star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За бебе Никола и батко Марин
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бебе Никола и батко Марин  (Прочетена 26154 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« -: Февруари 17, 2016, 12:22:50 »

Жулиеъ, стягай се Smile
Бебе Никола се роди днес в 8:35 - 3900гр и 53 см... имам малка епизиотомия, но иначе съм добре, кърмихме се още в следродилна и сега сме заедно в стаята... ще пия АБ 3д, че плацентата се скъса и имаше малко екшън с нея, но това е бял кахър...
Марин вече се радва на бебо, гали го и го мачка, да видим как ще го опазваме... хубав ден за сега
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #1 -: Февруари 17, 2016, 12:36:51 »

Лелееее, настръхнах!!!!

Честит Никола!!! Да е здрав, весел и силен като името си!!

Звучиш както винаги супер спокойна, пиши повече за всичко, особено за отношенията с баткото  Wub

Видях аз, че си писала в темата и си казвам на шега "тя да не е родила" и бам...наистина! като на шега си го родила май ;)
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #2 -: Февруари 17, 2016, 12:38:05 »

ама, че си бърза, хахахаха Smile здраво да е новото попълнение в семейството и бързо да се прибирате вкъщи ;)
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #3 -: Февруари 17, 2016, 12:48:09 »

Честита рожба Wub
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #4 -: Февруари 17, 2016, 13:00:29 »

Ехее!!! Браво! Честит Никола! Да ви е жив и здрав! Smile
Да се възстановяваш бързо! Clover
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #5 -: Февруари 17, 2016, 13:50:59 »

Еха, честита рожба, сериозен младеж е, да е жив и здрав Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Февруари 17, 2016, 13:53:18 »

Ехеее, как ме зарадва! Честито, Бери! Да сте щастливи цялото семейство! А Марин да е батко мечта! Незабравими семейни мигове, ви желае и скорошно оздравяване на теб  Kiss
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #7 -: Февруари 17, 2016, 13:55:40 »

Честит втори син! Колко е послушен, дочака си лекарката и тогава тръгна да излиза! Дано все така послушно да е детето!  Smile Бързо възстановяване и скоро да си ви приберат баткото и таткото вкъщи!  Kiss
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #8 -: Февруари 17, 2016, 13:56:31 »

Ооо, браво! Честита рожба, да е жив и здрав, много да се разбират с баткото и много да ви радват! Бързо възстановяване!  Kiss
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #9 -: Февруари 17, 2016, 14:15:58 »

Ще кача в групата 1вата среща на Марин и Никола... едвам удържахме големия да се влезе при малкия...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #10 -: Февруари 17, 2016, 14:22:28 »

А кой може да ме добави в тази група?  Rolling Eyes Много искам да видя снимка Smile
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #11 -: Февруари 17, 2016, 14:23:56 »

Честит син, blackberry! Много се радвам! Да е здрав, усмихнат и щастлив Smile.
Искам и аз в групата, ако разбира се е възможно Kiss
« Последна редакция: Февруари 17, 2016, 14:26:10 от Liliq » Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #12 -: Февруари 17, 2016, 15:42:13 »

Ааа, Бери, честит да ви е Никола! Да е много здрав, силен, палав и любопитен към живота! Много да се разбират и подкрепят с баткото. Звучиш супер, направо съм впечатлена от спокойствието ти.
Верно стана мой ред...НЕ съм готова пък!
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 17, 2016, 16:34:57 »

И аз не бях... знаеш ли как бях глътнала гибса снощи, ама като мине си е друго Smile
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #14 -: Февруари 17, 2016, 17:03:25 »

Абе, ти си герой, кво да ти кажа!
Аз в петък съм при моята докторка и ще си говорим за раждането и как ги вижда нещата, но съм наясно, че утре влизам в деветия и вече не се знае знае ли се  Cheesygrin
Ти сега се възстановявай бързо и да си се радваш на момчетата!
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #15 -: Февруари 17, 2016, 19:24:19 »

Ехеее, ти си свършила вече голямата работа  Cheesygrin Честит Никола, да е много здрав, щастлив и с късмет! И да са си комбина с баткото  Stuart
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #16 -: Февруари 19, 2016, 07:26:22 »

някой да ми се скара, че не съм влизала и съм изтървала такава важна новина!!
Честит ти втори син Бери!! Нека да е много здрав, послушен и любопитен към света!! Нека с Марин са неразделни и в игрите и в белите!! Бързо възстановяване Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #17 -: Февруари 19, 2016, 09:21:24 »

Бери, честит да е Никола, честити да сте и вие покрай него, голям човек, голямо име сте избрали (пристрастна съм Smile)
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #18 -: Февруари 21, 2016, 12:06:50 »

Всеки ден влизам да проверявам за нови теми, а то къде бил купонът  Big grin
Честито бебче, Бери, да расте много здрав и слънчев! Kiss
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #19 -: Февруари 24, 2016, 15:57:14 »

Сигурно вече сте си у дома с Никола  Smile
Много ми е инересно, ако имаш време, да разкажеш по-подробно как минават първите дни с две дечица  Smile
Второто раждане по-леко ли мина?
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #20 -: Февруари 24, 2016, 17:36:19 »

Раждането е по-бързо и лесно като знаеш какво следва...
Ние сме у дома от събота, свекъра беше на АБ и е заразил ММ и Марински, та сега освен с новородено съм и с малко болно дете с висока температурата и мъж на работа... Свеки е и тя на Аб, та добре че майка дойде, че днес наобяд ме втресе, но сега съм добре...
Освен това Ники има къса подезична юзда, която никой в родилното не видя и утре смело на лицевочелюстен хирург...
Иначе Мярин му дава биба, търчи към леглото ако плаче... дава му целувки... ест понякога го удря в опит да гали, но определено свиква малко по-малко....
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #21 -: Февруари 24, 2016, 17:53:55 »

Ох, стискам палци да оздравяват бързо!  Clover
И да мине добре при този лицевочелюстен хирург!
А защо мъж ти е на работа, нали има 2 седмици отпуск като излезеш от болница?
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #22 -: Февруари 24, 2016, 18:14:00 »

Защоти е семейна фирма и сега им е изложението в Панайра... няма как да не е там...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #23 -: Февруари 24, 2016, 18:25:05 »

Важното е, че сте си вкъщи! Болестите ще минат и заминат. Поне с Мариела като ни е носила бацили, бебето най-лесно ги понасяше, вероятно заради кърменето Smile
Оздравявайте бързо  Give flowers
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Февруари 25, 2016, 16:52:26 »

Бери, позволих си да ти разделя темите Smile

Разкажи малко по-подробно как сте, как мина раждането, как е бебе Никола. Не се разминавай с две думички  Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #25 -: Февруари 25, 2016, 17:07:18 »

Бери, пожелавам ти пълна къща с игри и приключения!
Да са ти много здрави и малкият, и голямият юнак!
С удоволствие бих прочела подробен разказ. Май имаше нещо, че лекарката ти ще отсъства? Ако съм в грешка се извинявам.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #26 -: Февруари 25, 2016, 20:56:19 »

Честита нова тема ;)

И аз чакам подробен разказ и новини покрай голямото семейство.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #27 -: Февруари 26, 2016, 09:41:47 »

Хехееее, браво на теб!  Cheesygrin

Честито бебе Никола! Да е жив и здрав, буден, щастлив!
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #28 -: Февруари 26, 2016, 14:46:33 »

Честит син, Бери! Да е здрав и силен Smile Бързо възстановяване и оздравяване.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #29 -: Февруари 28, 2016, 07:22:55 »

Бери, честит син!!! Да е жив и здрав Никола! Аз сега забелязвам, че вие сте със съвсем малка разлика Cheesygrin голям купон те чака Kiss Kiss Kiss пожелавам бързо оздравяване на малкия Clover
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #30 -: Февруари 28, 2016, 13:57:23 »

Ето ме за малко...
Марин вече е добре само кашля понякога... На Никола му клъцнаха юздичката и вече суче много по-добре, но естествено го почнаха коликите и пак сме на черешата...
За раждането няма нищо интересно и вълнуващо, защото всичко беше планувано и дирежирано от доки... приеха ме на 16ти вечерта със слаби контракции и 3см разкритие, посреднощ ми дадоха хапче, за да засилят контракциите ама не стана... в 6:30 слязох в предродилна и ми сложиха системка, станах с контракции на 5м със сила 40, пукнаха ми водите и дойде анестизиолога, та вече бях щастлива... в 7:30 вече ми сложиха упойката и в 8:20 почнаха напаните, в 8:35 се роди Никола с 3 напъна на магарето и малка епизиотомия... после почна екшъна като се скъса пкацентата и ми сложиша и венозно някакъв коктейл и съвсем се омаях... важното е, че всичко миня и сме добре...
След шеф и кройка, пуснаха с ММ и донесоха Нико в следродилна.... близо 2ч бяхме заедно, кърмихме се, гушкахме се и беше мн мило само Маринче липсваше...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #31 -: Февруари 28, 2016, 20:06:59 »

: ) За коликите пробвай Бонисан на Хималая.. при нас само той помогна и на колкото приятелки съм го казала също е подействал..
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #32 -: Февруари 28, 2016, 21:22:32 »

Ох, раждането звучи сложно и неприятно, първото не беше ли по-леко? Тогава имаше ли епизиотомия? Аз събирам вече истории за втори раждания  Lol

Марин радва ли се на малкия, или започна да ревнува?

За коликите най-удобно ще ти е носене със слинг, хем така са ти свободни ръцете за разходки с Марински, а бебоците са много по-спокойни (за съжаление аз късно го открих и първите 2-3 месеца имахме само смотаното кенгуру)
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #33 -: Февруари 29, 2016, 12:05:05 »

И при първото имах шеф и кройка - даже малко повече... док опита без епизиотомия, ама раменете се заклещиха и нямаше как... поне е само 2 см...
Марин му се радва дава му целувки, бибата ако заплаче... понякога някоя играчка, за да играят... гледам да участва все повече в нещата и да обяснявам, че като спи не се закача, че като го храня няма как да стана да отида в другата стая, за да взема играчка...
Имам слинг и го слагах 2 3 пъти, но още не са ми се регулирали гърдите и всичко става мокро... основния проблем е, че той почти по цял ден е с колики... Марин беше само вечер и рано сутрин, та сме леко в шок с ММ Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #34 -: Февруари 29, 2016, 12:21:48 »

Имам слинг и го слагах 2 3 пъти, но още не са ми се регулирали гърдите и всичко става мокро... основния проблем е, че той почти по цял ден е с колики... Марин беше само вечер и рано сутрин, та сме леко в шок с ММ Smile

Познато ми е, де факто няма будно време, в което да не реве, нали? До втория месец бяхме така. Защо мислиш, че ми е трудно да се навия на второ  Lol
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #35 -: Февруари 29, 2016, 12:35:49 »

Звучи малко кофти това с плацентата, но важното е, че всичко е минало добре в крайна сметка. Ти с упойка ражда нали? Ще разкажеш ли малко повече, че аз съм в чуденка да си искам ли? Много ли е неприятно поставянето? А после кога те пусна?
С малкия ще си наместите режима. Всяко човече си идва с характера и особеностите, няма как  Smile и все пак звучиш супер идилично  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #36 -: Февруари 29, 2016, 12:49:45 »

Жули, и двата пъти бях с упойка... не мога да си представя да родя без нея... поставянето поне при мен не е било неприятно, тя държи около 2 часа... Аз родих в рамките на 1ч след като ми я сложиха и нямах проблем да стигна сама до родилна зала... след още около 90м се прехвърлих от едното легло в другото и ходих до WC..
Според мен говори за упойка, за да го има; като опция, а прецени на момента... Аз все пак раждам и със с-ма окситоцин, който зачестява и усилва болките...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Февруари 29, 2016, 13:30:02 »

Жул, и аз съм 'за' упойките (епидурална), не вредят на бебето, даже правят раждането по -леко и оттам с по-малко усложнения. Разбира се след консултация с лекар и добър анестезиолог.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #38 -: Февруари 29, 2016, 13:38:50 »

Аз съм с избор на екип, което доколкото знам предвижда да имам възможност за упойка. Съмнявам се докторката ми да е против, но ще я питам на следващия преглед (ако същия не е направо в родилна зала, където ще трябва директно да взимам решение  Lol ) Мен лично ме е шубе от поставянето, но май ме е по-шубе от това доколко може да боли без нея. Хващат ме вече финалните паранои честно казано.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Февруари 29, 2016, 15:08:06 »

ахах третия път и аз ще искам упойка Smile Стискам палци Марин бързо да разбере това, което се опитваш да му обясняваш за Никола, че при нас уж с по-голяма разлика, пък не слушаше много каката..
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #40 -: Февруари 29, 2016, 15:14:15 »

Боли, боли... колко да боли Cheesygrin? Така и не знам защо моите доктори бяха толкова против упойките, раждах на окситоцин и но-шпа. Оцелява се. Rolling Eyes
Кате, ти се сети, то третото само ще излезе  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #41 -: Март 09, 2016, 15:13:51 »

Бебе Никола за 10д от изписването качи 800гр и 2см... Вече хапва на около 3ч, вечер прави малко по-голяма пауза,  не всеки път...
Маринчо почва да забелязва, че бебето като реве и му обръщаме внимание... та почна и той да се тръшка и реве за всяко нещо... обяснявам, че не е това начина, че е голям и с тръшкане няма да постигне нищо... ама само аз съм "садист" и не го успокоявам и гушкам като се тръшка, днес свеки беше в нас и й се скатах, че го утешава и според мен насърчава да търси така внимание - та май ми е сърдита...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #42 -: Март 09, 2016, 18:41:40 »

Бери, Яна вече е на 1.4г, а Дея още се тръшка като нея и реве за внимание..
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #43 -: Март 09, 2016, 21:55:34 »

Много ми е интересна темата. Не знам защо, но си мисля, че по-голямото дете не бива да се чувства изолирано.
Разсъждавам върху правилната стратегия, аз мисля, че ще гушкам Ина, когато го иска. С тръшкането обаче искам да се преборя  Unsure

Браво на Никола за паузите от 3 часа и нощната, браво и за грамчетата   Stuart
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #44 -: Март 10, 2016, 07:51:19 »

Сияна, не знам как ще успяваш да гушкаш Ина, когато кърмиш или успокояваш другото бебе.. просто понякога не се получават нещата.. за съжаление има моменти, в които се обръща внимание само на по-малкото бебе и точно тогава се проявява ревността:/
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #45 -: Март 10, 2016, 10:27:14 »

Сианка, аз го гуша като кърмя- или е седнал до мен и го милвам, или е в скута ми... гушкам и Нико аки плаче и с др ръка храня Марин... говоря за случай, когато нещо е забранено, няколко пъти съм обяснила и казала не, а той се тръшне да реве...защото съм казала, че не може...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #46 -: Март 10, 2016, 10:41:56 »

Сианка, аз го гуша като кърмя- или е седнал до мен и го милвам, или е в скута ми... гушкам и Нико аки плаче и с др ръка храня Марин... говоря за случай, когато нещо е забранено, няколко пъти съм обяснила и казала не, а той се тръшне да реве...защото съм казала, че не може...
Така да Smile
И Ина понякога като забраня нещо надава ужасен писък и реве и се тръшка, което е много неприятно.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #47 -: Март 10, 2016, 12:44:26 »

Бери, късметлийка си.. Яна сучеше само ако бяхме легнали..тя и в такива пози заставаше, че.. с дупето нагоре Smile
А колко пъти ми се е налагало да ги нося и двете заедно.. деца са все пак, няма как да обясниш, че не трябва да ревнува..
Яна ако не стане на нейното започва да блъска и да реве.. сяда на земята, от там ляга и наддава вой.. луда работа
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #48 -: Март 10, 2016, 16:23:41 »

Кате, аз легнала не мога... само седнала или вървяща.. най-обичам да кърмя Нико и да преспивам Марин през нощта...
Получих микро инфаркт - липсват 3 клавиша от лаптопа, 4тия Марин ми го донесе... полудях докато не ги намерих в климатика... от снощи се редуват кой да реве повече и това вече ми дойде в повече днес, но трябва да има и такива дни...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #49 -: Март 10, 2016, 16:26:26 »

Има, има.. ще минат.. или по-скоро ще свикнеш Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #50 -: Март 10, 2016, 19:53:57 »

Звучи ужасно, Бери, евала, че отново приемаш доста спокойно и философски всичко. Уроци даваш ли  Razz
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #51 -: Март 10, 2016, 22:05:44 »

Корни, нали знаеш има добри и не толкова добри дни... а и сега като минат коликите (след 2м Smile)  нещата ще са мн по-добре...
Иначе колко философски да гледам на нещата - каквото е такова и колкото по-положотелни неща намирам, толкова по-лесно ми минават дните... ще кача една снимка във групата, заради която всичко си заслужава
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #52 -: Март 11, 2016, 10:22:00 »

Снимката е уникална Smile много са яки и си заслужава.. за коликите пробвай Бонисан на Хималая.. доста помаа, но пак си зависи от детето де...
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #53 -: Март 11, 2016, 15:33:06 »

Ема беше на 3,4мес.,когато се роди Мила и наистина е голям купон с 1 поотраснало бебе и с 1 новородено...няма да забравя как кърмех и гушках по голямата едновременно.Не съм пробвала да  ги нося заедно,защото и двете бяха тежки гюлета...Но пък каката заспиваше на обяд,гушнала бебето. Снимах ги,за да ми остане за спомен..Проблем с ревността не съм имала,защото в нашия случай нямаше как да се получи Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #54 -: Март 15, 2016, 14:23:55 »

Хора, карайте я по-дзен, като ви дотежи много, си помислете мен какво ме чака и си свиркайте Smile Kiss Kiss
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #55 -: Март 23, 2016, 16:43:09 »

Да дам малък отчет от консултацията на 1м Нино е 5.6кг и 57см, коликите вече са поносими, яде на около 3ч, вечер прави малко по-дълга пауза след банята... направихме режим за къпането и лягането на двамата и вече е по-спокойно...
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #56 -: Март 23, 2016, 16:54:22 »

Ето къде била светлината в тунела  Cheesygrin браво на вас, Бери!
Все така добре да расте детето и да си се гледате с баткото!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #57 -: Март 23, 2016, 21:24:38 »

Точно исках да питам как сте  Smile
Браво, че нещата се нормализират вечер и сте успели да създадете някакъв режим. Като се сетя какъв хаос беше при нас цели 6 месеца, ниакв режим...
Не е много топло все още, но излизате ли на разходки?
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #58 -: Март 24, 2016, 09:39:04 »

Излизаме почти всеки ден, но из квартала и до ДК на Марин... аки има време и следобед излизаме пак, но сме макс по 90м навън, че Марин се изморява, че е пеш, а и аз още не се престрашавам да кърмя навън, че не знам как ще гоня баткото докато кърмя малкия... сега ще си купуваме двойна количка, за да ходим на по-дълги разходки...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #59 -: Март 24, 2016, 10:24:43 »

спряхте ли се на модел за количката? оох нямам търпение и аз да стане хубаво времето.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #60 -: Март 24, 2016, 11:11:13 »

Тази http://www.baby.bg/graco-kolichka-stadium-duo-sport-lux.html 
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #61 -: Март 24, 2016, 11:26:42 »

Браво Smile ти отпреди си я беше харесала Smile Много ще се освободиш с двойна количка.. да знаеш Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #62 -: Март 24, 2016, 16:09:21 »

Значи е трудно с 2-те деца навън. Аз още се надявам да минем само с тази, която имаме и приспособленията за носене, Ина уж е малко по-голяма, макар че и тя не ходи по много. Всъщност ходи, но където тя си иска и когато си иска  Razz     Lol
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #63 -: Март 24, 2016, 17:11:22 »

На мен ми се иска да отидем до градската примерно, а Марин не може да стигне и да се върне... аки го сложа в раницата ще заспи и като се приберем, ще се събуди, а в количката ще може да спи и аз да се разхиждам, че няма да ми тежи... или поне така си мисля... не знам може и да няма мн смисъл от нея, ама ще пробвам... а и като кърмя ще мога да затварам Марин в нея, че 1 път кърмих навън и беше ужасно като трябваше да го гоня и него...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #64 -: Март 24, 2016, 20:39:19 »

Дея се вози или спи в количката.. ако ще се правят дълги разходки е хубаво да има по-голямото дете да седне някъде.. моя мнение.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #65 -: Март 24, 2016, 23:44:49 »

о, поне до 2г не се виждам без количка. То не теория може, но на практика ще е ужас за майката. На Запад нали и до 4г са в количка, което ми е малко прекалено,  но поне не ги осъждам вече както преди. Ако детето ходи достатъчно и е самостоятелно, да има наблизо количка като се измори си е удобство. Супер,че си взела двойна, да я ползвате редовно и с кеф Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #66 -: Март 25, 2016, 09:52:09 »

Още не сме я взели ама се наканихме поне...
От 6 месеца Марин в 99% от случайте заспива сам в леглото, но от вчера излиза от кошарата и не иска да заспива... спа 2ч през деня, заспа чак в 23ч, а обичайно заспива в 21, и дойде да  ме вземе за игра в 6ч... някой сблъсквал ли се е с това. Той спи в др стая и кошарата му не е долепено до нищо...  няма как да огранича излизанията, или поне не се сещам...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #67 -: Март 25, 2016, 10:07:48 »

Ина като се научи да излиза от кошарата беше същата работа, всички навици за сън  пропаднаха за няколко седмици и нищо не помагаше. Даже няколко нощи я взимах при нас, колкото и да не ми се иска, защото е крачка назад, понякога правя изключение с това.
После много гушкане и приспиване на ръце. Сега не смея да се похваля - може да излезе сама, но не го прави. Мисля, че е въпрос на доверие и осъзнаване, че това си е нейното място за спане. Сега вечер като се измори отива сама и ми показва кошарката, да я сложа там. Гушкаме се 10-15мин. и я оставям.

При вас сигурно има значение и присъствието на второ бебче...

Оооо, имаш си ново тикерче  Wub
« Последна редакция: Март 25, 2016, 10:11:04 от syanna » Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #68 -: Март 25, 2016, 10:12:28 »

А тя не може да влиза сама ли? Марин на обяд си влиза сан, но до вчера ме викаше да го взема като стане... аз също взимам при нас посреднощ аки ревне истерично, че вади няколко зъба и е крив, ама после го връщам пак в кошарата... ще видим какво ще е оттук нататък...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #69 -: Март 25, 2016, 10:18:27 »

А тя не може да влиза сама ли?
Още не съм махнала преградата и не може. Купила съм една ниска, колкото за мое спокойствие да сложа, но си стои така за сега и не съм се решила.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #70 -: Март 25, 2016, 10:25:11 »

Като намериш трайно решение, го сподели, изключвам порастването, което по мое мнение е след 4тата година...
Защото моето периодично минава през фазата "не искам да спя там и не ми пука колко си уморена". Все измислям нови ритуали и все през някой друг месец и втръсват и ми се катери по главата в нашето легло. Не знам като я отделя при кака й какъв цирк ще става  Razz
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #71 -: Март 25, 2016, 10:36:16 »

Нашата кошара е от тия трансформиращите се и Марин влиза/излиза без проблем
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #72 -: Март 25, 2016, 12:27:48 »

Явно си зависи от нагласата.. Дея излизаше един период, после спря.. след това й взехме нейно си легло и посред нощ ставаше и идваше при нас, а аз я връщах.. сега Яна като беше с голяма кошара точно взе да се научава и пак взе да иска да излиза, стоеше права и ревеше..оставях й дупката отворена и си спеше там, знаейки, че сме близо.. ама като я разместихме спря да иска да е там и сега е на голямо легло с преграда да не падне.. еми - заспива вътре, някой път с мен в леглото, някой път само в стаята..вечер като плаче ме чака там, само сутрин като е наспана си става..
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #73 -: Април 02, 2016, 09:42:33 »

Малко в страни от темата, да попитам взе ли си Арника за след раждането и имаше ли ефект? Става дума за тези хомеопатични гранули, нали?
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #74 -: Април 02, 2016, 18:22:04 »

аз да кажа за Арниката - ползвах я и след раждането - през два часа, няколко дни после разреждах .. ползвах я и при една сериозна травма на палеца. И в двата случая ми помогна, не си въобразявам изобщо. Между другото хомеопатката ми направи схема за спиране на повръщането и дрисъка на Аника като бяхме в болницата и нищо друго не помагаше - ефекта дойде след третото даване (т.е. след три часа, като три дни преди това не спираше) .. Така че някой ако има нужда - давам на лични.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #75 -: Април 02, 2016, 20:46:47 »

Помогна да, даже на Матин давам при по-сериозни падания
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #76 -: Април 20, 2016, 12:31:37 »

Да взема да си побутна малко темата, че днес времето е ветровито и сме си у дома...
От както сме с двойната количква сме по 4+ часа навън, имаме тен всички... Имаме малко драма с храненето на Марин, че не иска да яде навън, но не го и мъча, после наваксва в нас, а и му изместих обяда в 11, за да не е съвсем гладен... Нико си хапва завидно по пейки и градинки, особенно ако батко му не реве, защото е сложен в количката, а тя не се движи... Имам по около час и малко мира и спокойствие с двамата спящи в количката и гледам тогава да вървя повече, че имам да свалям още кг, а и да се постегна... Уж почнах на правя коремни и клекове, купих си и въже за скачане... та да видим, че имаме няколко важни събития тази пролет/лято...
Марин вече има 16 зъба, влезе в кривия период на тръшкане и рев за всяко нещо, дори след 6ч навън се тръшва и реве на стълбите като се прибираме... Както си заспиваше сам в леглото, сега е истерия само докато влезем в детската вечер... някакъв пълен кошмар... вечер си излиза сам и идва на спалнята, или обикаля къщата... вече си отваря сам вратата на етажа, та я заключваме, за да не го намерим сутринта да спи в на кучето къщичката Smile
Нико се очовече вече - гуша, усмихва се... почти няма колики вече, вечер прави 6ч пауза... другата седмица сме на консултация за мерки/теглилки и евентуално ваксини...
Я всички да споделят кога и къде мислят да са на море?
Корни, кога мислите да сте на Царево?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #77 -: Април 20, 2016, 13:04:45 »

Много хармонично ми звучи! Браво за организацията!
Марин навлиза в доста деликатна възраст, а и ревността се изразява по най-различни начини. Ама и това ще мине, особено като пораснат малко и започнат да се занимават заедно Smile

За морето - никакво бг черноморие повече. Юли заминаваме за Халкидики. Още януари месец направихме резервацията.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #78 -: Април 20, 2016, 15:12:54 »

За морето - и ние няма да стигнем до БГ черноморие май, или поне не смея да планирам. Най-смелата ми идея е за Гърция в края на септември (може би Тасос, миналата година намерихме един плитък плаж, идеален за дребосъци).

Аз бях писала, а и Корни също, че някъде около годинка и 6-7месеца имаше подобна история със заспиването. При нас мина за месец, така че  има надежда  Wink Браво за разходките, ние излизаме за час-два сутрин и после пак след обяда. Не съм те засичала скоро из парка, но и рядко стигам до градската градина, повече покрай нас.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #79 -: Април 20, 2016, 15:49:40 »

Четох, че и вас го е имало... ама ми избиват вече  нервичките понякога...
Ние бяхме ограничили излизането до площадки от затворе   тип, ама Марин вече си отваря резетата и няма стигане, та и в градската ходим... исках да се видим, ама покрай него и Нико нямам време да се видя с никой...
Освен това вече пищи и иска всички играчки, понякога яде бой от други деца, понякога и той посяга... обяснявам, че играчката не е наша, че детето не я дава, че не се прави така... ама няма ефект...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #80 -: Април 20, 2016, 16:45:49 »

В този етап на развитие са.. и като добавиш малко ревност.. ще мине, ама си трябва търпение. Браво иначе за количката, много е яко, като не трябва да се съобразяваш с децата, кой кога ще спи.. яде и т.н..
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #81 -: Юли 29, 2016, 09:40:00 »

Ехо, да не сте ни забравили...
Бяхме на Ахтопол за една седмица - първия ден милото си изкълчи крака, поду се, посиня и едвам вървеше, а плажа на който ходим е със стръмна пътека около 200м, но се оправихме и изкарахме яко няколко дни... На милото брат му и гаджето дойдоха за 2 дни да видят как е с деца на море - не са очаровани - нямало следобедни дремки и спане до обяд Smile Баща ми дойде за 2 дни, че повече от месец беше в Словения и се прибра за 1 седмица, при което на втория ден Марин скочи от средата на една пързалка и падна на крак, рамо и странично на глава... Шурна една кръв от ухото, бягахме до лекаря в Ахтопол, от там в Царево и накрая в МБАЛ Бургас... Ренген, скенер - съмнения за спукано тъпанче, но поне нямаше мозъчна травма... ММ и Марин останаха в болницата, че тръгнахме без памперси, биби и т.н. ние с Нико и тати се прибрахме в Ахтопол, събрахме багажа и обратно в Бургас... 2 вечери ни държаха, но поне бяхме сами в двойна стая и децата се чувстваха добре... на Марин нищо му няма, само ранички в ушния канал - беше на АБ превантивно да не стане някой менингит и снощи в 21:30 ни изписаха и се прибрахме в Плодвид... Вчера бяхме градска отпуска в морската, при което аз съм с навехнат глезен и ожулено по глезена и коляното, че паднах с Нико в раницата и Марин за ръка... Smile
Преди инцидента с ММ се шегувахме, че това ще е морето, на което Нико ми се изака на корема, а Марин в ръката, но явно юе го запомним по друг начин Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #82 -: Юли 29, 2016, 10:05:42 »

Ох, милите, егати черната серия, да няма повече такива работи...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #83 -: Юли 29, 2016, 10:40:53 »

Леле, изтръпнах...ти  доста спокойно го разказваш, ама си представям какво ви е било. Егати и почивката. Добре, че Марин е герой и нищо му няма. Ще се осмелите ли скоро за друго море ? Стана ми мъчно за баща ти- един път да си види внуците и егати късметът...

Акането на корема и ръката едновременно ли беше,не мога да си го представя  Cheesygrin

Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #84 -: Юли 29, 2016, 10:42:06 »

Да, кофти серия, в болница по време на почивката...  Добре, че не е нещо по-сериозно.
Ние бяхме за 2 дни на море и бях планирала още едно ходене за 4-5 дни, но се отказах, Ина ме буди в 6, но не е  в настроение, мрънкаща и протестираща, защото самата тя не си е доспала. А мъж ми спи с Ели до късно. После се занимава с Ина, но пък е ред на Ели да папка и така постоянно, в повече ми идваше, никаква почивка не е това... На плажа пък напълнихме бебето с пясък.
Опитахме и на планина, малко по-добре беше, но пак Инчето със свое мнение за всичко....
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #85 -: Юли 29, 2016, 12:01:01 »

С деца на море.
Но ББ направо ме шокира! Аз мислех, че нашето море, дето бяхме болни със сопол и кашлица и аз, и Цвета (+че тя нали един ден и с ухобол се събуди и без малко и ние да тичаме до болница), е било гняс, но това вашето ни надмина... Razz
Аз като разправях на етървата за нашето море, заключението й беше, че това не е никаква почивка, а повече изморяване. Така е, хората без деца живеят в илюзията, че И с дете се спи до 10, пиеш си кафе, замъкмаш се с 2 кърпи и списания на плажа и си лежиш докато детето кротко и чисто си прави замък на плажа. Дооообре Lol
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #86 -: Юли 29, 2016, 12:40:33 »

Ми какво да ви кажа - сега вече ми е ларж, че сме си у дома и на него нищо му няма... Даже не е стресиран от болницата Smile
Сиянка, Корни, на нас режима ни беше ставане в 5:30, ако Нико се изака след храненето - отиваме в хола, аз пия кафе и си играя с него, ако заспи спим до 7:30, когато и Марин става. В 9ч сме на плажа - Мишо с 40л раница на гърба и Марин на рамене, аз с Нико в раницата и чадър в ръка... Слизаме разпъваме чадъра и един фолям чаршаф - Мишо и Марин във водата, аз кърмя Никола... той заспива на чаршафа и аз отивам във водата при другите или играем на мокрия пясък с Марин, а ММ е под чадъра с Нико... към 11-12 Марин заспива, Нико и той - имаме 40м спокойствие и тишина, отиваме двамата във водата и гледаме децата дали са се събудили... След 40м - Нико се буди и го успивам пак, ако не стане си играем на сянка, за да може Марин да спи... към 13-14 Марин се буди и събираме багажа и се прибираме, обядваме, Нико спи, Марин гледа детски и си играем в нас... около 17ч отиваме на плаж до 19, или на разходка из градчето... в 21 всички по кошарите и да заспиват... в 23ч и ние заспиваме Smile Три дни посрещахле изгрева с Никола Smile
Готова съм пак за море, то е почти като в нас, но ММ е много уморен и имаше нужда да отиде в офиса на тишина ;)
Като бяхме за 2 дни на Добринище беше по-зле, защото имахме баба и дядо, та те решиха, че режима на Марин не е важен и той ще се съобразява с тях и стана мазало... Та май ако ходим на море пак юе сме само ние, или Марин с баба си и дядо си без нас...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #87 -: Юли 29, 2016, 12:43:49 »

или Марин с баба си и дядо си без нас...

Най-добре...Дори с цената да му скапят режима, поне няма да са ти на главата Wink Пък после ще го оправиш...
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #88 -: Юли 29, 2016, 12:45:51 »

Само чакам да предложат, ама си мисля, че и на тях не им се иска много много... че и те като го вземат някой път в събота и го върнат в неделя са като пребити... Smile
Иначе може да ходим на Девин от понеделник за няколко дни, на 7ми заминавам с децата на моето село, че и майка и кака юе са там... та имаме си планове и почивки, само тази в Турция октомври месец май пропадна Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #89 -: Юли 29, 2016, 13:07:55 »

Леле, аз се уморих само, докато четох режима на морето. Евалла.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #90 -: Юли 29, 2016, 13:17:45 »

Корни, даже беше в различни дни оакването ми от двамата Smile но Марин чинно изчака да излезем от водата Smile
Сега да ги похваля малко:
Марин: спа по цяла нощ в кошара си и заспиваше сам, игра си много на плажа, научи се да цопа с крака, хвърля камъчета и пълни кофичката с вода, без да влиза на дълбоко Smile качва сам пътеката и стълбите, не е мрънкал почти и слушаше, вървеше за ръка, има само 2 напишквания за всичко друго си е казал Smile
Нико: има 2 зъбчета, геройски се бори с пясъка и морето, върти се като пумпал и беше спокоен в болницата
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #91 -: Август 30, 2016, 14:45:21 »

Да взема малко да актуализирам Smile
Никола вече е на 6м+, учи се да седи седнал - още се клатушка, но не иска вече да лежи. Седи изправен и се хили като зелка... Още не пълзи, но се сурка като глист и успява да се мести и да докопва каквото има наблизо.
Марин днес го приеха на ясла и трябва тези дни да се чуя с директорката, за да се видим за документи, кога ще почва и т.н. Двойната ни количка нещо се счупи и чакам милото да я оправи, та излизаме с единична и Марин за ръка, като тротинетката му е в багажника, за да я кара където е удобно. Има драми с рев и тръшкане всеки ден. Много често посяга и удря други деца - като не си дават играчките или като искат неговите... Обяснявам, че не се прави така, ако го направи няколко пъти обяснявам, че ако го направи пак си тръгваме и накрая го изнасям ревящ и тръшкащ се.
Не знам какво да правя, за да не посяга :(

Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #92 -: Август 30, 2016, 15:09:31 »

Много често посяга и удря други деца - като не си дават играчките или като искат неговите... Обяснявам, че не се прави така, ако го направи няколко пъти обяснявам, че ако го направи пак си тръгваме и накрая го изнасям ревящ и тръшкащ се.
Не знам какво да правя, за да не посяга :(

Ако бях открила вълшебно средство, щях да ти го кажа...
Но Цвета е на 4 г и накрая нещата и при нас завършват както при вас - прибиране.
След няколко прибирания си взема поука, но още не е добре осъзнат избор, че трябва да споделя, да не говорим да посяга...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #93 -: Август 30, 2016, 15:32:43 »

Ако другото дете се разплаче, не помага ли? Т.е. да се стресне, че е разплакал детето, колко го е заболяло и т.н.
Откога кара тротинетка? Подариха ни за РД, но ми се вижда рано да я вадя, още си кара с голям мерак колелото без педали и камиончето. Мислех тротинетката напролет.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #94 -: Август 30, 2016, 16:30:48 »

На Цвета никога не й пука, даже е още по-доволна, ако разреве някого и това най ме вади от баланс мен.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #95 -: Август 30, 2016, 19:36:29 »

Корни, ако му кажа ела да видиш другото дете плаче,защото го удари/му взе играчката - 50% от пътите се впечатлява... понякога връщаме играчката или дава целувка за извинявай... в повечето случай дърпа играчката и бяга...
За тротинетката - ние нямаме баланс колело и не излизаме с кракомобили, само с нея,че се събира в багажника... Кара я от 2 месеца, но не е много добър или бърз (за мен е супер), но и я кара сравнително малко, повече върви за ръка. Според мен щом си кара други неща няма смисъл сега да я даваш - догодина за 1 Юни Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #96 -: Август 30, 2016, 22:55:15 »

Яна кара тротинетка то началото на лятото.. Иначе за удрянето - аз шамаря също, тя Дея още не се усеща хубаво, че някои неща си имат последици..и аз не знам как да се оправя с това.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #97 -: Август 31, 2016, 15:09:32 »

Остава и аз да пробвам с тротинетка какво ще стане, колелото само събира прах.
И Инчето я приеха в ясла и опитвам да събера документите до петък..
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #98 -: Август 31, 2016, 18:10:09 »

И аз така за документите Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #99 -: Септември 02, 2016, 20:58:47 »

Вчера бяхме на капанче в пълен състав на едно заведение в Габрово, където имаше някакво особено бегло подобие на детски кът. Един татко от съседната маса нещо се ядоса и напляска едно малко детенце - Никола после 10 минути се гуши у мен и подхлипва, защото му било жал за детенцето. Така че и много емпатия не е ок, от опит ви казвам.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #100 -: Септември 17, 2016, 14:21:10 »

Утре Марински става на две години, а днес Нико става на 7м Smile Да са ми живи и здрави Smile
Маринче е 13.4кг и 94см, а Никсън е 9кг и 71 см Smile
От понеделник баткото е на ясла - от първия ден за по цял ден, не ми дадоха да е за половин ден :( Та ми е малко притеснено и свито, но и това ще мине
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #101 -: Септември 17, 2016, 15:04:43 »

Моето почти тригодишно не е с такива мерки  Cheesygrin
Да са ти живи и здрави! И приказен празник му пожелавам на баткото Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #102 -: Септември 17, 2016, 15:47:30 »

Весел празник утре! После да пишеш как сте отпразнували и за яслата, разбира се  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #103 -: Септември 19, 2016, 17:48:32 »

Бери,да ти е жив и здрав големият батко! Как мина ден номер  1 днес?
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #104 -: Септември 19, 2016, 18:21:22 »

Живи и здрави сладурите!!! И успех в градината Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #105 -: Септември 19, 2016, 20:24:27 »

Ето ме - отидохме спокойно, преобух го и влезе... като затвориха вратата ревна - успокой се за 2 3мин.
Ял, играл,плакал и спал, имал авария в леглото и от утре е с памперс за спането - взех го в 16:20 закусил. Казаха, че всичко е било наред. Дойде гушна ме, преобух го и си тръгнахме. Ще видим утре как ще е воденето,вече като знае за какво става въпрос Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #106 -: Септември 19, 2016, 21:23:36 »

Супер звучи като за първи ден, а и 2-3 минути нищо не е. Бо поначало е с памперс за следобедния сън, но напоследък отново прави инциденти и през деня- казва 'пиш' в последния момент, когато не може повече да стиска и се напишква. Не всеки път, понякога казва навреме, но зачестиха инциденти, а имахме близо месец почти без никакви. Сигурно е от бебешкия пубертет, защото отказва да сяда на гърне, ако не е дошъл зорът, твърдо "не искам". Днес се напишкал в скута на учителката, голям ужас,целите й дрехи мокри  Rolling Eyes сори за офтопика
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #107 -: Септември 19, 2016, 22:03:06 »

Това от утре с памперс за  съня по твое желание или го искат от яслата? Един инцидент (и то първия ден) мен не би ме накарало да го върна, след като вече съм го махнала твърдо.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #108 -: Септември 19, 2016, 22:05:01 »

А РД как беше?  Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #109 -: Септември 20, 2016, 09:22:09 »

И аз като Сияна - не бих искала да го връщам, ако е по тяхна преценка - все пак е бил малко или много стресиран..
А е хубаво, че се е успокоил бързо - ето Дея хем и лятото ходи, днес сутринта ми се разплака, че не искала да ходи /защото й се скарали и я нашляпали по дупето/..ама няма начин Smile
Корни, Яна също започна много добре и преди 2 седмици имаше един период, в който редовно казваше когато вече е пуснала малко в гащите.. явно си го минават този период - забелязах я, че се държи за дудата и после вика пиш - а работата вече свършена.. имахме и случаи, в които директно си пишкаше в гащите, ама сега отново си казва на време.. или ако случайно се заиграе и забрави Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #110 -: Септември 20, 2016, 13:52:47 »

Лелката настоя да е с памперс, не можело да нося еднократни чаршафчета, за да постилат леглото... Довечера ще питам как е било днес и дали може да е с чаршафче... Реално и да го върнат не ми пречи, стига само тогава да е Smile
Днес отиде с желание до сградата, но ревна като влязохме и видя вратата на групата, не искаше да го преобувам и събличам...Успокойх го и сам почука и даде пижамата и памперса на лелката, но като влезе и затвориха вратата ревна.  Аз очаквах да реве още от нас... Към 17 ще отида да го взема Smile
Рождения ден мина добре - имаше с деца преди обед да се надивеят за 2ч в един детски център и следобед с баби, дядовци и тн на двора в свекърите Smile Определено се надивя и наигра, а ние с ММ се изпокарахме, ама на мен ми дойде в повече стреса и умората, та ми изби по едно време :(
Сиянка, какво става с вашата ясла, намерихте ли вариант или сеотказахте?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #111 -: Септември 20, 2016, 14:33:52 »

Ще пробвам в частна, но не ми е останало време още да проуча къде.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #112 -: Септември 20, 2016, 14:59:04 »

Много тъпо от тяхна страна, поне мое мнение - защо да го учат пак на памперс, след като вече е без него.. а и е по-лесно да са еднократни чаршафи... мое мнение де ..
Бери, ние с моя бяхме сега в Мадрид по работа и там се изпокарахме, та е нормално от време на време ;)
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #113 -: Септември 20, 2016, 16:11:00 »

Кате, изглеждате си много нескарани по снимките.  Lol Аз не бих се и снимала с него , ако ме вбеси  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #114 -: Септември 20, 2016, 18:21:36 »

Ако ще говорим за караници, моят също ме дразни, защото се оплаква,че съм била в лошо настроение. Болна съм, в цикъл, по цял ден на обучение, вечер ми мрънка детето, а той закъснява, в какво настроение очаква да съм  Razz

Бери, добре ми звучи с толкова малко рев. Още няколко дни максимум предвиждам с хленч ;)
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #115 -: Септември 20, 2016, 20:47:52 »

Бери, страхотно ти се справя баткото като за начало на детската градина. А малкия как е?
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #116 -: Септември 21, 2016, 11:26:55 »

малко ще поспамим темата.. Алексия обикновено бързо ми минава и не ми пречи, ма тоя път доста се поскарахме, даже тръгнахме да се прибираме щото ме беше ядосал, пък накрая завършихме на увеселителния им парк и рок концерт Smile
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #117 -: Септември 21, 2016, 13:17:36 »

А най-накрая как завършихте  Cheesygrin Kiss
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #118 -: Септември 21, 2016, 13:18:58 »

на червено :/
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #119 -: Септември 21, 2016, 14:03:44 »

Днес беше неутешим сутринта... Нико е добре, учи се да пълзи...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #120 -: Септември 21, 2016, 15:16:01 »

:( ужас. Втори и трети ден са си гадни. За колко време се успокоява, играе/яде ли там и как се държи като те види? Дано др седмица имате прогрес, все пак е цяла.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #121 -: Септември 21, 2016, 15:36:41 »

Ми за 5м млъква... яде, спи, играе... като го взимам не чака на вратата, а го водят от някъде, че се е заиграл, не плаче като ме види, само ме гушва... казаха, че за дете от 2д в ясла е перфектен
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #122 -: Септември 22, 2016, 08:32:33 »

Вчера го прибрах със сополи, вече и Нико лепна... освен виброцил и коларгол какви капки ползвате... знам, че Фей беше писала ама не намирам къде. Иначе уж давам инфлуцид и вит Ц за подсилване...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #123 -: Септември 22, 2016, 09:00:50 »

За хремата - Цинабсин му давай да смуче, чистиш и дърпаш с морска вода (разтворите от аптеката) и ако имате инхалатор - инхалация със сребърна вода и физ.р-р. Последното е най-ефикасното. Така че, според мен, ако нямаш инхалатор - купете.

За по-сериозни лекарстава не смея да напътствам. Другите капки, които давам аз са АБ, така че не желая линч Smile
Инфлуцид и течно вит С също е добре, вит С може и в нослетата направо.

В темата за въпросите има дискусия кратка по темата.
Надявам се да останете само до сопол. Бързо се оправяйте.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #124 -: Септември 22, 2016, 10:21:13 »

Аз съм доволна и от еуфорбиум спрей. За хремата давам профилактично и Синулан джуниър, но Маринчо е малък все още.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #125 -: Септември 22, 2016, 15:27:04 »

Пупи, какво е това Синулан?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #126 -: Септември 22, 2016, 15:45:52 »

Синулан форте джуниър - сиропче с комбинация от билкови екстракти. Изписаха й го след тежкия бронхит през месец май в серия с Бронховитал, като редувам опаковките. Щом свърши едното, започвам другото. Като през август направи почивка от всичко и от септември пак ги подкарахме. Не смея да казвам голяма дума, но щом го давам така системно от м.май, значи има защо  Cheesygrin
Това е Синулана
Това е бронховитала. Като това е подходящо от две годишна възраст. Синулан е за над 3, но на Роси й го изписаха доста по-рано.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #127 -: Септември 22, 2016, 16:05:27 »

И двете звучат като нещо, кеото ще се пробва
...
Че докато говорим за сополи и Цвета завъди някакъв лек от едната ноздра Razz За сега е на вит С, Цинабсин и Инфлуцид, но довечера ще й направя и една-две инхалации (аз я обработвам като спи). Ако се запече работата ще пробвам този Синулан, звучи обещаващо.
А и аз да кажа нещо, от което съм доволна при кашлица, че да го напомня и на себе си...капки Тартефедрил.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #128 -: Октомври 12, 2016, 14:35:50 »

Сигурно сте се оправили вече, и ние бяхме със сополи, цялото семейство, един по един.
Инчето 3 седмици ги влачи, но аз нали съм много ларж - на хремаво дете сладолед купувам, на море го водя и накрая реших все пак да идем на лекар -  Инфлуцид, Цинабсин и спрейче Инфлуназал, всичките хомеопатични и вече е добре, най на края!

На мен ми е интересно как продължават нещата с яслата. У дома ли си стоя за настинката, плаче ли още при оставяне, памперс?
И ние бяхме днес, първи ден, отивам си в темата да напиша.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #129 -: Октомври 12, 2016, 15:37:02 »

Хремата мина, даже и втори път я завъдихме... сега лекувам Нико от втората хрема на Марин, ММ е лепнал явно вирус и той, че едвам говори и преглъща, аз съм добре, Марин има лека задна хрема, но е на ясла...
Вече не плаче на влизане, има дни в който се пробва да пусне 2-3 сълзи, но е само да се отчета... днес нямаше търпение да влезе, докато го преобуя ми даде една бърза целувка и влезе в стаята. Него не го посрещат лелките, чакат го той да отвори вратата и да влезе. Вчера така се беше заиграл вечерта, че ме погледна и продължи да играе Smile
Има си памперс да следобедния сън, казват че всеки ден е пълен... вярвам им, защото те докато вдигнат всички деца и ги сложат на гърнетата, той сигурно пуска... не ми е драма, важното е, че в нас е без пампер и не се напишква в леглото Smile
Имаме проблем с вечерното заспиване - по 1ч се преспиваме и не мога да преценя дали е преуморен или просто не му се спи.
От 2 седмици ходи на плуване и съм много доволна, на него му е интересно и запълваме почивните дни... харесах му и английска занималня, но съвпада с плуването и за момента съм решила, че плуването е с приоритет Smile Взела съм билет за музикален спектакъл Маша и Мечока, надявам се да му хареса... Проверих и кукления театър, но пак съвпада с плуването Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #130 -: Октомври 12, 2016, 16:17:01 »

Да, има логика това с памперса и вдигането от сън. При нас при 10 деца гледам, че отнема поне едно 15-20 мин да се облекат всички и да минат през гърне, през това време ако са будни след сън е голям шансът да се напишкат.
Страхотно звучи плуването и идеята с театъра, не може ли да пропусне 1-2 плувания, че да иде и на театър? Дай линк към това с Маша и Мечока, че и при нас се тачат (макар че му разказвам свободни приказки и гледаме класическите книжки- клипчетата с модерната Маша не му харесват особено).
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #131 -: Октомври 12, 2016, 17:54:21 »

Това е: http://www.eventim.bg/bg/bileti/masa-i-mecoka-plovdiv-beliko-trnovo-ruse-sofia-burgas-176/events.html
Купила съм му карта за плуването и не може, но другия месец ще го заведа и на театър... Smile
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #132 -: Октомври 12, 2016, 19:55:04 »

Страхотно ти звучат момчетата с изключение на боледуването, разбира се. А баткото заиграва ли се с малкия?
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #133 -: Октомври 12, 2016, 21:54:15 »

Заиграват е силно казано, но Марин като играе на пода и Нико пълзи около него, взима му играчки и така...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #134 -: Октомври 12, 2016, 22:03:09 »

Браво за плуването - чакам и моите да оздраеят и ги записвам вкупом:) Ние с Яна сме ходили 3 пъти на кино, средна работа е там със слушането..но миналата седмица бяхме на куклен театър.. ей тва малкото като заседна и не мръдна!! Много се впечатли и ако се оправи до неделя пак отиваме..Smile
Ще почнат и да се заиграват.. моите сега са в серия 'Яна искаш ли това...' обикновено да станат като съм ги сложила да спят, или да искат бонбони преди вечеря Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #135 -: Октомври 13, 2016, 09:33:36 »

О колко много дейности и занимамия си измислила! Браво!
На мен нещо не ми се занимава в момента, все  битовизми и ремонти са на преден план. Имам едни ваучери за плуване, подарени, от няколко месеца още не сме стигнали до басейна...
А тази Маша, не съм в час изобщо, пускала съм клипчета 2-3 пъти, но не ми допадат картинките,  Инчето също не я хареса сякаш. А на всякъде слушам колко е популярна и не разбирам. Корни, кои са тези класически? Книжки за четене? Просветлете ме, моля  Red face
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #136 -: Октомври 13, 2016, 10:41:47 »

О колко много дейности и занимамия си измислила! Браво!
На мен нещо не ми се занимава в момента, все  битовизми и ремонти са на преден план. Имам едни ваучери за плуване, подарени, от няколко месеца още не сме стигнали до басейна...
А тази Маша, не съм в час изобщо, пускала съм клипчета 2-3 пъти, но не ми допадат картинките,  Инчето също не я хареса сякаш. А на всякъде слушам колко е популярна и не разбирам. Корни, кои са тези класически? Книжки за четене? Просветлете ме, моля  Red face
Да, има си книжка с приказката, която сме чели и ние като малки. Как отива Маша за гъби, загубва се и намира къщата на мечока...Боби много я обича, имаше един период, в който само нея четяхме, че за ужас на мъжа ми я имахме и в 2-3 разновидности :Д Ето пример:

https://www.book.store.bg/p32899/masha-i-mechokyt.html

Обаче модерното сега е някакви анимирани сериали, в които Маша ми е грозна и изобщо ми тъпеят. Обаче за спектакъла се замислям, поне мечокът ще е същият и ще го изкефи сигурно...
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #137 -: Октомври 13, 2016, 12:00:06 »

Марин не гледа Маша и Мечока, но реших че в залата на живо може да му хареш
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #138 -: Декември 02, 2016, 16:36:21 »

На Маша и Мечока беше с баща си, получих смс, че това няма си го причини повече... не се е спрял, търчал, качвал се на сцената... ММ го взел на рамене, за да се кротне и Марински го опикал... та шоу Smile
На плуване не е ходил от 2 3 седмици, че ММ все е на работа, а свеки като го заведоха последния път го оставили до треньорката вез да й кажат, че тръгват и тя докато го види, че оправяла други деца, той се цъмбурнал необезопасен и нагълтал вода... та свеки го прибрали, че не искал да припари повече вътре...
От снощи е с температура след около 3 седмици без сополи Smile ходи с кеф на ясла, има си приятелчета там, но не говори още...
Нико е 10кг, 74см, пълзи и се изправя, прави по 2 3 крачки по мебелите... гука и си приказва доста... избиха му 2та горни зъба и вече е с 4тири, но чакам още 2... Марин и той вади последните долни, ММ го болят 2 мъдреца, та всички мъже у дома вадят зъби... имам поне 2 3 ставания през нощта, като финално ставам в 7ч, понякога в 6 Smile ама като играят заедно е супер яко...
Като са изправени един до друг имат 1 глава разлика Smile хем си приличат, хем са различни...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #139 -: Декември 02, 2016, 22:08:54 »

Да, приличат си и са различни, големи сладури, аз да се похваля публично, че имах щастието да се запозная с двамата преди време Stuart но сигурно са пораснали много от тогава.

При нас е затишие от към активности, единствено след нова година мисля да стартирам музиката за Ели, на 7-8месеца ще е и трябва вече да и е забавно.

Явно някакъв вирус върлува, защото точно от миналата нощ и Ина е с температура, тъкмо Ели се оправи... Оправяйте се бързо  Kiss

Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #140 -: Март 31, 2017, 00:16:12 »

Така... на Марин групата в яслата са под карантина за Варицела от днес, та чакам тия дни да се ошари... А е възможно най-лошото време за това...
Сестра ми (живее в Шумен) е 31гс и ще идват до село и щяхме да се виждаме, ама естествено батко ми не е карал шарки и няма да се видим... което значи, че няма да я видя преди да роди... Освен това 8-15.04 имаме резервирана почивка в Кипър, която сигурно ще пропадне и тя... И планирано кръщене за 30.04... Та честито на печелившите... Да се надяваме, че поне ще мине бързо и леко, и че двамат ще я изкарат на куп...
Естествено бяха и болни преди 10д, та отложихме на Нико ваксината за морбили, а сега ще я отложим с още поне 1 месец... и да - ако се чудите кой е виновен - според свекър ми съм аз, защото съм пуснала Марин на ясла... трябвало да го спра като са казали, че има епидемия от морбили...  Confused
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #141 -: Март 31, 2017, 05:05:45 »

Не се настройвай така, мoже всичкo да си мине наред и на почивка да си идете, и децата да са си здрави. Пък свекър ти да не се меси, където не му е рабoтата.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #142 -: Март 31, 2017, 10:47:34 »

Не се зане дали ще се ошарите, и ние чакахме включване миналото лято, но нищо нямаше.
Освен това последното ни пътуване и двете бяха леко болни, но не го анулирахме.
Е с варицела е по-различно, защото заразяваш и другите.. Обаче погледни добре периодите - колко е скрития период, в кой период точно детето може да заразява другите и се съобрази с тях. Би трябвало да се прояви преди паътуването, ако има нещо. Две седмици ли беше? Със сестра ти ясно, че няма да се видите, кофти е, но ако е бременна е по-разумно...   Rolling Eyes или ти ако си карала и не може да се заразиш да я видиш без децата  Confused
Иначе какво да кажа, тези неща не могат да се предвидят.
Колкото до епидемията от морбили - преувеличено е, според мен, аз не съм си и помисляла да спирам детето от ясла заради това. Не знам защо се изтерясва толкова по този въпрос. Ако работеше дали би го спряла? Не се впечатлявай, понякога хората казват разни неща, породени от емоциите, без много да мислят, но без лошо чувство.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #143 -: Март 31, 2017, 11:06:09 »

ББ, карантината след контакт е 21 дни, но при следващо болно дете от групата ще я удължат с още 21 дни. В нашата група тази зима имаше повече от 4 месеца карантина, с пауза от около 5-10 дена, като вероятно и тогава е имало болно дете, но просто мъдрата му майка не е сигнализирала в градината. Въпреки това Диляна не се зарази, от цялата група само 5-6 деца останаха да не са я карали.
Като гледах имената на списъка ми направи впечатление, че всяка следваща вълна болни деца е около 14 дни след предходната. Не вярвам още тези дни да ви споходи варицелата, но около и след 10 април може да оглеждаш по-обстойно заподозрения  Big grin
Кръщелникът ми имаха цял месец болни деца преди да го хване, а баща му не се зарази, макар да няма имунитет и да спяха в една стая. Другата ми приятелка пък изгледа болен мъж, разболял се 14-15 дни след контакт, а в момента гледа и болното си дете - разболяло се 14-15 дни след последния контакт с бащата.
Според мен имате известен шанс с почивката в Кипър, стига да ограничите контактите с групата. А можете ли да я отложите?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #144 -: Март 31, 2017, 12:31:42 »

Лъвчето добре го обясни. Всъщност карантината може да продължи доста дълго и не е нещо, което може да се предвиди. Много му поздрави на свекър ти, да не си с кристална топка, че да знаеш кое-кога. Утре и карантина за скарлатина може да има.
За сестра ти, няма ли как без децата да се видите?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #145 -: Март 31, 2017, 12:42:22 »

Той заради морбилито й е мрънкл, което е абсурд. Пръво - няма обявена епидемия и второ - дай сега да се заключим вкъщи, какво може да направим? Rolling Eyes
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #146 -: Март 31, 2017, 13:54:43 »

Фей, според него трябваше да бия на Нико ваксината, макар  Т, хрема и кашлица...
Ще чакаме и ще видим какво ще стане...
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #147 -: Май 03, 2017, 15:38:53 »

Маринчо е със шарка от вчера Smile Имаше 39 градуса температура 3ч и после избиха малко пъпки... в момента под косата има повече пъпки, отколкото по цялото тяло Smile утре сутрим сме при ЛЛ за потвърждение на диагнозата Smile
От 10 дена Нико си има вече официално крачета, а от неделя е християнче Smile Кръщенето и прощапулника минаха много добре - Маринчо и другото почти 3г дете бяха заети да духат свещички в църквата и гък не казаха, а Нико се държа геройски в кръсник си и държаха свеща заедно Smile
Аз съм много щастлива, че вече проходи - на 14м и сега не се спира, доста е стабилен, качва стълби и бордюри Smile успява сам да се качва по пързалките и се научи да си отваря вратите на площадката въпреки резето Smile още ми е странно като видя с периферното зрение руса глава да се движи из нас на по-ниско от обичайното ниво Smile
На 14м е 80см, 10.5кг - ваксината за шарките най-рано средата на юни и то ако не изкара и той варицелата Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #148 -: Май 03, 2017, 15:48:17 »

Ей, свършихте си значи ангажиментите и тогава изби шарката! Да го беше планирала нямаше така да се случи. Дано леко я изкара(т).
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #149 -: Май 03, 2017, 19:17:56 »

Аз като идиот, ама да си питам. Не би ли трябвало в такъв случай лекарят да направи домашно посещение, а не човекът с шарка да ходи в чакалнята. Питането ми е провокирано от това, че ща не ща ми се наложи да заведа Ади до личната като имаше конюктивит и влезе една дама с момиченце с маска. Вика "може ли да ни пуснете, че малката е със съмнение за скарлатина?". Хубаво, беше с маска детето и прочие, но все пак, има възможност за домашни посещения, в работното време на GPтата е, не е ли такава практиката?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #150 -: Май 03, 2017, 19:55:33 »

Не всеки лл има домашни посещения. Аз и в двата случая ги водих на преглед в кабинета, като предварително се обадих да предупредя, за да влезем с предимство.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #151 -: Май 03, 2017, 21:06:22 »

Ами или ще ида в 8 преди другите, или ще звънна да питам какво ще каже тя...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #152 -: Май 03, 2017, 23:11:35 »

Паяк, конюнктивитът е в пъти по-заразен от скарлатината.
При карантинните болести обикновено боледуват едновременно големи групи деца - групи в градината, яслата и т.н., тя личната ще търчи като финикиец по цял ден само за домашни посещения.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #153 -: Май 04, 2017, 08:53:16 »

Аз слагам маска на моето (уж) здраво дете, ако ще висим при лл. И ги държа навън, щото чакалнята е половин метър общо. Или в колата, ако е -10.
Пиша уж, щото кога си сигурен, че едно дете е здраво Smile

Браво на Нико и Марин! Звучи като ангелчета да са...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #154 -: Май 04, 2017, 08:55:05 »

Да минава леко шарката.  Clover

Браво за мероприятията. На мен изобщо не ми се организира кръщене това лято, правя се на разсеяна и тихомълком отлагам за следващата година, а ММ не е много съгласен...  Lol
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #155 -: Май 04, 2017, 09:21:28 »

Сиянка, аз съм много изненадана колко добре мина кръщенето... но при вас организацията май е по-сложна Smile
Фей, за чудо и приказ са, 2 минути тишина, 10 минути рев... в повечето случай като ревне единия, почва да реве и другия, за да е по-весело Smile
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #156 -: Май 04, 2017, 09:34:24 »

Конюктивитът може да е по-заразен, но моето дете ме слуша, не си пипа очите, седи мирно до мен, не казва гък и е много внимателна. Тва уж болното не беше скачане, викане, тичане. След като се изстрелях от чакалнята, няма и минута след мен, нз дали са минали през кабинета изобщо, същата майка мина покрай нас с Ади, а детето вече без маска тичаше като алтаво насам натам, скачаше, викаше и какво ли не. На години изглеждаше по-голямо от Ади.
И абсолютно не смятам, че на GPтата би им било огромен проблем да посещават домашно, аз като бременна хич не съм длъжна да им дишам бацилите, шарките и прочие, а имайки малко дете не ми се разминава то да боледува и да го водя до омразната чакалня. И с маска съм ходила и без, мой си проблем, ама поне да ги учат на минималното - да си сложи ръката пред устата като кашля. А иначе "ама то милата снежинка не може да седи с маска, ще му пречупя нежната психика ако го накарам насила".. Нали..
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #157 -: Май 04, 2017, 09:50:18 »

Така е, така е, и аз много държа и когато се е случвало да ги водя с шарка, ги строявам в началото на коридора и ходя сама до кабинета да предупредя лекарката, че носим зарази. И въобще, да си слагат ръката, да не контактуват с болни....макар чеее няма такъв зор като да накараш дете да стои мирно в чакалня! Избиват им всичките бесове, добре, че вече поотраснаха и се държат по-човешки.

Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #158 -: Май 04, 2017, 10:00:06 »

Айде сега. За ръката и аз уча и тн, ама си има буйни деца, все пак дете е, едно ще седне като заковано в чакалнята, ама друго не. Дишай, всички сме висяли бременни с голямото при вирусите. А и нямай илюзии за малкото - добре ще е облъчено с вирус от голямото от ден 1 Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #159 -: Май 04, 2017, 10:19:24 »

Моите маймуни при лекарката много бягат.. обаче онзи ден изкараха 2!!!часа в една банка, щях да убия някой там.. и стояха супер мирно..
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #160 -: Май 04, 2017, 13:15:06 »

Цитат
няма такъв зор като да накараш дете да стои мирно в чакалня!
Оооо да...
А с две, които не стоят мирно съвсем се полудява. Моята или тича навсякъде, иска да играе с другите деца, или ляга на земята... навсякъде мога да преглътна лягане по земята, но не и в болнично заведение. Ходим с ареснал от книжки, стикери и какво ли още не да чакаме... Малката пък се изправя в количката или иска да я пусна да пълзи, което няма как да стане точно там...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #161 -: Май 04, 2017, 17:33:46 »

Детето като беше с варицела звънях на лекарката му 10 пъти, тя не си вдигна телефона. Заведох го в чакалнята, чуках на вратата от вътре тя сумти, отвън бабите мислят , че ги предреждам. Ами 1 час варицелата си игра в поликлиниката. Но все пак бяхме в часа за посещение на бабички, не на бебета. Като не си вдига телефона, за да предупредя, не мога да направя нищо друго, защото трябва да се изпрати бележка за карантина и болничен за мен.
Активен

Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: