star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Мама съм за втори път!
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мама съм за втори път!  (Прочетена 12913 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« -: Май 20, 2016, 17:16:10 »

След дълго очакване днес в 11.10 се роди малката Ели! Тежи 3290г и 51см. Всичко стана много бързо и неочаквано, ще пиша подробно от компютъра. Раждането мина гладко, даже засука веднага, но после ми я взеха, защото измръзнала... Чакам да ми я върнат и съм забранила да я хранят с друго, дано се съобразят.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #1 -: Май 20, 2016, 17:31:51 »

Честита втора госпожица, Сияна! Да ти е жива и здрава, браво за гладкото раждане, бързо да се напасвате и бързо възстановяване на теб Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #2 -: Май 20, 2016, 17:46:52 »

Пак ми дойде неочаквано новината, макар че знам, че се очакваше, ама...

Страхотно звучи всичко- и мерки, и сукане! Чакаме си подробния разказ, а вие все така леко и успешно го карайте!

И нека е много щастлива и късметлийска с прекрасното си име- съкратено ли е от нещо, или си е така?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3 -: Май 20, 2016, 17:55:35 »

Съкратено е, ще ме извините Wink

Tоку що ми я донесоха и вече я гушкам Smile
« Последна редакция: Май 20, 2016, 18:17:19 от syanna » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #4 -: Май 20, 2016, 18:38:12 »

Честита рожба  Clover Clover  Clover
Нека е здрава и щастлива Ели и много да се разбира с кака си Wub
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #5 -: Май 20, 2016, 19:06:28 »

Честито! Да е здрава и щастлива! Прекрасно звучиш, много, много се радвам😘
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Май 20, 2016, 19:07:14 »

Честита радост! Аз писнах от кеф, признавам си  Kiss
Бъдете здрави, нагушкай я хубаво малката Ели и скоро да сте си вкъщи в женското царство  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #7 -: Май 20, 2016, 19:26:21 »

Честита дъщеричка! Радвам се, че всичко е минало добре! Гушкайте си се, незабравима е първата вечер с бебе! Stuart Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #8 -: Май 20, 2016, 19:29:40 »

Честито, Сияна! Бъдете здрави и щастливи!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9 -: Май 20, 2016, 19:34:41 »

Сияна, изядохте ли крем карамела  Lol
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #10 -: Май 20, 2016, 19:57:04 »

Честито!
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #11 -: Май 20, 2016, 19:58:24 »

Честито!
Бъдете здрави Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #12 -: Май 20, 2016, 20:20:48 »

Честито! Бързо възстановяване и много гушкане с малката Ели Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #13 -: Май 20, 2016, 20:37:27 »

Еее айде да ти е честита втората госпожица!  Kiss  тoлкoва време я чакаме да се натъкми да излезе Smile леки първи срещи и oчаквам разказ с нетърпение Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #14 -: Май 20, 2016, 23:08:41 »

Да ви е честито малкото сияние! Много се радвам, че всичко е минало леко, дано все така да ви върви!
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #15 -: Май 20, 2016, 23:27:11 »

Честита втора дъщеричка! Да е здраво, усмихнато и щастливо мъничко човече и да донесе много радост в семейството ви. Радвам се, че раждането е минало както искаше. Бързо възстановяване сега и бързичко да се приберете вкъщи.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #16 -: Май 21, 2016, 13:14:09 »

Честито, Сияна! Много да се гушкате и бързо да се прибирате вкъщи! 
Ама и аз да питам Lol какво стана с крем карамела
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #17 -: Май 21, 2016, 15:07:01 »

Стига сте ме подсещали сега за този крем, на фона на храната  в болницата Razz  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #18 -: Май 21, 2016, 15:51:25 »

Кога ще ви изпишат? Утре ли?
Стана ми смешно като ти видях питането в готварската. При това така непосредствено преди раждането  Lol За базик си беше  Lol

Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #19 -: Май 21, 2016, 18:21:51 »

Честито второ сияние! Пожелавам ви бъде здрава и щастлива!  Clover
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #20 -: Май 21, 2016, 18:28:58 »

Честито, Сияна Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #21 -: Май 25, 2016, 22:44:47 »

Вече сме си у дома, в понеделник ни изписаха.
Както вече споменах - раждането беше много неочаквано и бързо. В четвъртък си направих поредна 2-3 часова  разходка с идеята да се случи нещо, но не. Вечерта бях на преглед, според ехографа всичко си беше наред, но прегледът за разкритие не показа никакви признаци за наближаващо раждане, казаха ми, че може да изчакаме няколко дни, но ако до понеделник не родя ме приемат в болницата и според ситуацията ще предизвикат раждане. Доста се натъжих, защото идеите ми за естествено се изпаряваха с всеки изминал ден. След прегледа продължихме с разходките и катеренто на хълмовете, за да се разведря малко. Доста се изморих, но пак - никакви признаци.
На другия ден около 8ч. сутринта усетих някаква контракция за събуждане, сякаш беше по-силна от всички до момента,  почаках следваща и засякох 12 мин интервал. Така 3 една след друга. Зарадвах се, че може и да са истински този път, реших, че ставам, ще взема душ, ще пусна една перялня и ще пия кафе...
По време на душа се опитвах да продължа да засичам интервалите и ми се стори, че са през 6-7 мин, което ми се видя фалшиво и невъзможно да зачестят така бързо. Въпреки това бяха доста интензивни и боленени. Настаних се в хола по хавлия и установих, че не мога да стигна до спалнята да взема дрехи, за да се облека. Реших, че за всеки случай трябва да се обадя на мъжа. Беше 9.15ч. Освен да го чакам да дойде почти не можех да правя друго. В този момент всичката смелост за раждане без упойка и медикаменти се беше изпарила... ММ дойде, помогна ми да се оправя и тръгнахме. Пристигнахме около 10,20 в болницата. В асансьора и приемната на родилното изтекоха водите. В предродилна ми дадоха безброй документи за подписване, слагах разкривени подписи лежейки, без да гледам какво подписвам. Някой се пошегува, че съм дошла с 10см разкритие, но след прегледа се оказа, че е точно така - пристигнала съм с пълно разкритие. Нямаше време за никакви подготвителни процедури, само извикаха моя лекар, който ми се смееше и ме питаше какво съм направила от вечерта до сутринта, за да започна да раждам. Направо ме преместиха в родилна зала и добре, че беше лекаря ми, който  не позволи на останалия персонал да ми пуснат система. Бяха готови да го направят при пълно разкритие, което е някакъв абсурд... Родих за 20 мин, като следвах повече тялото си, от колкото напътствията на околните. Нямам разкъсвания и епизотомия, но въпреки това сложиха 3 шева, "за всеки случай".
Веднага след това мъж ми и Инчето бяха при мен през 2-та часа, през които трябваше да лежа. Инчето беше много разбираща и само повтаряше: "Мама!", "Бебе!" Wub
Дните в болницата не са най-приятното нещо. Някой идва в 5 сутринта да ми каже да си измеря ремепратурата, друг ме пита защо си гушкам бебето, а не си стои в легълцето, щала съм да го разглезя. Подкрепата и помощта за кърмене бяха нула, добре, че не разчитах на тях. Въпреки че не бях спирала да кърмя Ина първите два дни имах само минимални капки коластра, които не стигаха като количество. Първата нощ Ели прекара на гърдите ми, а аз почти не спах. Втората нощ дадох 2-3 дозички АМ, за да поспя малко. На третия ден се събудих с огромни и препълнени гърди и количества достатъчни за казарма бебета.. Днес сякаш нещата се нормализират, но изцеждам по 100мл дневно за облекчение, заедно с помощ от Ина 2 пъти дневно. Ина се интересува от Ели, иска да я гали, притеснява се, когато плаче. На няколко пъти днес обаче хвърляше книги върху нея и протестираше. Като цяло е станала по-шумна, вика силно или пее силно, предполагам има връзка с промяната.

Ели пък спи доста през деня, прави една-две паузи по четери-пет часа за сън и не мога да я събудя изобщо. През нощта само яде и почти не мога да я сложа в леглото между 2 и 6ч. сутринта за повече от 20 мин.... Ако изключим това неудобство всичко за сега изглежда по-лесно от колкото си представях. А и таткото много помага - приготвя за хапване и къпе каката  Smile От както съм излязла от болницата правим разходки всеки ден.
И така. Май стана дълг разказ, за това спирам.
« Последна редакция: Май 25, 2016, 23:13:20 от syanna » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Май 26, 2016, 08:48:06 »

Звучи много хубавичко Wub
Размечтах се.
Пожелавам ти така да остане и занапред! Wink
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #23 -: Май 26, 2016, 10:15:45 »

Сияна, чудесно раждане, точно такъв искам да бъде и моят втори път  Kiss
Да са ви много здрави принцесите, да ви направят много щастливи и горди родители!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #24 -: Май 26, 2016, 12:48:11 »

Благодаря! Знаех, че второто раждане е по-бързо, но не очаквах толкова бързо  Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #25 -: Юни 10, 2016, 23:15:05 »

Ехо? Как сте?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #26 -: Юни 13, 2016, 17:01:42 »

Благодаря, че питаш  Smile
Нямам много време да сядам пред компютъра, да не кажа никакво  Lol
Дните си минават по установен грфик и ако не занимавам едната госпожица, то съм ангажирана с другата. Имам малка почивка по време на следобедния сън, но повече я използвам да подредя мялко  Lol

Ходих при родителите ми тези почивни дни, понеже мъж ми имаше друго пътуване, а не ми се стоеше сама. Установих, че нямам достатчно ръце да пренеса една пътна чанта със скромен багаж за нас трите, дамска чанта, количка с бебе и едно дете извън количката до колата, която е паркирана на ъгъла на улицата... Изобщо без мъжа ми всичко е доста по-сложно  Rolling Eyes

Иначе госпожицата качва грамчета и расте на сантиметри, меря си я у дома, а вече най-малкия размер дрешки започва да отпада от гардероба.
Проблемна се очертава кожата - има куп пъпчици по лицето и се чудя как да направя хубава снимка  Lol Освен това като цяло кожата й е много суха и се бели на места, док каза, че е предразположена към атопичен дерматит и трябва да взема специализирана козметика. Още не мога да стигна да някоя аптека да напазарувам, а нещата, които имам от Ина видимо не влияят добре. За сега душчетата са само с вода. Препоръча ми биодерма, но аз се колебая за А-дерма, понеже чета много добри отзиви. Някой с мнение?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #27 -: Юни 13, 2016, 17:19:05 »

Само А-Дерма!! Определено.
Но дерматитът ти е малкият дерт. Следи я с боледуването. Проблеми с горни дихателни. Алергии.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #28 -: Юни 13, 2016, 17:25:06 »

За пъпчиците по лицето и Боян има. Казаха ми нищо да не ги правя, само с вода мия, не мажа с нищо.
Иначе за кожата и аз минах на А-Дерма. Беше с много суха кожа в началото, но след няколко мазания се оправи и не се е изсушавала повече.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #29 -: Юни 13, 2016, 17:31:33 »

То нали е нормално да се чистят още? Малки са, нямат 40 дена.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #30 -: Юни 13, 2016, 22:14:57 »

И Ади има няколко пъпчици по лицето, само с вода я мия.

Сияна, чувала съм, че е съвсем нормално за преносени деца да им се бели кожата.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #31 -: Юни 13, 2016, 22:33:00 »

И на мен ми се стори пресилено като диагноза, не съм ходила на дерматолог да потврди или отхвърли мнението на педиатъра, но пък да сменя козметиката нищо не ми струва. Аз така или иначе нищо не бях купила, мислех да използвам каквото имам. А при раждането казаха, че няма проблемите на преносена, води и всичко друго си беше ОК, иначе и аз съм чела същото.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #32 -: Юни 22, 2016, 09:05:14 »

Усмивки, усмивки! Денят ми започна с бебешки усмивки  Stuart
И преди съм виждала след хранене или по време на сън, но сега ми се сториха по-осъзнати  Smile
Ели започна своя втори месец, а по-късно днес ще я водя на консултация.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #33 -: Юни 22, 2016, 10:04:39 »

хехе саладурка!! браво за усмивките Smile как са с каката? как се справяш ти, разходките ?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #34 -: Юни 22, 2016, 16:57:50 »

Излизам само в паркчето до нас през деня. По-дълги разходки вечер с мъжа, той качва Ина на раменете си, ако не иска да ходи.
А ако ми се налага нещо по-далечно или пазаруване прз деня мятам Ели в кенгурото, а Ина в количката.
На средно дълго разстояние също пробвам Ина да ходи, като взимам тодлър раницата, за всеки случай, ако се наложи да я нося и избирам тихи улички с по-малко коли. Но тежи калпазанката, а и в тези горещини носенето не е много приятно.
Най-стресово ми е когато заплачат едновременно  Razz но за щастие не се случва  често.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юни 22, 2016, 17:11:29 »

все по-малко да плачат двете заедно Smile тегавичко си е с две бебенца на разходка.. вие мислихте ли за борд за Ина? пускам ти вариант на една от мамите в групата на Яна, дето има второ бебенце..
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #36 -: Юни 22, 2016, 17:25:22 »

Имаме борд, но Ина слиза от него, вози се по-малко от минута. След няколко месеца може пак да го пробвам, но за сега съм го махнала, не върши работа.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Юни 27, 2016, 14:25:02 »

Имаме борд, но Ина слиза от него, вози се по-малко от минута. След няколко месеца може пак да го пробвам, но за сега съм го махнала, не върши работа.

Да, и аз им се чудя на тези бордове, как ще седи там доброволно на едно място право дете на 2 г, поне моето- абсурд.

А Ина с баланс байк или камионче, което се бута с крака ? Ти буташ количка, а тя кара до теб, можеш и да я дърпаш с една ръка, ако се измори. Аз така излизам понякога, ако е наблизо, интересно му е да си го кара.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #38 -: Юни 27, 2016, 17:17:38 »

За рожденния ден мисля да и взема Ина някакво такова возило, но още не знам какво. Напоследък доста я развеждаме пеша и издържа на средни разстояния. Проблемът основно е, че не винаги следва посоката (и настоява за своята посока) или ако се тръшне за нещо.

А Ели - май минава някакъв скок в растежа, залепена е за мен цял ден, дано минава бързо.

И да се похваля - бяхме на сватба с 2-те деца, не е невъзможно!  Cheesygrin Те бяха спокойни, Ина беше атракция, танцува до последно, а Ели си спинкаше кротко.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Юни 27, 2016, 21:42:02 »

Браво за сватбата Smile иначе и на мен също ми се вижда почти невъзможно да стои на борда, както и да си кара нещо до теб.. прекалено лесно си отвличат вниманието, за да разчиташ, че ще е до теб..поне от моите дребни са ми такив анаблюденията.. затова и ти показах онази снимка Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #40 -: Септември 27, 2016, 22:32:20 »

Да си бутна малко темичката, съвсем съм забравила да пиша.
Новите неща са, че от 2-3 дни се смее истински с глас. А днес, докато спокойно се занимавах в кухнята с Ина да приготвим нещо за хапване, а Ели на дивана, чух плач... беше паднала. Приключих със спокойствието да я оставям нявсякъде  Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #41 -: Октомври 17, 2016, 18:02:30 »

С второ дете някак всичко минава между другото. Между хилядите ангажименти забелязвам, че прави нови неща  Lol Преди няколко дни хвана дрънкалка като и я подадох и доста дълго си игра с нея  и я разглежда. Днес се беше обърнала от по гръб по корем на спалнята  Smile
Освен това да се оплача - от 2 седмици ми прави някаква истерия около полунощ - не иска да спи, не иска да яде, за 15-20 минути, само на ръце и то в определена поза упявам да я успокоя   Unsure Не виждам зъби, за колики е голяма, мистерия ми е каква би могла да бъде причината.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #42 -: Октомври 17, 2016, 18:14:37 »

Да не те плаша, но малката все още е така понякога. За моето съм си намерила обяснение в преминаване oт една фаза на съня, в друга и незрялата психика. Бях чела из разни чуждестранни статии, че такива деца са значително по-будни, възприемчиви и впечатлителни, насъбират много емоции и точно когато тялото им се отпусне по време на сън, мозъка не може да се настрои към следващата фаза, т.нар. нощен терор.
С мъжа ми сме седели до леглото й, за да видим какво точно се случва в този момент. Нищо! Нищо различно няма, просто започва да пищи неадекватно, дори бих казала, че реално си спи. Напоследък й хванах цаката, като се размърда, започвам да й шъткам и пресичам внезапния рев.
Ели е мъничка все още, може повече да й идват игрите/вниманието с кака и тати, особено ако не ги вижда по цял ден и изведнъж й се събират емоции. Аз съм поставила вето на щурите игри след 8 часа, после нямаше приспиване и сънят беше ад. Банята също съм я изтеглила по-рано, защото на моето не й действа успокояващо, а точно обратно.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #43 -: Октомври 18, 2016, 12:09:57 »

и ние го минаваме това.. и с Дея и с Яна.. при Дея от рев не искаше никъде да спи, викаше не, не и т.н.. рев като луда.. С Яна е на моменти - точно акто казваш почва да реве от нищото и не се успокоява.. Яна ми е плакала 2часа без да спира вечер така.. в някакъв ад изпадахме с татко й, щото не можем да я успокоим.. но е на моменти.. снощи с рев викаше и като й ътна и се успокои, други пъти не се успокоява..
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #44 -: Октомври 18, 2016, 12:11:41 »

Аз за това все още държа на телефона си белия шум. Действа буквално като копче за спиране на рев  Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #45 -: Ноември 01, 2016, 10:23:35 »

Не съм писала тук, но Елито е с ларингит от миналата седмица и е на АБ. Минахме през УНГ, изследване на секрет, лепнала е стрептококи, подозирам, че от каката й, на нея не сме правили изследвание, но щом не се оправя толкова време е ясно. Довършваме натибиотика утре и отново отиваме на проверка, две лекарки през два дни ме викат да следят нещата... Доста стрхотии изчетох за този ларингит при бебетата, сякаш има подобрение, но все още чувам хриптящо дишане. Иначе не и личи, усмихната и активна е, от време на време успява да се преобърне, иска всичко да пипне и да хване  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #46 -: Ноември 07, 2016, 17:06:09 »

Първото зъбче е пробило! И да се оплача, не знам има ли връзка  със зъбчето, вероятно да - на всяко кърмене, обикновено на края, ме гризка болезнено и не знам как да я накарам да спре да го прави  Sad
Замислих се също, че по това време бебенцата вече гукат издават по обособени звуци, а тя мълчалива, само пуска едни усмивки и бълбука със слюнка  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Ноември 07, 2016, 17:09:47 »

Честито зъбче! Много рано наистина, дано по-рано приключи драмата.

Никакви звуци ли не издава,или просто много рядко?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #48 -: Ноември 07, 2016, 17:12:04 »

Издава някакви, но не ги оприличавам на нищо, няма "агу" още.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #49 -: Ноември 07, 2016, 18:48:02 »

Ранно зъбенце, браво. И моя ме гризе, но явно видя, че реакцията ми е силно неодобрителна и го прави много много рядко. Иначе като го направи се дърпам и приключвам с храненето временно, за да схване, че няма да я бъде тази.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #50 -: Ноември 07, 2016, 21:31:46 »

И аз правя разсърдена физиономия като ме захапе, вдигам софрата. Обикновено го прави към края, ако е изнервен/спи му се/играе му се. Общо взето го усещам и понякога спирам преждевременно.
За гукането: Боян преди два месеца гукаше много с "агу", повтаряше след мен. После спря. Започна с "бррххррр" с плюнки, после мина през опити да писука с по-тънък глас. Но в рамките на седмица и това забрави. Сега сме на "Гее/гиие", малко от бррхх с плюнки, малко и писукане от два дена. Lol Та мисълта ми е на периоди е. Често повтарям някой друг звук след него, за да го мотивирам още да бръщолеви, но рядко се получава.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #51 -: Ноември 07, 2016, 22:25:48 »

И Ади гукаше преди два месеца, сега е на вълна МММММ, и АЙАЙАЙ, което е супер смешно вайкане и писъци с пълно гърло Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #52 -: Ноември 07, 2016, 22:33:57 »

От скоро се кефи на играта с "дзяк". Крия се зад нещо и го дзяк-освам. Голям смях пада. Без да искам пратих на alexia клипче даже Lol
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #53 -: Ноември 07, 2016, 22:57:39 »

Хайде сега умишлено да го метнеш и в групата  Cheesygrin моя дърдори много. В момента е на вълна тата. Мина през вълна баба, а като има зор положението е мам.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #54 -: Ноември 12, 2016, 08:32:31 »

При мен е "мама" още от родилна зала, Стаси така си излезе - боен вик "мама", за смях на цялата зала. Жоро ме търси с "мамммм", и двамата са непогрешими.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #55 -: Ноември 12, 2016, 10:55:59 »

Ц, само прави пяна-мус от плюнки и бълбука. И най-много "ааа-а-а" и нещо като ''г-ррр" и "б-ррр", но повече бълбукащо и пак с много плюнчене...  Дали пък не е заради зъбчето и лигавенето този застой  Rolling Eyes
Обаче мисля да изчакам още месец-два преди да започна да се вкарвам във филми. Освен това и като характер е различна, повече наблюдава, изразява се повече с усмивки и по-малко звуци, по-спокойна (телец  Lol) нищо общо с лъвските истериите на кака си.
Пък и на ДК трябва да отида, че с тези настинки занемарих мерките и общите приказки с педи, а и ваксините изостанаха.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #56 -: Ноември 21, 2016, 12:39:00 »

Яна и тя има една ваксина, ама пусто как да я пусна да я направят, като ги чувам другите деца как бухат в яслата.. Ако ти кажа колко са различни с Дея, всяко отделно човече.. Smile да я амачкаш малката бубка!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #57 -: Ноември 22, 2016, 09:51:40 »

Преди няколко дни Елито навърши 6 месеца! Stuart Толкова бяхме погълнато от други неща, че нищо специално не направихме. Тази седмица пък имаме запълнен график всяка вечер...
Тя все още не сяда стабилно, клати се като пияница като я сложа в столчето за хранене. Захранването ще почака още малко, но като гледам се очертава фина, сякаш само на см расте. Ако всичко е наред утре планирам мерки и ваксина.
Бяхме на фото сесия вчера, мъжът стоически издържа  Lol Елито не спря да се усмихва, а кака й се уплаши и разплака няколко пъти от мечета, еленчета и други подобни в декорите. За първи път ми прави такива реакции, рядко нещо я притеснява  Rolling Eyes
Казвала ли съм ви каква сладка трапчинка има на едната бузка Ели? Разтапя ме всеки път като я видя, нямам търпение за снимките.
« Последна редакция: Ноември 22, 2016, 09:53:44 от syanna » Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #58 -: Ноември 22, 2016, 10:17:51 »

Е, сега не може да не отидеш и да не ни ги покажеш! Cheesygrin
Инак и Боян се клатуни и не може да седи стабилно. А и сложа ли го седнал, винаги се накланя напред, за да си налапа краката. Голяма любов са му. Чакам да пристигнат килимът и постелката от Икеа и го оставям на пода да прави каквото си иска. С пълзенето също е много назад. По корем седи и само се върти като часовникова стрелка в кръг. А ако е по-гръб се премества вдигайки дупето в поза почти мост и се избутва назад. Като гледам някои бебета на тяхната възраст вече се изправят се чудя кога моето ще се вдъхнови да ги прави тези неща Lol а иначе майка  ми ми каза, че брат ми не е пълзял. Както е седнал и с дупето и единия крак се премествал напред назад. И това му е бил начинът. Предрича, че и Боян ще е така с дупето. Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #59 -: Ноември 22, 2016, 10:23:29 »

Ехее, изправят се и пълзят. Според ортопеда е рано за такива неща и не е добре да започват прекалено рано. Нека си се развиват с техен темп. И Ади така вдига дупе и се измества, хаха. Ортопедът ми каза да не я вдигам всеки път като мрънка на пода, за да се оправяла сама, ама сърце не ми дава Lol
« Последна редакция: Ноември 22, 2016, 10:32:24 от utopia » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #60 -: Ноември 22, 2016, 10:32:51 »

М да. Цвета се изправи на крака по това време. В кошарата. Има я снимана, доволно нахилена. И тогава свалихме нивото, аз затова те бях питала, Смайлс.
Децата са си различни, сега Тео не го бързам хич, даже ще се радвам много да не ми прохожда до годинката. Да мирува в количката Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #61 -: Ноември 22, 2016, 10:38:40 »

И мен ме изненада като видях изправено детенце в групата, но реално някои са с месец напред, Инчето се заизправя на 8 месеца
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #62 -: Ноември 22, 2016, 13:45:20 »

Нико се изправя от 2 седмици - тоест на 8+ месеца почна... на 8м пропълзя активно, преди това само се влачеше. А си имаме една приятелка с 2 седмици по-голямо от него, която вече ходи по 20+ крачки сама Smile та всяко дете си е индивидуално Smile
Сиянка, я кажи къде бяхте на фотосесия и доволна ли си?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #63 -: Декември 01, 2016, 14:18:19 »

Малко отчет от нас - вчера минахме консултация. На 6м и седмица - 6,200кг и 66см (аз я измервам 68см вкщи, но както и да е) За щастие док нищо не казва за теглото, аз очаквах поне малко критика. Последно сме я мерили през август, малко над 5,300 е  била тогава, за 3 месеца около  1кг нагоре и 7см. Много фина се очертава.
До тук добре. Сложиха 2-ри прием тетраксим, през нощта качи 38 градуса, не я свали и сутринта, много е крива и само на ръце и на гърда иска  Cry Към 11 дадох панадол, надявах се да падне без лекарство, но като я гледам такава... дано се оправи малко, сега спи (най-сетне) и не мога да премеря колко е в момента. Свито ми е, миналия път не е вдигала толкова, нито толкова продължително  Rolling Eyes Моля за малко позитивна енергия, защото като цяло не съм привърженик на ваксините и все ме е страх.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #64 -: Декември 01, 2016, 14:54:04 »

Стискам пакци бързо да мине. При нас вторият прием на хексацим със синфлорикс протече с температура над 38 до следващия ден след обяд. А тетраксим по твое желание ли е?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #65 -: Декември 01, 2016, 15:17:08 »

Сияна, то нали се гледа да си удвои теглото до 6тия месец, така че си е почти идеална госпожицата.
За ваксината стискам палци. Мразя ги тия ваксини гадни...дано минава бързо неразположението
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #66 -: Декември 01, 2016, 15:17:31 »

Да падабързо температурата
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #67 -: Декември 01, 2016, 15:21:31 »

Ути, не го е удвоила, още 400г липсват, но за 7ми-8ми месец може и да успее. Все тая. Отивам да меря Т...
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #68 -: Декември 01, 2016, 23:18:10 »

Да се оправя бързо деч. Направо не знам какво ви е с тези ваксини...  Cry
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #69 -: Декември 02, 2016, 09:08:35 »

Благодаря! Вчера след четири часов сън беше без температура.

Сега да я похваля малко- прави по някоя стъпка пълзейки на зад, завърта се във всички посоки радиално, проебръщането вече е отработено движение и го прави съзнателно и целенасочено, задържа все повече седнала Smile
« Последна редакция: Декември 02, 2016, 09:21:20 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #70 -: Декември 02, 2016, 09:18:17 »

Много добре си е с теглото, сигурно кипи от енергия. Аз все давам пример с моето минньонче - 10,800 и 88 см на 3 г.  Cheesygrin  И Роси не можа да удвои теглото на 6 м., но никога не е ставало на въпрос. Скоро правихме на децата годишните профилактични прегледи при лл и системата й светна в червено, че малката е под нормата, но отново не го е правила на проблем. Според нея си е идеално пропорционална с тегло-ръст.
Дано не ти вдига повече температура  Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #71 -: Декември 02, 2016, 13:44:47 »

Пупи, а сега в норма ли е каката? Ние сме все над
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #72 -: Декември 02, 2016, 13:58:04 »

Каката и тя вървеше дребна, но си е съвсем в норма сега. Не е последна в класа  Lol
22 кг е, 120 см, на 8 г. без 2 дни  Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #73 -: Декември 21, 2016, 13:11:27 »

Дребната госпожица стана на 7 месеца  Shocked Не разбрах кога минаха, някак между другото сякаш.
И сега тихомълком я гледам на колене се изправила и се набира на ниската холна маса  Blink Сякаш зад гърба ми прави някакви неща, а аз не забелязвам. Може да се каже, че пълзи, изправя се на 4 крака и се мята напред, в радиус от 1-2 метра се предвижва без проблем, за да докопа нещо интересно. Изследва с голяма концентрация как може да върти предмет, който държи. Интересува се от дребни неща също и опитва да ги хване с два пръста.
Всички у дома сме с хрема, само тя държи фронта.  Мисля да я заведа на ортопед, имам едно направление, което ще е невалидно след празниците...

За мерките - Ели е все на минимума, а сестра й на максимума, нищо общо нямат в това отношение.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #74 -: Декември 21, 2016, 13:35:39 »

Браво на малката, явно е гъвкава и енергична. Пожелавам ви да оцелеете по време на полета  Lol Нашия с дете на 1г 10м беше кошмарен, догодина се чудя дали да се пробваме пак, уж съм му обещала, че все ме пита кога ще летим със самолет...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #75 -: Декември 21, 2016, 15:45:59 »

Корни, моите наблюдения до тук са, че по-лесно се пътува с бебе от колкото с дете на възраст една и половина- две и нагоре години. Бебето спи, гушваме го, кърмим се и е спокойно като е до мама, не бяга в забранените зони  Lol
Последно като бях бременна, а Ина на 1г.8м. много се отегчи в самолета, не искаше да стои на мястото си, не успя изобщо да спи за деня, комбинирано с ранно ставане, можеш да си представиш какво означава. Сега обаче е много заинтересувана от самолети, имаме си енциклопедия за тях, много си я обича, от няколко дни повтаряме, че ще се вози на самолет, може би за първи път ще осъзнае какво всъщност означава и дано мине по-добре.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #76 -: Декември 21, 2016, 15:51:35 »

Браво на детето, много активно за възрастта си. Дано ви слуша в самолета. Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #77 -: Декември 21, 2016, 16:38:10 »

Оф, само моето ли е тюфлек и ни сяда, ни пълзи... :/
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #78 -: Декември 21, 2016, 17:24:18 »

И Ади ни сяда, ни пълзи. Но се търкаля като ненормална.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #79 -: Януари 03, 2017, 20:57:48 »

Седем месеца и половина и вече се изправя, не мога да повярвам. Много е смешна, изобщо не е стабилна, клатушка се и краката не я държат, обаче постоянно опитва и настоява. После тупва на земята. Уж съм постлала, ама...  Rolling Eyes
Колкото беше тихичка и непретенциозна до скоро, сега видимо се ядосва за някои неща, изпада в истерии, а аз не мога да реагирам всеки път на секундата. Храненето е драма. Определено има нужда от 3 хранения, различни от кърма, започва да не и достига иначе. Вкарах ориз и корички хляб преди празниците, а по време на пътуването не см въвеждала нищо. Сега мисля да изредя и другите зърнени, а като стане на 8 месеца може да опитам с месо. Има си предпочитания обаче. Обикновено не може да чака и иска веднага да и бъде сложено нещо в устата, иначе е голям рев. Понякога пък реве, защото иска сама да се храни. И аз съм длъжна да разбирам какво точно иска  Razz
« Последна редакция: Януари 03, 2017, 21:06:46 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #80 -: Януари 04, 2017, 06:53:50 »

Човече с характер. Вторите са мамата си трака  Razz
Как мина пътуването?
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #81 -: Януари 04, 2017, 09:53:55 »

Звучи като страхотно малко човече с характер, което ще ти стопи лагерите  Cheesygrin моят дивак се изправя сам малко преди да навърши седем месеца и го чакам до месец да проходи, така че и теб те чакат интересни месеци. При вас като има и кака и малкото се амбицира според мен.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #82 -: Януари 04, 2017, 14:57:09 »

Човече с характер. Вторите са мамата си трака  Razz
Как мина пътуването?
А третите са....да ти дерайлира влака  Lol
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #83 -: Януари 13, 2017, 16:09:37 »

Не мога повече. Това дребното няма спирачки. Обикаля с голяма скорост целия апартамент, опитва да налапа всичко. Правих някакви прегради, обаче каката усложливо ги отмества. И с кошара пробвах, обаче пак кака й слага всякакви неподходящи играчки вътре и рещих, че няма смисъл.
И така - тази сутрин се самозахрани с риба от ОСТАТЪЦИТЕ, които бях сложила в ЧИНИЯТА НА КОТКАТА  Shocked  Shocked Razz Само за една минутка не я гледах какво прави, докато бях в тоалетната...
Освен това умее за отрицателно време да вади  бутони от клавиатурата...
За режима на спане не ми се говори - има някакви моменти на активност посерд нощ, когато решава, че е време за игра и катерене  Cry
Хем ми е смешно, хем някои неща ми идват в повече  Razz Другата седмица поне голямата ще ходи на градина, та може и да оцелея.

Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #84 -: Януари 13, 2017, 16:20:58 »

И понеже забравих да пиша за пътуването - мина успешно. Най-сложно е с две деца на секюрити контрола, когато събличаме якета, обувки, колани и т.н. да не забравим нещо, да не избяга детето, а ръцете на единия родител са заети да държат бебе и т.н...
Обаче - приятна изненада. На 2г и 5 месеца има осезаема разлика с пътуването преди 2 годинки. Не сме имали гоненици пресичайки бариери и забранени зони. Да, отегчаваше се ако има чакане, но с повече занимавки се получи. В самия самолет освен книжки, моливи и с подобни, спасението беше таблет с анимационни филмчета за каката. 20 минути гледане и заспиваше на седалката (така и в 2-те посоки) понеже бяхме ставали доста рано. Интересуваше се по малко да гледа през прозореца, интересуваше се от лентите с багаж, радваше се да гледа самолетите на летището  Smile
Бебето - возене в количка, носене с раница и гушкане и кърмене в самия самолет. Имахме заливания с вода и в двете посоки.
« Последна редакция: Януари 13, 2017, 16:27:12 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #85 -: Януари 13, 2017, 16:24:48 »

оо супер за самолета, значи може и тази година да се престрашим. Като беше на 1г10 м беше кошмар, не можеше да заспи и много ревеше, нямаше място и се катереше постоянно по раменете ни, абе много изтощително пътуване беше. Супер е минало с двете, щом не сте загубили нищо, особено някое от децата  Lol

Малката Ели явно сега ще се отприщи, май ти беше по-кротка като малка, нали казват, че кротките бебета са по-трудни в прохождащата фаза. Отстрани звучи забавно всичко. И дааа, като тръгне на ясла ще е друго, у  нас само за 1 ден след основно чистене става кошмар с дете 24/7.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #86 -: Януари 13, 2017, 16:29:21 »

Ела да видиш вкъщи след седмица стоене затворени  Lol
Ели е диваче. Обичам дивачетата, имам си такова. Бие кака си, скупе, хапе и рита. Понамалява с времето, пък да видим като се очовечи съвсем.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #87 -: Март 27, 2017, 14:01:58 »

Малката се самозахрани със шоколад в сбъота  Razz  ММ ми я донесе добре омазана, поне 2 блокчета си е хапнала и беше видимо доволна.

Нямам спомен с кака й да е било така, обаче сме в период в който започва да проявява мнение и характер, само дето никой не разбира какво точно иска, а тя видимо негодува и реве... къса ми нревите. Когато е блага е блага, когато всичко й е криво просто не знам какво да направя...
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #88 -: Март 27, 2017, 14:38:56 »

Cheesygrin Сигурно си изпитала ужас, но пък си я представям колко доволна физиономия е имала  Kiss Ахх, какво ли ме чака и мен...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #89 -: Март 27, 2017, 14:59:28 »

Браво на Ели!  Lol В главата ми такива неща се случват, само когато детенце е с баща си, който е леко отнесен или в присъствието на някоя баба ("Ама дай му едно парченце де, да не му стане нещо!") . Все си представям как нашето,, един ден като започне да лази, под зоркото око на баща си, ще се самозахрани с котешка храна  Cheesygrin
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

black_berry
Newbie
*

« Отговор #90 -: Март 27, 2017, 15:03:02 »

Сиянка, това за тръшкането и рева за незнайна причина ми е на дневен ред и на мен... Има случай по 1ч реве и няма успокояване - гушкане, носене, говорене, вода, храна- няма братче само рев... и ми идва да се метна... Smile
За шоколада - честито, Нико още не се е докопвал... ама е ял фъстъци от батко си Smile
Пийс, батко/кака също хранят често Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #91 -: Март 27, 2017, 15:33:59 »

Все си представям как нашето,, един ден като започне да лази, под зоркото око на баща си, ще се самозахрани с котешка храна  Cheesygrin

Ади от известно време прави опити да докопа котешката храна 😂
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #92 -: Март 30, 2017, 10:56:47 »

И с котешка храна имаме опит...  Lol
Иначе със захранването в  момента сме на вълна зеленолистни. Изненадващо добре си хапва, при това само нарязани и сготвени, без да са пасирани. Също давам всичко от нашите салати, даже репичките се харесват  Lol Има светлина в тунела! Опитвам се да не пропусна нещо по време на периода отворен за нови храни. Защото кака й няма сила която да я нахара да хапне зелена салата или репичка. Все още се чудя дали е въпрос на вкус или аз просто съм пропуснала момента  Confused

Иначе ако не иска нещо или просто не е гледна - демонстративно го пуска на земята.  Razz

В парка с двете ми идва трудно. В този период със сестра й можех един час да чета книжка спокойно, а тя седеше в количката и гледаше другите деца. Това малкото ме може да стои на едно място.  Все още не и разрешавам да пълзи навсякъде, защото за секунди лапа всичко... Единствено на люлката е доволна, на животните с пружините и, ако няма други деца, я оставям да се катери нагоре по пързалката. Ако никое от тези не е свободно - не иска да я нося - изива се, пищи и буйства. Не иска и за ръце да я водя - сяда дирктно. Вече нямам търпение да започне да ходи, вероятно ще ме улесни в много отношения. Намислила съм също да взема колело на 4 гуми за бутане (само това си нямаме  Lol) На пак ги дават от 12м и за проходили деца...

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #93 -: Март 30, 2017, 10:59:42 »

Ох, не ти е лесно и с двете...

А малката дъвче ли? Защото Ади гълта като пуйче, въпреки че не пасирам гладко вече, а оставям парченца. Дави се.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #94 -: Март 30, 2017, 11:04:05 »

Някои неща смуче и премята през устата, прави някакви  движения за дъвчене, но само с предни зъби не знам колко е ефективно. Други неща си гълта директно  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #95 -: Март 30, 2017, 11:38:54 »

Оф, Боян продължава да не иска парчета... Макар че май му открих цаката тази сутрин. Не харесваше попара, заради парченцата сухар. Но тази сутрин сложих малко повече вода и стана леко водниста. И не ми е протестирал. Вчера пасирах зеленчуци, а картоф намачках... Е, няма такова гадене. Не пожела по никакъв начин да яде от пюрето повече. Наложи се да отворя готово бурканче да му дам и си яде като пич. С банана няма проблеми като е намачкан да си го яде. Но цял още не съм му давала да си гризе. Пробвах бисквита наскоро... задаваи се брутално.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #96 -: Март 30, 2017, 12:23:29 »

Сухарът през брендер Wink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #97 -: Март 30, 2017, 12:42:16 »

Аз намачквам сухара след като съм сипала водата, само първият път се мръщи, вече си го яде. Ама се мръщи ако има парче картофче или морков.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #98 -: Март 31, 2017, 11:45:38 »

Нямам спомен с кака й да е било така, обаче сме в период в който започва да проявява мнение и характер, само дето никой не разбира какво точно иска, а тя видимо негодува и реве... къса ми нревите. Когато е блага е блага, когато всичко й е криво просто не знам какво да направя...
1 към 1.. поне вече й се разбира на Янас какво иска..но тръшне ли се е ад.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #99 -: Април 21, 2017, 10:16:33 »

Стана на 11 месеца, още малко и рожден ден  Cheesygrin Да се отчета по повода.
Бяхме на консултация - килограмите са 8,300 - мислех, че са по-малко, а на ръст е 74.
Наблюдавам, че от известно време си вдига ръчичките за съдействие при преобличане, насочва пръстчета към бутоните в асансьора, а радиаторите щрака както си иска (това от отдавна всъщност)... Отваря най-ниските чекмедета и изважда всичко Razz, разглежда книжки с меки страници (под наблюдение, защото после ги и похапва). Все така не иска да стои гушната или в количката, ако няма движение, настоява за свободата да пълзи навсякъде. Има някакъв напредък и със самостоятелността - взима чашка с вода и успява да пие сама като обикновено завършва с оливане. Лъжиците обаче смята за ненужна вещ, ако трябва да яде сама - хвърля ги и продължава с ръце   LolRazz Протяга ръчичка за поздрав, никой не я е учил на това, а толкова сладко го прави  Wub
Вчера забелязах, че е пробило 8-мо зъбче, 4-то долу.
« Последна редакция: Април 21, 2017, 10:29:40 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #100 -: Април 21, 2017, 11:03:28 »

Бравооо, 8мо зъбче!!! Тя доста е дръпнала на килограми Smile

За самостоятелното ядене, на мен още ми е гадна мисълта да я пробвам сама да яде с лъжица, ама май е време. Детската кухня са едни течни манджи, не виждам как ще стане просто...Дори от шишето си не иска да пие сама.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #101 -: Април 21, 2017, 13:25:28 »

Да, и аз много се изненадах за кг Smile
Иначе не давам течна консистенция да яде сама, само неща, които се задържат в лъжицата, другото и на мен ще ми дойде в повече.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #102 -: Април 21, 2017, 13:27:19 »

Моят вади лъжицата и започва да си играе с храната. Не се сеща да си оближе ръцете обаче :/
Иначе ако му дам празна купичка и лъжица много умело си бърка вътре и поднася към устата. Не разбирам....

За водата браво!
Само моят ли много се дави? Засега имам успех само с шише със сламка, но близва по много малко, а ако се обърка да смукне повече и се дави лошо. Аз съответно фрийквам и взимам шишето. Ако му дам чаша направо сигурно съвсем ще забълбука от задавяне :( Не знам какво да правя.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #103 -: Април 21, 2017, 13:58:00 »

Смайли, пробвай с шише на томи типи с биберон 6+. Той е с грамадна дупка и Ади само оттам пие, то буквално се излива малко вода в устата, оттам нататък си трябва смукане. Не че пи супер много де, но пак е нещо.

Ади не съм я пробвала да яде сама, чудя се какво може да се задържа в лъжицата, освен с попарата да пробвам. Умирам само при мисълта Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #104 -: Април 21, 2017, 14:07:03 »

Имаме такова :( Почти не смуква от него. Абее.. имам всякакви. Магазин за шишета мога да отворя.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #105 -: Май 31, 2017, 08:35:04 »

Преди 2 дни я видях два пъти да се изправя сама без да се държи за нищо  Clap Иначе се пуска и доста време може да стои без да се държи, правейки нещо с ръцете. Но не пристъпва още. Нямам пърпение Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #106 -: Май 31, 2017, 12:58:40 »

Още малко и ще си купи крачета и тя
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #107 -: Юни 08, 2017, 23:33:20 »

Ходи! Вчера ММ я видял (аз изпуснах момента), но днес няколко пъти я оставям, отдалечавам се малко и я викам да дойде - тя идва до мен! Все още е по-сигурна и по-бърза да се придвижва пълзейки и за по-дълги разстояния лази, но очаквам за още седмица да усъвршенства стъпките. Щастлива съм  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #108 -: Юни 08, 2017, 23:39:43 »

Бравооо! Я си ъпдейтни лентичката, че се обърках на колко стана Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #109 -: Юни 09, 2017, 09:58:43 »

Супер:) ще се научи момичето, щом е тръгнала до седмица ще е по-спокойна Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #110 -: Юни 09, 2017, 12:14:05 »

Супер, още малко и ще имате крачета Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #111 -: Юни 09, 2017, 13:53:17 »

Тя сякаш не вижда необходимост да ходи щом може да си пълзи и е по-лесно. Типична логика за телец Lol Днес една крачка не е направила например.
Не помня писах ли, но да си отбележа - реди рингове без грешка. Сортира фигурки - триъгълник, кръг и квадрат. Дори с триъгълника успява, спомням си, че за кака й беше най-сложно да на нацели посоката.  Трябва да извадя следващите по трудност пъзели. Навлича всякакви дрехи които намери върху себе си (на гърба и на главата), намирала съм я омотана с чорапогащник. Бърше си нослето и устата сама със салфетка  Lol Вчера за първи път накъса страниците на една моя книга!  Pinch Предпочитани играчки - тези, с които играе сестра й. Кака й лепи стикери в книжка, Ели отлепва. Кака й реди конструктор, Ели идва и събаря всичко, а кака й се сърди, че и разваля играта. Обаче аз имам едно желязно правило - ако не могат да се разберта за играчка я прибирам и никой не играе с нея, не взимам страна. Като цяло рядко се стига до рев от такив а спорове, разбират се някак. Харесва ми как голямата обяснява разни неща на малката, като и дам идеята. Понякога играят заедно, сутрин през почивните  дни могат да си стоят 15мин сами в стаята след събуждане и да се смеят без да идват при нас  Stuart

Ути, около 20 дни им е разликата с Ади, не не ми се занимава сега с тикера.
« Последна редакция: Юни 09, 2017, 14:02:10 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #112 -: Юни 09, 2017, 13:57:08 »

Браво, тя сякаш много гледа от сестра си. Ади нищо от тия неща, които написа, не прави. Ринговете и формичките ги яде и хвърля Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #113 -: Юни 27, 2017, 11:05:25 »

Стана на 13 месеца, утре ще ходим на ваксина за Морбили и ще пускаме изследвания.
Ходенето е все така - от време на време и между 2 предмета, за които може да се хване. Чакам да започне поне в 51% от времето да ходи, за да го отбележим официално с прощапулник  Lol

Нова думичка, която дешифрирах е "бода" или "дода" за вода. Единствената, освен мама, баба, да и не. Интересно ми е, че използва съвсем различен набор от букви и срички в стравнение сс сестра си.

Използва салфетка и си бърше сама нослето. Обикновено прекалява с броя салфетки, ако докопа цял пакет.

От няколко дни настоява да се храни сама. Отказва аз да я храня. Вчера дори със супа я оставих, голямо мацане, но поне половината слага в устата си сама  Lol Пие и сама вече с чашката. Има оливане, но в много случаи се справя идеално. А сезонът е такъв, че не е голям проблем ако се намокри малко, така че се взползвам и това да учи  Cheesygrin

И понеже е второ дете и постиянно краде нещата на сестра си - научила се е да свири с хармоника и всякакви подобни дървени свирки.

Днес я намерих в проходилката - влязал си е вътре сама! 

И е малка кокетка, опитва да облече всяка дреха, която намери, а ако влеза в магазин дърпа закачалките  Lol

Има промяна в режима - от една обедна дрямка мина на две - сутрин и късен след обед или една дълга сутрешно-обедна.

« Последна редакция: Юни 27, 2017, 11:10:13 от syanna » Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #114 -: Юни 30, 2017, 09:49:23 »

Пиша си сама, но вече от 2 дни официално ходи, просто реши и започна  Smile Аз си предстявах, че още поне месец ще пълзи  Lol

Не направихме ваксина, има много дребни пъпчици от жегата, а и някакво насекомо я беше ужилило и 3 дни ходеше с подуто око...  Unsure
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #115 -: Юни 30, 2017, 11:45:45 »

Честити ходещи крачета!  Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #116 -: Юни 30, 2017, 12:14:32 »

Оф, моят още ме държи за ръка и не иска да се пуска. :/
Браво на малката!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #117 -: Септември 12, 2017, 14:46:12 »

Ще си бутна малко темичката, да си запиша някои неща  Smile
Втори пореден ден я гледам заспала и си казвам - какво прекрасно бебе е, когато спиLol

Тя вече не се вози в количката! на 1г3м - вече почти не я взимам като излизам, защото няма смисъл, само си я бутам празна. Добре де, понякога се вози 5-10 мин, но не повече  Lol
И ерго раничката не помага - и от нея реве, опъва се, извива се и категорично не иска.
Ходи по много сама, това е хубаво, но след 20-30 мин се налага да я нося, защото само това приема... В резултат, ако съм без мъжа излизам само наблизо или с колата, иначе се налага да нося по много.

Да я похваля, че яде добре с лъжичка и виличка и пие сама от чашка за възрастни. Все още отказва някои неща, но не както в началото на захранването. По-скоро е на периоди. Яде зелена салата и сурови червени боровинки (неща които кака й категорично отказва), обожава диня.

Кака й на около 1г8м започнах да я оставям сама да се катери по пързалките, вчера с малката - седнах на пейката и гледах от далече - беше установила, че пързалката пари и вместо да се пуска си слизаше обратно по стълбите. Висока пързалка със стъпала. Обаче е усъвършенствала и изкачването на стълба/катерушка с пръчки, от тези някогашните металните. И за това няма нужда от моята помощ.

Вчера в ресторанта разглобяваше соларни лампи, въпреки всичките ми забележки, не пожела да спре... Razz Unsure
А преди това бяхме на екскурзия, беше в момент, в който я носех, да не я загубя в тълпата докато се спира на всяка витрина. Реших че искам да купя някакви дребни подаръчета за приятелки и спрях да огледам някакви дрънкулки, по-скоро информативно. Както си я држа и гледам една огромна кутия с дребни камъчета и перлички полетя към земята и за миг всичко беше осеяно с дреболии в радиус от 2-3 метра  Surprised Shocked Rolling Eyes Нито имах време да видя, че ще се случи подобно нещо, нито имах възможност за някаква реакция... Засъбирахме всички засрамени и гузни дреболиите, някои от тях счупени, а продавачът каза да си ходим, че всичко било брак... Останах без сувенири и подаръци.

Следващият ден в хотела, закусвам аз, а ММ следи децата. Нямам представа какво правят, тръгвам нагоре към стаята, а чистачката ми показва огромна счупена ваза - "Това твоето дете го бутна!". Гледам изненадано - децата ми не са тичали там, или поне - не без надзор - ММ е бил с тях. Намерих ги, той потвърди, че е била малката и не е могъл да предотврати падането навазата. Въпросната чистачка вместо да събере счупеното го остави един час така и показваше на целия персонал, като се възмущаваше шумно, че не си гледаме децата. Накрая извика управителя, той я скастри да не се занимава с глупости, каза че не иска пари, но ММ все пак остави някакви.

И така. Разбира всичко, но не винаги слуша. Говори. Или поне се изразява значително по-разбираемо. Някои думи произнася изненадващо точно. Вода, кола, дай, стига, око, пъп, бау (преди беше сборно за кучета, котки, птици, риби  Lol сега има прогрес - за котка вече е "бяу"), кове (кафе, понеже гледа всяка сутрин как си правя, лбимо занимание е да облизва лъжичката), буе (обувки), ако(за памперса и всичко мокро и изцапано), ака(ръка), как(крак). Има и дурги, но сега тези ми идват в главта.

Все още се кърмим на обяд и вечер за приспиване, спи по цяла нощ, но се буди сравнително рано, около 7. Има 16 зъба, не съм гледала има ли други, които ще излизат скоро. Мисля днес след обяд да отидем на ваксина и мерки, по различни причини цяло лято отлагаме...
« Последна редакция: Септември 12, 2017, 14:55:45 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #118 -: Септември 12, 2017, 15:23:04 »

Колко интересно, Ади същата работа с ходенето и количката. Не се спира. Катери се, тича. По пързалки се катери сама от 2 месеца, обаче с лъжица и вилица не яде понеже мен ме мързи и не ѝ давам често, признавам си. Супер яко, че имаш търпението да я оставяш да се омазва, ахах.

НИЩО не казва. Никакви думи освен "не" и "тати".
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #119 -: Септември 12, 2017, 16:12:18 »

Добре де, какво наричате "отказва да се вози в количка"? Разбирам да не иска доброволно да седне, но ако насила я качите и закопчаете, какво става? Като е изморено детето каква е алтеринативата, носене с километри или излизане само в квартални градинки?

Аз съм малко зла майка в някои отношения, не е имало "не иска". Набутвам някак в количката въпреки извиването и писъците и обвинителните погледи, малко след това се кротваше. На помощ винаги може солети или играчка. Нищо не му става от тръшкане няколко минути, има си неща, за които може да се "слуша" детето и такива, за които не може.

Някъде в тази възраст излизах и с камионче, малко след това колело, закачени за количката. Не е много удобно, но на връщане винаги е изморен и нямаше как иначе. При нас паркът е на 10тина мин пеша, без количка с  дете 1+ просто няма начин. Докато се налагаше, настоявах, може би към 2 годинки чак започна да ходи на дълги разстояния пеша или с колело и зарязах напълно количката.

За белите, съвсем нормални неща казваш  Cheesygrin Аз дори няма да изброявам всички срамни беладжийски моменти, редовно си казвам, че повече никога няма да стъпим в ресторант или хотел и след няколко дни пак се престрашавам  Cheesygrin Уикенда сме само двамата с мъжа с детето на сватба и кумуваме, нямам идея как ще стане, очаквам апокалипсис и разваляне на отношенията с младоженците  Lol
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #120 -: Септември 12, 2017, 16:39:00 »

Корни, изправя се, навежда се, ще падне да се пребие, но не иска да седи в коичката. Коланите са махнати още преди 3 месеца пищеше от тях, оплиташе се до задушаване и се возеше права накрая. Мога да я държа така и да я возя, но като ми реве 15мин аз стигам до истерия, за това предпочитам да нося. Не е само в началото да недоволства, тя не спира изобщо докато не слезе. За ерго раницата не съм вярвала, че може да не се хареса на някое дете, но факт, не знам дали изобщо ще използвам някога тодлъра. Започнах да излизам пеша до близкия парк и хранителни магазини, абслоютно безпроблемно ходи това разстояние. Не, че не се случва да отида и по- далече, но обикновено прибирането е кошмар... Приемам го от добрата страна - развива физическа активност и наистина е по-издръжлива в сравнение с кака си на същата взраст.

Да се поправя - зъбите са 12, не 16 разсеяла съм се като съм писала.
И е голяма кифла - взех една чантичка, тип дамска за кака й - познайте кой я носи в 90%от времето и реве без нея  Lol Вече е пробвала да обуе мои обувки на токчета сама, и съм я намирала окичена с 5 гердана, които и стигат до земята, но тя ходи горда и щастлива  Lol

« Последна редакция: Септември 12, 2017, 16:45:47 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #121 -: Септември 12, 2017, 17:17:18 »

Е, Корни, как какво прави, измъква се от коланите, изправя се и тръгва да слиза. Също пищи и реве. Алтернативата е да не ходим никъде надалече или баща ѝ я носи до колата. Тя не реве 2-3-5 минути и да се успокои, тя реве през целия път и се изправя и ще падне, а не може на всяко излизане да изяжда по 2 пакета солети все пак. Ходи предимно пеша, но е трудно, понеже търчи в реазлични посоки, спира се, събира камъни, пак тича, писка ако я водиш в твоята посока и като цяло избягвам дългите разстояния, не си струва нервите, иначе издържа адски много, като на пружинка е.

Същата работа и Ади, гердани, пръстени, има и дамска чанта, но носи вкъщи по 2-3 едновременно - нейната и две мои. Фръцла е голяма! Обожава рокли и само ме кара да ѝ го обличам, макар че за площадката не са удобни и се спъва повече. Като ѝ сложиш рокля е най-щастливата, само се зяпа в огледалото Cheesygrin
« Последна редакция: Септември 12, 2017, 17:19:37 от utopia » Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #122 -: Септември 12, 2017, 23:04:29 »

Супер, а за ръка ли върви? Нико върви ама не дава ръка
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #123 -: Септември 12, 2017, 23:12:32 »

Ади ли? Понякога. Много рядко. По-скоро тича в произволна посока и изобщо не се обръща. Не се трогва изобщо дали съм там или не дори. Много е смела и луда.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #124 -: Септември 13, 2017, 08:30:08 »

От време на време, но повече си крие ръцете и не ги дава.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #125 -: Септември 13, 2017, 13:52:06 »

Значи и двета са като мой Никола...  Lol
Той дава повече ръка на батко си, отколко на мен...
Активен

Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: