star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Мама съм за втори път!
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мама съм за втори път!  (Прочетена 12954 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« -: Май 20, 2016, 17:16:10 »

След дълго очакване днес в 11.10 се роди малката Ели! Тежи 3290г и 51см. Всичко стана много бързо и неочаквано, ще пиша подробно от компютъра. Раждането мина гладко, даже засука веднага, но после ми я взеха, защото измръзнала... Чакам да ми я върнат и съм забранила да я хранят с друго, дано се съобразят.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #1 -: Май 20, 2016, 17:31:51 »

Честита втора госпожица, Сияна! Да ти е жива и здрава, браво за гладкото раждане, бързо да се напасвате и бързо възстановяване на теб Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #2 -: Май 20, 2016, 17:46:52 »

Пак ми дойде неочаквано новината, макар че знам, че се очакваше, ама...

Страхотно звучи всичко- и мерки, и сукане! Чакаме си подробния разказ, а вие все така леко и успешно го карайте!

И нека е много щастлива и късметлийска с прекрасното си име- съкратено ли е от нещо, или си е така?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3 -: Май 20, 2016, 17:55:35 »

Съкратено е, ще ме извините Wink

Tоку що ми я донесоха и вече я гушкам Smile
« Последна редакция: Май 20, 2016, 18:17:19 от syanna » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #4 -: Май 20, 2016, 18:38:12 »

Честита рожба  Clover Clover  Clover
Нека е здрава и щастлива Ели и много да се разбира с кака си Wub
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #5 -: Май 20, 2016, 19:06:28 »

Честито! Да е здрава и щастлива! Прекрасно звучиш, много, много се радвам😘
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Май 20, 2016, 19:07:14 »

Честита радост! Аз писнах от кеф, признавам си  Kiss
Бъдете здрави, нагушкай я хубаво малката Ели и скоро да сте си вкъщи в женското царство  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #7 -: Май 20, 2016, 19:26:21 »

Честита дъщеричка! Радвам се, че всичко е минало добре! Гушкайте си се, незабравима е първата вечер с бебе! Stuart Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #8 -: Май 20, 2016, 19:29:40 »

Честито, Сияна! Бъдете здрави и щастливи!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #9 -: Май 20, 2016, 19:34:41 »

Сияна, изядохте ли крем карамела  Lol
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #10 -: Май 20, 2016, 19:57:04 »

Честито!
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #11 -: Май 20, 2016, 19:58:24 »

Честито!
Бъдете здрави Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #12 -: Май 20, 2016, 20:20:48 »

Честито! Бързо възстановяване и много гушкане с малката Ели Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #13 -: Май 20, 2016, 20:37:27 »

Еее айде да ти е честита втората госпожица!  Kiss  тoлкoва време я чакаме да се натъкми да излезе Smile леки първи срещи и oчаквам разказ с нетърпение Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #14 -: Май 20, 2016, 23:08:41 »

Да ви е честито малкото сияние! Много се радвам, че всичко е минало леко, дано все така да ви върви!
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #15 -: Май 20, 2016, 23:27:11 »

Честита втора дъщеричка! Да е здраво, усмихнато и щастливо мъничко човече и да донесе много радост в семейството ви. Радвам се, че раждането е минало както искаше. Бързо възстановяване сега и бързичко да се приберете вкъщи.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #16 -: Май 21, 2016, 13:14:09 »

Честито, Сияна! Много да се гушкате и бързо да се прибирате вкъщи! 
Ама и аз да питам Lol какво стана с крем карамела
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #17 -: Май 21, 2016, 15:07:01 »

Стига сте ме подсещали сега за този крем, на фона на храната  в болницата Razz  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #18 -: Май 21, 2016, 15:51:25 »

Кога ще ви изпишат? Утре ли?
Стана ми смешно като ти видях питането в готварската. При това така непосредствено преди раждането  Lol За базик си беше  Lol

Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #19 -: Май 21, 2016, 18:21:51 »

Честито второ сияние! Пожелавам ви бъде здрава и щастлива!  Clover
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #20 -: Май 21, 2016, 18:28:58 »

Честито, Сияна Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #21 -: Май 25, 2016, 22:44:47 »

Вече сме си у дома, в понеделник ни изписаха.
Както вече споменах - раждането беше много неочаквано и бързо. В четвъртък си направих поредна 2-3 часова  разходка с идеята да се случи нещо, но не. Вечерта бях на преглед, според ехографа всичко си беше наред, но прегледът за разкритие не показа никакви признаци за наближаващо раждане, казаха ми, че може да изчакаме няколко дни, но ако до понеделник не родя ме приемат в болницата и според ситуацията ще предизвикат раждане. Доста се натъжих, защото идеите ми за естествено се изпаряваха с всеки изминал ден. След прегледа продължихме с разходките и катеренто на хълмовете, за да се разведря малко. Доста се изморих, но пак - никакви признаци.
На другия ден около 8ч. сутринта усетих някаква контракция за събуждане, сякаш беше по-силна от всички до момента,  почаках следваща и засякох 12 мин интервал. Така 3 една след друга. Зарадвах се, че може и да са истински този път, реших, че ставам, ще взема душ, ще пусна една перялня и ще пия кафе...
По време на душа се опитвах да продължа да засичам интервалите и ми се стори, че са през 6-7 мин, което ми се видя фалшиво и невъзможно да зачестят така бързо. Въпреки това бяха доста интензивни и боленени. Настаних се в хола по хавлия и установих, че не мога да стигна до спалнята да взема дрехи, за да се облека. Реших, че за всеки случай трябва да се обадя на мъжа. Беше 9.15ч. Освен да го чакам да дойде почти не можех да правя друго. В този момент всичката смелост за раждане без упойка и медикаменти се беше изпарила... ММ дойде, помогна ми да се оправя и тръгнахме. Пристигнахме около 10,20 в болницата. В асансьора и приемната на родилното изтекоха водите. В предродилна ми дадоха безброй документи за подписване, слагах разкривени подписи лежейки, без да гледам какво подписвам. Някой се пошегува, че съм дошла с 10см разкритие, но след прегледа се оказа, че е точно така - пристигнала съм с пълно разкритие. Нямаше време за никакви подготвителни процедури, само извикаха моя лекар, който ми се смееше и ме питаше какво съм направила от вечерта до сутринта, за да започна да раждам. Направо ме преместиха в родилна зала и добре, че беше лекаря ми, който  не позволи на останалия персонал да ми пуснат система. Бяха готови да го направят при пълно разкритие, което е някакъв абсурд... Родих за 20 мин, като следвах повече тялото си, от колкото напътствията на околните. Нямам разкъсвания и епизотомия, но въпреки това сложиха 3 шева, "за всеки случай".
Веднага след това мъж ми и Инчето бяха при мен през 2-та часа, през които трябваше да лежа. Инчето беше много разбираща и само повтаряше: "Мама!", "Бебе!" Wub
Дните в болницата не са най-приятното нещо. Някой идва в 5 сутринта да ми каже да си измеря ремепратурата, друг ме пита защо си гушкам бебето, а не си стои в легълцето, щала съм да го разглезя. Подкрепата и помощта за кърмене бяха нула, добре, че не разчитах на тях. Въпреки че не бях спирала да кърмя Ина първите два дни имах само минимални капки коластра, които не стигаха като количество. Първата нощ Ели прекара на гърдите ми, а аз почти не спах. Втората нощ дадох 2-3 дозички АМ, за да поспя малко. На третия ден се събудих с огромни и препълнени гърди и количества достатъчни за казарма бебета.. Днес сякаш нещата се нормализират, но изцеждам по 100мл дневно за облекчение, заедно с помощ от Ина 2 пъти дневно. Ина се интересува от Ели, иска да я гали, притеснява се, когато плаче. На няколко пъти днес обаче хвърляше книги върху нея и протестираше. Като цяло е станала по-шумна, вика силно или пее силно, предполагам има връзка с промяната.

Ели пък спи доста през деня, прави една-две паузи по четери-пет часа за сън и не мога да я събудя изобщо. През нощта само яде и почти не мога да я сложа в леглото между 2 и 6ч. сутринта за повече от 20 мин.... Ако изключим това неудобство всичко за сега изглежда по-лесно от колкото си представях. А и таткото много помага - приготвя за хапване и къпе каката  Smile От както съм излязла от болницата правим разходки всеки ден.
И така. Май стана дълг разказ, за това спирам.
« Последна редакция: Май 25, 2016, 23:13:20 от syanna » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #22 -: Май 26, 2016, 08:48:06 »

Звучи много хубавичко Wub
Размечтах се.
Пожелавам ти така да остане и занапред! Wink
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #23 -: Май 26, 2016, 10:15:45 »

Сияна, чудесно раждане, точно такъв искам да бъде и моят втори път  Kiss
Да са ви много здрави принцесите, да ви направят много щастливи и горди родители!
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #24 -: Май 26, 2016, 12:48:11 »

Благодаря! Знаех, че второто раждане е по-бързо, но не очаквах толкова бързо  Cheesygrin
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: