star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За бебе Никола и батко Марин
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бебе Никола и батко Марин  (Прочетена 26155 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #150 -: Май 03, 2017, 19:55:33 »

Не всеки лл има домашни посещения. Аз и в двата случая ги водих на преглед в кабинета, като предварително се обадих да предупредя, за да влезем с предимство.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #151 -: Май 03, 2017, 21:06:22 »

Ами или ще ида в 8 преди другите, или ще звънна да питам какво ще каже тя...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #152 -: Май 03, 2017, 23:11:35 »

Паяк, конюнктивитът е в пъти по-заразен от скарлатината.
При карантинните болести обикновено боледуват едновременно големи групи деца - групи в градината, яслата и т.н., тя личната ще търчи като финикиец по цял ден само за домашни посещения.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #153 -: Май 04, 2017, 08:53:16 »

Аз слагам маска на моето (уж) здраво дете, ако ще висим при лл. И ги държа навън, щото чакалнята е половин метър общо. Или в колата, ако е -10.
Пиша уж, щото кога си сигурен, че едно дете е здраво Smile

Браво на Нико и Марин! Звучи като ангелчета да са...
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #154 -: Май 04, 2017, 08:55:05 »

Да минава леко шарката.  Clover

Браво за мероприятията. На мен изобщо не ми се организира кръщене това лято, правя се на разсеяна и тихомълком отлагам за следващата година, а ММ не е много съгласен...  Lol
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #155 -: Май 04, 2017, 09:21:28 »

Сиянка, аз съм много изненадана колко добре мина кръщенето... но при вас организацията май е по-сложна Smile
Фей, за чудо и приказ са, 2 минути тишина, 10 минути рев... в повечето случай като ревне единия, почва да реве и другия, за да е по-весело Smile
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #156 -: Май 04, 2017, 09:34:24 »

Конюктивитът може да е по-заразен, но моето дете ме слуша, не си пипа очите, седи мирно до мен, не казва гък и е много внимателна. Тва уж болното не беше скачане, викане, тичане. След като се изстрелях от чакалнята, няма и минута след мен, нз дали са минали през кабинета изобщо, същата майка мина покрай нас с Ади, а детето вече без маска тичаше като алтаво насам натам, скачаше, викаше и какво ли не. На години изглеждаше по-голямо от Ади.
И абсолютно не смятам, че на GPтата би им било огромен проблем да посещават домашно, аз като бременна хич не съм длъжна да им дишам бацилите, шарките и прочие, а имайки малко дете не ми се разминава то да боледува и да го водя до омразната чакалня. И с маска съм ходила и без, мой си проблем, ама поне да ги учат на минималното - да си сложи ръката пред устата като кашля. А иначе "ама то милата снежинка не може да седи с маска, ще му пречупя нежната психика ако го накарам насила".. Нали..
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #157 -: Май 04, 2017, 09:50:18 »

Така е, така е, и аз много държа и когато се е случвало да ги водя с шарка, ги строявам в началото на коридора и ходя сама до кабинета да предупредя лекарката, че носим зарази. И въобще, да си слагат ръката, да не контактуват с болни....макар чеее няма такъв зор като да накараш дете да стои мирно в чакалня! Избиват им всичките бесове, добре, че вече поотраснаха и се държат по-човешки.

Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #158 -: Май 04, 2017, 10:00:06 »

Айде сега. За ръката и аз уча и тн, ама си има буйни деца, все пак дете е, едно ще седне като заковано в чакалнята, ама друго не. Дишай, всички сме висяли бременни с голямото при вирусите. А и нямай илюзии за малкото - добре ще е облъчено с вирус от голямото от ден 1 Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #159 -: Май 04, 2017, 10:19:24 »

Моите маймуни при лекарката много бягат.. обаче онзи ден изкараха 2!!!часа в една банка, щях да убия някой там.. и стояха супер мирно..
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #160 -: Май 04, 2017, 13:15:06 »

Цитат
няма такъв зор като да накараш дете да стои мирно в чакалня!
Оооо да...
А с две, които не стоят мирно съвсем се полудява. Моята или тича навсякъде, иска да играе с другите деца, или ляга на земята... навсякъде мога да преглътна лягане по земята, но не и в болнично заведение. Ходим с ареснал от книжки, стикери и какво ли още не да чакаме... Малката пък се изправя в количката или иска да я пусна да пълзи, което няма как да стане точно там...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #161 -: Май 04, 2017, 17:33:46 »

Детето като беше с варицела звънях на лекарката му 10 пъти, тя не си вдигна телефона. Заведох го в чакалнята, чуках на вратата от вътре тя сумти, отвън бабите мислят , че ги предреждам. Ами 1 час варицелата си игра в поликлиниката. Но все пак бяхме в часа за посещение на бабички, не на бебета. Като не си вдига телефона, за да предупредя, не мога да направя нищо друго, защото трябва да се изпрати бележка за карантина и болничен за мен.
Активен

Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: