star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За бебе Никола и батко Марин
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бебе Никола и батко Марин  (Прочетена 26157 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #25 -: Февруари 25, 2016, 17:07:18 »

Бери, пожелавам ти пълна къща с игри и приключения!
Да са ти много здрави и малкият, и голямият юнак!
С удоволствие бих прочела подробен разказ. Май имаше нещо, че лекарката ти ще отсъства? Ако съм в грешка се извинявам.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #26 -: Февруари 25, 2016, 20:56:19 »

Честита нова тема ;)

И аз чакам подробен разказ и новини покрай голямото семейство.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #27 -: Февруари 26, 2016, 09:41:47 »

Хехееее, браво на теб!  Cheesygrin

Честито бебе Никола! Да е жив и здрав, буден, щастлив!
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #28 -: Февруари 26, 2016, 14:46:33 »

Честит син, Бери! Да е здрав и силен Smile Бързо възстановяване и оздравяване.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #29 -: Февруари 28, 2016, 07:22:55 »

Бери, честит син!!! Да е жив и здрав Никола! Аз сега забелязвам, че вие сте със съвсем малка разлика Cheesygrin голям купон те чака Kiss Kiss Kiss пожелавам бързо оздравяване на малкия Clover
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #30 -: Февруари 28, 2016, 13:57:23 »

Ето ме за малко...
Марин вече е добре само кашля понякога... На Никола му клъцнаха юздичката и вече суче много по-добре, но естествено го почнаха коликите и пак сме на черешата...
За раждането няма нищо интересно и вълнуващо, защото всичко беше планувано и дирежирано от доки... приеха ме на 16ти вечерта със слаби контракции и 3см разкритие, посреднощ ми дадоха хапче, за да засилят контракциите ама не стана... в 6:30 слязох в предродилна и ми сложиха системка, станах с контракции на 5м със сила 40, пукнаха ми водите и дойде анестизиолога, та вече бях щастлива... в 7:30 вече ми сложиха упойката и в 8:20 почнаха напаните, в 8:35 се роди Никола с 3 напъна на магарето и малка епизиотомия... после почна екшъна като се скъса пкацентата и ми сложиша и венозно някакъв коктейл и съвсем се омаях... важното е, че всичко миня и сме добре...
След шеф и кройка, пуснаха с ММ и донесоха Нико в следродилна.... близо 2ч бяхме заедно, кърмихме се, гушкахме се и беше мн мило само Маринче липсваше...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #31 -: Февруари 28, 2016, 20:06:59 »

: ) За коликите пробвай Бонисан на Хималая.. при нас само той помогна и на колкото приятелки съм го казала също е подействал..
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #32 -: Февруари 28, 2016, 21:22:32 »

Ох, раждането звучи сложно и неприятно, първото не беше ли по-леко? Тогава имаше ли епизиотомия? Аз събирам вече истории за втори раждания  Lol

Марин радва ли се на малкия, или започна да ревнува?

За коликите най-удобно ще ти е носене със слинг, хем така са ти свободни ръцете за разходки с Марински, а бебоците са много по-спокойни (за съжаление аз късно го открих и първите 2-3 месеца имахме само смотаното кенгуру)
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #33 -: Февруари 29, 2016, 12:05:05 »

И при първото имах шеф и кройка - даже малко повече... док опита без епизиотомия, ама раменете се заклещиха и нямаше как... поне е само 2 см...
Марин му се радва дава му целувки, бибата ако заплаче... понякога някоя играчка, за да играят... гледам да участва все повече в нещата и да обяснявам, че като спи не се закача, че като го храня няма как да стана да отида в другата стая, за да взема играчка...
Имам слинг и го слагах 2 3 пъти, но още не са ми се регулирали гърдите и всичко става мокро... основния проблем е, че той почти по цял ден е с колики... Марин беше само вечер и рано сутрин, та сме леко в шок с ММ Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #34 -: Февруари 29, 2016, 12:21:48 »

Имам слинг и го слагах 2 3 пъти, но още не са ми се регулирали гърдите и всичко става мокро... основния проблем е, че той почти по цял ден е с колики... Марин беше само вечер и рано сутрин, та сме леко в шок с ММ Smile

Познато ми е, де факто няма будно време, в което да не реве, нали? До втория месец бяхме така. Защо мислиш, че ми е трудно да се навия на второ  Lol
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #35 -: Февруари 29, 2016, 12:35:49 »

Звучи малко кофти това с плацентата, но важното е, че всичко е минало добре в крайна сметка. Ти с упойка ражда нали? Ще разкажеш ли малко повече, че аз съм в чуденка да си искам ли? Много ли е неприятно поставянето? А после кога те пусна?
С малкия ще си наместите режима. Всяко човече си идва с характера и особеностите, няма как  Smile и все пак звучиш супер идилично  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #36 -: Февруари 29, 2016, 12:49:45 »

Жули, и двата пъти бях с упойка... не мога да си представя да родя без нея... поставянето поне при мен не е било неприятно, тя държи около 2 часа... Аз родих в рамките на 1ч след като ми я сложиха и нямах проблем да стигна сама до родилна зала... след още около 90м се прехвърлих от едното легло в другото и ходих до WC..
Според мен говори за упойка, за да го има; като опция, а прецени на момента... Аз все пак раждам и със с-ма окситоцин, който зачестява и усилва болките...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Февруари 29, 2016, 13:30:02 »

Жул, и аз съм 'за' упойките (епидурална), не вредят на бебето, даже правят раждането по -леко и оттам с по-малко усложнения. Разбира се след консултация с лекар и добър анестезиолог.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #38 -: Февруари 29, 2016, 13:38:50 »

Аз съм с избор на екип, което доколкото знам предвижда да имам възможност за упойка. Съмнявам се докторката ми да е против, но ще я питам на следващия преглед (ако същия не е направо в родилна зала, където ще трябва директно да взимам решение  Lol ) Мен лично ме е шубе от поставянето, но май ме е по-шубе от това доколко може да боли без нея. Хващат ме вече финалните паранои честно казано.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Февруари 29, 2016, 15:08:06 »

ахах третия път и аз ще искам упойка Smile Стискам палци Марин бързо да разбере това, което се опитваш да му обясняваш за Никола, че при нас уж с по-голяма разлика, пък не слушаше много каката..
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #40 -: Февруари 29, 2016, 15:14:15 »

Боли, боли... колко да боли Cheesygrin? Така и не знам защо моите доктори бяха толкова против упойките, раждах на окситоцин и но-шпа. Оцелява се. Rolling Eyes
Кате, ти се сети, то третото само ще излезе  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
black_berry
Newbie
*

« Отговор #41 -: Март 09, 2016, 15:13:51 »

Бебе Никола за 10д от изписването качи 800гр и 2см... Вече хапва на около 3ч, вечер прави малко по-голяма пауза,  не всеки път...
Маринчо почва да забелязва, че бебето като реве и му обръщаме внимание... та почна и той да се тръшка и реве за всяко нещо... обяснявам, че не е това начина, че е голям и с тръшкане няма да постигне нищо... ама само аз съм "садист" и не го успокоявам и гушкам като се тръшка, днес свеки беше в нас и й се скатах, че го утешава и според мен насърчава да търси така внимание - та май ми е сърдита...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #42 -: Март 09, 2016, 18:41:40 »

Бери, Яна вече е на 1.4г, а Дея още се тръшка като нея и реве за внимание..
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #43 -: Март 09, 2016, 21:55:34 »

Много ми е интересна темата. Не знам защо, но си мисля, че по-голямото дете не бива да се чувства изолирано.
Разсъждавам върху правилната стратегия, аз мисля, че ще гушкам Ина, когато го иска. С тръшкането обаче искам да се преборя  Unsure

Браво на Никола за паузите от 3 часа и нощната, браво и за грамчетата   Stuart
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #44 -: Март 10, 2016, 07:51:19 »

Сияна, не знам как ще успяваш да гушкаш Ина, когато кърмиш или успокояваш другото бебе.. просто понякога не се получават нещата.. за съжаление има моменти, в които се обръща внимание само на по-малкото бебе и точно тогава се проявява ревността:/
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #45 -: Март 10, 2016, 10:27:14 »

Сианка, аз го гуша като кърмя- или е седнал до мен и го милвам, или е в скута ми... гушкам и Нико аки плаче и с др ръка храня Марин... говоря за случай, когато нещо е забранено, няколко пъти съм обяснила и казала не, а той се тръшне да реве...защото съм казала, че не може...
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #46 -: Март 10, 2016, 10:41:56 »

Сианка, аз го гуша като кърмя- или е седнал до мен и го милвам, или е в скута ми... гушкам и Нико аки плаче и с др ръка храня Марин... говоря за случай, когато нещо е забранено, няколко пъти съм обяснила и казала не, а той се тръшне да реве...защото съм казала, че не може...
Така да Smile
И Ина понякога като забраня нещо надава ужасен писък и реве и се тръшка, което е много неприятно.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #47 -: Март 10, 2016, 12:44:26 »

Бери, късметлийка си.. Яна сучеше само ако бяхме легнали..тя и в такива пози заставаше, че.. с дупето нагоре Smile
А колко пъти ми се е налагало да ги нося и двете заедно.. деца са все пак, няма как да обясниш, че не трябва да ревнува..
Яна ако не стане на нейното започва да блъска и да реве.. сяда на земята, от там ляга и наддава вой.. луда работа
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #48 -: Март 10, 2016, 16:23:41 »

Кате, аз легнала не мога... само седнала или вървяща.. най-обичам да кърмя Нико и да преспивам Марин през нощта...
Получих микро инфаркт - липсват 3 клавиша от лаптопа, 4тия Марин ми го донесе... полудях докато не ги намерих в климатика... от снощи се редуват кой да реве повече и това вече ми дойде в повече днес, но трябва да има и такива дни...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #49 -: Март 10, 2016, 16:26:26 »

Има, има.. ще минат.. или по-скоро ще свикнеш Smile
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: