беше така:) И сега не спирам да се изумявам колко неща бърбори Яна в сравнение с Дея на нейната възраст.. че и по-прецизно ги казва:)
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: