star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага вест от Smiley - роди се Боян!
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага вест от Smiley - роди се Боян!  (Прочетена 41112 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6307

Усмивка

« Отговор #425 -: Ноември 30, 2017, 16:06:56 »

Секрети пускахме лятото, лекувахме, излекувахме уж. Скоро не съм пускала. Но признавам, че го мислих и този вариант.
Засега наистина искам да спра всичко и да видя как ще е положението.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16047

« Отговор #426 -: Декември 01, 2017, 09:44:20 »

Смайл, това със спирането на всичко го приветствам много и аз съм го правила, но точно в този сезон шансовете ти са малки... Rolling Eyes

Според мен ВИНАГИ, когато боледува, прави секрет. 10 лв, а спестява понякога много на детето.

Но за алерголога също е хубаво, най-малкото да го изключиш и да ти е спокойно, че това НЕ е.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13623

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #427 -: Декември 01, 2017, 10:23:05 »

Млечни даваш ли? Да не му е сух въздуха? Аз съм на мнението на Фей, не му е сега времето. УНГ не ви ли изписа противоалергично. Иначе бих спряла само чистенето на носа. Нито ФР, нито пръскала и спрейове. Дано закрепите положението, но от ходенето ми в Трявна, съм запомнила варненци и многото им ушни, дихателни и сополести проблеми.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #428 -: Декември 01, 2017, 13:37:25 »

Фей, за 30лв правя секрети тук нос+гърло. Не, че от спестовност не пускам, де. Нищо алергично не са му изписвали, не са ми и споменали и двамата УНГ, при които го водих. Иначе съветът беше да промивам носа  Rolling Eyes
А за млечните - яде си всеки ден. Сирене обича, има една млечна каша, която само нея яде. И от кухнята в някоя супа застройка или пак сирене. Кисело мляко от месеци не му бях давала, защото повръщаше след това по малко. Наскоро го пробвах и яде без проблем.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17186

A believer

« Отговор #429 -: Декември 01, 2017, 14:42:25 »

Аа, какво за млечните, защото увеличават слузта ли? Ади яде бая сирене Cheesygrin То и аз се спуквам от ядене на сирене де Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #430 -: Декември 01, 2017, 15:18:31 »

Любимата ми статия
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #431 -: Декември 01, 2017, 15:43:19 »

Ехеее, как съм още жива тогава 😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2717

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #432 -: Декември 01, 2017, 16:18:06 »

"Установено е наличието също на инсулин растежен фактор (IGF-1), който провокира тъканен растеж и така повишава риска от всички видове рак. Логично е – млякото е дадено за някой, който трябва бързо да расте!" - еммее, добре че ходиш на лекар редовно и в частност преди 2 години някъде? Sad
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #433 -: Декември 01, 2017, 16:29:51 »

Ко, не го стоплих туй?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #434 -: Декември 01, 2017, 16:46:52 »

Е ти се наливаш с прясно мляко ли? В статията на него се акцентира.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #435 -: Декември 01, 2017, 17:43:40 »

Аз и прясно пия по около 2л седмично Cheesygrin
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2717

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #436 -: Декември 01, 2017, 18:04:44 »

Че дося трябвало да си умряла, а реално преди няколко години за малко да дадеш фира  Rolling Eyes
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #437 -: Декември 01, 2017, 19:16:12 »

Тогава не пиех мляко Lol Lol Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #438 -: Декември 03, 2017, 10:39:56 »

Фей, за 30лв правя секрети тук нос+гърло. Не, че от спестовност не пускам, де. Нищо алергично не са му изписвали, не са ми и споменали и двамата УНГ, при които го водих. Иначе съветът беше да промивам носа  Rolling Eyes
А за млечните - яде си всеки ден. Сирене обича, има една млечна каша, която само нея яде. И от кухнята в някоя супа застройка или пак сирене. Кисело мляко от месеци не му бях давала, защото повръщаше след това по малко. Наскоро го пробвах и яде без проблем.

Еха, 30 лв?!! Аз тук носен и грлен на промо за 15 лв, а само нос е наистина 10-тина...

А противоалергично опитай още при следващия сопол, който се задържи над 7 дни. Пускаш носен, ако няма проблем с него - Ксизал капки и наблюдаваш. Ако това помогне мигновено, нямай съмнение, че детето има алергия. А УНГ не чакай да ти кажат за противоалергично...Всеки си гледа неговото, малцина са комплексните лекари...Идете на алерголог!
С промивки на нос не е хубаво да се прекалява, определено съм съгласна с Пупи, дори може да има обратен ефект, да нарушиш естествена среда на носна лигавица и т.н. За това не е идеята да промиваш безкрайно, а да откриеш причините за тези дълги хреми, които най-вероятно може да са причинител и на проблема с ушите. Просто, ако сополът стигне Евстахиева тръба в един момент...готово - ударен е в ушите.

Хранителният режим на дете, което има алергия, определено е от огромно значение. Аз нали от около половин година държа режим със сама естествени продукти, без бяло брашно, олио, бяла захар и мляко и млечни естествени - не от картонена кутия. А на Цвета давам и по-ограничено вече, тя не обича прясно мляко, явно организмът й сам го отхвърля, защото много й провокира и алергияна, и дерматита. Така че диетата определено е нещо, за което също е добре да се прочете и да се опитва какво се отразява конкретно на твоето дете.

Шефката на моя дамски фитнес едва не умря от КРОН, във връзка със статията от Пупи. Ето я
« Последна редакция: Декември 03, 2017, 10:47:30 от Fei4ka » Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #439 -: Декември 26, 2017, 16:12:54 »

Отдавна не съм писала какви ги върши Боянин и как е що е.
Като цяло - добре е. Расте, поумнява, става все по-чаровен и все по-радващ ме.
С отбиването как вървим: останаха нощните кърмения. Има будения и търси и още не ми се занимава да будувам и да реве, че да свикне. Но тези дни трябва да се хванем сериозно и да я приключваме. Вече заспива без цокане, което е голям успех. Гушка се, мрънкоти, бърка ми под блузата, "настройва радиото" със зърната и в даден момент откъртва. Сравнително бързо заспива, което ме радва. В началото по два часа не успявах да го приспя и имаше дни, в които не спеше на обяд.
Храненето: нещо ми бойкотира манджите и кухнята. Пюрета бурканче - променлив успех. Яде се предимно попари, кус-кус, каши, плодове, кисело мляко. Надявам се скоро да мине този период, че ми писна да хвърлям храна.
Растеж: не знам. Расте детето, струва ми се издължен. Килата са над 12, но не знам с колко точно.

Инак е адски адекватен на моменти, чак се шашкам и умирам от кеф. Не знам дали съм го писала, но помага да пускаме пералня, да разпределяме покупки, носи ми разни предмети - предимно дистанционното хахах, съобразява разни неща. Онзи ден: оставена торба ябълки на пода, аз оправям други покупки. Има една метална кутия от бисквити оставена на долен рафт, за да си играе. Отива, сваля я на пода, отваря капака. Идва, взима една ябълка, носи я към кутията, слага вътре, идва, взима друга ябълка, носи, слага вътре. Така докато няма място за други. Опитва се да затвори капака. Не става. Вади една по една ябълките, затваря кутията, връща я на мястото, връща ябълките една по една в торбата. И отива да си играе с нещо друго. На следващия ден. Оставила съм и едни топки коледни за елха пак на ниско в една кутийка, за да си играе с тях. И... пак се почва с кутията. Сваля, отваря, слага вътре топките, затваря!! О! Чудо! Дрънка си с кутията няколко пъти. Отваря и пак всичко по местата. И супер кеф ми доставя да го наблюдавам какви неща си прави и пробва.
Всички много ми го хвалят какъв е послушен, културен и чаровен.
Не говори. Или поне не разбираемо. Бръщолеви си много, особено като имитира разговор по телефона. Но думите си остават мама, дядо, баба, кака, тао за чао, теде за бебе (това е и като Теди, едно момиченце от площадката), бау-бау, татата за патето, тисеее за писе/коте. И! Казва Адии! А!Дии като види снимка на Ади на Ути Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #440 -: Декември 26, 2017, 16:49:10 »

И забравих...
Ходихме на среща в една частна ясла. Говорихме от април да го пускаме. Та да видим.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8488

« Отговор #441 -: Декември 26, 2017, 20:42:53 »

Ади казвал, по мацки се за гледа вече  Big grin
Коя е яслата, Смайли?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #442 -: Декември 26, 2017, 22:57:18 »

И! Казва Адии! А!Дии като види снимка на Ади на Ути Cheesygrin

Оооо, колко миличкооо, явно те спамя доста, аххахах  Wub
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #443 -: Декември 27, 2017, 12:46:36 »

Коя е яслата, Смайли?

Чебурашка, филиалът зад Общината.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15231

« Отговор #444 -: Декември 28, 2017, 11:37:23 »

Няма да съжаляваш Smile Сигурно знаеш по отзивите, де. Но много доволни майки познавам, както и собственичката Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #445 -: Декември 28, 2017, 12:18:50 »

Сладичък Боян! Ох, колко големи звучат с Ади...Просто ми е малко мъчно как отлита времето и че пролетта-лятото и моето бебе ще бъде такова човече Stuart
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #446 -: Януари 02, 2018, 16:04:42 »

Отчитам се. Май вече е отбит. Или поне вече 6 дни не съм го кърмила. Нощните, за моя изненада, станаха най-лесни. Може би защото вече бях махнала останалите кърмения. Но така де. Аз доволна.
Проблемът сега е в гърдите, които са болезнени, препълнени. Цедя отвреме-навреме колкото да премахна болката, но са си напрегнати като цяло. Пия чайове за намаляне на кърмата, но ефект засега найн. Чакам си да се регулират естествено. Надявам се да е скоро, защото е неприятно :/
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #447 -: Януари 02, 2018, 17:22:27 »

Четох в една група наскoрo, че гинеколог мoже да ти предпише хапчета за спиране на кърмата. Предполагам и в България има такива хапчета.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #448 -: Януари 02, 2018, 17:25:54 »

Има. Но ми се иска по естествен път да се случат нещата
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #449 -: Януари 02, 2018, 17:34:11 »

Ееее, ама ти много бързо махна всички кърмения, то това не е "естествения ход на нещата". Трябваше да оставиш поне едно за още 2-3 седмици да има време тялото ти да реагира. Хапчетата съм чувала, че са вредни и като цяло не е хубаво да се прибягва до тях, ама...търпение, майна Cheesygrin

Аз май ще изчакам януари да мине големия вирОс и ще отбивам и аз.
Активен

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: