star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Блага вест от Smiley - роди се Боян!
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Блага вест от Smiley - роди се Боян!  (Прочетена 47511 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6346

Усмивка

« Отговор #325 -: Март 30, 2017, 08:56:32 »

Ами предполагам не му е лесно. За една седмица избиха 3. Сега гледам един кучешки напира.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1436

« Отговор #326 -: Март 30, 2017, 08:59:40 »

Смайли, съчувствам и те разбирам... Аз не съм спала нормално от почти 3г и много се надявам Марин скоро да почне да спи...
Ако ще ти е по-леко преди 3 вечери Никола заспа в 12:30 след 3 часа рев - на ръце реве, на гърда реве, вода не иска... абе крив та дрънка... точно заспа и в 1ч се събуди Марин и така през 2ч се буди обяснява за коли, кучета, искаше вода, да спи на дивана... (понякога вечер спи на дивана сам... ама нямам сили вече да се боря, да спи където иска само да мога и аз да спа)
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16109

« Отговор #327 -: Март 30, 2017, 08:59:58 »

Миличкият. На мен за тях ми е мъчно. Лоша съм.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17469

A believer

« Отговор #328 -: Март 30, 2017, 09:07:39 »

Смайли, много ти съчувствам, ти си нечовек! Аз съм на същия хал от месеци, но нямам сили за нищо вкъщи. НИ-ЩО. Не готвя, не чистя, само оцелявам. Но и мъжът ми помага нощем като изкрейзя де, някои пъти той става да я утешава, нищо, че почти никога не успява, пак ми е голяма морална подкрепа.

Поне знаеш, че са зъби. Да избиват бързо и да спи детето! Гуш от мен! *връчва медал*
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #329 -: Март 30, 2017, 09:09:01 »

И сега притихнала ви чета. Ама и за тях ми е мъчно, и за вас ми е мъчно. За всички медали  Kiss
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #330 -: Март 30, 2017, 10:25:40 »

Да вземе и тoй малкo да гo подруса, че и ти да събереш сили за някой друг екшън.
Но и мъжът ми помага нощем като изкрейзя де, някои пъти той става да я утешава, нищо, че почти никога не успява, пак ми е голяма морална подкрепа.
Точно щях да пиша, че в тази възраст понякога ако отиде мъжа се получава ефект повече рев от колкото тишина...само мама си търсят бебчовците. Аз моя изобщо не го будя вече, няма смисъл, колкото и да се старае не успява. След 2 годинки обаче, по мои наблюдения, татковците стават незаменими, нашият чете приказки вечер  Wub А аз се възползвам на максимум Smile

Иначе, Смайли, много гуш и от мен, ако са много зъби, поне ще мине наведнъж, да излизат бързо!  Kiss
До кучешките ли стигнахте? Тези май избиваха кофти.. на нас ни предстои.
Иначе аз съм писала как в такива периоди повече спях сгъната и изкривена в бебешката кошара от колкото на голямата спалня, защото не издържах будна  Razz
« Последна редакция: Март 30, 2017, 10:28:24 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #331 -: Март 30, 2017, 10:29:23 »

То аз не го будя, тя го буди, ама понякога се завивам през глава и го изритвам да става Cheesygrin Рядко успява, но се старае много.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #332 -: Март 30, 2017, 11:00:13 »

Хе хе, нашият татко нищичко не чува нощем  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #333 -: Март 30, 2017, 11:32:19 »

Благодаря ви! Гуш!
Понякога се хващам сутрин, че се опитвам да му натикам крака в ръкава на бодито, но като цяло май съм адекватна, въпреки недоспиването.

Иначе кошарата му е долепена до леглото от моята страна и преградата е махната. На едно ниво са и реално все едно спи до мен. Само се премествам леко, ноо все пак се будя, той се върти и мята, отвива се, дърпа си крачетата. Радвам се все пак, че не ставам, не го разнасям. Но и при нас таткото не може да помогне. Аз само успявам да го успокоя. Пардон! Цицата! Не се и опитвам да оставям таткото, малкият още повече се изнервя и после отива повече време докато се унесе пак.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #334 -: Март 30, 2017, 12:44:09 »

При нас понякога, всъщност доста често, слагам на цица, тя уж заспива, но някак не дълбоко, не иска да пусне зърното и си личи, че спи много неспокойно. В някакъв момент ми писва и я отлепям от себе си (след 40мин примерно) и тогава се почва едно пищене и нямам избор освен да я дам на таткото, щото то не ми е останало зърно вече. Тогава той или успява да я успокои (щото тя е на 90% заспала уж), или се жертвам и страдайки давам отново цица.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #335 -: Април 06, 2017, 17:28:50 »

Да пиша за отчета. 10кг и 78 санта е почти на 11м.
Със сополи. И двамата сме така, де. След кратката почивка извън града с много бебета така е.

Иначе бяхме на среща на майски бебета. Даже се видяхме със сияна и двете й кукли. Беше много хубаво, много интересно му беше на малкия, а и на мен, де. Видях най-различни характери на бебета на една възраст и беше любопитно наблюдение.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #336 -: Април 06, 2017, 20:03:39 »

Юнак!

Страхотно, смогваш с всички срещи  Kiss И да минават бързо сополите!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #337 -: Април 06, 2017, 20:49:00 »

Голямо момче е пораснал!  Smile Пък то щом са само сополи, пак добре!  Kiss
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13768

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #338 -: Април 06, 2017, 20:51:39 »

Това със сополите си е доста популярно в момента. Важното е да не създават проблеми.
Наистина е юнак.
А за РД какво планираш?
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #339 -: Април 08, 2017, 11:22:16 »

За рд.. нищо специално. Нали сред приятелите сме няколко души рожденици в края на април/началото на май и може би ще правим пак общ рожден ден-барбекю. Та ще добавим и Боян към списъка с празнуващите. Иначе с баби и дядовци събиране вкъщи, нищо особено. Не смятам да правя тежки тържества. Нека порасне и започне да разбира и тогава. Smile
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #340 -: Април 08, 2017, 21:40:58 »

Харесва ми как мислиш Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #341 -: Април 12, 2017, 08:55:15 »

Оо и ние влачим сополи от тогава, и двете, а точно се бяхме оправили преди това...

За РД и ние не планираме нищо специално, първо мисля да празнувам моя си празник  Lol

Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #342 -: Май 12, 2017, 18:28:38 »

Честит първи рожден ден на порасналия красавец! Да е здравичък и усмихнат, да стъпва смело напред, към нови приказки и приключения!  Kiss Kiss Kiss
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #343 -: Май 13, 2017, 20:59:34 »

Благодаря Cheesygrin
Другата седмица сме на консултация и ще пиша мерки. И по-дълъг отчет, че май не съм скоро Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #344 -: Май 16, 2017, 12:18:11 »

Честита първа годинка и от нас, макар с малко закъснение! Да е много здрав и усмихнат!
Интересно ми е да прочета по- подробно, ще чакам отчета  Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #345 -: Май 17, 2017, 12:42:46 »

Обещаният отчет.
Боянин е 80 санта и 10.3 или 10.5кг. Не успяхме да го измерим добре, че орева света Cheesygrin Бях писала, че имаше стафилококи в носа, изчистихме ги при него. Ние с таткото още влачим :( Утре трябва да ходя при личната да му бият ваксина, но ще отложа, че гърлото му е червено и има секрет малко и педиатърката предписа леко лечение, за да изчистим всичко, че не е сигурно дали не е остатъчен след коките.
Иначеее... все още върви хванат за ръка. Опитвам се да го оставям самичък, но директно се обръща и се гушва в краката ми или си кляка долу. Снощи обаче го оставих на пода, отивам да си налея вода, връщам се... нашият го гледам как извървя един метър самичък. Естествено се стополяса и орева света, но аз се израдвах, че има напредък някакъв.
С яденето... сякаш започна по-малко да яде. Не ме притеснява това, де. Но просто често вече отказва обяда преди да му е свършила дозата (около 250гр събирам в едни купички). И после след 2 часа е пак гладен. Та мисля постоянно какво ще яде Lol Чакам си още малко сезонните плодове и зеленчуци и ще го мятам по-сериозно да яде. Ама да мине и пустата ваксина. Откъм ядене на парчета - йок! Още реве, цупи се, ако набара парче после не иска изобщо да близне. Голяма е драма, амаа... все някой ден ще се научи. Иначе ако му остане от яденето и не е много течно, сипвам го в една купа, която залепва за табличката и го оставям сам да се оправя с една лъжичка. Омазва се целият, включително стола, пода, и всичко в радиус от метър, нооо да се учи там. Успява да си нацели устата и знае предназначението на лъжицата.
Зъби - 8 цели. Един кътник поряза венеца наскоро. Останалите също го мъчат. Вчера гледам и един долен кучешки напира. Абее мъчат си го, но в най-лошите нощи се буди през 40мин-час.
Все повече си мисля за отбиване, но той все по-страстно иска да суче. Час след закуската си иска, преди да заспи на обед цока, буденията покрай обедния сън са придружени пак с цок (само така се унася пак), вечер и нощем са си редовни. Но ми се иска тези дневните да ги прекратя. Трябва да почета повече съвети из групите и с консултант да говоря може би, не знам, мисля го.
И така при нас.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #346 -: Май 20, 2017, 19:22:03 »

Смайли, ще се отпусне детето да ходи. Гошо понеже е кюфте, все се сещам как беше написала, че Боянче го мързи да се обръща и да пълзи, пък я го виж... на годинка човече! Съчувствам за зъбите, ама такъв ви е периода. Нямам търпение да ви видя, но лятото чука на вратата, така че до скоро.
Много яко за барбекюто, аз също обмислям градинско барбекю на Гошо за рд, имам надежда края на септември да е топло все още.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #347 -: Юни 21, 2017, 22:44:53 »

Да поъпдейтна...
Не се е пуснал да ходи. Това по повод първото изречение от предния пост на alexia. Още щъка хванат за ръка. И не иска да се пусне. Вече разбра всичките ни игри да го стимулираме да е самостоятелен и претърпяваме пълен провал. :(
На площадката са му интересни портичките и предимно там висим. Явно ги възприема като своя играчка и ревнува ако някое дете реши да отваря и затваря и то. Иначе обикаляме около площадката, рядко са му интересни други деца или люлките, или пързалките. Ходи си и иска да разглежда наоколо. Сърди се ако реша да го връщам на площадката.
Иначе ... бях писала в другата тема, но и тук да си отчета. Иска да се храни сам. Отвреме-навреме ми позволява някоя лъжица аз да му бутна, но като цяло иска сам. Парчета не иска. Като му се замотае нещо в устата и започва да пищи и да се сърди и директно бойкотира цялото ядене.
Изпълнява ми някакви команди, които досега не искаше да прави, ама явно му повтарям достатъчно много Lol като "седни, легни, дай другата ръка (докато се мием), пусни (използвам го вместо "не").
Свикнах го докато го приспивам да му пускам приспивна мелодия от телефона и сега като я чуе и сме в хола ме хваща за ръка и ме води в спалнята, качва се върху леглото и си ляга и чака цица, за да спи. Много ми е сладък.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #348 -: Юни 21, 2017, 23:11:48 »

Свикнах го докато го приспивам да му пускам приспивна мелодия от телефона и сега като я чуе и сме в хола ме хваща за ръка и ме води в спалнята, качва се върху леглото и си ляга и чака цица, за да спи. Много ми е сладък.

ХХахха, как си го дресирала! Ама много миличко  Wub Kiss
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #349 -: Юни 22, 2017, 08:17:27 »

И моята може без проблем да прави няколко крачки сама, многократно е показвала, но си пълзи в 80% от времето и това е  Razz Дори не  иска да стои права да я водя за ръце, само когато тя реши  Razz
Активен

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: