star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За бебе Никола и батко Марин
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бебе Никола и батко Марин  (Прочетена 56214 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #75 -: Април 02, 2016, 20:46:47 »

Помогна да, даже на Матин давам при по-сериозни падания
Активен
black_berry
Newbie
*

« Отговор #76 -: Април 20, 2016, 12:31:37 »

Да взема да си побутна малко темата, че днес времето е ветровито и сме си у дома...
От както сме с двойната количква сме по 4+ часа навън, имаме тен всички... Имаме малко драма с храненето на Марин, че не иска да яде навън, но не го и мъча, после наваксва в нас, а и му изместих обяда в 11, за да не е съвсем гладен... Нико си хапва завидно по пейки и градинки, особенно ако батко му не реве, защото е сложен в количката, а тя не се движи... Имам по около час и малко мира и спокойствие с двамата спящи в количката и гледам тогава да вървя повече, че имам да свалям още кг, а и да се постегна... Уж почнах на правя коремни и клекове, купих си и въже за скачане... та да видим, че имаме няколко важни събития тази пролет/лято...
Марин вече има 16 зъба, влезе в кривия период на тръшкане и рев за всяко нещо, дори след 6ч навън се тръшва и реве на стълбите като се прибираме... Както си заспиваше сам в леглото, сега е истерия само докато влезем в детската вечер... някакъв пълен кошмар... вечер си излиза сам и идва на спалнята, или обикаля къщата... вече си отваря сам вратата на етажа, та я заключваме, за да не го намерим сутринта да спи в на кучето къщичката Smile
Нико се очовече вече - гуша, усмихва се... почти няма колики вече, вечер прави 6ч пауза... другата седмица сме на консултация за мерки/теглилки и евентуално ваксини...
Я всички да споделят кога и къде мислят да са на море?
Корни, кога мислите да сте на Царево?
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #77 -: Април 20, 2016, 13:04:45 »

Много хармонично ми звучи! Браво за организацията!
Марин навлиза в доста деликатна възраст, а и ревността се изразява по най-различни начини. Ама и това ще мине, особено като пораснат малко и започнат да се занимават заедно Smile

За морето - никакво бг черноморие повече. Юли заминаваме за Халкидики. Още януари месец направихме резервацията.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #78 -: Април 20, 2016, 15:12:54 »

За морето - и ние няма да стигнем до БГ черноморие май, или поне не смея да планирам. Най-смелата ми идея е за Гърция в края на септември (може би Тасос, миналата година намерихме един плитък плаж, идеален за дребосъци).

Аз бях писала, а и Корни също, че някъде около годинка и 6-7месеца имаше подобна история със заспиването. При нас мина за месец, така че  има надежда  Wink Браво за разходките, ние излизаме за час-два сутрин и после пак след обяда. Не съм те засичала скоро из парка, но и рядко стигам до градската градина, повече покрай нас.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #79 -: Април 20, 2016, 15:49:40 »

Четох, че и вас го е имало... ама ми избиват вече  нервичките понякога...
Ние бяхме ограничили излизането до площадки от затворе   тип, ама Марин вече си отваря резетата и няма стигане, та и в градската ходим... исках да се видим, ама покрай него и Нико нямам време да се видя с никой...
Освен това вече пищи и иска всички играчки, понякога яде бой от други деца, понякога и той посяга... обяснявам, че играчката не е наша, че детето не я дава, че не се прави така... ама няма ефект...
Активен
kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #80 -: Април 20, 2016, 16:45:49 »

В този етап на развитие са.. и като добавиш малко ревност.. ще мине, ама си трябва търпение. Браво иначе за количката, много е яко, като не трябва да се съобразяваш с децата, кой кога ще спи.. яде и т.н..
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #81 -: Юли 29, 2016, 09:40:00 »

Ехо, да не сте ни забравили...
Бяхме на Ахтопол за една седмица - първия ден милото си изкълчи крака, поду се, посиня и едвам вървеше, а плажа на който ходим е със стръмна пътека около 200м, но се оправихме и изкарахме яко няколко дни... На милото брат му и гаджето дойдоха за 2 дни да видят как е с деца на море - не са очаровани - нямало следобедни дремки и спане до обяд Smile Баща ми дойде за 2 дни, че повече от месец беше в Словения и се прибра за 1 седмица, при което на втория ден Марин скочи от средата на една пързалка и падна на крак, рамо и странично на глава... Шурна една кръв от ухото, бягахме до лекаря в Ахтопол, от там в Царево и накрая в МБАЛ Бургас... Ренген, скенер - съмнения за спукано тъпанче, но поне нямаше мозъчна травма... ММ и Марин останаха в болницата, че тръгнахме без памперси, биби и т.н. ние с Нико и тати се прибрахме в Ахтопол, събрахме багажа и обратно в Бургас... 2 вечери ни държаха, но поне бяхме сами в двойна стая и децата се чувстваха добре... на Марин нищо му няма, само ранички в ушния канал - беше на АБ превантивно да не стане някой менингит и снощи в 21:30 ни изписаха и се прибрахме в Плодвид... Вчера бяхме градска отпуска в морската, при което аз съм с навехнат глезен и ожулено по глезена и коляното, че паднах с Нико в раницата и Марин за ръка... Smile
Преди инцидента с ММ се шегувахме, че това ще е морето, на което Нико ми се изака на корема, а Марин в ръката, но явно юе го запомним по друг начин Smile
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #82 -: Юли 29, 2016, 10:05:42 »

Ох, милите, егати черната серия, да няма повече такива работи...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9262

« Отговор #83 -: Юли 29, 2016, 10:40:53 »

Леле, изтръпнах...ти  доста спокойно го разказваш, ама си представям какво ви е било. Егати и почивката. Добре, че Марин е герой и нищо му няма. Ще се осмелите ли скоро за друго море ? Стана ми мъчно за баща ти- един път да си види внуците и егати късметът...

Акането на корема и ръката едновременно ли беше,не мога да си го представя  Cheesygrin

Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #84 -: Юли 29, 2016, 10:42:06 »

Да, кофти серия, в болница по време на почивката...  Добре, че не е нещо по-сериозно.
Ние бяхме за 2 дни на море и бях планирала още едно ходене за 4-5 дни, но се отказах, Ина ме буди в 6, но не е  в настроение, мрънкаща и протестираща, защото самата тя не си е доспала. А мъж ми спи с Ели до късно. После се занимава с Ина, но пък е ред на Ели да папка и така постоянно, в повече ми идваше, никаква почивка не е това... На плажа пък напълнихме бебето с пясък.
Опитахме и на планина, малко по-добре беше, но пак Инчето със свое мнение за всичко....
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #85 -: Юли 29, 2016, 12:01:01 »

С деца на море.
Но ББ направо ме шокира! Аз мислех, че нашето море, дето бяхме болни със сопол и кашлица и аз, и Цвета (+че тя нали един ден и с ухобол се събуди и без малко и ние да тичаме до болница), е било гняс, но това вашето ни надмина... Razz
Аз като разправях на етървата за нашето море, заключението й беше, че това не е никаква почивка, а повече изморяване. Така е, хората без деца живеят в илюзията, че И с дете се спи до 10, пиеш си кафе, замъкмаш се с 2 кърпи и списания на плажа и си лежиш докато детето кротко и чисто си прави замък на плажа. Дооообре Lol
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #86 -: Юли 29, 2016, 12:40:33 »

Ми какво да ви кажа - сега вече ми е ларж, че сме си у дома и на него нищо му няма... Даже не е стресиран от болницата Smile
Сиянка, Корни, на нас режима ни беше ставане в 5:30, ако Нико се изака след храненето - отиваме в хола, аз пия кафе и си играя с него, ако заспи спим до 7:30, когато и Марин става. В 9ч сме на плажа - Мишо с 40л раница на гърба и Марин на рамене, аз с Нико в раницата и чадър в ръка... Слизаме разпъваме чадъра и един фолям чаршаф - Мишо и Марин във водата, аз кърмя Никола... той заспива на чаршафа и аз отивам във водата при другите или играем на мокрия пясък с Марин, а ММ е под чадъра с Нико... към 11-12 Марин заспива, Нико и той - имаме 40м спокойствие и тишина, отиваме двамата във водата и гледаме децата дали са се събудили... След 40м - Нико се буди и го успивам пак, ако не стане си играем на сянка, за да може Марин да спи... към 13-14 Марин се буди и събираме багажа и се прибираме, обядваме, Нико спи, Марин гледа детски и си играем в нас... около 17ч отиваме на плаж до 19, или на разходка из градчето... в 21 всички по кошарите и да заспиват... в 23ч и ние заспиваме Smile Три дни посрещахле изгрева с Никола Smile
Готова съм пак за море, то е почти като в нас, но ММ е много уморен и имаше нужда да отиде в офиса на тишина ;)
Като бяхме за 2 дни на Добринище беше по-зле, защото имахме баба и дядо, та те решиха, че режима на Марин не е важен и той ще се съобразява с тях и стана мазало... Та май ако ходим на море пак юе сме само ние, или Марин с баба си и дядо си без нас...
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #87 -: Юли 29, 2016, 12:43:49 »

или Марин с баба си и дядо си без нас...

Най-добре...Дори с цената да му скапят режима, поне няма да са ти на главата Wink Пък после ще го оправиш...
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #88 -: Юли 29, 2016, 12:45:51 »

Само чакам да предложат, ама си мисля, че и на тях не им се иска много много... че и те като го вземат някой път в събота и го върнат в неделя са като пребити... Smile
Иначе може да ходим на Девин от понеделник за няколко дни, на 7ми заминавам с децата на моето село, че и майка и кака юе са там... та имаме си планове и почивки, само тази в Турция октомври месец май пропадна Smile
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #89 -: Юли 29, 2016, 13:07:55 »

Леле, аз се уморих само, докато четох режима на морето. Евалла.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*

« Отговор #90 -: Юли 29, 2016, 13:17:45 »

Корни, даже беше в различни дни оакването ми от двамата Smile но Марин чинно изчака да излезем от водата Smile
Сега да ги похваля малко:
Марин: спа по цяла нощ в кошара си и заспиваше сам, игра си много на плажа, научи се да цопа с крака, хвърля камъчета и пълни кофичката с вода, без да влиза на дълбоко Smile качва сам пътеката и стълбите, не е мрънкал почти и слушаше, вървеше за ръка, има само 2 напишквания за всичко друго си е казал Smile
Нико: има 2 зъбчета, геройски се бори с пясъка и морето, върти се като пумпал и беше спокоен в болницата
Активен
black_berry
Newbie
*

« Отговор #91 -: Август 30, 2016, 14:45:21 »

Да взема малко да актуализирам Smile
Никола вече е на 6м+, учи се да седи седнал - още се клатушка, но не иска вече да лежи. Седи изправен и се хили като зелка... Още не пълзи, но се сурка като глист и успява да се мести и да докопва каквото има наблизо.
Марин днес го приеха на ясла и трябва тези дни да се чуя с директорката, за да се видим за документи, кога ще почва и т.н. Двойната ни количка нещо се счупи и чакам милото да я оправи, та излизаме с единична и Марин за ръка, като тротинетката му е в багажника, за да я кара където е удобно. Има драми с рев и тръшкане всеки ден. Много често посяга и удря други деца - като не си дават играчките или като искат неговите... Обяснявам, че не се прави така, ако го направи няколко пъти обяснявам, че ако го направи пак си тръгваме и накрая го изнасям ревящ и тръшкащ се.
Не знам какво да правя, за да не посяга :(

Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #92 -: Август 30, 2016, 15:09:31 »

Много често посяга и удря други деца - като не си дават играчките или като искат неговите... Обяснявам, че не се прави така, ако го направи няколко пъти обяснявам, че ако го направи пак си тръгваме и накрая го изнасям ревящ и тръшкащ се.
Не знам какво да правя, за да не посяга :(

Ако бях открила вълшебно средство, щях да ти го кажа...
Но Цвета е на 4 г и накрая нещата и при нас завършват както при вас - прибиране.
След няколко прибирания си взема поука, но още не е добре осъзнат избор, че трябва да споделя, да не говорим да посяга...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9262

« Отговор #93 -: Август 30, 2016, 15:32:43 »

Ако другото дете се разплаче, не помага ли? Т.е. да се стресне, че е разплакал детето, колко го е заболяло и т.н.
Откога кара тротинетка? Подариха ни за РД, но ми се вижда рано да я вадя, още си кара с голям мерак колелото без педали и камиончето. Мислех тротинетката напролет.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #94 -: Август 30, 2016, 16:30:48 »

На Цвета никога не й пука, даже е още по-доволна, ако разреве някого и това най ме вади от баланс мен.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #95 -: Август 30, 2016, 19:36:29 »

Корни, ако му кажа ела да видиш другото дете плаче,защото го удари/му взе играчката - 50% от пътите се впечатлява... понякога връщаме играчката или дава целувка за извинявай... в повечето случай дърпа играчката и бяга...
За тротинетката - ние нямаме баланс колело и не излизаме с кракомобили, само с нея,че се събира в багажника... Кара я от 2 месеца, но не е много добър или бърз (за мен е супер), но и я кара сравнително малко, повече върви за ръка. Според мен щом си кара други неща няма смисъл сега да я даваш - догодина за 1 Юни Smile
Активен
kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #96 -: Август 30, 2016, 22:55:15 »

Яна кара тротинетка то началото на лятото.. Иначе за удрянето - аз шамаря също, тя Дея още не се усеща хубаво, че някои неща си имат последици..и аз не знам как да се оправя с това.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #97 -: Август 31, 2016, 15:09:32 »

Остава и аз да пробвам с тротинетка какво ще стане, колелото само събира прах.
И Инчето я приеха в ясла и опитвам да събера документите до петък..
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #98 -: Август 31, 2016, 18:10:09 »

И аз така за документите Smile
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7792

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #99 -: Септември 02, 2016, 20:58:47 »

Вчера бяхме на капанче в пълен състав на едно заведение в Габрово, където имаше някакво особено бегло подобие на детски кът. Един татко от съседната маса нещо се ядоса и напляска едно малко детенце - Никола после 10 минути се гуши у мен и подхлипва, защото му било жал за детенцето. Така че и много емпатия не е ок, от опит ви казвам.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: