star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star 1+1+1 = 4 (Цвети ще става кака)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 1+1+1 = 4 (Цвети ще става кака)  (Прочетена 29640 пъти)
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #25 -: Април 14, 2016, 18:17:24 »

Фемибион. И аз ги пих малко, сега нищо не пия.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #26 -: Април 14, 2016, 18:35:37 »

Към фолиевата, която пиех имаше витамини, но като я спрях нея, спряха и витамините. Не съм пила нищо. Питала съм лекаря и акушерката ми - казаха, че ако се чувствам добре, изследвания и показатели всичко наред, то да не се тъпча излишно.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #27 -: Април 15, 2016, 01:11:47 »

Честито, прекрасна новина и лека бременност!

За зацапването - и с двете бременности имах такива еднократни, първата в 8-ма седмица, втората в 12-та. Не съм пила нищо. Ако се повтаря или е обилно има повод за притеснение. Обади се на док за успокоение.

За витамините и аз не обичам да пия излишни неща, но в в момента съм с не много добри изследвания. Миналия месец започнах  Пренатал на Джеймисън (избрах ги защото са с най-пълен състав и имат повече калций, магнезий и Б12 в сравнение с другите които разгледах в аптеката, а точно тези показатели ми бяха на долна граница тогава) Привършвам кутийката вече, но не виждам да се е вдигнал хемоглобина...
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2530

« Отговор #28 -: Април 15, 2016, 07:20:15 »

Честито и от мен, леко бременеене и хубав резултат накрая Smile
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #29 -: Април 15, 2016, 08:38:34 »

Благодаря Smile

Взех един Утрогестан, така малко страх лозе пази...Снощи имаше малко (това за целия ден), днес нищо, но викам - ще сложа една капсулка все пак...

За витамините ще питам във вторник като ходя на изследвания.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #30 -: Април 15, 2016, 10:45:09 »

Фей, те по две се слагат, поне навсякъде така съм чувала, или 2Х2, или 3Х2
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #31 -: Април 15, 2016, 11:05:18 »

Знам, знам, така се изразих...Две слагам. Ама то сега пък нищо не тече...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Април 15, 2016, 11:06:59 »

Ами слагай 1 ден и ако няма повече, спирай Smile Щото пък и прекаленото слагане не е ок.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #33 -: Април 16, 2016, 08:22:46 »

Честито, Фей Smile Браво, че сте се решили Smile

Аз лично го намирам за особено трудно при очовечено хлапе, което се грижи само за нуждите си, да се решиш да минеш във вселената с 24/7 грижи. Но пък от друга страна ще си имаш добър помощник Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #34 -: Април 16, 2016, 10:05:56 »

Благодаря Smile
Не съм го мислила никак...да ти кажа.
Просто и двамата си казахме: хайде. А и Цвета все намила и иска брат...
Само от болести ме е страх, тоест че Цвета ще го заразява.
Грижите не ме тревожат.
Аз пък си мислех - трябва да ми кажете с Лор как е животът с разнополови деца, как се разбират, как споделят една стая...
И също си мислех как пък вие сте героини, че ги изгледахте с такава малка разлика... Wink
Точно снощи си мислех тия неща и ти днес писа.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #35 -: Април 16, 2016, 20:11:28 »

Аз лично съм страшно доволна от разликата, супер ни се получи, защото откакто Бояна мина бебешката фаза (след 2 някъде), да кажем откъм 3 годишна, са като близнаци. Да, имат някакви разлики в развитието, но грижите към тях са напълно еднакви, дори отношението, изискванията. Което донякъде е добре, донякъде не толкова, но Бояна дръпва много напред. Играят си много. Като цяло Дарко е доста далеч от разпространеното понятие за момче - тих, съобразителен и внимателен е, не беснее, не прави глупости, не се бият. На моменти подхожда по-зряло и от мен като емоции дори спрямо Бояна.

Абе не знам, късмет ли е какво е, доволна съм много, че си паснаха, но не мога и да не се похваля, че винаги сме насърчавали и двамата в това да си помагат, да се разбират, да делят и т.н. Винаги са заедно и се търсят, лягат заедно, четат си/гледат си нещо заедно на голямото легло вечер, къпят се заедно, все си правят компания. Не е толкова идеално де, постоянно се драчат, ама то колкото да вдигат шум и да дразнят. Малко усещам, че и лоша шега играе, защото Дарко специално като е сам и му е много самотно и все е свикнал с нейната компания и мрънка да отива отатък сам и да си ляга, например.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #36 -: Април 17, 2016, 08:53:40 »

Това го има и с по-голямата разлика на един по-късен етап. И моите са си все заедно и много започнаха да се търсят. Ако Роси е на ясла цял ден и Мими е приключила с ученето, или както беше ваканция една седмица, тя непрекъснато скучаеше и не знаеше с какво да се занимава. И обратното наблюдавам, ако малката е вкъщи, пита непрестанно за кака си и чака да стане обяд, за да я приберем. Много се надявам, че ще запазят тази близост и като пораснат, защото аз с брат ми имаме същата разлика и никак не са ни добри отношенията  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Април 17, 2016, 10:32:00 »

Пупи, понеже са си две сестрички според мен ще я запазят, виж, ако са момче и момиче...знам ли. Аз затова тайно си исках и второто да е момиче, но то не е с поръчка. Няма да го връщам и момчето. Сега пък се радвам, че мъжът е щастлив, той си искаше момче и момиче...

Но пък, от друга страна, аз си мисля, както и Биз е казала, че голяма роля имат родителите. Така че ще се опитам децата ми да бъдат близки, колкото зависи от мен.

Биз, остава да се надявам момченцето ни да е като Дарче, той е такъв добродушко от малък, а Боянчето си е съща Цвета, усетила съм я. Аз съм сигурна, че Цвета ще го побърква малкото, каквото и да е то по-характер, все пак ще е по-малко Rolling Eyes А Цвета не си поплюва. Командва дори по-големи деца успешно, супер й работи фантазната лъжа, манипулацията, ей така - отвътре й идва. Малкото, ако е по-кротко и спокойно само ще спечели в тази ситуация и може поне да я изработва со кротце со благо, че инак ще има семейни войни Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #38 -: Април 17, 2016, 14:16:44 »

И от един пол да са не е гаранция Smile ние със сестра ми много се дразнихме и тормозехме, докато тя не замина да учи в чужбина.. ама сега паък сме си близки та...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #39 -: Април 18, 2016, 10:46:36 »

Според мен са мноого фактори за близостта между братя и сестри. Най-важното е да имаш възможност за такъв човек до себе си, пък полът и годините не са фактор номер 1. Нито родителите. По-скоро въпрос на обстоятелства и характери...
Ние със сестра ми сме с голяма разлика- 6 години. Като малки обаче бяхме много заедно, имахме тайни от родителите си, разбирахме се много добре, макар и много рядко да излизахме заедно. После като се разделихме в отделни стаи и пораснахме, се отдалечихме, особено тя като се изнесе, рядко се чувахме. После покрай децата отново се сближихме, имаше седмици, в които се виждахме всеки ден или се чувахме поне...сега сме на работа и по-рядко се виждаме, ама пак поне 1 път седмично се чуваме.
То зависи и какво нарича човек близост- не винаги е честотата на контактите. Има хора,с които общуваш ежедневно и пак са ти далечни, а сестра ми дори да не съм я чувала 6 месеца е сред първите, на които бих звъннала при проблем.

Същевременно познавам братя и сестри с малка разлика, залепени като малки и много дистанцирани като големи.

Та..не знам. Опитвам се да не го мисля това като фактор, защото много усложнява избора на разлика, като сложиш и куп други неща като осигуровки, финанси, емоционална готовност, възможности за помощ и то става мисия невъзможна.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #40 -: Април 18, 2016, 10:56:19 »

Аз познавам всякакви варианти - с малка разлика, дето не могат да се понасят, с голяма разлика, дето не могат да се понасят...хахаха. Моето лично впечатление е, че се сближават основно като големи.

Корни, 6 години не е голяма разлика никак Smile

Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #41 -: Април 18, 2016, 17:26:44 »

Аз познавам всякакви варианти - с малка разлика, дето не могат да се понасят, с голяма разлика, дето не могат да се понасят...хахаха. Моето лично впечатление е, че се сближават основно като големи.

Корни, 6 години не е голяма разлика никак Smile

Как бе, от всичките ми връстници бяхме с най-голяма разлика. Приятелките ми с по 2-3 максимум.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #42 -: Април 18, 2016, 17:43:03 »

Корни, ние като сме били малки беше голяма, ама сега масова са с 5+ разлика... по е по мой  наблюдения...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #43 -: Април 18, 2016, 17:54:25 »

5+ за мен е голяма разлика. Едното с биберон, другото с молив...
А за факторите за близост съм съгласна, че са повече от пол, възраст и родители, но пък бих казала, че тези са сред ключовите, поне по мои наблюдения.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #44 -: Април 18, 2016, 18:18:52 »

Моите повечето познати са с повече от 4 години, а и честно казано не си представям тоооочно да си почнал да спиш, да пътуваш, да отидеш на работа и пак да почнеш отначало. Повече си мисля, че ще искам да глътна малко въздух първо Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 18, 2016, 18:50:53 »

Моите повечето познати са с повече от 4 години, а и честно казано не си представям тоооочно да си почнал да спиш, да пътуваш, да отидеш на работа и пак да почнеш отначало. Повече си мисля, че ще искам да глътна малко въздух първо Cheesygrin

Точно така мисля и аз, ама това по мои изчисления са към 4 години   Cheesygrin Да гълташ въздух и да спиш повече от 1-2 години си е лукс  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #46 -: Април 18, 2016, 19:52:07 »

Според мен зависи най-вече от първото дете кога, как и дали родителите ще се навият на повторение  Cheesygrin
Пиле, официално честито ви и в писмен вид  Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Април 18, 2016, 20:24:39 »

Според мен зависи най-вече от първото дете кога, как и дали родителите ще се навият на повторение  Cheesygrin
Пиле, официално честито ви и в писмен вид  Kiss

Абсолютно, повечето ми познати с първи кротушковци имат максимум 2.5 години разлика с второто.

Другите ни крепи надеждата, че второто ще е по-кротко и няма да се сбъдне орисията на мъж ми, че може пък сегашното да ни е кроткото  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #48 -: Април 18, 2016, 20:27:16 »

При нас второто е позабавено заради моята работа, просто нямаше как да стартирам и да спра след една година, би било безсмислено. Но пък се чувствам компенсирана за проявата си на здравомислие да поизчакам Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 18, 2016, 20:37:28 »

Нашата разлика ще е 4 и половина, например, и намирам, че е предостатъчно спане, пътуване и работа (особено последното), но все пак значение има и каква генерално е визията ти за живота. Не мога да повярвам, че го казвам това, но изведнъж след първото за мен децата станаха на първо място, дори имахме разговор, че може да имаме и три и си казах: имам да работя още 30 години, а още макс 10 мога да имам деца, за сън и пътуване не съм мислила, не са били проблем с първото, дано не са и с второто Smile
И макар че Цвета е дивак и характер от класа - сравнително бързо се решихм, без да чакаме повече от 5 г. Ако бях чакала 5 и повече като нищо да се бях отказала, честно казано - човек и остарява, уморява се, не му се занимава... Rolling Eyes
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: