star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Градът на Любовта е Будапеща :)
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градът на Любовта е Будапеща :)  (Прочетена 27394 пъти)
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #25 -: Януари 30, 2016, 13:10:50 »

Хепи, нашата сватба беше в едно хотелче около Габрово и от тази гледна точка едва ли ще ти свърша работа ... Но имаше закрита тераса, на която бяха гостите, както и вариант за вътре, ако се влоши времето. Имаше басейн и понеже беше малко хотелче, бяха го затворили само за нас (половината гости спаха там). Относно кухнята се бях разбрала, че не искам порции за всеки, а плата на всяка маса с различни неща - всеки да хапва каквото му хареса. DJ по скоро не, бяхме се разбрали с родителите на Криско (тогава нямахме представа кой е  Lol), защото имаме общи познати и знаех, че са много добри музиканти. Правихме си среща с тях месец преди сватбата, за да се разберем каква музика искаме, със строга забрана за поп фолк и подобни  Lol даже си спомням, че им дадохме диск с наши любими песни, които пускаха по време на изнесения ритуал. Бащата е изключително добър киратист и заедно с още 3-ма от гостите, с които се познаваха цяла вечер свириха разни по-стари рок парчета, много готино беше ;) Нямаше приказки, само дискретна музика и дори на тях им хареса и останаха 2 часа повече от уговореното Cheesygrin Гостите ни бяха разнообразни - млади, стари, всякакви .... накрая половината бяха в басейна с дрехите, така че нямаше особено значение възрастта  Lol
Относно ролкята - моделът беше мой, а приятелката ми беше така добра и търпелива да го направи както искам. По принцип тя е арт-човек и шие малко шантави неща, не са за всеки вкус. Трябва обаче да я питам къде се подвизава сега, че от известно време не съм я виждала ... Ще ти пратя във фейса на лично линк към страничката и.
За мен вариантът с малко хотелче е идеален.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #26 -: Февруари 01, 2016, 10:48:23 »

Хепи, успях да метна едно харесване във фейсбук, но сега и тук - Честито!  Kiss

Много ми харесва как мислиш за сватбата, аз също не си представям повече от 50-60 човека, цигани пред блока и 15 коли в колона, които бибиткат из целия град. Ще те следя с интерес  Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*
Публикации: 16506

A believer

« Отговор #27 -: Февруари 01, 2016, 11:02:50 »

Само да вметна, че не знам защо хората си мислят, че ако сватбата им е "традиционна", т.е. не е супер куул аут ъф дъ бокс оф-бийт, юник експириънс, то непременно има цигани, тъпани, клаксони, бял чаршаф, пиян чичо и на булката ѝ пръсват публично стомната.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #28 -: Февруари 01, 2016, 11:06:08 »

Пийс, и аз не си ги представях тия неща, но пък сватбата си ми беше доста традиционна. Всичко е в мярката  Wink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #29 -: Февруари 01, 2016, 11:12:00 »

Извинявай, ама ако е нямало циганин, не е била традиционна.  Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #30 -: Февруари 01, 2016, 11:37:50 »

Нямаме дата и план. Ще е тази година. Ще е много нетипично. Няма да е в хотел с диджей и бяла роза, няма да се играят игри, няма да се крещи горчиво и да се мляскаме пред 100 човека. Ще е интимно с близки приятели, не знам още къде и как. Ще си направим купона!

Не знам от къде ви дойде цялото "традиционно", че заподскачахте и се засягате , на мен ми остана думичката "нетипично" в главата и да - много от вас тук са имали нетипични сватби, които по снимки и  разкази са приказни. Не се говори за аут ъф дъ бокс, а извън типичното за мнозинството, нятагано от обществото, че сватбата се прави по някакъв определен калъп.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Февруари 01, 2016, 11:50:40 »

Не се засягам, дразня се, че под "типично" явно се има предвид простотия с цигани, а под "нетипично" нещо много арт и софистикейтид.

В тоя ред на мисли не виждам нищо нетипично в сватба с 30-40 човека, но не по установения ред подпис/църква/ресторант, а примерно само подпис и ресторант. Пак си е точно сватба Cheesygrin
« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 11:55:51 от utopia » Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #32 -: Февруари 01, 2016, 12:05:29 »

Ути, за всеки сватбата си му е нетипична, лична и различна.
ЗА МЕН  е клише, че хората правят църковен, защото всички правят, а не са стъпвали в църква от години или не са религиозни. МЕН  не ме кефи, сватбата ми да е в ресторанта на голям хотел в центъра. Не ме кефи да ми викат горчиво, да ми бутат пари в обувката и голяма част от игрите. За мен те по-скоро са за забавление на гостите.

Не съм парадирала с думата нетипична и не омаловажавам избора на другите хора. Просто това, което ни се иска да направим е по-различно от това, което правят повечето хора и затова го наричам нетипично.

ПС това с циганите на мен ми е в друга графа, не в типично и традиционно. Но важното е да ти е кеф!
« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 12:08:31 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Февруари 01, 2016, 12:24:39 »

Tи не, аз Пийс сръфах заради циганите и тъпаните, хаха

Иначе всеки си я прави, както му е кеф.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #34 -: Февруари 01, 2016, 16:15:56 »

По мои наблюдения много хора тръгват от идеята за "нетипична и малка" сватба и накрая пак стигат до десетки гости и танци в ресторант и спазване на част от ритуалите. То просто няма много варианти за забавление без ресторант и танци и няма как да няма "традиционни" елементи.
Ние нямахме цигани, бъркане за жартиер и хоро пред панелките, но имахме откупуване (по желание на баща ми), менче и погача.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Февруари 01, 2016, 17:04:54 »

Ние имахме откупуване, но само за майтапа и в тесен кръг, за 5мин преди да излезем, менче и погача, даже захранване нямахме.

Що се отнася до църковния брак си мислих, че има някакво тайнство, тържественост и святост, пък едвам се сдържах да не прихна на някои редове...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #36 -: Февруари 01, 2016, 17:49:14 »

Ние имахме откупуване, но само за майтапа и в тесен кръг, за 5мин преди да излезем, менче и погача, даже захранване нямахме.

Що се отнася до църковния брак си мислих, че има някакво тайнство, тържественост и святост, пък едвам се сдържах да не прихна на някои редове...

как бе, точно на вашия църковен ми беше много истинско всичко, особено с тези камбани накрая...Имаше си тържественост и тръпки ме побиваха.

Ние не искахме църковен на самия ден, но не сме се отказали да има някой ден. В тесен кръг уж, макар че като мисля за най-тесния то пак са поне едни 20-30 души като на кръщенето и пак ще си е организация като за истинска сватба (то това е готиното де)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #37 -: Февруари 01, 2016, 18:25:39 »

Дааа, камбаните бяха чудни, ама попът такива отживелици говори, да съм се подчинявала на мъжа си и някакви такива, само се спогледахме и се подхилквах, изобщо не почувствах тази магия, която очаквах. А може би и заради притеснението, че всички ме гледат...
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #38 -: Юли 07, 2016, 21:39:26 »

Девойки, тъй като попадам на различни неща в нета...какви мед.изследвания и документи трябват за сключване на брак и има ли правило да се пускат на определено място?
Активен

Моето име е Любов.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #39 -: Юли 08, 2016, 01:42:45 »

Правило няма. На нас в обредния ни препоръчаха няколко клиники и лаборатории. Зависеше къде отидеш. В някои те карат за медицинското да минаваш различните специалисти. В тази, в която ние ходихме, ни гледа само един лекар - слуша дробове, мери кръвно, пита те въпрос да види дали си адекватен психически и толкоз. Изследвания май сифилис и Васерман правиха. Не сме обикаляли. Но колега, който е ходил в друга клиника, каза, че е обикалял. Така че... зависи от клиниката. Поне тук в нашия град. Може да подпитате в Обредния дом да ви подскажат ако не ви се занимава. На нас общо ни струваше 90лв. На следващия ден бяха готови медицинските.
« Последна редакция: Юли 08, 2016, 01:44:30 от Smiley » Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юли 08, 2016, 13:14:21 »

Иска ми се аз да си направя каквото мога и затова питам какво точно се иска, ако някой има списък случайно.
Активен

Моето име е Любов.
lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #41 -: Юли 08, 2016, 13:20:31 »

Дригият вариант е да минеш през личния лекар, да ти направи първия преглед, и да те прати по кабинетите. Само че каква е тарифата за този вид услуга не мога да кажа.
Хепи, нещо по-конкретно за събието няма ли да споделиш  Big grin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Юли 08, 2016, 13:22:02 »

Аз лично смятам, че е ходене по мъките, то кръв, то невролог, хирург ли, там какво, препоръчвам ако може без да се занимаваш някъде да си ги направиш Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юли 08, 2016, 13:35:41 »

Ох големи сте шматки. Мойта лична ще ми сложи всички печати, поне така направи за шоф. книжка. Искам да си пусна кръвта в работата и затова питам какво ми трябва.

Лиони, то месеци никой не пита и реших, че не е интересно. Ще пиша вечерта  Smile
Активен

Моето име е Любов.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #44 -: Юли 08, 2016, 13:49:48 »

Звънни в някоя лаборатория ако искаш и директно ги питай какво точно пускат, защото и аз не съм сигурна за всичките неща.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #45 -: Юли 08, 2016, 13:56:22 »

Айде ще чакаме да разкажеш какво ще се случва  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #46 -: Юли 08, 2016, 18:47:44 »

Как да не е интересно,напротив! Cheesygrin Ще чакаме разказ с нетърпение Big grin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юли 10, 2016, 21:10:39 »

Малко се замотах, но все пак- ето ме!
Сватбата ще бъде през август! Избрали сме малък хотелски комплекс извън София с басейн. Ще сме на открито и за целта сме наели шатри, маси, столове...и всякакви подобни. Видях няколко сники от такива събития на същото място и смятам, че исглежда много добре, а и ме блазни идеята вечерта да завърши в басейна.

Домакините са читави хора или поне така ми изглеждат. Дадоха предложения, които ми допаднаха. Например основното ще е на плата пиле, свинско и риба от собствения им живарник. Ох тръгнах да изпадам в разни битовизми май...

Стила ще е нещо като рустик, ако успеем да го докараме без да си даваме зор. Ще има бежови ленени панделки и тишлайфери на масите. Мъжът е измайсторил трипод за черна дъска и го състари, ще направи и подобна арка, на която ще има отново ленен плат и цветя. Най-голямата ми тревога бяха цветята, но след като нашата прекрасна съфорумка пое ангажимент за тях, аз се чувствам напълно спокойна. Добре че ми е тя, за да ми даде идея и да не го мисля много  Kiss

Диджеят ще ни е подарък и е голям пич. По принцип май не ходи по сватби, понеже го гугълнах, а пише музика на разни бг изпълнители, гледам, че е пускал на Ибиза и вярвам, че ще се справи. Рядко се срещат хора, с които мога веднага да си разлафя и да се чувствам супер в компанията им. Да не говорим, че много се зарадва, че няма да има там типичните обичаи и бяла роза.

Фотограф си нямаме  Smile Сега чакам да изпаднете в ужас. Ще ни снимат двама приятели със страхотна техника като единия беше започнал да снима сватби с някакъв екип, но после спря. Ще ходим с тях да разгледаме околностите. Наблизо има ферма за езда и сме уговорили да се снимаме с кончетата. Имали бял, черен, арабски не знам си какво си. Красиви са.

Роклята я избрах много лесно! Първо ходих до един сватбен център в Младост- пробвах 2 зорлем. Обиколих Пиротска и харесах една горе- долу. Отидох да я видя с майка ми втори път и не ми хареса. Обиколихме пак Пиротска и влязохме в магазин, който бях пропуснала. Консултантката беше първата неагресивна такава, която ме изслуша какво искам и просто ми го даде.Много семпла, удобна рокля. Горната част е дантела, има коланче на кръста и надолу е копринен шифон. Не е бяла, а слонова кост. Някаква немска марка, непозната за мен, но много качествена и женствена. Бях харесала една в сайт и помолих да ми запазят тази. Но просто качеството не можеше да се сравни, а цените бяха многократно по-високи на другото място. Така че без съмнение взех немската.

На грим реших да ходя като ще рискувам и няма да правя пробен, защото една колежка беше ходила там за абсолвентския и просто беше съвършена. Чух се с мацката и тя каза, че според нея няма нужда. За прическата ударих на камък с една дама, която не може да направи това, което искам и ще ходя при друг сега.

Ще дойде екип да подпишем на място и няма да има църковен брак.

Като цяло всичко се случи някак междудругото. Може би, защото мъжът беше много активен и доста неща издири и направи той. Не сме изпадали в истерии и притеснения. Малко ме беше яд, че исках една седмица по-рано, но вече имаше резервации в хотела и ми мина бързо.

Е, разбира се, се намериха хора, които много да ме разочароват, ама това май е в реда на нещата за всяка сватба. Кумата просто няма ниакво отношение. Купи си някаква мега къса рокля от сайт. Преди да я купи и намекнах, че е много къса, но явно не ме разбра. После дойде и директно й казах, че не й стои добре и че е много къса и неподходяща. То няма как да седнеш с нея и висеше безформено. Засега не е повдигала въпроса да ходим за друга и аз вече някак не се вънувам от тези неща. Друга близка приятелка, която се разгоди ми каза, че се радва, че поне не съм й взела датата, която е планирала(няколко пъти ми го каза), беше разочарована, че не е кума и го каза на майка ми. Кумът ще прави разбиващо ергенско парти, за което май не желая да знам подробности. Моите приятелки никакъв интерес и директни въпроси. Накрая им казах да идем за 3 дни на море и едната изцепи, че не знае дали 2 месеца по-рано може да помоли шефа да я пусне, при все че я пуснаха 5 свободни дни този....някакви много тъпи ситуации от уж близки хора, което за пореден път ми напомни, че хората, които винаги са с мен, са семейството ми. Отвреме навреме ми става тъпо след някоя изцепка и от това, че не се поинтересуваха и не им дреме грам, но пък гледам да не се вглъбявам. Интересното е, че приятелка, която нямах за близка изпадна в екстаз и иска да иде ден по-рано там, за да организира нещата Smile

« Последна редакция: Юли 10, 2016, 21:14:12 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #48 -: Юли 10, 2016, 23:08:43 »

Сууупер звучи всичко, най-вече защото така сте си го представяли. И да, много често се случва така, най-близките се държат тъпо покрай събития. Пожелавам ви след страхотната организация и самата сватба да се реализира според желанията ви.
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #49 -: Юли 11, 2016, 08:37:15 »

Сууупер звучи Smile – на мен август винаги ми е харесвал за сватби – прекрасно и незабравимо тържество ти пожелавам Smile Всички идея ми харесаха,но конете...ехххх,тези коне,сякаш се пренасям в друг свят Smile
Ще чакаме снимки Smile

п.с – ние пи същия начин,който описваш тръгнахме от 1 идея за сватбата и стигнахме до...това,което се получи накрая,заради ред стечения на обстоятелства.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: