star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Мама съм за втори път!
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мама съм за втори път!  (Прочетена 12981 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #100 -: Април 21, 2017, 11:03:28 »

Бравооо, 8мо зъбче!!! Тя доста е дръпнала на килограми Smile

За самостоятелното ядене, на мен още ми е гадна мисълта да я пробвам сама да яде с лъжица, ама май е време. Детската кухня са едни течни манджи, не виждам как ще стане просто...Дори от шишето си не иска да пие сама.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #101 -: Април 21, 2017, 13:25:28 »

Да, и аз много се изненадах за кг Smile
Иначе не давам течна консистенция да яде сама, само неща, които се задържат в лъжицата, другото и на мен ще ми дойде в повече.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #102 -: Април 21, 2017, 13:27:19 »

Моят вади лъжицата и започва да си играе с храната. Не се сеща да си оближе ръцете обаче :/
Иначе ако му дам празна купичка и лъжица много умело си бърка вътре и поднася към устата. Не разбирам....

За водата браво!
Само моят ли много се дави? Засега имам успех само с шише със сламка, но близва по много малко, а ако се обърка да смукне повече и се дави лошо. Аз съответно фрийквам и взимам шишето. Ако му дам чаша направо сигурно съвсем ще забълбука от задавяне :( Не знам какво да правя.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #103 -: Април 21, 2017, 13:58:00 »

Смайли, пробвай с шише на томи типи с биберон 6+. Той е с грамадна дупка и Ади само оттам пие, то буквално се излива малко вода в устата, оттам нататък си трябва смукане. Не че пи супер много де, но пак е нещо.

Ади не съм я пробвала да яде сама, чудя се какво може да се задържа в лъжицата, освен с попарата да пробвам. Умирам само при мисълта Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #104 -: Април 21, 2017, 14:07:03 »

Имаме такова :( Почти не смуква от него. Абее.. имам всякакви. Магазин за шишета мога да отворя.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #105 -: Май 31, 2017, 08:35:04 »

Преди 2 дни я видях два пъти да се изправя сама без да се държи за нищо  Clap Иначе се пуска и доста време може да стои без да се държи, правейки нещо с ръцете. Но не пристъпва още. Нямам пърпение Smile
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #106 -: Май 31, 2017, 12:58:40 »

Още малко и ще си купи крачета и тя
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #107 -: Юни 08, 2017, 23:33:20 »

Ходи! Вчера ММ я видял (аз изпуснах момента), но днес няколко пъти я оставям, отдалечавам се малко и я викам да дойде - тя идва до мен! Все още е по-сигурна и по-бърза да се придвижва пълзейки и за по-дълги разстояния лази, но очаквам за още седмица да усъвршенства стъпките. Щастлива съм  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #108 -: Юни 08, 2017, 23:39:43 »

Бравооо! Я си ъпдейтни лентичката, че се обърках на колко стана Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #109 -: Юни 09, 2017, 09:58:43 »

Супер:) ще се научи момичето, щом е тръгнала до седмица ще е по-спокойна Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #110 -: Юни 09, 2017, 12:14:05 »

Супер, още малко и ще имате крачета Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #111 -: Юни 09, 2017, 13:53:17 »

Тя сякаш не вижда необходимост да ходи щом може да си пълзи и е по-лесно. Типична логика за телец Lol Днес една крачка не е направила например.
Не помня писах ли, но да си отбележа - реди рингове без грешка. Сортира фигурки - триъгълник, кръг и квадрат. Дори с триъгълника успява, спомням си, че за кака й беше най-сложно да на нацели посоката.  Трябва да извадя следващите по трудност пъзели. Навлича всякакви дрехи които намери върху себе си (на гърба и на главата), намирала съм я омотана с чорапогащник. Бърше си нослето и устата сама със салфетка  Lol Вчера за първи път накъса страниците на една моя книга!  Pinch Предпочитани играчки - тези, с които играе сестра й. Кака й лепи стикери в книжка, Ели отлепва. Кака й реди конструктор, Ели идва и събаря всичко, а кака й се сърди, че и разваля играта. Обаче аз имам едно желязно правило - ако не могат да се разберта за играчка я прибирам и никой не играе с нея, не взимам страна. Като цяло рядко се стига до рев от такив а спорове, разбират се някак. Харесва ми как голямата обяснява разни неща на малката, като и дам идеята. Понякога играят заедно, сутрин през почивните  дни могат да си стоят 15мин сами в стаята след събуждане и да се смеят без да идват при нас  Stuart

Ути, около 20 дни им е разликата с Ади, не не ми се занимава сега с тикера.
« Последна редакция: Юни 09, 2017, 14:02:10 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #112 -: Юни 09, 2017, 13:57:08 »

Браво, тя сякаш много гледа от сестра си. Ади нищо от тия неща, които написа, не прави. Ринговете и формичките ги яде и хвърля Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #113 -: Юни 27, 2017, 11:05:25 »

Стана на 13 месеца, утре ще ходим на ваксина за Морбили и ще пускаме изследвания.
Ходенето е все така - от време на време и между 2 предмета, за които може да се хване. Чакам да започне поне в 51% от времето да ходи, за да го отбележим официално с прощапулник  Lol

Нова думичка, която дешифрирах е "бода" или "дода" за вода. Единствената, освен мама, баба, да и не. Интересно ми е, че използва съвсем различен набор от букви и срички в стравнение сс сестра си.

Използва салфетка и си бърше сама нослето. Обикновено прекалява с броя салфетки, ако докопа цял пакет.

От няколко дни настоява да се храни сама. Отказва аз да я храня. Вчера дори със супа я оставих, голямо мацане, но поне половината слага в устата си сама  Lol Пие и сама вече с чашката. Има оливане, но в много случаи се справя идеално. А сезонът е такъв, че не е голям проблем ако се намокри малко, така че се взползвам и това да учи  Cheesygrin

И понеже е второ дете и постиянно краде нещата на сестра си - научила се е да свири с хармоника и всякакви подобни дървени свирки.

Днес я намерих в проходилката - влязал си е вътре сама! 

И е малка кокетка, опитва да облече всяка дреха, която намери, а ако влеза в магазин дърпа закачалките  Lol

Има промяна в режима - от една обедна дрямка мина на две - сутрин и късен след обед или една дълга сутрешно-обедна.

« Последна редакция: Юни 27, 2017, 11:10:13 от syanna » Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #114 -: Юни 30, 2017, 09:49:23 »

Пиша си сама, но вече от 2 дни официално ходи, просто реши и започна  Smile Аз си предстявах, че още поне месец ще пълзи  Lol

Не направихме ваксина, има много дребни пъпчици от жегата, а и някакво насекомо я беше ужилило и 3 дни ходеше с подуто око...  Unsure
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #115 -: Юни 30, 2017, 11:45:45 »

Честити ходещи крачета!  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #116 -: Юни 30, 2017, 12:14:32 »

Оф, моят още ме държи за ръка и не иска да се пуска. :/
Браво на малката!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #117 -: Септември 12, 2017, 14:46:12 »

Ще си бутна малко темичката, да си запиша някои неща  Smile
Втори пореден ден я гледам заспала и си казвам - какво прекрасно бебе е, когато спиLol

Тя вече не се вози в количката! на 1г3м - вече почти не я взимам като излизам, защото няма смисъл, само си я бутам празна. Добре де, понякога се вози 5-10 мин, но не повече  Lol
И ерго раничката не помага - и от нея реве, опъва се, извива се и категорично не иска.
Ходи по много сама, това е хубаво, но след 20-30 мин се налага да я нося, защото само това приема... В резултат, ако съм без мъжа излизам само наблизо или с колата, иначе се налага да нося по много.

Да я похваля, че яде добре с лъжичка и виличка и пие сама от чашка за възрастни. Все още отказва някои неща, но не както в началото на захранването. По-скоро е на периоди. Яде зелена салата и сурови червени боровинки (неща които кака й категорично отказва), обожава диня.

Кака й на около 1г8м започнах да я оставям сама да се катери по пързалките, вчера с малката - седнах на пейката и гледах от далече - беше установила, че пързалката пари и вместо да се пуска си слизаше обратно по стълбите. Висока пързалка със стъпала. Обаче е усъвършенствала и изкачването на стълба/катерушка с пръчки, от тези някогашните металните. И за това няма нужда от моята помощ.

Вчера в ресторанта разглобяваше соларни лампи, въпреки всичките ми забележки, не пожела да спре... Razz Unsure
А преди това бяхме на екскурзия, беше в момент, в който я носех, да не я загубя в тълпата докато се спира на всяка витрина. Реших че искам да купя някакви дребни подаръчета за приятелки и спрях да огледам някакви дрънкулки, по-скоро информативно. Както си я држа и гледам една огромна кутия с дребни камъчета и перлички полетя към земята и за миг всичко беше осеяно с дреболии в радиус от 2-3 метра  Surprised Shocked Rolling Eyes Нито имах време да видя, че ще се случи подобно нещо, нито имах възможност за някаква реакция... Засъбирахме всички засрамени и гузни дреболиите, някои от тях счупени, а продавачът каза да си ходим, че всичко било брак... Останах без сувенири и подаръци.

Следващият ден в хотела, закусвам аз, а ММ следи децата. Нямам представа какво правят, тръгвам нагоре към стаята, а чистачката ми показва огромна счупена ваза - "Това твоето дете го бутна!". Гледам изненадано - децата ми не са тичали там, или поне - не без надзор - ММ е бил с тях. Намерих ги, той потвърди, че е била малката и не е могъл да предотврати падането навазата. Въпросната чистачка вместо да събере счупеното го остави един час така и показваше на целия персонал, като се възмущаваше шумно, че не си гледаме децата. Накрая извика управителя, той я скастри да не се занимава с глупости, каза че не иска пари, но ММ все пак остави някакви.

И така. Разбира всичко, но не винаги слуша. Говори. Или поне се изразява значително по-разбираемо. Някои думи произнася изненадващо точно. Вода, кола, дай, стига, око, пъп, бау (преди беше сборно за кучета, котки, птици, риби  Lol сега има прогрес - за котка вече е "бяу"), кове (кафе, понеже гледа всяка сутрин как си правя, лбимо занимание е да облизва лъжичката), буе (обувки), ако(за памперса и всичко мокро и изцапано), ака(ръка), как(крак). Има и дурги, но сега тези ми идват в главта.

Все още се кърмим на обяд и вечер за приспиване, спи по цяла нощ, но се буди сравнително рано, около 7. Има 16 зъба, не съм гледала има ли други, които ще излизат скоро. Мисля днес след обяд да отидем на ваксина и мерки, по различни причини цяло лято отлагаме...
« Последна редакция: Септември 12, 2017, 14:55:45 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #118 -: Септември 12, 2017, 15:23:04 »

Колко интересно, Ади същата работа с ходенето и количката. Не се спира. Катери се, тича. По пързалки се катери сама от 2 месеца, обаче с лъжица и вилица не яде понеже мен ме мързи и не ѝ давам често, признавам си. Супер яко, че имаш търпението да я оставяш да се омазва, ахах.

НИЩО не казва. Никакви думи освен "не" и "тати".
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #119 -: Септември 12, 2017, 16:12:18 »

Добре де, какво наричате "отказва да се вози в количка"? Разбирам да не иска доброволно да седне, но ако насила я качите и закопчаете, какво става? Като е изморено детето каква е алтеринативата, носене с километри или излизане само в квартални градинки?

Аз съм малко зла майка в някои отношения, не е имало "не иска". Набутвам някак в количката въпреки извиването и писъците и обвинителните погледи, малко след това се кротваше. На помощ винаги може солети или играчка. Нищо не му става от тръшкане няколко минути, има си неща, за които може да се "слуша" детето и такива, за които не може.

Някъде в тази възраст излизах и с камионче, малко след това колело, закачени за количката. Не е много удобно, но на връщане винаги е изморен и нямаше как иначе. При нас паркът е на 10тина мин пеша, без количка с  дете 1+ просто няма начин. Докато се налагаше, настоявах, може би към 2 годинки чак започна да ходи на дълги разстояния пеша или с колело и зарязах напълно количката.

За белите, съвсем нормални неща казваш  Cheesygrin Аз дори няма да изброявам всички срамни беладжийски моменти, редовно си казвам, че повече никога няма да стъпим в ресторант или хотел и след няколко дни пак се престрашавам  Cheesygrin Уикенда сме само двамата с мъжа с детето на сватба и кумуваме, нямам идея как ще стане, очаквам апокалипсис и разваляне на отношенията с младоженците  Lol
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #120 -: Септември 12, 2017, 16:39:00 »

Корни, изправя се, навежда се, ще падне да се пребие, но не иска да седи в коичката. Коланите са махнати още преди 3 месеца пищеше от тях, оплиташе се до задушаване и се возеше права накрая. Мога да я държа така и да я возя, но като ми реве 15мин аз стигам до истерия, за това предпочитам да нося. Не е само в началото да недоволства, тя не спира изобщо докато не слезе. За ерго раницата не съм вярвала, че може да не се хареса на някое дете, но факт, не знам дали изобщо ще използвам някога тодлъра. Започнах да излизам пеша до близкия парк и хранителни магазини, абслоютно безпроблемно ходи това разстояние. Не, че не се случва да отида и по- далече, но обикновено прибирането е кошмар... Приемам го от добрата страна - развива физическа активност и наистина е по-издръжлива в сравнение с кака си на същата взраст.

Да се поправя - зъбите са 12, не 16 разсеяла съм се като съм писала.
И е голяма кифла - взех една чантичка, тип дамска за кака й - познайте кой я носи в 90%от времето и реве без нея  Lol Вече е пробвала да обуе мои обувки на токчета сама, и съм я намирала окичена с 5 гердана, които и стигат до земята, но тя ходи горда и щастлива  Lol

« Последна редакция: Септември 12, 2017, 16:45:47 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #121 -: Септември 12, 2017, 17:17:18 »

Е, Корни, как какво прави, измъква се от коланите, изправя се и тръгва да слиза. Също пищи и реве. Алтернативата е да не ходим никъде надалече или баща ѝ я носи до колата. Тя не реве 2-3-5 минути и да се успокои, тя реве през целия път и се изправя и ще падне, а не може на всяко излизане да изяжда по 2 пакета солети все пак. Ходи предимно пеша, но е трудно, понеже търчи в реазлични посоки, спира се, събира камъни, пак тича, писка ако я водиш в твоята посока и като цяло избягвам дългите разстояния, не си струва нервите, иначе издържа адски много, като на пружинка е.

Същата работа и Ади, гердани, пръстени, има и дамска чанта, но носи вкъщи по 2-3 едновременно - нейната и две мои. Фръцла е голяма! Обожава рокли и само ме кара да ѝ го обличам, макар че за площадката не са удобни и се спъва повече. Като ѝ сложиш рокля е най-щастливата, само се зяпа в огледалото Cheesygrin
« Последна редакция: Септември 12, 2017, 17:19:37 от utopia » Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #122 -: Септември 12, 2017, 23:04:29 »

Супер, а за ръка ли върви? Нико върви ама не дава ръка
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #123 -: Септември 12, 2017, 23:12:32 »

Ади ли? Понякога. Много рядко. По-скоро тича в произволна посока и изобщо не се обръща. Не се трогва изобщо дали съм там или не дори. Много е смела и луда.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #124 -: Септември 13, 2017, 08:30:08 »

От време на време, но повече си крие ръцете и не ги дава.
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: