star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага вест от Smiley - роди се Боян!
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага вест от Smiley - роди се Боян!  (Прочетена 47541 пъти)
kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #450 -: Януари 02, 2018, 21:37:10 »

Не знам дали да те нарека късметлийка Smile че си имала толкова кърма толкова време Smile Аз като отбивах станаха лесно нещата, не се пълнеха много и бързо бързо беше ок.
А децата си хапваха бая през това време Smile
Изцеждай по малко.. и търпение.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6346

Усмивка

« Отговор #451 -: Януари 02, 2018, 21:46:08 »

Е, да. Аз се имам за късметлийка, защото нямах кой знае какви драми с кърмата. Даже бих казала никакви в сравнение с други майки около мен.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #452 -: Януари 02, 2018, 22:43:53 »

Smile Аз имам спомен, една съседка.. точно преди да отбия Дея - значи е било към 9-я месец ме пита какво яде.. и аз й викам - ами кърма предимно и тя ме поглежда и пита 'от къде тая кърма'.. щот аз нали съм размер -А ...;)
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17470

A believer

« Отговор #453 -: Януари 02, 2018, 22:56:45 »

Смайли, като махнах едно от храненията, ама не помня кое беше, но отне около 3 седмици да се регулират нещата. Досадно беше.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8547

« Отговор #454 -: Януари 03, 2018, 08:16:14 »

Аз бях останала на едно кърмене преди лягане в продължение на три седмици поне, като последните 10 дни дохранвах и с кисело мляко. И въпреки това за два дена и половина бях много запушена и му дадох едно последно. И сега още имам коластра. Значи, ако това ще ми се влачи пак още две години, както с Диляна, и ще се гръмна.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #455 -: Март 06, 2018, 17:46:10 »

Да побутна темата на детето...
На 1г и 10м почти е 89см и 13кг. Още не говори, но разбира много и ми е доста адекватен, много ме кефи. Напоследък нещо отказва кооперативност за смяна на памперс и обличане, но дребни кахъри. Снощи гледах, че белее 17-ти зъб, та да видим кога и как. Усещам как ще има спад в имунитета точно когато трябва да тръгва на ясла :/
Преди две седмици бяхме на рд на братовчедка му. Беше сред доста деца от групата й от градината... където на следващия ден станало ясно, че има дете болно от скарлатина. Като аз разбрах онзи ден... случайно, от свекърва ми. Етърва ми хич не си направила труда да ми звънне поне да ми каже да го наблюдавам. А той беше най-малкия там. Ядосах се страшно, още ме държи, но няма да си отварям устата.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16111

« Отговор #456 -: Март 07, 2018, 22:29:02 »

Етърва ми хич не си направила труда да ми звънне поне да ми каже да го наблюдавам. А той беше най-малкия там. Ядосах се страшно, още ме държи, но няма да си отварям устата.

Е, ти пък...Чак толкова. Пусни му един гърлен и споко. То и да ти каже - или ще стане или не...Това е малко теория на вероятностите. Излишно е да те панира. Тео и Цвета са под един покрив, пък той не налепи коките...Споко.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #457 -: Март 08, 2018, 07:23:24 »

Еми да каже да знам поне да го наблюдавам за конкретни неща. А нали беше хремав и капахме глупости и в нос, и в гърло,та не съм пускала нищо. Ама се издразних. Да беше казала, бе. На другите там казала, на мен не.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #458 -: Март 08, 2018, 09:16:57 »

То няма какво да наблюдиш...Детето си изглежда съвършено здраво, а име тия коки, причиняващи скарлатина... Razz
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #459 -: Април 05, 2018, 09:07:48 »

Боянин ще започва ясла след 10 дни. Имам да му пускам изследвания, за които трябва да питам днес в лаборатория някоя. Пиша си имейли отвреме-навреме с директорката на яслата, която мисля, че вече ме мрази заради безбройните ми въпроси Lol
Боян иначе много се промени в последния месец-два. Както не беше общителен и странеше от децата, сега се кефи да ходим на площадката, не мога да го прибера, все се бута при каките. Онзи ден го хванаха за ръка и го размотаваха напред-назад като бебе, те майките, еди кой си таткото, баткото, каката. И той забрави за мен Cheesygrin Та има надежда. Макар вчера едно момиче в магазина да му писна насреща нарочно и той орева света... Но като цяло виждам огромна промяна. И съм обнадеждена за яслата.
Инак вкъщи е ад, спрях да говоря по телефона с хората и си го крия, защото постоянно го иска. Аз спрях да му го давам (освен в краен случай, когато искам да му сменя насрания гъз, а той тича из къщата), но хората около нас продължават въпреки неодобрението ми. Но признавам интуитивен е много и разпознава на различните телефони къде е галерията, пуска си клипчета на себе си или на братовчедка си, хилоти се, след това дава back и излиза от там, отива другаде. Някакви неща прави дето ме изумяват.
Имаше период на неядене, от който тепърва се опитваме да излезем, но му изби 17ти зъб и го отдавам на това. Още не говори, само звуци тук-там като мучене и това е. Иска ми се яслата да помогне в това отношение. Ще видим... Стискайте палци да тръгне всичко нормално :/
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #460 -: Април 05, 2018, 09:24:43 »

Дано се чувства добре на ясла и да свикне бързо.

Ох, Тео е с 16 зъба и направо вече подавам оставка, постоянно кисел, също не говори, само мучане, реване, кривене и искам да избягам. Оплак Crazy Thumbdown Exclamation
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #461 -: Април 05, 2018, 10:19:37 »

Смайли, стискам палци да мине по мед и масло!

Фей, и Ади е вече с 16, хахаа, е как вървят така заедно, не знам. Хленч и рев е голям също напоследък. Дере се насила. Поне говори и разбирам какво иска.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13770

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #462 -: Април 05, 2018, 13:10:27 »

Успех с адаптацията и по-малко да боледува, Смайли!
На яслата и ще се разприказва, и ще се очовечи. Но си трябва време, че в началото при някои деца (и родители) е отчайващо  Lol
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #463 -: Април 05, 2018, 16:07:36 »

Смайли, в частната ли ще го записваш? Колко деца се очаква да са в група?
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #464 -: Април 05, 2018, 18:43:37 »

В частна, да. 8 деца ми казаха.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #465 -: Април 05, 2018, 19:20:15 »

Е, 8 звучи доста приемливо.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #466 -: Април 07, 2018, 10:47:41 »

Смайли, много добре звучи с 8 деца. Той щом се отпуска вече всичко ще е наред. Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #467 -: Април 07, 2018, 12:10:03 »

О, 8 е егати кефа, не съм чувала за толкова малки групи
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #468 -: Април 12, 2018, 22:11:26 »

И аз не съм чувала за толква малки групи (при нас са 14-16), но звучи много добре, дано по-малко боледува като са по малко деца. Успешно започване, дано се почувства добре там, а ти да си спокойна. Аз от два месеца неуспешо се настройвам за ясла, но по разни причини се отлага, пък и в момента отново боледуват и двете, аз включително съм лепнала същата гадост и не ми се разказва, чакам светлина от някъде, имам нужда от други занимания.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #469 -: Април 16, 2018, 14:41:29 »

Да оставя следа в дневника за първия ден на ясла! Cheesygrin
Оставихме го за 2 часа след закуската в яслата, взех го преди да обядват. Тръшна се като влязохме, но по-скоро щото му беше непознато място и директорката го заговори. А той като го заговори някой и го хваща срам и тръгва да се сърди. Както и да е. Тръшна се на пода тя го гушна и го взе директно вътре и го даде на една от госпожите. Докато минем през офиса да разменим документи ала бала вече не го чувах да реве. Lol Като отидох да го взема ми казаха, че бил страхотен, проплакал така веднъж-дваж, но го гушкали, той се усмихвал и продължавал да играе. Накрая не искаше много да си ходи. Утре пак за 2 часа.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #470 -: Май 01, 2018, 19:13:46 »

Искам да си попиша малко за детето каква огромна промяна има в последните седмици. Честно казано не знам дали яслата има пръст, но нещата съвпаднаха. Вярно, само за по няколко часа ходи за една седмица, но поведението му се промени коренно. Много по-смел, самостоятелен и контактен е. Не се притеснява вече да има деца около него, не се притеснява ако го доближат, закача се много с непознати. Макар онзи ден това да ме стресна малко. Седим и се убеждаваме на улицата, че трябва да се прибираме, той не ще и седи на 2м от мен. Минава някаква баба, заговаря го, вика му хайде ела с мен на пазара, той я хваща за ръка и тръгва!!!! Не знам дали ми го направи на пук или е доверчив, ама... wtf бях. Иначе пред мен прави големи глезотии, лиготии, не слуша, тръшка се. Някой друг като го гледа няма такива проблеми.
Иначе както казах, беше една седмица за по няколко часа на ясла. Разболя се. Утре го пускам пак... да видим колко ще изкара.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #471 -: Май 02, 2018, 09:38:57 »

Иначе пред мен прави големи глезотии, лиготии, не слуша, тръшка се. Някой друг като го гледа няма такива проблеми.

Нормално Cheesygrin Напълно нормално. Просто няма как да е иначе.

Аз колко съм си късала нервите по семейни сбирки, включително този Великден, защото се струпваме 6ма възрастни и децата просто фрикват аут, не слушан никого и е погром!!! Но му хванах края - повече ние няма да ходим, за един обяд мах и айде. Децата да стоят при баба си и дядо си, нямам против.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #472 -: Май 02, 2018, 14:15:28 »

Ох, много ми е гордо днес.
Пак ми го хвалиха колко е общителен и спокоен. Пускали им музика, "правили дискотека" и той танцувал с широка усмивка! Вкъщи си денси постоянно, но ме радва и че в чужда среда си се отпуска и танцува. Абе много му се кефят. Утре ще го оставям и за обеден сън, да видим.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #473 -: Май 02, 2018, 16:10:42 »

Браво, щом се получават нещата  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #474 -: Май 03, 2018, 09:47:13 »

Смайли...и твоето голямче вече Stuart Радвам ви се много. Много са мили тези преломни мигове от бебешорство към детенце, разбрано, разумно, различно Smile
Голям е страхът от яслата, а вижте колко добре се отразява, особено, когато на дечко си му е дошло времето просто!
Активен

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: