star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За бебе Никола и батко Марин
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бебе Никола и батко Марин  (Прочетена 26156 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #125 -: Септември 22, 2016, 15:27:04 »

Пупи, какво е това Синулан?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #126 -: Септември 22, 2016, 15:45:52 »

Синулан форте джуниър - сиропче с комбинация от билкови екстракти. Изписаха й го след тежкия бронхит през месец май в серия с Бронховитал, като редувам опаковките. Щом свърши едното, започвам другото. Като през август направи почивка от всичко и от септември пак ги подкарахме. Не смея да казвам голяма дума, но щом го давам така системно от м.май, значи има защо  Cheesygrin
Това е Синулана
Това е бронховитала. Като това е подходящо от две годишна възраст. Синулан е за над 3, но на Роси й го изписаха доста по-рано.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #127 -: Септември 22, 2016, 16:05:27 »

И двете звучат като нещо, кеото ще се пробва
...
Че докато говорим за сополи и Цвета завъди някакъв лек от едната ноздра Razz За сега е на вит С, Цинабсин и Инфлуцид, но довечера ще й направя и една-две инхалации (аз я обработвам като спи). Ако се запече работата ще пробвам този Синулан, звучи обещаващо.
А и аз да кажа нещо, от което съм доволна при кашлица, че да го напомня и на себе си...капки Тартефедрил.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #128 -: Октомври 12, 2016, 14:35:50 »

Сигурно сте се оправили вече, и ние бяхме със сополи, цялото семейство, един по един.
Инчето 3 седмици ги влачи, но аз нали съм много ларж - на хремаво дете сладолед купувам, на море го водя и накрая реших все пак да идем на лекар -  Инфлуцид, Цинабсин и спрейче Инфлуназал, всичките хомеопатични и вече е добре, най на края!

На мен ми е интересно как продължават нещата с яслата. У дома ли си стоя за настинката, плаче ли още при оставяне, памперс?
И ние бяхме днес, първи ден, отивам си в темата да напиша.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #129 -: Октомври 12, 2016, 15:37:02 »

Хремата мина, даже и втори път я завъдихме... сега лекувам Нико от втората хрема на Марин, ММ е лепнал явно вирус и той, че едвам говори и преглъща, аз съм добре, Марин има лека задна хрема, но е на ясла...
Вече не плаче на влизане, има дни в който се пробва да пусне 2-3 сълзи, но е само да се отчета... днес нямаше търпение да влезе, докато го преобуя ми даде една бърза целувка и влезе в стаята. Него не го посрещат лелките, чакат го той да отвори вратата и да влезе. Вчера така се беше заиграл вечерта, че ме погледна и продължи да играе Smile
Има си памперс да следобедния сън, казват че всеки ден е пълен... вярвам им, защото те докато вдигнат всички деца и ги сложат на гърнетата, той сигурно пуска... не ми е драма, важното е, че в нас е без пампер и не се напишква в леглото Smile
Имаме проблем с вечерното заспиване - по 1ч се преспиваме и не мога да преценя дали е преуморен или просто не му се спи.
От 2 седмици ходи на плуване и съм много доволна, на него му е интересно и запълваме почивните дни... харесах му и английска занималня, но съвпада с плуването и за момента съм решила, че плуването е с приоритет Smile Взела съм билет за музикален спектакъл Маша и Мечока, надявам се да му хареса... Проверих и кукления театър, но пак съвпада с плуването Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #130 -: Октомври 12, 2016, 16:17:01 »

Да, има логика това с памперса и вдигането от сън. При нас при 10 деца гледам, че отнема поне едно 15-20 мин да се облекат всички и да минат през гърне, през това време ако са будни след сън е голям шансът да се напишкат.
Страхотно звучи плуването и идеята с театъра, не може ли да пропусне 1-2 плувания, че да иде и на театър? Дай линк към това с Маша и Мечока, че и при нас се тачат (макар че му разказвам свободни приказки и гледаме класическите книжки- клипчетата с модерната Маша не му харесват особено).
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #131 -: Октомври 12, 2016, 17:54:21 »

Това е: http://www.eventim.bg/bg/bileti/masa-i-mecoka-plovdiv-beliko-trnovo-ruse-sofia-burgas-176/events.html
Купила съм му карта за плуването и не може, но другия месец ще го заведа и на театър... Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #132 -: Октомври 12, 2016, 19:55:04 »

Страхотно ти звучат момчетата с изключение на боледуването, разбира се. А баткото заиграва ли се с малкия?
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #133 -: Октомври 12, 2016, 21:54:15 »

Заиграват е силно казано, но Марин като играе на пода и Нико пълзи около него, взима му играчки и така...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #134 -: Октомври 12, 2016, 22:03:09 »

Браво за плуването - чакам и моите да оздраеят и ги записвам вкупом:) Ние с Яна сме ходили 3 пъти на кино, средна работа е там със слушането..но миналата седмица бяхме на куклен театър.. ей тва малкото като заседна и не мръдна!! Много се впечатли и ако се оправи до неделя пак отиваме..Smile
Ще почнат и да се заиграват.. моите сега са в серия 'Яна искаш ли това...' обикновено да станат като съм ги сложила да спят, или да искат бонбони преди вечеря Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #135 -: Октомври 13, 2016, 09:33:36 »

О колко много дейности и занимамия си измислила! Браво!
На мен нещо не ми се занимава в момента, все  битовизми и ремонти са на преден план. Имам едни ваучери за плуване, подарени, от няколко месеца още не сме стигнали до басейна...
А тази Маша, не съм в час изобщо, пускала съм клипчета 2-3 пъти, но не ми допадат картинките,  Инчето също не я хареса сякаш. А на всякъде слушам колко е популярна и не разбирам. Корни, кои са тези класически? Книжки за четене? Просветлете ме, моля  Red face
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #136 -: Октомври 13, 2016, 10:41:47 »

О колко много дейности и занимамия си измислила! Браво!
На мен нещо не ми се занимава в момента, все  битовизми и ремонти са на преден план. Имам едни ваучери за плуване, подарени, от няколко месеца още не сме стигнали до басейна...
А тази Маша, не съм в час изобщо, пускала съм клипчета 2-3 пъти, но не ми допадат картинките,  Инчето също не я хареса сякаш. А на всякъде слушам колко е популярна и не разбирам. Корни, кои са тези класически? Книжки за четене? Просветлете ме, моля  Red face
Да, има си книжка с приказката, която сме чели и ние като малки. Как отива Маша за гъби, загубва се и намира къщата на мечока...Боби много я обича, имаше един период, в който само нея четяхме, че за ужас на мъжа ми я имахме и в 2-3 разновидности :Д Ето пример:

https://www.book.store.bg/p32899/masha-i-mechokyt.html

Обаче модерното сега е някакви анимирани сериали, в които Маша ми е грозна и изобщо ми тъпеят. Обаче за спектакъла се замислям, поне мечокът ще е същият и ще го изкефи сигурно...
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #137 -: Октомври 13, 2016, 12:00:06 »

Марин не гледа Маша и Мечока, но реших че в залата на живо може да му хареш
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #138 -: Декември 02, 2016, 16:36:21 »

На Маша и Мечока беше с баща си, получих смс, че това няма си го причини повече... не се е спрял, търчал, качвал се на сцената... ММ го взел на рамене, за да се кротне и Марински го опикал... та шоу Smile
На плуване не е ходил от 2 3 седмици, че ММ все е на работа, а свеки като го заведоха последния път го оставили до треньорката вез да й кажат, че тръгват и тя докато го види, че оправяла други деца, той се цъмбурнал необезопасен и нагълтал вода... та свеки го прибрали, че не искал да припари повече вътре...
От снощи е с температура след около 3 седмици без сополи Smile ходи с кеф на ясла, има си приятелчета там, но не говори още...
Нико е 10кг, 74см, пълзи и се изправя, прави по 2 3 крачки по мебелите... гука и си приказва доста... избиха му 2та горни зъба и вече е с 4тири, но чакам още 2... Марин и той вади последните долни, ММ го болят 2 мъдреца, та всички мъже у дома вадят зъби... имам поне 2 3 ставания през нощта, като финално ставам в 7ч, понякога в 6 Smile ама като играят заедно е супер яко...
Като са изправени един до друг имат 1 глава разлика Smile хем си приличат, хем са различни...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #139 -: Декември 02, 2016, 22:08:54 »

Да, приличат си и са различни, големи сладури, аз да се похваля публично, че имах щастието да се запозная с двамата преди време Stuart но сигурно са пораснали много от тогава.

При нас е затишие от към активности, единствено след нова година мисля да стартирам музиката за Ели, на 7-8месеца ще е и трябва вече да и е забавно.

Явно някакъв вирус върлува, защото точно от миналата нощ и Ина е с температура, тъкмо Ели се оправи... Оправяйте се бързо  Kiss

Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #140 -: Март 31, 2017, 00:16:12 »

Така... на Марин групата в яслата са под карантина за Варицела от днес, та чакам тия дни да се ошари... А е възможно най-лошото време за това...
Сестра ми (живее в Шумен) е 31гс и ще идват до село и щяхме да се виждаме, ама естествено батко ми не е карал шарки и няма да се видим... което значи, че няма да я видя преди да роди... Освен това 8-15.04 имаме резервирана почивка в Кипър, която сигурно ще пропадне и тя... И планирано кръщене за 30.04... Та честито на печелившите... Да се надяваме, че поне ще мине бързо и леко, и че двамат ще я изкарат на куп...
Естествено бяха и болни преди 10д, та отложихме на Нико ваксината за морбили, а сега ще я отложим с още поне 1 месец... и да - ако се чудите кой е виновен - според свекър ми съм аз, защото съм пуснала Марин на ясла... трябвало да го спра като са казали, че има епидемия от морбили...  Confused
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #141 -: Март 31, 2017, 05:05:45 »

Не се настройвай така, мoже всичкo да си мине наред и на почивка да си идете, и децата да са си здрави. Пък свекър ти да не се меси, където не му е рабoтата.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #142 -: Март 31, 2017, 10:47:34 »

Не се зане дали ще се ошарите, и ние чакахме включване миналото лято, но нищо нямаше.
Освен това последното ни пътуване и двете бяха леко болни, но не го анулирахме.
Е с варицела е по-различно, защото заразяваш и другите.. Обаче погледни добре периодите - колко е скрития период, в кой период точно детето може да заразява другите и се съобрази с тях. Би трябвало да се прояви преди паътуването, ако има нещо. Две седмици ли беше? Със сестра ти ясно, че няма да се видите, кофти е, но ако е бременна е по-разумно...   Rolling Eyes или ти ако си карала и не може да се заразиш да я видиш без децата  Confused
Иначе какво да кажа, тези неща не могат да се предвидят.
Колкото до епидемията от морбили - преувеличено е, според мен, аз не съм си и помисляла да спирам детето от ясла заради това. Не знам защо се изтерясва толкова по този въпрос. Ако работеше дали би го спряла? Не се впечатлявай, понякога хората казват разни неща, породени от емоциите, без много да мислят, но без лошо чувство.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #143 -: Март 31, 2017, 11:06:09 »

ББ, карантината след контакт е 21 дни, но при следващо болно дете от групата ще я удължат с още 21 дни. В нашата група тази зима имаше повече от 4 месеца карантина, с пауза от около 5-10 дена, като вероятно и тогава е имало болно дете, но просто мъдрата му майка не е сигнализирала в градината. Въпреки това Диляна не се зарази, от цялата група само 5-6 деца останаха да не са я карали.
Като гледах имената на списъка ми направи впечатление, че всяка следваща вълна болни деца е около 14 дни след предходната. Не вярвам още тези дни да ви споходи варицелата, но около и след 10 април може да оглеждаш по-обстойно заподозрения  Big grin
Кръщелникът ми имаха цял месец болни деца преди да го хване, а баща му не се зарази, макар да няма имунитет и да спяха в една стая. Другата ми приятелка пък изгледа болен мъж, разболял се 14-15 дни след контакт, а в момента гледа и болното си дете - разболяло се 14-15 дни след последния контакт с бащата.
Според мен имате известен шанс с почивката в Кипър, стига да ограничите контактите с групата. А можете ли да я отложите?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #144 -: Март 31, 2017, 12:31:42 »

Лъвчето добре го обясни. Всъщност карантината може да продължи доста дълго и не е нещо, което може да се предвиди. Много му поздрави на свекър ти, да не си с кристална топка, че да знаеш кое-кога. Утре и карантина за скарлатина може да има.
За сестра ти, няма ли как без децата да се видите?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #145 -: Март 31, 2017, 12:42:22 »

Той заради морбилито й е мрънкл, което е абсурд. Пръво - няма обявена епидемия и второ - дай сега да се заключим вкъщи, какво може да направим? Rolling Eyes
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #146 -: Март 31, 2017, 13:54:43 »

Фей, според него трябваше да бия на Нико ваксината, макар  Т, хрема и кашлица...
Ще чакаме и ще видим какво ще стане...
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #147 -: Май 03, 2017, 15:38:53 »

Маринчо е със шарка от вчера Smile Имаше 39 градуса температура 3ч и после избиха малко пъпки... в момента под косата има повече пъпки, отколкото по цялото тяло Smile утре сутрим сме при ЛЛ за потвърждение на диагнозата Smile
От 10 дена Нико си има вече официално крачета, а от неделя е християнче Smile Кръщенето и прощапулника минаха много добре - Маринчо и другото почти 3г дете бяха заети да духат свещички в църквата и гък не казаха, а Нико се държа геройски в кръсник си и държаха свеща заедно Smile
Аз съм много щастлива, че вече проходи - на 14м и сега не се спира, доста е стабилен, качва стълби и бордюри Smile успява сам да се качва по пързалките и се научи да си отваря вратите на площадката въпреки резето Smile още ми е странно като видя с периферното зрение руса глава да се движи из нас на по-ниско от обичайното ниво Smile
На 14м е 80см, 10.5кг - ваксината за шарките най-рано средата на юни и то ако не изкара и той варицелата Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #148 -: Май 03, 2017, 15:48:17 »

Ей, свършихте си значи ангажиментите и тогава изби шарката! Да го беше планирала нямаше така да се случи. Дано леко я изкара(т).
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #149 -: Май 03, 2017, 19:17:56 »

Аз като идиот, ама да си питам. Не би ли трябвало в такъв случай лекарят да направи домашно посещение, а не човекът с шарка да ходи в чакалнята. Питането ми е провокирано от това, че ща не ща ми се наложи да заведа Ади до личната като имаше конюктивит и влезе една дама с момиченце с маска. Вика "може ли да ни пуснете, че малката е със съмнение за скарлатина?". Хубаво, беше с маска детето и прочие, но все пак, има възможност за домашни посещения, в работното време на GPтата е, не е ли такава практиката?
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: